Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Kundalini Yoga - Курс по Медитация  (Прочетена 5686 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Юни 14, 2009, 23:49:28 »

Резюме : "Кундалини йога" е физическа и медитативна дисциплина, състояща се от набор от лесни за изпълнение техники, които използват ума, чувствата и тялото за да се създаде правилна и хармонична комуникация между “ум” и “тяло”. Кундалини йога се фокусира върху духовния растеж и върху потенциала, който крие тялото за постигане на този растеж. Акцентът пада преди всичко върху ролята на гръбнака и ендокринната система в разбирането на йогисткото пробуждане.

Кундалини йогата се концентрира върху психичните енергийни центрове в тялото /наречени чакри/, чието активиране генерира психичната сила, известна като енергията Кундалини. Тази енергия е потенциалната форма на силата на живота, спяща в нашите тела. Кундалини, което буквално на санскрит значи “това, което е навито”, често е представяна именно като навита змия, лежаща в основата на гръбначния стълб. Тя може да се активира чрез духовните практики.

Съдържание :
    - "Кундалини йога" – книга (.pdf) включваща интродукция и подробни медитативни упражнения, целящи автивирането на всяка чакра. Като се започва от чакра 1 до чакра 7 

- 7 mp3 за медитация като се следват прости инструкции, както е описано за всяка чакра.

- Включена е и схема на чакрите в човешкото тяло.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Медитация
    Йога
    Админ 1 1195 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:37:43
    от Админ
    Напреднала медитация
    Йога
    Админ 0 1304 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:39:19
    от Админ
    Джапа медитация
    Йога
    Админ 0 1399 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:41:09
    от Админ
    Медитация с мантра
    Йога
    Админ 0 2307 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:55:36
    от Админ
    Електронна медитация
    Йога
    Админ 0 921 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 20:22:23
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright