Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Смъртта  (Прочетена 6489 пъти)
delfin
Гост
« -: Декември 03, 2009, 14:44:38 »

СМЪРТТА

Преждевременна или не, смъртта е много специален момент и е важно човек да е подготвен за срещата с нея. Не е нужно да се тревожим за това кога и как ще е умрем. Справим ли се със страховете си, осъзнаем ли, че тя е стъпка по пътя ни във Вечността, ще се приближим до духовната си същност, която пребивава едновременно в много светове. Силата ни не е в това да сме безсмъртни, да не се страхуваме, да сме непрекъснато щастливи, а в това да можем да избираме кога да сме щастливи и кога да сме нещастни, кога да се страхуваме и кога да сме безстрашни.

Ще сме подготвени за срещата със смъртта, когато:

-открием онова, което ни крепи вътрешно, когато всичко друго сме загубили;

-когато се научим да оставаме насаме със себе си и харесваме собствената си компания;

-когато се научим след часове на мъка и отчаяние, отпаднали и изтощени, да станем и да направим необходимото за да продължим напред;

-когато се научим да откриваме красотата и добротата, дори когато те са скрити;

-когато се научим да приемаме провалите, нашите и чуждите;

-когато оставаме верни на себе си, разочаровайки другите;

-когато приемем болката без да я прикриваме, премахваме, заглушаваме;

-когато можем да бъдем безмерно щастливи, без да си припомняме, че това е само миг;

Източник : astrosite.org
Активен
delfin
Гост
« Отговор #1 -: Декември 03, 2009, 15:12:27 »

"Не зная кой ме е създал, нито какво представлява светът, нито какво съм самият аз; в ужасяващо неведение съм за всичко; не зная какво представляват тялото ми, сетивата, душата и онази част от съществото ми, която обмисля думите ми, която разсъждава за всичко и за себе си, но се познава толкова малко, колкото познава всичко останало. Съзерцавам всяващите ужас простори на всемира, които ме затварят отпред, и съм прикован в едно кътче от тази необятна шир, без да знам защо точно тук, а не другаде, нито защо за малкото време, отредено ми за живот, е избран този миг, а не някой друг от вечността преди и след мен. Накъдето и да се обърна, виждам само безкрайности, които ме заграждат отвред като нищожен атом, като мимолетна сянка, пробягваща безвъзвратно. Зная само едно, че скоро трябва да умра, но от всичко най-малко ми е позната именно смъртта, която не мога да избягна."

Блез Паскал - "Мисли"
Активен
delfin
Гост
« Отговор #2 -: Декември 16, 2009, 16:36:05 »

"Смъртта е едно ново раждане.

И така, смъртта не е смърт.

Тя е само един преход към една нова форма на живот, като ново раждане.

Отново виждаме тези, които сме обичали.

В самия момент на смъртта ще видим насреща ни да идват от другия свят някои от скъпите същества, които са извършили прехода преди нас. Те са най-често роднини: баща, майка, братя и сестри, но също и много скъпи приятели, които идват с радост да ни посрещнат и да ни помогнат да направим първите си стъпки в отвъдното. Свидетелствата са неизброими. Особено откакто прочутите ОГС (опитностти на границите на смъртта) се увеличават.

Опитности на границата на смъртта (ОГС):

Скептиците ще се опитват да обяснят нещата другояче, като сведат, както обикновено всичко до една проста игра на психологични проекции или на халюцинации. Има обаче многобройни случаи, които са абсолютно неподатливи на този род обяснения: когато се отнася за мънички деца, все още неспособни да четат, напълно непознаващи трудовете на доктор Муди или на Й. К. Хампе, които описват измежду покойниците, идващи да ги посрещнат в отвъдния свят, хора, эа чиято смърт или дори съществуване те не биха могли да знаят.

Ето няколко примера, на които обръщам внимание: "Малко момиченце, което едва не починало по време на твърде тежка сърдечна операция, разказало на своя баща, че е било застигнато от свой брат, до който се чувствало много щастливо, като че ли те винаги са се познавали. Наистина момичето никога не е знаело, че има брат. Бащата, твърде развълнуван от разказа на детето, признал, че то е имало брат, починал преди неговото раждане."

...
"Да сега вече всичко е наред. Мама и Петър вече ме очакват", ми отговори едно малко момиченце и с щастлива усмивка изпадна в кома, а от там в този преход, който наричаме смърт. Добре знаех, че майка му беше починала в момента на злополуката, но Петър не бе мъртъв: бяха го настанили в едно специализирано отделение за тежки изгаряния (колата била обхваната от пламъци, преди да успеят да го измъкнат от нея). Мислех да попитам за Петър, но това не бе необходимо: когато преминавах покрай сестринската стая, едно телефонно обаждане от другата болница ме уведоми, че няколко минути преди това той бе починал."
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #3 -: Август 02, 2010, 15:01:13 »

"Когато нещо умира, друго нещо се възражда"
Активен
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #4 -: Септември 03, 2010, 15:46:01 »

Ами когато всичко умре?
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 18:22:30 от Модератор » Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #5 -: Септември 03, 2010, 16:15:25 »

Когато всичко умре това е едно много хубаво пречистване
После все има НЕЩО, което или става или не става...

Ама ще видим Усмивчица
Активен
psyhea
Гост
« Отговор #6 -: Септември 03, 2010, 17:43:32 »

Ами когато всичко умре?
Според мен такъв филм няма..."ВСИЧКОТО"не се е"РОДИЛО"за да"УМИРА"...
Освен това...какво е това смърт?Илюзия..реално смърт(в общоприетият смисъл) няма..Има само трансформация
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 18:21:58 от Модератор » Активен
Емилиян
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 28

« Отговор #7 -: Септември 03, 2010, 22:40:49 »

Ами когато всичко умре?
Според мен такъв филм няма..."ВСИЧКОТО"не се е"РОДИЛО"за да"УМИРА"...
Освен това...какво е това смърт?Илюзия..реално смърт(в общоприетият смисъл) няма..Има само трансформация
Подкрепям!
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #8 -: Септември 03, 2010, 23:18:42 »

Да Усмивчица
Всъщност измислената смърт е част от трансформацията Усмивчица
Когато някой вярва в смъртта, то за него смърт има...
не говоря за мене
Активен
Емилиян
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 28

« Отговор #9 -: Септември 04, 2010, 11:44:19 »

Аз от малък наблюдавам, как всички ги страх от смъртта, а при мен от много малък се е загнездило убеждението че смъртта е толкова нормално следствие, колкото секса. Да не кажа, че гледам на нея като на нещо позитивно Усмивчица
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #10 -: Септември 04, 2010, 11:48:52 »

Аз от малък наблюдавам, как всички ги страх от смъртта
Да, много хора все се чудят какво да измислят да ги е страх...
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Септември 04, 2010, 11:53:15 »

Да не кажа, че гледам на нея като на нещо позитивно Усмивчица

В какъв смисъл смъртта може да се разглежда като нещо позитивно?
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #12 -: Септември 04, 2010, 12:09:13 »

В смисъл, че не е край на живота, а промяна - преход в друго състояние.
    И аз я разглеждам като нещо позитивно, а не като трагедия. Позитивно е, защото човека се освобождава от тялото и всички проблеми, свързани с него.
    Много хора покрай мен са мъртви - мои близки, приятели...и колкото и да е странно, не го възприемах като трагедия, и нещо лошо. Напротив, усещах едно вътрешно облекчение, сякаш ми олекваше на душата...Баща ми докато беше жив един ден му казах, че когато те с майка ми си заминат, ще се радвам. Той много не можа да го възприеме, и ми каза : "Ти се моли да не се случи..."
    Но когато след години той и майка ми починаха, стана така, както тогава му казах...
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #13 -: Септември 04, 2010, 13:35:01 »

Да не кажа, че гледам на нея като на нещо позитивно Усмивчица

В какъв смисъл смъртта може да се разглежда като нещо позитивно?
    Смъртта е може би едно от най-хубавите неща,които ни се случват според мен.Естествено ако е в подходящото време..Т.е.когато не оставям недовършени дела(то винаги има такива де..)но говоря от гледна точка на малки деца,болни хора зависещи от моят живот и т.н.Когато нямам овече работа и задължения тук,най-хубавото което би могло да ми се случи е един бърз и качествен инфаркт примерно... Усмивчица Или пък просто да си легна и да ме намерят с усмивка на другият ден..Смъртта е билетът ми за завръщане у дома.А какво по-хубаво от това да се прибереш там където принадлежиш?
    И аз ще се радвам когато близките ми си отидат от този свят,защото знам какво ги очаква после..
    Единственото за което се моля е бърза и безболезнена смърт за всеки,когато му дойде реда..

п.с.Във някои общества се радват и празнуват когато някой умре,и скърбят когато се ражда дете!
    Явно има защо,пък макар и в нашата култура(която е силно повлияна от християнството)това да е неразбираемо....

Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #14 -: Септември 04, 2010, 13:48:21 »

Единственото за което се моля е бърза и безболезнена смърт за всеки,когато му дойде реда..
    По-добре да е таква каквато би била най-полезна на индивида според мен.
    По-добре да бъде преживяно и достигнато някакво духовно извисяване, пречистване, пък било и то с физически болки, отколкото да се остави за по-нататък. Аз съм на принципа- да свършим каквото можем (дори и да ни е неудобно) по по-бързата процедура, няма какво да се протакме във времето повече отколкото ни е необходимо.

Добре, че природата си знае работата и за разлика от нас знае, кое ни е необходимо и кое- не.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Страници:  [1] 2 3 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Изживявания на прага на смъртта
    Духовни учения
    delfin 1 1216 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 09:50:07
    от delfin
    Преживявания близки до смъртта
    Необичайни преживявания
    DArkAngel 11 3951 Последна<br />публикация Юни 20, 2012, 19:00:21
    от един човек 7777
    Отвъд , какво става след смъртта ?
    Видео клипове
    Amaranth 0 2088 Последна<br />публикация Ноември 13, 2010, 04:51:39
    от Amaranth
    Видях смъртта по време на молитва « 1 2 »
    Необичайни преживявания
    Sita 21 2626 Последна<br />публикация Март 15, 2013, 07:41:50
    от вожда
    Същността в кръговрата на живота и смъртта
    Великият преход
    Търсач 0 1239 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:31:32
    от Търсач

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright