Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Енергиен Щит (друг начин)  (Прочетена 1154 пъти)
execute
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

« -: Април 11, 2012, 13:33:47 »

"Енергийният щит" е метафора за лична мощ, силна воля и твърда непоколебимост.Това е невидимо защитно покритие, което всеки индивид може сам да си създаде.Днес ще ви предложа, приятели, един от начините как сами можете да си създадете Енергиен щит.

Всъщност това е едно позитивно упражнение за релакс и медитация.
...
Уверявам ви, че наистина ще се почувствате по-добре...

Да започнем...

Настани се удобно на тихо и спокойно място. Поеми няколко пътидълбоко въздух и затвори очи. Отпусни мускулите на тялото си. Започни от пръстите на краката… отпусни краката… бедрата и таза…отпусни стомаха си…ръцете…врата и раменете,…отпусни главата си…отпусни цялото си тяло.
Вече се чувстваш много удобно…лек и въздушен като перце…

Сега,…представи си, че отиваш на някакво магическо място… може да е остров, прекрасен омаен остров. Нека се казва Островът на спокойствието, защото на него никой не е разстроен или нещастен. Много специални неща могат да се правят на този остров. Представи си как извършваш някои от тях: плуваш, печеш се на слънце, хапваш екзотични плодове и морски дарове, четеш любима книга, говориш си с приятел…

Потопи се в тишината и забавленията на този Остров на спокойствието.

Всичко в теб прелива от щастие, красота и хармония…

Представи си, че около целия остров има защитен енергиен щит. Можеш да го видиш посредством въображението си. Можеш да го почувстваш с тялото си.

Този енергиен щит ще пропуска само добрите неща… любов и хубави мисли, приятелски настроени хора. Нищо не може да премине през щита, освен ако ти не го поканиш. Енергийният щит е много мощен. Всякакви бури могат да вилнеят наоколо, но на Острова на спокойствието ти си напълно защитен… Представи си, че някой ти е казал нещо грубо, обидно, държал се е нелюбезно или се е разкрещял. Първата ти реакция е да се почувстваш наранен и разтроен,… но внезапно… да - ти си спомняш за енергийния си
щит. Той те обгръща и нелюбезните думи просто рикошират в него. Острите, обидни думи не могат да го пробият, крясъците въобще не те засягат. Оставаш спокоен и уверен. Винаги, когато си в ситуация, която може да те разтрои, може да вдигаш енергийния си щит и да си се представиш усмихнат и уверен. Представи си, че се държиш спокойно и уверено във всяка ситуация. Усещането е прекрасно. Когато си спокоен и уверен, винаги вземаш правилното решение. Сега виждаш колко красива, чиста и
бликаща от енергия е картината на съзнанието ти, колко дръзки и ярки са цветовете. Забележи, че можеш дори още повече да увеличиш яркостта им, както при телевизора.

Когато си готов, започни да мърдаш пръстите на ръцете и краката си. Бавно се протегни, отвори очи и помисли за своя "Енергиен щит"...

Лично го тествах и работи действа доста успокояващо.

Източник : http://shaangreal.blogspot.com/2010/10/blog-post_07.html
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Информационно-енергиен поток
Духовни учения
Administrator 0 971 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 22:07:01
от Administrator
Енергиен заряд на 12.05.2010
Великият преход
chitta 9 1220 Последна<br />публикация Май 13, 2010, 00:16:44
от lessus
Как да си направиш енергиен щит. « 1 2 ... 6 7 »
Енергийни учения
Sentinel 97 6628 Последна<br />публикация Януари 20, 2012, 14:03:18
от Orion
Вселенски Закони-друг поглед
Вселенски закони
animus 0 1120 Последна<br />публикация Януари 27, 2012, 13:53:27
от animus
Друг свят. Познат ли ви е?
Въпроси и отговори
incorrigi 6 609 Последна<br />публикация Юли 01, 2012, 22:44:21
от incorrigi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright