Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Самочувствие  (Прочетена 773 пъти)
Светлина и Тъма
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« -: Април 26, 2012, 18:00:06 »

Някой може ли да ми каже как мога да си вдигна само4увствието ?
Активен
Вивиан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #1 -: Април 26, 2012, 20:02:09 »

Според мен на първо място започни да се харесваш, такъв какъвто си!
Активен
Светлина и Тъма
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Април 26, 2012, 20:04:28 »

Аз се харесвам но сякаш вси4ко което върша някой го върши по добре
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Април 27, 2012, 10:41:58 »

Ако започнеш да правиш искрени комплименти на хората около теб това ще промени изцяло начина по който се чувстваш.
Повдигни самочувствието на тези около теб.
Това което търсим извира точно от нас и когато му позволим да тече, ние целите се обливаме в него.
Дай това, което искаш да имаш!
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #4 -: Април 27, 2012, 10:43:08 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Cbk980jV7Ao" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Cbk980jV7Ao</a>
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Светлина и Тъма
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Април 27, 2012, 13:09:03 »

Мерси много за отговорите
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #6 -: Април 27, 2012, 14:29:26 »

Самочувствието е продукт на егото. Намери някой, който да ти помпа егото систематично. Обикновено гледай да е по-слаб от теб, да се държи с теб, сякаш си някакъв гуру и да ти върви по гайдата. Това помага много.
Активен
Светлина и Тъма
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Април 27, 2012, 16:03:17 »

Самочувствието е продукт на егото. Намери някой, който да ти помпа егото систематично. Обикновено гледай да е по-слаб от теб, да се държи с теб, сякаш си някакъв гуру и да ти върви по гайдата. Това помага много.
апффф пълно е с такива но не се полу4ава с хора дето имат пове4е репутация 
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #8 -: Април 27, 2012, 19:43:27 »

Значи имаш его. Значи е манипулируемо. Просто намери такъв с... репутация (щом това е определящо) и ...от там - упражнението, което ти казах.
Номера е, ако можеш да си контролираш егото. До степен, до която да не може да ти определя отношението към самия теб. Това, което се опитвам да ти кажа е, че не ти трябва крик за самочувствието, а себепознание.
Активен
Светлина и Тъма
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Април 27, 2012, 20:17:40 »

Значи имаш его. Значи е манипулируемо. Просто намери такъв с... репутация (щом това е определящо) и ...от там - упражнението, което ти казах.
Номера е, ако можеш да си контролираш егото. До степен, до която да не може да ти определя отношението към самия теб. Това, което се опитвам да ти кажа е, че не ти трябва крик за самочувствието, а себепознание.

Аха мерси Усмивчица
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #10 -: Май 04, 2012, 12:56:37 »

Самочувствието е продукт не на егото, а на нашата слабост да бъдем такива, каквито бихме искали.
Създаваме си идоли, гледаме лъскави образи, преуспяващи богаташи, щастливи семейства, холивудска романтика, истории за супер герои, вярваме в неясни "божества" - и всичко това ни отдалечава от жалкия образ в огледалото, който собственото ни лицемерие подхранва. Или нямаме самочувствие, или липсващото е покритието.
Като източник на самочувствието може да е това да намериш по-слаб, върху когото да стъпиш, без значение дали ще го смажеш, използвайки го за опора, за да опиташ да излезеш от калта - естествено, безуспешно. Друг вариант е заемането на някаква позиция в обществото (което неизменно води до "почитатели") и притежанието на разни предмети - скъпи коли, непотребни вещи... Издигаме материалното на пиедестал, над нас самите.
Повечето хора биха изпитвали уважение към някого заради банковата му сметка, вместо заради самия него - показателно е, че човещината (божественото у всички ни) е много под всичко останало в обществото.
Моето мнение е, че единствената полза от самочувствието е да осъзнаем колко сме нищожни, най-вече в търсенето на оправдания - ниско самочувствие, неразбиране, лоша социална среда, все неща, които да ни залъгват, че друг е виновният за нашите несполуки.

По темата единственият ми съвет е да се махнат розовите очила. Какъв е смисълът от самочувствието? Толкова ли е трудно да се приеме, че не всичко е прекрасно, и сме едно цяло от добри и лоши качества? Нима лошите качества са ни наложени от системата или от друго? И защо въобще до такава степен лицемернишката социална философия ги отрича тези "негативни аспекти от съвършената ни същност"? Както имаме отрицателни черти, така имаме и положителни, които да компенсират.
Активен
fatima
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #11 -: Май 04, 2012, 14:25:36 »

Ще дам малко по-разширен и различен отговор.Ще говоря от позицията на наблюдател - напоследък с разширяване относно темата за индиго децата взе да се тълпява колко е "лошо" егото и се появиха хиляди начина за смекчаването му.Но когато не си готов за тази крачка се наблюдава самонараняване. Всичко е правилно когато ти носи радост и щастие.Другите и тези които си мисят ,че са Гуру налагайки своите виждания с разни там приказки и теории имат огромно его ,но се прикриват. Забелязала съм,че колкото повече се говори за това т.нар.ЕГО и развива чувството за изключителност ,ограничавайки се от останалите. Имам въпрос : Това ли е философията на новото време ? Малко ми е съмнително.И е много тънка границата между духовното израстване и задоволяване именно на това Его - на изключителността . Ако това проповядват децата индиго съжалявам неискам да се наричам така ... И не свършва всичко до тук ... Забелязала съм и мневъзприемчивост в това н.нар.общество идниго ...
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Май 04, 2012, 15:04:10 »

Да границата е тънка , самочуствието сме го избрали за термин определящ нивото на Его-отдаването , самоусещане бих нарекла балансирано явление между усещането за цялото+ усещането като самостоятелна единица , второто усещане идва от органа- Его . При дисбаланс ако първото усещане надделее, се наблюдава Безличност ,която обесмисля мисията Тук и Сега т.е инкарнацията , при надделяване на второто усещане наблюдаваме Егоизъм ,което е проблемното ,а не самият фактор/орган -Его.
При многобройните спорове относно етикета Индиго се наблюдава лашкане в двете крайности. Истината е Индиго може да е специална мисия , но не се изключва от цялото ,което е композиция от многоцветни специалности. Кое е по-висше и по-нисше , Вселената не я интересува , тя е изградена от Единство в многообразието. Интереса да открием цвета си би трябвало да е единствено за търсене на специфики на мисиите , а не да си кичнеш етикет , тогава се получава дисбаланс - егоизъм, ако пък не се обръща внимание към специфите и съществува инертност и сливане с масата се получава дисбаланс - безличност.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #13 -: Май 04, 2012, 15:55:29 »

Фатима, съгласна съм с много от нещата, които казваш- и за гурувците, и за втълпяването за "лошо" его, и за самонараняването. Има обаче един момент, на който трябва да обърнем внимание. Споменаваш го мимоходом, предполагам е в мислите ти. Ще тръгна малко отдалече.
 Има хора, които не са развили достатъчно чувствителност в себе си. Каквито и да са, както и да постъпват, те си се приемат, независимо от това какво мислят за тях околните. Този тип хора предполагам, са дошли на Земята, за да натрупат опит и обикновено самочувствието им не е пострадало.
 Има друга група- те са натрупали опит и чувствителност, кръгозорът им е разширен до степен да се възприемат чрез "очите" на околните. Те не разбират, че истинското, което се случва е вътре в тях- започнали са да чуват по- ясно стремежите на душите си, за които Егото не иска и да знае. Битката на вътрешните Светлина и Тъмнина, която външния свят само безпристрастно отразява и която егото така изкусно ни представя като битка на света срещу нас /как така то ще е отговорно??/. Именно тази битка е причината за лошо самочувствие. Човек постоянно усеща, че нещо не му достига и го търси като признание отвън. Но на 100 души един да се намери, който да се отнесе зле, запомнено ще бъде точно неговото отношение- защото то изразява вътрешния недостатък. И егото надава вой, боли, та се не трае.
 Идва момент, в който човек се изтощава от битки. Този момент може да се окаже повратен и човек да осъзнае своите Светлина и Тъмнина. От него момент нататък той не е в състояние да работи и за двете едновременно,  налага се  да направи избор и да определи с кое да се пълни. Това вътрешно изпълване стабилизира и самочувствието.
 Та, на това дали да се борим с егото или не, виждането ми е /цитирам Георги Изворски/ "и е така, и не е". Зависи кой на какъв етап е- на едните вреди, за други е необходимост, за трети- безсмислено. Достатъчно е да бъде разпознато, за да работи в полза на човека /което не му пречи да прави номера по други параграфи до следващото разпознаване/. А от индиговите няма смисъл да бъдем разочаровани- те са хора като теб и мен, с его, и с отличителна характеристика "повишена чувствителност". Задачата им е по- трудна, отколкото ни се струва, но те са тук защото са подготвени за нея.
 И понеже темата беше въпрос за повишаване на самочувствие- според мен то се повишава само със самоутвърждаване/уф, пак повтарям писалите преди мен/. Всеки има своя идеал за себе си. Когато се отдалечи от него- страда. Когато го следва, усилията биват многократно възнаградени. Да, правят се жертви, но са в името на това да бъдем този, който искаме. Иска ли питане какво ще е самочувствието ни тогава?
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
Щуродино
Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #14 -: Май 04, 2012, 16:25:45 »

:)Ако знаех всички уроци сигурно нямаше да съм тук-на Земята."Всички сме уникати"-Джон Кехоу
Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
Страници:  [1] 2   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright