Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да се абстрахирам от външни влияния?  (Прочетена 3219 пъти)
ИВЕВЕ
Гост
« -: Април 18, 2012, 12:27:20 »

Дайте съвет - как да се абстрахирам от.. хората?
Напоследък съм станала непоносимо чувствителна към другите - ако са спокойни или поне уравновесени, няма проблем, добре съм си, но когато някой покрай мен е нервен или нещо такова, даже и привидно никакви признаци за това да не дава, ставам десет пъти по-зле.  Затъпяване
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Април 18, 2012, 12:34:56 »

Напоследък съм станала непоносимо чувствителна към другите - ако са спокойни или поне уравновесени, няма проблем, добре съм си, но когато някой покрай мен е нервен или нещо такова, даже и привидно никакви признаци за това да не дава, ставам десет пъти по-зле.  Затъпяване

Можеш да се опиташ да се концентрираш в някаква мисъл или обект.
    Например, в точката между веждите си ("третото око") или да си повтаряш наум "Аз съм спокойна, чувствам се добре, ...", да се опитваш да извършваш съзнателно нещата, които правиш.
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #2 -: Април 18, 2012, 12:40:13 »

Например, в точката между веждите си ("третото око") или да си повтаряш наум "Аз съм спокойна, чувствам се добре, ...", да се опитваш да извършваш съзнателно нещата, които правиш.
    Много благодаря, ще опитам.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #3 -: Април 18, 2012, 13:17:52 »

Бягството от Реалността е временно (не)решение. Приемането на нещата такива каквито са ми изглежда по-удачен вариант. Нещата не са само Светлина, любов и прочее.. колкото и да не ви харесва Намигване
    Активен
    skamandar
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #4 -: Април 19, 2012, 04:01:47 »

Обясни на нервните, груби и освобождаващи омраза хора (дори да не го правят словом) в прав текст, че никой не може да ти ходи по главата.
    Кажи им че си суперсензитивна и усещаш лайната, които те безконтролно си позволяват да освобождават в околното пространство. Всеки има нужда сам да отработи натрупаната омраза и никой няма правото да я освобождава върху произволни хора, като че са му кошчета. Кажи им, че само тяхна е отговорноста, за това което излъчват.
    Предложи им да поработят сами над себе си някъде на саме.
    Добрата артикулация, изразяването в прав текст винаги работи добре.
    Аз им казвам директно следното:
    ИМАТЕ ДА ПОРАБОТИТЕ НАД СЕБЕ СИ!!! Устният шамар винаги ги стряска и ги кара да задават допълнителни въпроси... Може би ти си един от хората, които се налага да бият шамари в момента и да будят заспали красавици?
    Омръзнало ми е и на мен от заспали ИНДИГОТА или наричайте ги както искате, които са дошли тука да "помагат" но само се оплакват и нищо не правят освен да мрънкат и да се самосъжаляват.

Забравих да спомена - магнетит. Носи магнетит

Използвай бутона "Промени", следващия път, когато забравиш
    « Последна редакция: Април 19, 2012, 04:07:12 от soulSurgery » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Април 19, 2012, 08:39:26 »

Бягството от Реалността е временно (не)решение. Приемането на нещата такива каквито са ми изглежда по-удачен вариант. Нещата не са само Светлина, любов и прочее.. колкото и да не ви харесва Намигване

Да, нещата не винаги са благоприятни.
    Ако обаче човек се опитва да стане по-силен, по-неподвластен на външните въздействия, това не е бягство, а едно усъвършенстване, което съчетава приемането на обкръжението с осигуряване на по-добри условия за живот на възприемащия.
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #6 -: Април 19, 2012, 10:39:15 »

Приемането на нещата такива каквито са ми изглежда по-удачен вариант.
    Когато ти се налага да ходиш на училище, където 25 същества, "всеки в пубертета", всеки сърдит, недоволен, в някаква лицемерна екзалтация и демонстративни спорове "кой е по-по най", и ти приемеш с усмивка целия този негативизъм, тогава може би ще се съглася и аз. Едно, че не ми е особено приятна цялата тази атмосфера, но като се добави и това "усещане"...
    Пък и то да беше само в училище.
    Старая се да не избухвам, да не влошавам нещата и гледам да помагам, където мога, но дори и да се успокоя за момента, когато остана сама и вече съм наистина спокойна, се започва отначало, просто, защото има хора, които са наистина много... нещастни. Далеч съм от мисълта, че те са ми виновни, по-скоро аз, защото в повечето случаи не мога да помогна на тях, макар че това би било огромна помощ и за мен.
    Нещата не са само Светлина, любов и прочее.. колкото и да не ви харесва Намигване
    Не, не знаех! Благодаря за констатацията.
    Само не казвай и, че Дядо Коледа не съществува.  Затъпяване
    Обясни на нервните, груби и освобождаващи омраза хора (дори да не го правят словом) в прав текст, че никой не може да ти ходи по главата.
    И те не изгарят от желание да са нещастни. Всеки си има своите причини и не ми се струва добра идея да се бъркам, където не ми е работа. Едва ли има доволен от нещастието си човек, няма какво и на кого да обяснявам.

Забравих да спомена - магнетит. Носи магнетит
    Няма нужда, благодаря за съвета, все пак.
    Мисля, че започвам да се справям. Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Април 19, 2012, 11:21:59 »

Мисля, че започвам да се справям. Усмивчица

Това е много радващо!

И, струва ми се, че една от стъпките към това е човек да осъзнае, че, както посочваш:

"И те не изгарят от желание да са нещастни. Всеки си има своите причини ..."

И когато един от нас успее да постигне това по-дълбоко разбиране, а и да овладее до някаква степен своите вътрешни проблеми, неговото адекватно будно присъствие ще повлияе повече или по-малко и на останалите, дори без самият той/тя да казва нищо гласно.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Април 19, 2012, 11:23:21 »

Ще сравня общението/общуването с храненето , като нужда на социалния индивид.

Вариант едно - Ти си напълно отворен = ям всичко ,навсякъде , по всяко време . Резултат= драйфам ,спя в тоалетната, разболявам се.
    Вариант две- Затварям се за всичко= спирам да ям и пия въобще=

Вариант три - Избирателна пропускливост = хранителен режим

Повечето хора балансират ,като редуват първи и втори вариант т.е хапват каквото им попадне три пъти на ден ,един път ги боли корема , акат и се раболяват поне 2-3 пъти в месеца.
    За здравословното хранене е ясно , но какво се случва при наличието на 25 продукта в болшенството си подобни ,от които трябва да си готвиш всеки ден.

Според мен просто да не ни мързи , да проверим бързичко всеки ден , кой от продуктите е пресен , кой може да го сготвиме така, че да стане достатъчен добър за ядене и кой директно на буклука. Хубаво е да се сдобием с няколко пособия ,като щипка за нос - за да не ни дразни гнилото,докато го затвориме в контейнерче за буклуци по-далечко от нас,понякога и очилца за да не ни се повдига. Чиста водица с която да се погрижим за годните продукти ,кулинарна книга за позитивен градеж ,готвене. И най-вече убедеността и надеждата ,че продуктите всеки ден ще пристигат по-пресни и вкусни , поради славата ни на прецизен кулинар.

Ивевенце , надявам се да ти хареса ,знам ,че ще го разбереш
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Април 24, 2012, 18:34:16 »

Според мен дори и да не ни мързи не можем винаги да  избираме продуктите по простата причина, че разполагаме с това което има на магазина/пазара. Усмивчица А обикновенно те са пълни с нитрати и други химикали за бърз растеж. Усмивчица И тъй като трябва да ядем, ядем каквото има и си казваме че не е чак толкова лошо и вредното ще успеем да преработим/трансформираме в полезно. Усмивчица
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 47

• Град: София
  • « Отговор #10 -: Юли 13, 2012, 19:57:12 »

Цитат на: ИВЕВЕ
    Напоследък съм станала непоносимо чувствителна към другите - ако са спокойни или поне уравновесени, няма проблем, добре съм си, но когато някой покрай мен е нервен или нещо такова, даже и привидно никакви признаци за това да не дава, ставам десет пъти по-зле.

В момента се боря с абсолютно същия проблем.Доста дълго време живях сама,което ми се отрази много добре.Станах още по-спокойна,по-уравновесена.Контактувах само с двама човека.Беше прекрасно Усмивчица
    Но,сега живея с още две девойки и малко трудно свиквам.Те не са от най-спокойните същества Ухилен и изблиците им не ми се отразяват много добре.Дори да не говорят,самата им енергия ме натоварва,понякога.Все още не съм намерила решение.Зная,че дори да говоря с тях ,едва ли нещо ще се промени,защото не търпят критика и най-много да изпаднат в криза и аз да изтрещя тотално Усмивчица Надявам се да си намерила решение на своите тревоги и се надявам и аз също да намеря за своите Усмивчица

Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Юли 13, 2012, 20:40:54 »

Но,сега живея с още две девойки и малко трудно свиквам.Те не са от най-спокойните същества Ухилен и изблиците им не ми се отразяват много добре.Дори да не говорят,самата им енергия ме натоварва,понякога.Все още не съм намерила решение.Зная,че дори да говоря с тях ,едва ли нещо ще се промени,защото не търпят критика и най-много да изпаднат в криза и аз да изтрещя тотално Усмивчица Надявам се ... и аз също да намеря решение за своите проблеми

А можеш ли да си промениш микро-средата?

Какво друго мислиш, че би ти помогнало?
    Активен
    ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 47

• Град: София
  • « Отговор #12 -: Юли 13, 2012, 21:08:02 »

Мисля,че първо трябва да се справя с този дисбаланс в мен самата,който се получи вследствие на изолацията ми толкова време.В смисъл,прекалено спокойно живях,свикнах на определен режим и сега и най-малката промяна ме дразни.Но предполагам,че това е временно...надявам се Усмивчица А и също хората с които живея,ще трябва да положат усилия да получим една хармонична среда.Но едва ли ще се случи скоро,защото единственото,което би ги успокоило е ако някой им даде по няколко милиона  Ухилен Вече виждам в новините -"Зов за помощ"-Център за духовно развитие моли всички граждани да дарят всичко което имат,в името на душевното спокойствие на тяхната съфорумничка  Ухилен
    Ще се справя, Ich.Ма нали съм жена,нека малко си помрънкам Намигване
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #13 -: Юли 13, 2012, 21:51:56 »

Зад тебе злото диша като хрътка.
    Доброто е обществено понятие.
    Разтвориш ли ръцете за прегръдка,
    ти вече си удобен за разпятие"

Намигване
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #14 -: Юли 20, 2012, 08:09:15 »

«Не можеш да живееш без да си под някакво влияние, винаги има нещо, номерът е да си избереш най-доброто влияние. Особено ако едно влияние идва от хора с по-висок разум от твоя»(Петър Успенски)
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ЗНАЕМ КАК ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ, НО НЕ ЗНАЕМ КАК ДА ЖИВЕЕМ!!!
    Обща тематика
    delfin 4 3049 Последна<br />публикация Юли 27, 2009, 01:07:40
    от Бунтарката
    Как да си избера партньор
    Астрология и нумерология
    Админ 1 991 Последна<br />публикация Февруари 13, 2010, 20:49:34
    от zaharisa
    Как да се действа? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    Kery 40 1441 Последна<br />публикация Юни 12, 2010, 13:57:12
    от giti
    Как си те представям :) « 1 2 ... 16 17 »
    Снимки
    Eona Lightholder 241 7425 Последна<br />публикация Април 19, 2012, 14:11:54
    от Soul
    Как се медитира? Как да чуем вътрешния глас? Какво е мантра? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    AIA 20 5311 Последна<br />публикация Август 23, 2011, 13:50:48
    от Синьо мечтание

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright