Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да се абстрахирам от външни влияния?  (Прочетена 3366 пъти)
sharga
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #15 -: Юли 20, 2012, 09:32:52 »

две много готини упражнения, може да ги опитате, може пък и да помогнат донякъде

1.
— Това, което ще ти покажа най-напред, са прости движения, които трябва да правиш всеки ден — про¬дължи тя. — Отнасяй се към тях винаги като неотмен¬на част от живота ти. Първо ще ти покажа един вид дишане, което е било пазено в тайна поколения наред. Това дишане отразява дуалистичните сили на творе¬ние и разрушение, на светлина и мрак, на битие и не¬битие.
Тя ми каза да изляза от пещерата и после с леки дви¬жения ме насочваше как да седна с леко наведен напред гръб и с колене, притиснати с всичка сила към гърдите. Ходилата трябваше да бъдат стъпили на земята. Ръцете ми трябваше да обгърнат прасците, а дланите да са здра¬во сключени на нивото на коленете или, ако предпочи¬там, да притискат лактите. Тя леко насочи главата ми да се отпусне, докато брадичката ми докосна гърдите.
Трябваше да напрягам мускулите на ръцете си, за да държа коленете да не се раздалечават настрани. Гърдите и коремът ми бяха силно притиснати. Докато навеждах силно брадичката си надолу, вратът ми из¬пука.
— Това е дишане на силата — каза тя. — Може или страхотно да те разтърси, или да те накара да заспиш. Ако ти се случи второто, когато се събудиш, прибери се вкъщи. Между другото тази пещера е точно зад къщата. Тръгни по пътеката и за две минути си там.
Клара ме инструктира да вдишвам късо и плитко. Ка¬зах й, че това изискване е излишно, защото в такова по¬ложение можех да дишам само по този начин. Тя ми ка¬за, че ако освободя макар и съвсем частично натиска на ръцете си, дишането ми ще се нормализира. Но не това е целта. Възложи ми да продължа плиткото дишане поне десет минути.
Останах в това положение може би половин час, като през цялото време правех плитки вдишвания, както ме бе инструктирала. След първоначалното нап¬режение в стомаха и изтръпване на краката дишането като че ли ги разтопи и изпитах облекчение във вът¬решностите си. Тогава, след мъчително дълго време, Клара ме бутна и аз се преобърнах назад и се оказах по гръб на земята, но тя не ми позволи да отпусна на¬тиска на ръцете си. Когато гърбът ми се докосна до земята, изпитах миг облекчение, но едва когато тя ми каза да си пусна ръцете и да протегна крака, изпитах пълно облекчение в корема и гърдите. Единственият начин, по който мога да опиша какво изпитвах, е да кажа, че нещо в мен беше отключено чрез това дишане и беше разтопено или освободено. Както ми бе казала Клара, почувствах се така унесена, че се свих на кълбо в пещерата и заспах

2.
Вгледах се как сви леко колене и глезени, като зае из¬ходното положение от бойното изкуство, наречено „изп¬равен кон", понеже наподобява ездач, яхнал кон, като нозете са разтворени до ширината на раменете и са леко свити. Показалецът на лявата й ръка беше насочен надо¬лу, а останалите пръсти извити от второто кокалче. Ко¬гато започна да вдишва, тя плавно, но със сила завъртя глава наляво, докъдето можеше, и същевременно напра¬ви пълен кръг с лявата си ръка над главата и до долу, а като го завърши, сложи дланта си на опашната кост. За¬едно с това изви дясната си ръка зад кръста и после, сви¬та на юмрук, я постави върху опакото на лявата длан, притискайки я над лявата китка.
С десния юмрук тя изтласка нагоре лявата ръка по гръбначния стълб, докато напълно сгънатият ляв лакът опря до хълбока й, и свърши вдишването. Задържа дъх, докато преброиш до седем, после освободи напрежение¬то на лявата ръка, спусна я отново до опашната кост и пак направи пълен кръг над главата отпред и накрая постави дланта на лявата си ръка върху лонната кост. В същото време върна дясната си ръка през кръста отпред и сложи юмрука върху гърба на лявата длан, след това я изтласка нагоре по корема и завърши издишването.
— Прави това движение веднъж с лявата ръка и вед¬нъж с дясната — каза тя. — По този начин ще уравнове¬сиш двете си страни.

Повторих движенията й. Когато извивах лявата си ръ¬ка назад, усетих болезнено обтягане по вътрешната й страна, което минаваше от пръстите до ямката под миш¬ниците.
— Отпусни се и остави енергията от дишането да премине през ръката ти и да изтече от върха на показа¬леца — каза тя. — Дръж го изпънат, а останалите пръс¬ти извити. По този начин ще освободиш всякакво блоки¬ране на енергия по пътечките в цялата ти ръка.
Когато придвижих сгънатата си ръка нагоре по гърба, болката се изостри още повече. Клара забеляза измъче¬ното ми изражение.
— Не се насилвай толкова — предупреди ме тя, — иначе ще си разтеглиш сухожилията. А докато движиш ръцете си нагоре по гръбнака, свивай малко повече ра¬менете.
След като изпълних движението с дясната ръка, усе¬тих как мускулите на бедрата ми пламнаха от това, че стоях леко приклекнала. Макар че бях заемала същата поза всеки ден, когато практикувах кунг-фу, сега имах чувство, че краката ми вибрират, сякаш през тях преми¬нава електрически ток. Клара предложи да се изправя и да поразтръскам краката си в продължение на няколко минути, за да освободя напрежението.
Тя подчерта, че в това магическо движение въртенето и натискът нагоре на ръцете в съчетание с дишането придвижват енергия към органите в гръдния кош и ги оживяват. Това масажира дълбоките центрове вътре, ко¬ито много рядко се активират. Извиването на главата масажира вратните жлези и същевременно отваря про¬ход за енергията към тила. Тя обясни, че когато се раз¬будят и захранят с енергията от дишането, тези центрове могат да разкрият такива тайни, каквито изобщо не мо¬жем да си въобразим.

из книгата на Тайша Абелар Магическия преход
Активен
Свързан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #16 -: Февруари 20, 2013, 15:24:14 »

Обясни на нервните, груби и освобождаващи омраза хора (дори да не го правят словом) в прав текст, че никой не може да ти ходи по главата.
    Кажи им че си суперсензитивна и усещаш лайната, които те безконтролно си позволяват да освобождават в околното пространство. Всеки има нужда сам да отработи натрупаната омраза и никой няма правото да я освобождава върху произволни хора, като че са му кошчета. Кажи им, че само тяхна е отговорноста, за това което излъчват.
    Предложи им да поработят сами над себе си някъде на саме.
    Добрата артикулация, изразяването в прав текст винаги работи добре.
    Аз им казвам директно следното:
    ИМАТЕ ДА ПОРАБОТИТЕ НАД СЕБЕ СИ!!! Устният шамар винаги ги стряска и ги кара да задават допълнителни въпроси... Може би ти си един от хората, които се налага да бият шамари в момента и да будят заспали красавици?
    Омръзнало ми е и на мен от заспали ИНДИГОТА или наричайте ги както искате, които са дошли тука да "помагат" но само се оплакват и нищо не правят освен да мрънкат и да се самосъжаляват.

Забравих да спомена - магнетит. Носи магнетит

Използвай бутона "Промени", следващия път, когато забравиш
    Страшен съвет даваш skamandar.
    На всеки проблемите му/и идват отвътре.
    Да даваш път в живота на хората с повредена психика е все 1 да ставаш като тях.
    Почваш да преживяваш и изживяваш техните проблеми.
    Съответно, ако си на определено ниво на духовно развитие (което явно е случая след като те ти пречат), ти се връщаш назад.
    Та, за оправяне на проблема който споменаваш ИВЕВЕ има медитация, пранаяма (контролирано дишане), визуализация и подобни.
    Отворила ли си чакрите, въртиш ли Кундалини?
    Предполагам че не.
    За хора с твоя проблем е най добре да почнат да се занимават с някоя духовна практика като Йога.
    Колкото по е стара практиката, толкова по добре.
    « Последна редакция: Септември 02, 2013, 19:32:14 от Свързан » Активен

Сатчитананда ...
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #17 -: Септември 02, 2013, 19:27:27 »

Как да се абстрахирам вика Веселяк:D:D:D
    Няма начин.
    По-кратко не мога да ти го кажа.
    Ако пече слънце ще ти е жега, ако е студ, ще ти е студено. Това е положението.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #18 -: Септември 02, 2013, 19:53:17 »

Как да се абстрахирам вика Веселяк:D:D:D
    Няма начин.
    По-кратко не мога да ти го кажа.
    Ако пече слънце ще ти е жега, ако е студ, ще ти е студено. Това е положението.

Не е така.

За това съществуват енергийни щитове, + йога сутрите: 2.12-2.25.
    Активен

Сатчитананда ...
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #19 -: Септември 03, 2013, 01:20:01 »

Цитат на: Свързан
    Не е така.
    Друже, налага се да ти го кажа в прав текст.
    Ученията и идеите на разни чаршафосани тревопасни идиоти, които цял ден се чудят коя чакра да си почешат, по никакъв начин не може да ме заинтересува.
    Енергийни щитове.
    Я си направи един енергиен щит, да видиме дали няма да мога да ти окажа външно влияние.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Септември 03, 2013, 04:54:58 »

Не е така.
    Друже, налага се да ти го кажа в прав текст.
    Ученията и идеите на разни чаршафосани тревопасни идиоти, които цял ден се чудят коя чакра да си почешат, по никакъв начин не може да ме заинтересува.
    Енергийни щитове.
    Я си направи един енергиен щит, да видиме дали няма да мога да ти окажа външно влияние.

Айде.
    Активен

Сатчитананда ...
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #21 -: Септември 03, 2013, 11:23:43 »

Айде.
    E xaйде, ама къде си? Покажи се, ти и твоя щит да ви окажа влияние Ухилен
    Макар, че на теб съм ти оказвал и от дистанция, ама сега не ми се занимава, въпреки че е забавно.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Септември 03, 2013, 13:24:14 »

Айде.
    E xaйде, ама къде си? Покажи се, ти и твоя щит да ви окажа влияние Ухилен
    Макар, че на теб съм ти оказвал и от дистанция, ама сега не ми се занимава, въпреки че е забавно.

Къде съм на астрално, или физическо ниво?
    Активен

Сатчитананда ...
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #23 -: Септември 03, 2013, 16:51:13 »

Аз май те бъркам. Ква е тая Канада?
    Ти бая си се абстрахирал от външни влияния Веселяк
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    iti2
    Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #24 -: Септември 03, 2013, 22:28:00 »

Обясни на нервните, груби и освобождаващи омраза хора (дори да не го правят словом) в прав текст, че никой не може да ти ходи по главата.
    Кажи им че си суперсензитивна и усещаш лайната, които те безконтролно си позволяват да освобождават в околното пространство. Всеки има нужда сам да отработи натрупаната омраза и никой няма правото да я освобождава върху произволни хора, като че са му кошчета. Кажи им, че само тяхна е отговорноста, за това което излъчват.
    ИМАТЕ ДА ПОРАБОТИТЕ НАД СЕБЕ СИ!!! Устният шамар винаги ги стряска и ги кара да задават допълнителни въпроси... Може би ти си един от хората, които се налага да бият шамари в момента и да будят заспали красавици?
    Омръзнало ми е и на мен от заспали ИНДИГОТА или наричайте ги както искате, които са дошли тука да "помагат" но само се оплакват и нищо не правят освен да мрънкат и да се самосъжаляват.

Всичко това се постига само в пълна осъзнатост. Тогава никой няма да изхвърля какъвто и да е емоционален боклук срещу теб. Но до достигането на тази осъзнатост ще има доста болка и страдание да се преживее защото хората сами бягат от себе си , от болката която трябва да преживеят за да отработят проблема вътре в тях. За това друг се грижи - Бог над нас. Той няма да търпи повече своеволия, от който и да е и това може да се види по изкривените лица на хората, който буквално се забелязват по улиците вече без проблем.
    Пътят е Любовта , но не тази привързващата към някого или нещо , а онази безусловната към всички и докато егото ни блъска ще има да изхвърляме какво ли още не от нас осъзнато или не... Усмивчица
    « Последна редакция: Септември 03, 2013, 22:34:53 от iti2 » Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #25 -: Септември 03, 2013, 22:40:15 »

Аз май те бъркам. Ква е тая Канада?
    Ти бая си се абстрахирал от външни влияния Веселяк
    Канадска :-).
    Пречи ли, че съм извън БГ-то?
    А за кви влияния обаждаш?
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Септември 03, 2013, 22:43:30 »

Всичко това се постига само в пълна осъзнатост. Тогава никой няма да изхвърля какъвто и да е емоционален боклук срещу теб. Но до достигането на тази осъзнатост ще има доста болка и страдание да се преживее защото хората сами бягат от себе си , от болката която трябва да преживеят за да отработят проблема вътре в тях. За това друг се грижи - Бог над нас. Той няма да търпи повече своеволия, от който и да е и това може да се види по изкривените лица на хората, който буквално се забелязват по улиците вече без проблем.
    Пътят е Любовта , но не тази привързващата към някого или нещо , а онази безусловната към всички и докато егото ни блъска ще има да изхвърляме какво ли още не от нас осъзнато или не... Усмивчица

Яко :-).
    Бая си напреднала с материала ...
    Добре дошла в клуба :-))).
    Активен

Сатчитананда ...
    DashkinSergey
    Сергей
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

• Град: Россия
  • « Отговор #27 -: Януари 03, 2017, 17:55:29 »

Малии много време май ще мине докато се научиш как се ползва това чудо "форум'
    Раздел "кошче" ли намери за най-подходящ"
    И има едно копче "редактирай" с което си променяш мнението, а не само да пускаш нови, това не е чат.
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ЗНАЕМ КАК ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ, НО НЕ ЗНАЕМ КАК ДА ЖИВЕЕМ!!!
    Обща тематика
    delfin 4 3083 Последна<br />публикация Юли 27, 2009, 01:07:40
    от Бунтарката
    Как да си избера партньор
    Астрология и нумерология
    Админ 1 1027 Последна<br />публикация Февруари 13, 2010, 20:49:34
    от zaharisa
    Как да се действа? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    Kery 40 1493 Последна<br />публикация Юни 12, 2010, 13:57:12
    от giti
    Как си те представям :) « 1 2 ... 16 17 »
    Снимки
    Eona Lightholder 241 7521 Последна<br />публикация Април 19, 2012, 14:11:54
    от Soul
    Как се медитира? Как да чуем вътрешния глас? Какво е мантра? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    AIA 20 5399 Последна<br />публикация Август 23, 2011, 13:50:48
    от Синьо мечтание

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright