Духовно развитие

Страници:  1 ... 5 6 [7]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Смъртта  (Прочетена 6700 пъти)
mddimi
Гост
« Отговор #90 -: Март 21, 2013, 22:07:42 »

Global Moderator - Коментар
Приканвам всички да се придържат към темата, която е:
Смъртта
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #91 -: Март 22, 2013, 00:34:42 »

Много племена по света имат традиция на 18 години
    един младеж да бъде пратен на изпитание
    сред природата (джунгла,планина,савана) сам.
    И едва там когато е бил сам в близка среща със
    смъртта като невидима сянка около него се е
    случвало и съзряването...
    И мисля че точно това е прелома от дете в мъж
    като неделима част от племето.
    Преекспониран към цялото човечество този принцип
    ако съм прав предполага наистина сериозни изпитания.
    Ами те са си реалност днес тези изпитания вече.
    Нещата се случват и зараждат...
    Остава да се разбере дали всеки ще осъзнае че е част
    от племето наречено Земя.

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #92 -: Март 22, 2013, 03:56:29 »

Погребал съм трима близки за мен човека.
    И там в ковчега им съкрушен от мъка съм ги гледал бледни,тихи и смирени
    в странна неподвижност която никога преди това не е била...
    И винаги съм си  давал сметка че слава,богатство,власт и всичко
    друго земно вече нямат власт и смисъл над тях и съзнанията им...
    По свой начин те са вече напълно освободени от Вечността в самата нея
    откъдето сме дошли всички и където ще се върнем.
    И само това осмисля за мен лично всичко и ми дава сила и опора
    да надживея мъката по тези близки хора.
    Такива срещи със смъртта и Вечността са отрезвяващи меко казано...
    по всеки смисъл.
    Спомняш си всичко в миг и няма място за залъгалки,плява и илюзии.
    « Последна редакция: Март 22, 2013, 04:05:20 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #93 -: Март 22, 2013, 07:49:08 »

Цитат на: MouseMaiki
    Ще ти дам конкретен пример - виж Япония, за която толкова дълго спорихме. Как живеят те, знаейки, че всеки един момент Земята може да ги изненада...
    Е, не сме спорили, само споделяме по-разпалено . Ти си спеца в областта, все пак това те влече, това те интересува и може би по този път вървиш. Не знам как се казва... "Жълтия път" може би. Същото би било, някой да спори с мен за индианци, понеже е попрочел нещичко тук-таме и е гледал два-три филма.
    Но, да... всеизвестно е, че японците имат особено отношение към смъртта. В челните места по самоубийство, но ...тяхното няма нищо общо със самоубийството при другите раси и народи. При тях е по-скоро ритуал, свързан с... както и ти каза днес, в разговора ни - дълг, който е въпрос на чест да го изпълнят.

Колко кражби има по време на бедствието - НУЛА!
    Няма как да кажа със сигурност. ...Макар, че... когато беше спирал тока в Ню Йорк, за минута ли две ли, в суматохата бяха "изгорели" бая магазини, бензиностанции и т.н., кой каквото докопа. Хората паникьосат ли се, почувстват ли онова чувства за безнаказаност и стават като... дават воля на бесовете си. Разбира се, не всички, но ...съвсем отговорно бих могъл да заявя, че ако утре обявят повсеместно, че няма вече закони и цари пълна безнаказаност, поне 60% от населението ще извършат престъпления срещу себеподобните си. Ще станем свидетели на кражби, убийства, изнасилвания, пребивания и всякакъв вид прояви на низшата човешка природа, пък ако ще и цунами да връхлита.

За разказите във връзка със срещите ми ще говоря, но друг път. Не смятам, че са за атракция, това са неща, които не всеки би могъл да разбере.
    Напълно съм съгласен и подкрепям подобни решения. Дори може да се каже, че се радвам на реакцията ти, а не хукна да разправяш разни истории, само и само да ни убедиш колко голям опит имаш. Напротив, с този си отговор, решавайки да ги премълчиш на този етап, разбирам, че наистина имаш опит. Намирам за немарливо споделянето в публичното пространство на всякакви истории от личен характер, хвърлящи светлина върху същността ни и евентуални травми, които може би имаме.

Цитат на: Житара
    Бях в малките класове когато за пръв път бях на косъм
    Друже, не се сърди, но изпитвам изключителна трудност да приема за чиста монета какъвто и да е разказ, разказан от теб, като потърпевш или очевидец.
    Историята, която си разказал за Ганди е добра и поучителна. Чак до разгадаване не мисля, че е нужно да се стига, тъй като посланието е очевидно.
    Само че, друже, Ганди няма нищо общо с нея. Това е история, която се е случила около 8 века преди света да види ганди, а дервиша е един афгански мъдрец в османската империя на име Руми (цялото му име едва ли някой би могъл да го произнесе, без специален подготвителен курс).
    Та така.
    Това уточнение го правя за хората, които ще попаднат на тази история, а и за теб, да знаеш занапред. Случва се да се обърка човек, но ако се беше замислил, щеше и сам да се посмееш, при изникването на образа на Махатма Ганди, който набива сладко и се улива! Това си е турски порок отвсякъде.
    Останалото, друже, изобщо няма да го коментирам, защото явно си решил да изтезаваш себе си, а и народа, като повтаряш едно и също нещо, когато няма какво да кажеш. Някои въпроси деликатно ги подмина, което е добре от една страна.
    Плувай нататъка и, както админа ни е подканил, дай да пишем по темата. Аз, че съм интересна особа - съм, но не съм смъртта Намигване
    Цитат на: Модератор

Приканвам всички да се придържат към темата, която е:
    Смъртта

Поканата се приема, още на първо четен, мод
    Цитат на: Странник
    Много племена по света имат традиция на 18 години
    един младеж да бъде пратен на изпитание
    сред природата (джунгла,планина,савана) сам.
    И едва там когато е бил сам в близка среща със
    смъртта като невидима сянка около него се е
    случвало и съзряването...
    Различни са начините. Може и да бъркам племето, но мисля, че бяха Уро (боливийски циганета), при които “входа” към света на мъжете е хралупа на мравки, които са с размерите на палец и са отровни, а ухапването им е много болезнено. Като се замисля само, колко може да се говори по тази тема, само в този параграф – възгледите на древните.
    За тази традиция за възмъжаване, която споменаваш... не знам много, но се сещам за 4 култури, които са я спазвали (вече не), но не на 18 години, а около 15-16 обикновено (зависи).
    И все пак, това, което си споменал мисля, че ще даде много интересен ход на темата.
    Срещата със смъртта по пътя към себепознанието и израстването. Определено съм на мнение (това стана известно от темата за казармата), че възмъжаването се постига именно така – пускаш го – ако оцелее, оцелее, ако не – не бива да се размножава. Дори и войнските общества, при древните, ако приемем, че са нещо като казарма (макар, че нямат абсолютно нищо общо), са приемали членове най-вече по този критерий – способността за оцеляване и подвизите, които е извършил. Докато едно момче не се е озовало, напълно само, очи в очи със смъртна заплаха, било то див звяр, глад, студ или вражески войни, без да има на кой да разчита, няма как да мине към мъжете в племето си. Или както казва един голям човек: “докато не закали ножа си с кръв, по-добре да събира диви боровинки с жените”.
    И мисля че точно това е прелома от дете в мъж
    като неделима част от племето.
    Като отделна също. Правилно мислиш.

Преекспониран към цялото човечество този принцип
    ако съм прав предполага наистина сериозни изпитания.
    Ами прав си, предполага ги, та даже и са сигурни сериозните изпитания.
    Както един друг човек беше казал: “Момента, в който разбереш, че вече обичаш зверовете в гората, а не те е страх от тях е преломен. Това означава, че са те приели и вече си част от тях.”
    те са си реалност днес тези изпитания вече.
    Нещата се случват и зараждат...
    Остава да се разбере дали всеки ще осъзнае че е част
    от племето наречено Земя.
    Древните учения на земята ще се завърнат
    « Последна редакция: Март 22, 2013, 09:47:20 от Модератор » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници:  1 ... 5 6 [7]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Изживявания на прага на смъртта
    Духовни учения
    delfin 1 1265 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 09:50:07
    от delfin
    Преживявания близки до смъртта
    Необичайни преживявания
    DArkAngel 11 4046 Последна<br />публикация Юни 20, 2012, 19:00:21
    от един човек 7777
    Отвъд , какво става след смъртта ?
    Видео клипове
    Amaranth 0 2161 Последна<br />публикация Ноември 13, 2010, 04:51:39
    от Amaranth
    Видях смъртта по време на молитва « 1 2 »
    Необичайни преживявания
    Sita 21 2730 Последна<br />публикация Март 15, 2013, 07:41:50
    от вожда
    Същността в кръговрата на живота и смъртта
    Великият преход
    Търсач 0 1297 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:31:32
    от Търсач

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright