Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да кажа на родителите ми че съм дете Индиго ?  (Прочетена 2042 пъти)
ivanova_0606
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« -: Април 24, 2012, 12:10:29 »

Здравейте на всички !
Скоро разбрах, че съм дете индиго.
Бих искала да  кажа на родителите ми, но ме е страх . Преди няколко години правех медитация, а баща ми влезе в стаята и ми се развика че това са глупости и че не иска да ме вижда да правя отново такива " простотии " . Той просто не вярва в тези неща и  лошото е че е ловец и постоянно убива животни. Аз естествено продължих да правя медитация, но без негово знание. Сега проблемите са ми в училището , както знаете децата индиго не се справят много добре в училище. Родителите ми постоянно казват, че ги разочаровам, наказват ме и т.н  Сравняват ме непрекъснато с другите  деца без да знаят на какво се държи това мое поведение. Моля ви дайте ми някакъв съвет как да им кажа защото не издържам вече . Искам да кажа поне на майка ми, знам че тя би ме разбрала, но не знам каква ще е нейната реакция. Мисля че може да се изплаши от мен или просто да неми повярва. Не искам да пазя това в тайна, защото имам нужда поне от един човек, който да е до мен и да ме подкрепя.
Благодаря ви предварително за отговорите и съжалявам ако има такава тема ! Усмивчица
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #1 -: Април 24, 2012, 12:20:13 »

Не акцентирай на индиго същността.
Аз не съм индиго, но имам същия проблем от доста време. И да ти кажа, индиго или не, етикецията не помага... А мисля, че може и обратния ефект да има, точно както казваш - да се изплаши или просто да не ти повярва.
Защо не пробваш да говориш с майка си, да й обясниш, че си по-различна. Не е нужно да й говориш за индигота и т.н., просто й покажи разликата между теб и другите - майка ти поне не може да не е забелязала. Намигване
И не се притеснявай, всичко се нарежда в един момент...  Усмивчица
Активен
Щуродино
Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #2 -: Април 24, 2012, 13:39:38 »

Здравейте на всички !
Бих искала да  кажа на родителите ми, но ме е страх . Преди няколко години правех медитация, а баща ми влезе в стаята и ми се развика че това са глупости и че не иска да ме вижда да правя отново такива " простотии " . Той просто не вярва в тези неща и  лошото е че е ловец и постоянно убива животни. Аз естествено продължих да правя медитация, но без негово знание. Сега проблемите са ми в училището , както знаете децата индиго не се справят много добре в училище. Родителите ми постоянно казват, че ги разочаровам, наказват ме и т.н  Сравняват ме непрекъснато с другите  деца без да знаят на какво се държи това мое поведение. Моля ви дайте ми някакъв съвет как да им кажа защото не издържам вече . Искам да кажа поне на майка ми, знам че тя би ме разбрала, но не знам каква ще е нейната реакция. Мисля че може да се изплаши от мен или просто да неми повярва. Не искам да пазя това в тайна, защото имам нужда поне от един човек, който да е до мен и да ме подкрепя.
Благодаря ви предварително за отговорите и съжалявам ако има такава тема ! Усмивчица
Ще ти дам 1 идея-ако чете-намери и материал за Децата на вовото време. ;)Мен някои ме смятат за "странна"-посвикнах с епитета Усмивчица
Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Април 24, 2012, 15:07:40 »

Иванова , а ти какви точно проблеми имаш в училище и защо ?
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
ivanova_0606
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Април 24, 2012, 16:08:32 »

Иванова , а ти какви точно проблеми имаш в училище и защо ?

Не съм внимавала в час, оценките ми били слаби. Само да кажа че за баща ми ако за края на годината имаш по малко от 5.50 това е като за двойка при него. Имам проблем и с класа .. искам да кажа че имам 3/4 истински приятели, останалите са или просто използвачи или само ме тормозят. Проблемите с оценките НЕ са в съучениците ми !
Просто родителите ми не искат да разберат, че не мога по добре от 5.40 5.00 или 4.90 . Просто наказанията ми са ужасни няма да споменавам за тях.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Април 24, 2012, 16:21:52 »

Ами явно нямаш проблем с училище , а с родителите ти и това да им казваш ,дали си индиго или не няма да промени нещата. Трябва да се научиш първо да им прощаваш , после да търсиш диалог с тях , не да мълчиш и да приемаш наказанията , питай ги , разпитвай ги , провокирай ги ,но умно !!!! Защото май са от тези хора ,дето като не могат да употребяват думи ,започват с шамарите. Пробвай първо с мама , май ще е по-лесно , да си говорите за някакви неща ,различни от училище.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Psychedelia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

• Град: Благоевград
  • « Отговор #6 -: Април 24, 2012, 17:20:52 »

Аз дори нямам приятели в училище Усмивчица Всички са толкова изкуствени, че въобще не ме е грижа учител ли е, директор ли е. И за оценките не ми пука. Едно време и аз претърпявах наказания, но те също не ми правеха огромно впечатление. Единствено се държа заради майка ми. Тя винаги ме разбира. Карали сме се, но бързо се сдобряваме, защото... просто не можем да сме скарани. Или поне аз не мога. Поговори с майка си и хич да не ти пука ако някой от близките ти или познати ти натяква, че не си била като другите и т.н. На мен в училище например все ми натякват за сестра ми, че била много добра ученичка и нищо не съм взела от нея... Въобще да не ти пука за такива неща, ти си си ТИ, не някой друг.
    Активен
    Lina_666
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Юни 18, 2012, 12:57:14 »

Моя проблем е почти същият.В училище  според мен има само лицемери и лъжци.Дори нямам истински приятелки ,защото разбрах че ме използват и една друга се манипулират.На майка ми не съм  и казвала защото веднъж и казах и тя го помисли за шега ,така и не повярва.Така че аз разчитам единствено на себе си ,но понякога това е много трудно ,защото колкото и да се опитвам другите не ме разбират и винаги се получава така че ме нараняват.А да си дете индиго минаващо през пубертета в този свят е много,много ,много трудно . Не знам какво да правя .Искаше ми се поне една истинска приятелка да имам ,ако е и индиго още по-добре щяхме да се разбираме без проблем ,но за съжаление не срещам.Моят въпрос е какво да правя ?Каква е мисията на децата индиго ? Моля дайте ми съвети .
    Активен
    Lina_666
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юни 19, 2012, 14:36:15 »

Моят съвет е поговори с родителите си нищо не губиш. Не се отчайвай дори да не те разберат мисли че не си единствената и аз съм така ,като и още купища деца. Ти поне имаш приятелки аз дори  това нямам .Така че не се отчайвай и късмет
    Активен
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #9 -: Юни 19, 2012, 22:52:41 »

Ако предстои кандидатстване в елитна гимназия и оценката влияе върху класирането значи има защо да се учи, но а ко се прави самоцелно ми прилича на избиване на комплекси от страна на този който те кара.

Ще ви разкажа един случай от първа ръка:
    Един приятел на мой приятел (аз лично не го познавам) имал нещастието да попадне на родители, които са университетски преподаватели. Не знам какви дресировки са прилагали на момчето, но той само като погледне условието на някой интеграл (задача от висшата математика) и веднага казва : това се решава по този метод и написва решението за норматив време. Дотук добре, но от напрежението на което е бил подложен му се налага постоянно да е дрогиран.

Разкажи този случай на родителите си (сигурен съм, че не е единствен по рода си, а има и такива с по-лош край). От друга страна и преподавателите не винаги пишат толкова за колкото си отговорил.

Обясни на майка си, че медитацията не е нещо свързано с религии и секти, а начин за отпускане , освежаване и почивка - да попрочетат в интернет по въпроса преди да налагат ограничения. В края на краищата човек трябва да си има някакъв отдушник вместо да ходи да си го изкарва на дивите животни.

Що се отнася до приятелите - трудно е да се намери истински приятел в близкото обкръжение особено в тази трудна възраст, но живота е пред теб.
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #10 -: Юни 20, 2012, 10:35:12 »

Ооооо, аз също съм навсякъде черна овца. Просто се правя на глупак и тръшвам всички в земята в последния момент - както за последен път направих с матурите: държах се като простак цели три години, правех зулуми наред из училище, ама на матурата по БЕЛ изкарах 5,58, а на матурата по руски - 5,43. Другите просто можеха да си мечтаят за подобен род високи оценки... Тъй че, иванова, не се плаши, а говори решително с родителите си. Не вярвам да ти искат съзнателно лошото.
    Защото ти си по-добре от мене - тебе само те ограничават, а мене от 12-годишен ме тъпчат с лекарства, които досега трябваше да ме пратят в гроба, но аз въпреки това съм жив и здрав и сега се мъча да започна да се лекувам по алтернативни методи, невключващи фенол-базираната психофарматика. Така че давай! Кажи им, че не е важно за тебе реализацията и заплатата, а това да си истински щастлива и да не се чудиш къде да се завреш от комплекси. ДЕРЗАЙ!
    « Последна редакция: Юни 20, 2012, 11:09:25 от INDI-GO-STAGER » Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Юни 20, 2012, 10:56:29 »

Активен

Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #12 -: Юни 21, 2012, 00:28:56 »

Не трябва да се забравя старата максима "пътят към ада е постлан с добри намерения".
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Юни 30, 2012, 11:19:54 »

Не трябва да се забравя старата максима "пътят към ада е постлан с добри намерения".
    Вече е 21 век-2012г
    Активен

my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 28

• Град: Нептун
  • « Отговор #14 -: Април 06, 2013, 15:00:04 »

Здравейте на всички !
    Бих искала да  кажа на родителите ми, но ме е страх . Преди няколко години правех медитация, а баща ми влезе в стаята и ми се развика че това са глупости и че не иска да ме вижда да правя отново такива " простотии " . Той просто не вярва в тези неща и  лошото е че е ловец и постоянно убива животни. Аз естествено продължих да правя медитация, но без негово знание. Сега проблемите са ми в училището , както знаете децата индиго не се справят много добре в училище. Родителите ми постоянно казват, че ги разочаровам, наказват ме и т.н  Сравняват ме непрекъснато с другите  деца без да знаят на какво се държи това мое поведение. Моля ви дайте ми някакъв съвет как да им кажа защото не издържам вече . Искам да кажа поне на майка ми, знам че тя би ме разбрала, но не знам каква ще е нейната реакция. Мисля че може да се изплаши от мен или просто да неми повярва. Не искам да пазя това в тайна, защото имам нужда поне от един човек, който да е до мен и да ме подкрепя.

mila, edno indigo e bezstra6no i nikoga nqma da se bezpokoi da izkaje istnskata si samoli4nost.To daja 6te tursi i a4ini da q pokaje vuzmojno nai-qrko.I ako si indigo 6te6e da si go4ustva6 o6te ot suznatelnata si vuzrast, a ne 4ak sega...

мила, едно индиго е безстрашно и никога няма да се безпокои да изкаже истнската си самоличност. То даже ще търси начини да я покаже възможно най-ярко. И ако си индиго щеше да си го чувстваш още от съзнателната си възраст, а не чак сега... Усмивчица

Моля да се спазва правилника и да се пише на кирилица!
    « Последна редакция: Април 06, 2013, 15:18:40 от Модератор » Активен

За да светиш на останалите, трябва сам да гориш...!
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Индиго ли е вашето дете, характерни черти « 1 2 3 »
    Децата индиго
    giti 32 19838 Последна<br />публикация Май 16, 2013, 19:16:27
    от rosi_999
    Как индиговото дете се оправя с трудностите?
    Децата индиго
    Админ 0 1731 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 22:59:55
    от Админ
    Как да разпознаем едно дете-индиго?
    Децата индиго
    Админ 0 4797 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:19:42
    от Админ
    Индиго ли съм? « 1 2 ... 6 7 »
    Всичко относно индиготата
    Sky 101 9247 Последна<br />публикация Октомври 06, 2012, 12:18:10
    от Ru Alfa
    Дете Индиго онлайн « 1 2 3 4 »
    Послания
    pluton 48 10946 Последна<br />публикация Октомври 09, 2012, 12:50:30
    от Stan

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright