Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Пророчествата плашилки !!!  (Прочетена 3754 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #30 -: Ноември 03, 2012, 01:29:08 »

Житко именно недопускането на негативния сценарий е трудната задача. Мъжът ми винаги си мисли че нещото което е купил ще е дефектно и то в 80% от случаите е така . При въпросът , защо така се навиваш бе човек , той ми вика за да не се разочаровам ,като не работи. Значи става един омагьосан кръг , той с виртуалното си преживяване на гафа , докарва самият гаф.
Е те тоя начин на мислене е програмиран.
На мен ми се наложи много малка да изпробвам вариянтите и да видя ефективността на работа с позитивния строеж. Макар чат-пат да се противопоставям от глупост , само за да се убедя ,че пърото нещо което взема в магазина с позитивно намерение и без да му отделям особено енергия за взимане на обмислено "решение" , та туй нещо ми работи безотказно въпреки стреса който му се налага (примерно милия ми телефон ,който освен всичко друго беше удавен и в тоалетната, но работи )
Естествено програмки -плашилки отвсякъде , ейййййй един път е нямало дни преди да летя да не засека филм със самолетни катастрофи.

Та вярата в себе си е еквивалентна на вярата в Бог и вярата въобще , за която тук в друга тема цитирах - вяра колкото синапено зърно .
Повярваш ли си че от теб зависи бъдещето и че нищо не си се случва просто ей така , всяко едно нещо в материалният свят - материализира и твори в материята самата материя Усмивчица или всяко божие творение се превръща в негово продължение - творящо творчество и твори в мини вариант на големия творец.
Петър-плет-плете и дрън дрън дрън опростяване на необятното е не лека задача Усмивчица
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #31 -: Ноември 03, 2012, 03:50:33 »

Ео понеже твърдо вярвам в себе си и чистите
    си намерения в много крайни ситуации подпирам един чук
    покрай компа ако ми прави номера някакви.
    Ефекта е вълшебен...даже и не си ''помисля'' после
    за своенравни изяви.
    В моменти на покупка на нова техника си мисля:
    ''А имай късмет да ми направиш мизерия летиш през терасата''
    Максимата ''Не насилвайте нещата,а вземете по-голям чук''
    работи безотказно.
    Опростяване на необятното както казваш.
    Или ентропията в действие по ускорен сценарии.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #32 -: Ноември 03, 2012, 13:38:39 »

Аз да се заканя на самолета - Ей самолет ако паднеш ,ще те гръмна  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
    Ние с моите апарати сме в особени любовни взаимоотношения , Усмивчица те си имат имена и така , Фончо ,Топчето и Виви  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

Силата на ненасилването е за друга тема , пак интересна  Веселяк
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #33 -: Ноември 03, 2012, 13:50:45 »

Всеки апарат си има някакво предназначение и роля
    в живота ни и ако си я върши мирно и тихо,нямам
    основания да го поглеждам накриво - идилия така да се каже.
    Ама всеки гаден номер от негова страна особено в момент
    когато е все още нов ме изважда от тази идилия и ме праща
    в не особено ласкави и любвеобвилни мисли и намерения.
    От друга страна когато е вече на почтена възраст апарата и му е време
    да се скапе нещо - вече е друго...все пак има ли вечни неща?
    Виж относно самолета не бях мислил как да го гръмна
    особено когато съм вътре в него. Намигване
    Активен

Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #34 -: Ноември 03, 2012, 18:43:14 »

Има ли някаква зависимост между нивото на осъзнаване на човек и влиянието на мислите му върху заобикалящото го?
    « Последна редакция: Ноември 03, 2012, 19:17:48 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #35 -: Ноември 03, 2012, 19:30:05 »

Да,има такава зависимост.
    Самата реалност ти го показва убедително.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #36 -: Ноември 03, 2012, 19:56:44 »

Изразих се по смисъла -зависимост <-----> обусловеност,взаимовръзка,причина -следствие.
    Поне така аз разбрах и приех въпросите.
    Зависимост по смисъла на наркомания,порок не съм имал предвид.
    Активен

Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #37 -: Ноември 03, 2012, 20:45:09 »

Нещо май...проблема е в моя "телевизор"... явно!
    Споко Утро, разбрали сме се Усмивчица.
    Именно Странник!
    Попитах ви, защото имам подозрение, че при хора които вярват в суеверия, пророчества и темподобни, липсва нивото при което човек подема волята си и започва да вярва в себе си, следователно нямат сила да променят каквато и да е част от пророчеството или суеверието, или реалността. Т.е. нямат разбирането което е нужно за да изтласкат от реалността си някакво суеверие или пророчество, но нямат и разбирането да му "налеят" сила, водят се по-тях и толкоз.

Не знам защо, обаче съм супер спокоен по отношение на 21.12.

Еонке, трудно хващам кой е програмиран и кой не е, но съм сигурен че нагласата стои като силно въздействащ фон около резултата.

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #38 -: Ноември 05, 2012, 03:04:55 »

Направо се възхищавам на тези образи из нета.
    Ако има катастрофа декември месец ще реват с цяло гърло
    че видите ли били прави...само дето не казват как ще се оцелява,нито имат идея
    от какво да се пазим.Ной е бил късметлия с неговия Ноев ковчег.
    Ако пък нищо не се случи и всичко си остане както преди...ама видите ли сега
    пак благодарение на нас и позитивната нагласа на хората сме помогнали на Земята.
    Както и да погледнеш се измъкват като хлъзгава риба...
    Други пък ще реват с цяло гърло за армия извънземни че са ни спасили
    и пак едни послания ще завалят не ти е работа...
    Предвиждам и края на света за 2013г че нещо фатална ми се вижда.
    Датите 03.03 , 13.03 , 23.03 , и прочее производни ще са любима тема
    за армия нумеролози и фаталисти...
    А всъщност толкова страх се нагнетява...
    Кой може да поеме всичко това в себе си?
    « Последна редакция: Ноември 05, 2012, 03:20:19 от Странник » Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #39 -: Ноември 05, 2012, 14:10:29 »

Това не е същото като харп. Харп загрява атмосферата и за това му е нужна цяла електростанция, за да подкара нещата. За въртене на електромагнитни полета може би не е нужно чак толкова енергия.
    Ако става въпрос за постоянни магнити, които при преминаването си едно покрай друго усилват махът на движение (ускоряват) , то енергията, която е необходимо да се внася, е само колкото да компенсира загубите от триенето с въздуха.
    Спомни си сцената от филма! Трите обръча се въртяха свободно и бяха без окачване. Освен в нулевата началната позиция.
    Представи си го като жироскоп... или онези топчета, дето се удрят "беззкрайно дълго едно в друго" , т.е. с минимална акустично-механична загуба на енергия.
    Мисля, че в "Thrive" имаше показани примери за машини, източници на енергия. Завъртаха магнитните линии като торсионните полета...

Май повече енергия би отишла за направата на машината и поддържането на електрониката, отколкото за момента на експеримент

пп. ох, знам. научна фантастика.

От технологична гледна точка такива заигравки с измеренията
    и пространство-времевия континиум изискват огромни
    количества енергия фокусирани в една точка.
    На фона на икономическата криза в момента ми се
    вижда съвсем слабо вероятно някой въобще да е зает
    с подобни начинания.
    Да не говорим за задаващия се
    енергиен колапс на цивилизацията ако до 10-15г.
    не се намери нов алтернативен енергиен източник на
    петрола и земния газ.
    Всеки технологичен прогрес  на цивилизацията ни е
    пряко обвързан с овладяването на все по-могъщи енергии.
    Без тях е немислимо да се говори за каквото и да е по-нататък.

P.S. A идеите за технологичен скок няма как да дойдат ако липсва
    съответния скок на съзнанието.
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #40 -: Ноември 05, 2012, 14:24:35 »

Цитат на: Sue
    Това не е същото като харп. Харп загрява атмосферата и за това му е нужна цяла електростанция, за да подкара нещата. За въртене на електромагнитни полета може би не е нужно чак толкова енергия.
    Ако става въпрос за постоянни магнити, които при преминаването си едно покрай друго усилват махът на движение (ускоряват) , то енергията, която е необходимо да се внася, е само колкото да компенсира загубите от триенето с въздуха.
    Спомни си сцената от филма! Трите обръча се въртяха свободно и бяха без окачване. Освен в нулевата началната позиция.
    Представи си го като жироскоп... или онези топчета, дето се удрят "беззкрайно дълго едно в друго" , т.е. с минимална акустично-механична загуба на енергия.

Перпетуум Мобиле?

Ето я и основата на идеята за Черното Слънце.

А липсващото изображение, което трябва да е най-в ляво, при горните три е това:

иначе казано

А, между другото, ето и малко агроглифи (житни кръгове), за сравнение Намигване

И изобщо, ако човек се е поровил доволно, из всякакви източници и започне да събира 2 и 2, ще стане голямо интересно. Работа та е там, че винаги трябва да си имаме едно наум, когато попадаме на тези от източниците, които са леснодостъпни и широкоразпространени. Ровенето е голямо, но си заслужава, освен ако не се превърне в мания, както беше почнало при мен.
    И сега гвоздея в тематиката.

Ей туй нещо

е схема на двигател за летяща чиния, конструирана от гениалния физик и философ - Виктор Щаубергер, по времето на третия райх. Също австриец, но поне според мен на много по-горно стъпало от Айнщайн. Направо яд да го хване човек, че не са работили заедно.
    А ето го и т.нар. перпетуум мобиле на Шаубергер.
    Това е схема, предназначена за машина за транспортиране на руда.

Между другото, ето едно интересно четиво. Тук може да видите и как се прави торнадо, на същия принцип на завихряне  Намигване

За земетресенията и цунамитата друг път. Относно вулканите така и не можах да разбера, но за тях съм склонен да приема, че си действат без човешка намеса, макар че... при предизвикване на земетресения, по време на тестове, както и при тестовете с ядрени оръжия, са ставали непредвидени грешки.
    Та ако някой, все още се чуди какво ни чака, вече може и да се ориентира. Пък дали са плашилки, ще видим Намигване
    Тези натовски бази, които разполагат из целия свят, а и унас, със сигурност не са за да поддържат мирната обстановка или защото ги кефи местното кисело мляко и шкембе чорба.
    Това земетресение в перник, както и рухването на язовирната стена, за мен си бяха чисти тестове, пък дали са плашилки - не знам.
    За кемтрейлс няма да започвам тук.
    Аз не съм пророк, нито метеоролог, но според мен, тази зима ще е по-тежка и снеговита от всички, които помните.

Темата е безкрайна. Завихрянето е основния задвижващ механизъм на всичко във вселената. Всичко се движи, пулсира и вибрира в кръг.
    От тук се сещам и за Мулдашев, който описваше завихрянето на свастиката, при зачеване, в корема на майката. За Бога на нашия свят и Бога на оня свят, както той ги наричаше. "Матрицата на живота" е книгата, ако на някой му е интересно, а не иска да чете всичко на Мулдашев.
    От тук - от там, пъзела се сглобява...  
    Не ви съветвам много да се вглеждате в календара на маите, както и в каквито и да е древни глифи, пиктограми, символи и рисунки, защото няма да се усетите, как ще спрете да спите и да ядете...
    После ще минете на Леонардо да Винчи, Жул Верн и прочее маниаци на тема - кодирани послания.
    Това тук са само... даже не и семенца, ами не знам.
    Смисъла, обаче се губи, тъй като след малко ще цъфнат лайтуъкарите, които ще затворят гейтовете тотално Ухилен
    « Последна редакция: Ноември 05, 2012, 15:45:24 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #41 -: Ноември 06, 2012, 19:00:29 »

Санги, не знам защо реши, че става въпрос за перпетуум мобиле.
    Говоря за система със акустични и механични загуби на мощност. Единствено казвам, че енергията, която ще се изразходва, за да бъдат те компенсирани, няма да е чак толкова голяма, колкото е необходима , в една система, която предполага мощна и мащабна промяна на температура. От втория тип е харпата.
    Моята мисъл е по-скоро в посока въртене на постоянни магнити. (Резонираща) Осцилираща система с минимални загуби.
    Доколкото си спомням филма, обръчите бяха с пълна свобода на въртене. Това означава - без окачване или фиксираща точка, освен магнитно такова. Следователно, за да се "подкара" механичното движение на обръчите, е нужно един от тях да бъде приведен в движение. Другите ще се "залюлеят", поради промяната на магнитното поле на задвижения.
    Теоретично, при правилна разчетка на системата, или ще са и нужни единични импулси с нарастваща честота на подаване, но не по-мощни като задвижваща мощност. Трикът при тях е точният момент на подаване, който да усилва въртенето, а не да го затихва. Или осцилиращо взаимоусилване на въртенето... Резонанс. Той няма да е вечен, поради загубите от триенето с въздуха, но ще е достатъчно дълго, за да осигури изкривяване на пространствения континуум вътре между обрачите. Може и времеви... Трикът с времето не знам как ще се получи.

Ако го бяха направили във вакуум, тогава въобще госпожата Фостър можеше и цял ден да си прекара извън нашата вселена. Усмивчица
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #42 -: Ноември 07, 2012, 00:41:40 »

Санги, не знам защо реши, че става въпрос за перпетуум мобиле.
    Ми така си го представих.
    Идеята на всички е - търсенето на енергийни източници и създаването на вечния двигател. Не, че като го открият и ние ще разберем де.
    Пък и да си доразвия темата за черното слънце, че тя се вкисна малко.

Говоря за система със акустични и механични загуби на мощност.
    Честно, това за акустичната мощност го бях срещал само като термин в аудио и озвучителните системи. Не, че съм мн. далеч, де, но ти схванах мисълта.

Единствено казвам, че енергията, която ще се изразходва, за да бъдат те компенсирани, няма да е чак толкова голяма, колкото е необходима , в една система, която предполага мощна и мащабна промяна на температура.
    Ами... да, с оглед на факта, че няма да има почти никакво триене (освен с въздуха, което според мен си е достатъчно), се предполага, че "живота" на един подобен механизъм, би бил доста продължителн.

Моята мисъл е по-скоро в посока въртене на постоянни магнити. (Резонираща) Осцилираща система с минимални загуби.

Ами да, но аз си го представих с незатихваща осцилация и се вкарах в перпетуум мобилето Ухилен
    Доколкото си спомням филма, обръчите бяха с пълна свобода на въртене. Това означава - без окачване или фиксираща точка, освен магнитно такова.
    Да.
    Следователно, за да се "подкара" механичното движение на обръчите, е нужно един от тях да бъде приведен в движение. Другите ще се "залюлеят", поради промяната на магнитното поле на задвижения.
    Теоретично, при правилна разчетка на системата, или ще са и нужни единични импулси с нарастваща честота на подаване, но не по-мощни като задвижваща мощност.
    Защо с нарастваща? По-скоро си го преставям с костантна честота...
    Или поне... ако е нарастваща, после да намалява и пак да се възобновява.
    Трикът при тях е точният момент на подаване, който да усилва въртенето, а не да го затихва.
    Да, ясно, но по-скоро би било революционно, ако нито се усилва, нито утихва, а го държи в постоянен ритъм.
    Или осцилиращо взаимоусилване на въртенето... Резонанс.
    Да, но... как би могъл да се контролира процеса? До безкрай ли ще се усилва? Те накрая ще се запалят. С външни магнити ли?

Той няма да е вечен, поради загубите от триенето с въздуха, но ще е достатъчно дълго, за да осигури изкривяване на пространствения континуум вътре между обрачите. Може и времеви... Трикът с времето не знам как ще се получи.
    Ами... вярвам, че айнщанйовите теории с връщането и забързването на времето и тази с антипейката са напълно издържани. Стига да достигнем скоростта на светлината.  

Ако го бяха направили във вакуум, тогава въобще госпожата Фостър можеше и цял ден да си прекара извън нашата вселена. Усмивчица
    Вероятно.
    То... тя прекара бая време, но в земно време се равняваше на 1 минута.
    Във вакуум, щеше да влезне и да излезне, а запис пак нямаше да има. За нея това щяха да са пак 12 часа, а за хората отвън 1 минута.

Между другото... като малък, често сънувах, че пътувам в нещо като... стъклена сфера. Нито уреди имаше вътре, нито нищо... ей така, сфера и аз вътре и си се нося из някви места. За ...навигация не помня, но помня, че си забързвах и намалях скоростта... Как - нямам идея. Като поисках и забързваше. Ухилен
    Сетих се, понеже скоро го разказвах това на едно лейди и то ми заяви, че това било чувство, породено от спомени, идващи от времето, когато съм бил в утроба. Дори и така да е - дали пък няма някаква връзка... се запитах.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Пророчествата на Мама Шиптън
    Обща тематика
    Starseed 11 1261 Последна<br />публикация Януари 01, 2012, 21:17:12
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright