Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мастурбация  (Прочетена 2567 пъти)
runator
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« -: Април 19, 2012, 21:20:51 »

Какво мислите за мастурбацията, грях ли е или не, как влияе върху душевното ни състояние. Хората не говорят за това, но е хубаво да се знае.
П.с Въпросът звучи тъпо и просташко, но това е част от нашия земен път.
« Последна редакция: Април 19, 2012, 21:52:12 от runator » Активен
ssacrifice
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Април 19, 2012, 22:16:59 »

http://www.sirius1-bg.net/sirius/dict13/15serapis151209.html
    Можеш да намериш отговори, въпроса е дали ще ти харесат Усмивчица
    Активен

Горчива Истина няма. Тя е най-сладкото нещо. Да кажете грешките на хората, това не е Истина. Да кажете Доброто на един човек, да!
    Mitko R
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 99

• Град: София
  • « Отговор #2 -: Април 19, 2012, 22:58:38 »

Според мен подобен акт си е чисто разхищаване на енергия и робуване на страстите произхождащи от нашите тела.
    Но както повечето страсти мисълта е онази която се явява и е двигателя който дава воля за встъпването в изпълнение на такова действие т.е. всичко започва от нашите умове които в момент на отдалечаване от висшия Аз поемат контрол над нашата воля и ние правейки своя избор даваме зелен коридор за изпълнение и по такъв начин изпадаме в състояние на замъглено съзнание или казано направо ''безсъзнание''.
    Лично аз не мисля ,че мастурбирайки човек се извисява духовно или одухотворява а напротив ,волята за добро отслабва и той се отдалечава от светлината в себе си навлизайки в дебрите на низшите желания.
    Тук идва и въпроса дали подобен избор се базира на това което трябва или е плод на думата искам?
    Но всеки има право на този избор както и на безброй други и в крайна сметка всяко действие учи на нещо независимо дали от него произтичат удоволствия или страдания било само едното или и двете заедно в различен ред и подредба...
    Активен

"If you wish to find the Buddha,
    first you must look into your own mind,
    outside of the mind,there is no Buddha."
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #3 -: Април 19, 2012, 23:00:20 »

Какво мислите за мастурбацията, грях ли е

Не. Не е Грях.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #4 -: Април 19, 2012, 23:08:53 »

Отговора на този въпрос зависи, от това дали първо приемаш секса като грях... или нещо лошо... Има такава тема "Секс или не"

http://indigota.com/index.php?topic=2841.0

Подобен въпрос беше зададен, дали се смята за нещо лошо секса...

В отговора на въпроса ти.. за мен лошо няма, то не е и приятно да пръцкаме или да се оригваме, ама огранизма си е организъм и си казва своето... Усмивчица
    Важното е да не се критикуваме, за това че сме хора... Духовни или не, душите са си души горе, ама на Земята не сме с пълният си потенциал и осъзнатост, а на Земята е друго яче...
    « Последна редакция: Април 19, 2012, 23:28:38 от Еlsha » Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #5 -: Април 19, 2012, 23:26:26 »

Мисля, че не е полезно да лишиш организма си от подобна нужда, когато я има, понеже съм чувала дори за болестни състояния от въздържание, коетооо..извинете, но колкото и духовен да си тялото има някакви нужди .Все пак това е един съюз между душата и тялото, което притежаваме, не може за сметка на едното да загърбим другото.
    И като пример /специално за жените/,от въздържание може да се стигне до множество спонтанни оргазми, които в един момент стават доста болезнени, имаше си и име болестта, но не го помня.Може и да не е предизвикано от болест.Просто тялото си иска неговото, а когато го забравиш то си го връща, същото е и с душата, не бива да се делят на низши и визши страсти, всяка нужда си има причина, дори и да не го знаем.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #6 -: Април 20, 2012, 00:26:48 »

Ами то и при мъжете е така, ако не го освободят мокри чаршафи , каква е разликата от това да ходиш до тоалетната и да се стискаш докато вече не можеш и го пуснеш, просто повече пране.
    Не говориме за прекаленото , всяко прекалено нещо е дисбаланс отрзяващ се на енергетиката ни и в стари времена казано му грях или просто грешка.
    Митко Р си има жена Усмивчица ,  тука май става въпрос за като си нямаш партньор.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Soul
    love
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #7 -: Април 20, 2012, 02:01:57 »

Казват, чувам, трябва да се стремим да изкачим енергията по дългия канал(през чакрите нагоре), а не по късия, тъй като късия канал действа като предпазен клапан при голямата концентрация на енергия.Нормално е хората, които не са наясно как да овладеят това количество енергия, да го изпускат "през предпазния клапан"(изпускат напрежението, отдават се на удоволствие и сливане на енергии по неконтролируеми начини), намалявайки риска от претоварване на тялото при неправилна работа с него и енергиите.Най-правилният начин за използване на тази енергия при освобожаване е задвижването на двигателя, лотуса. За някой е известна Тантрата, като ключ за този двигател.И Разбира се, продължаване на поколението също е правилно използване на енергията, но остава това да не е известно. .Приемете думите ми като мит,легенда... тъй като нищо от тук няма да бъде потвърдено от мен, аза просто предава информацията, а всеки друг аз да я разбира както иска.
     Здраве!   

Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
    Mitko R
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Април 20, 2012, 07:55:46 »

Вярно е че действа като предпазен клапан срещу претоварване на тялото от вече насъбралата се сексуална енергия когато не става въпрос за прекаляване или навици ,но от друга страна все някога трябва и да се научим да канализираме енергията по творчески.
    Както бе казано в една книга ''Във вода газим,жадни ходим'' - е стига толкоз...  
    А доколкото до това дали е грях или не ,правилно или неправилно ,тук вече говорим единствено за дуалности чието време вече отминава.
    Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #9 -: Април 20, 2012, 10:52:45 »

Те за това, което казва Митко Р, не ми хареса ченълингът, който беше постнат по-рано. Само размахване на пръст и никакви практически упражнения. Хмммммм!
    Митко Р, ако имаш възможност, би ли сложил примерни упражнения за канализиране по подходящ начин на енергията (в контекста на темата) или литература, където могат да се прочетат такива?

Преди време разучавах религията на Сикхите. Слушах лекция на техен учител-духовник. Той каза следното - проблемът на мастурбацията е, че докато се прави, се мисли за конкретна личност (личности). Тъй като удоволствието от секса, дори при физически такъв, идва от ума, то де факто няма разлика, дали ще го правиш чрез копулация или мастурбация.
    От там и белязването на мастурбацията като грях. Ако мисълта ти е насочена към "пожелаване жената, добитъка" и т.н. на съседа (жена по картинка или филм Усмивчица ), то мастурбацията е изневяра и грях.
    Понеже не ми е попадало определение грях ли или не, ако пожелаваш своята си половинка, то не мога да кажа официално, дали е грях или не. Тогава може би влиза в рамките на "грях" , защото сексът не е използван за направата на деца, а за удоволствие.

Моята лична позиция е като на Елша - зависи как възприемаш секса.

За влиянието върху душевното ни състояние - отново зависи как възприемаш секса. Ако се чувстваш виновен след мастурбация, еми душевното ти състояние е стресирано. Ако си успокоил хормоните и умът ти е свободен да се отдаде на други мисли, душевното ти състояние може да се нарече дори "балансирано".
    Освен патологиите от въздържание, които споменава Ариам има патология и при прекаляване с мастурбацията. Нарушение в психиката, което води до невъзможността не само да се прави секс чрез копулация, но въобще да се общува (разговаря) с други хора.

Хм. И нещо весело. Някъде ми беше попаднал текст, където се предупреждаваше за "астрален СПИН", от безразборен мислен секс. Та умната !
    Активен
    Mitko R
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Април 20, 2012, 12:34:04 »

Те за това, което казва Митко Р, не ми хареса ченълингът, който беше постнат по-рано. Само размахване на пръст и никакви практически упражнения. Хмммммм!
    Митко Р, ако имаш възможност, би ли сложил примерни упражнения за канализиране по подходящ начин на енергията (в контекста на темата) или литература, където могат да се прочетат такива?

Преди време разучавах религията на Сикхите. Слушах лекция на техен учител-духовник. Той каза следното - проблемът на мастурбацията е, че докато се прави, се мисли за конкретна личност (личности). Тъй като удоволствието от секса, дори при физически такъв, идва от ума, то де факто няма разлика, дали ще го правиш чрез копулация или мастурбация.
    От там и белязването на мастурбацията като грях. Ако мисълта ти е насочена към "пожелаване жената, добитъка" и т.н. на съседа (жена по картинка или филм Усмивчица ), то мастурбацията е изневяра и грях.
    Понеже не ми е попадало определение грях ли или не, ако пожелаваш своята си половинка, то не мога да кажа официално, дали е грях или не. Тогава може би влиза в рамките на "грях" , защото сексът не е използван за направата на деца, а за удоволствие.

Моята лична позиция е като на Елша - зависи как възприемаш секса.

За влиянието върху душевното ни състояние - отново зависи как възприемаш секса. Ако се чувстваш виновен след мастурбация, еми душевното ти състояние е стресирано. Ако си успокоил хормоните и умът ти е свободен да се отдаде на други мисли, душевното ти състояние може да се нарече дори "балансирано".
    Освен патологиите от въздържание, които споменава Ариам има патология и при прекаляване с мастурбацията. Нарушение в психиката, което води до невъзможността не само да се прави секс чрез копулация, но въобще да се общува (разговаря) с други хора.

Хм. И нещо весело. Някъде ми беше попаднал текст, където се предупреждаваше за "астрален СПИН", от безразборен мислен секс. Та умната !

Сексуалната енергия бива определяна още и като енергия на Живота, но за нейното канализиране няма написани правила които неминуемо да важат за всички.Всеки е уникален и сам по себе си неповторим.Начините за постигане на баланс с тази енергия са безбройни и различни за всяко едно човешко същество.
    Бих казал ,че всеки може да я преобразува по начин по който тя от разрушителна стихия бивала плод на нисши чувства  и задоволяване на страсти от чисто физическо естество се превръща в мощно средство за духовно пробуждане ,сила за осъзнаване и творческо разгръщане на личността,в свързващ мост между ум , душа и тяло.
    Най общо казано - наблюдаването на ума и зараждащите се в него мисли е добър начин за себеизучаване а оттам идват и начините за нейното овладяване...
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #11 -: Април 20, 2012, 12:51:11 »

Цитат на: Mitko R
    Според мен подобен акт си е чисто разхищаване на енергия и робуване на

страстите произхождащи от нашите тела.
    И това, както и другата крайност, не мога да ги приема за адекватни.
    Ние сме, малки копия на природата. Когато й се насъбере повечко напрежение, тя си намира начин да ги освободи - вулкани, земетресения.
    Цитат на: ariam
    Мисля, че не е полезно да лишиш организма си от подобна нужда, когато я има, понеже съм чувала дори за болестни състояния от въздържание, коетооо..извинете, но колкото и духовен да си тялото има

някакви нужди.
    От тук, сигурно много хора са се досетили, че няма как да не изстрелям крилатата си фраа - едно е лишение друго е въздържание.
    Когато едно нещо се прави с някаква идея, когато правейки го, знаем, че така е правилно, няма опасност от абсолютно никакви отклонения и нежелани ефекти. И обратното, ако правим нещо безидейно, по неправилен начин, то ако ще да е най-полезното занимание, ни създава неприятности.
    Цитат на: Eona
    Ами то и при мъжете е така, ако не го освободят мокри чаршафи
    Мога да ви изброя всички фази на тоталното въздържание и то за големи срокове, но това с мокрите чаршафи мисля, че е здравословен проблем, както и напикаването, а не, че от стискане се стига до там.
    Цитат на: Eona
    Митко Р си има жена, тука май става въпрос за като си нямаш партньор.
    Абсолютно никакво значение няма това. Този вид отношения са коренно различни едно от друго.
    99% от мъжете, мастурбират, ако ще да имат 100 жени. При жените е по-малък процента, но също са доста. На млади години, считам, че е препоръчително, но при много се превръща в болест. Дето имаше един лаф - калява характера и ги учи на самостоятелност.
    Спорта учи на самодисциплина, даже и от такъв характер. Всеки спортист го учат да пести енергията си. Вярно, че при професионалните спортисти е направо посегателство, като ги контролират постоянно, от което страдат и половинките им, но да речем, един средноинтелигентен спортист, аматьор е наясно, че това е ценна енергия. За билдерите, например е не само загуба на енергия, а и на ценни съставки (да не изпадам в подробности), които за да си ги набави, скоро го смятахме, излиза около 120лв. Та... дори и да няма самодисциплина, повечето предпочитаме да минем по-ефтино. В тая криза...  Веселяк
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #12 -: Април 20, 2012, 13:31:46 »

Цитат на: Mitko R
    Според мен подобен акт си е чисто разхищаване на енергия и робуване на

страстите произхождащи от нашите тела.
    И това, както и другата крайност, не мога да ги приема за адекватни.
    Ние сме, малки копия на природата. Когато й се насъбере повечко напрежение, тя си намира начин да ги освободи - вулкани, земетресения.
    Цитат на: ariam
    Мисля, че не е полезно да лишиш организма си от подобна нужда, когато я има, понеже съм чувала дори за болестни състояния от въздържание, коетооо..извинете, но колкото и духовен да си тялото има

някакви нужди.
    От тук, сигурно много хора са се досетили, че няма как да не изстрелям крилатата си фраа - едно е лишение друго е въздържание.
    Когато едно нещо се прави с някаква идея, когато правейки го, знаем, че така е правилно, няма опасност от абсолютно никакви отклонения и нежелани ефекти. И обратното, ако правим нещо безидейно, по неправилен начин, то ако ще да е най-полезното занимание, ни създава неприятности.

Ама, Санг именно.Има разлика между съзнателно въздържание и подтискане на нуждата от освобождаване/по този начин/, затова се опитах да кажа, че би било вредно подтискането на тази енергия.Не смятам, че е грях.Приемам го като нещо ,също толкова нормално, колкото е и храненето /без което явно също можем - според доста хора/.И не мога да приема "нисши страсти", като определение на тази нужда , просто има  и други начини.
    Активен
    execute
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

« Отговор #13 -: Април 20, 2012, 14:18:12 »

ако питаш мене мастурбирай си няма лошо аз го правя и нищо лоше не ми се е слу4ило :Д 
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Април 20, 2012, 16:16:34 »

Санг какви здравословни проблеми ,като едва ли не на всяко момче в пубертета се случва , то са си хормони и знак че нещо се пълни и работи. Защото животинката, като стане полово зряло при първото разгоннване тича да си търси партньор , а ние почваме да се дресираме да не сме животни и понеже осъзнатото полово възпитание се отлага за колкото може по натам ,децата си получават спонтанни освобождавания и се чудят какво е , особено при момичетата , да не мислиш че и аз не съм се чудила какво ми става на 14-15 години дето ама хал хабер съм си нямала какво е това и защо отвреме на време ти тиктака отдолу , пък камо ли за низши страсти.И аз мисля, че е свързано с възприемането , ако си мислех колко енергия губя докато пишкам и колко е грешно ,че съм отишла до тоалетната , сигурно първо щях да се стискам до безкрай ,после да се науча да не пишкам -щото е дисциплина , въобще грешка е мисълта за грешка и производните вече извращения , като къде да пишкам , по колко да пишкам , сам ли да пишкам, да пишкам ли в други тоалетни , и въобще от едното разтоварване на течности се прави нещо толкова сложно на което си подчиняваме живота.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright