Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Среща с Просветлен - Шибенду Лахири  (Прочетена 1781 пъти)
Aliya
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 146

« -: Април 07, 2012, 15:47:31 »

Невероятно преживяване е да срещнеш просветлено същество - неописуемо с думи! И все пак не мога да сдържа в себе си опиянението и радостта си от това, че го видях - него, просветления човек, от плът и кръв, и много автентичния Шибенду Лахари.
Не съм практикуваща Крия йога, не съм и част от криябаните в България (практикуващите Крия йога). Аз съм просто един човек със сърце и отворени очи за Истината, Любовта и Благодатта.
И нямаше как да не Ги забележа в цялостното излъчване на този жив просветлен човек - Шибенду Лахари. Енергията в него бе толкова мощна, толкова неподвластна, толкова автентична, че беше ясно - тази енергия идваше направо от Първоизвора, от Центъра на Съществуванието.

А когато отвори уста и заговори, сърцето ми просто го разпозна - Пратеник на Истината.

Сълзи на благодарност потекоха от очите ми и съществото ми застина в блаженство, когато чу следните му думи:

- Любовта не е опитност, Любовта е самото Съществувание!
Радостта не е опитност, Радостта е самата тъкан на Съществуванието.

Защото тези са чувствата - истина, чрез които идваме на този свят и които са наша вродена същност. Тези са вечните и изконни чувства - състояния на Съществуванието и те нямат нищо общо с породените от дуалистичния човешки ум емоции - противоположности: любов/омраза, удоволствие/страдание, и т.н., които съществуват само едно с друго и взаимно и неизменно пораждащи се от умствените ни внушения.

Цялата човешка мъка е една трагедия, породена и разигравана от човешкото его (чувството за "Аз-ност), продължава Шибенду. - Защото егото е основано на лъжата на ума. И то е изтъкано от: алчност, страх/агресия, стремеж към придобиване и притежаване, агресивност и амбициозност, ревност. Перченето със знания, трупането им също е част от егото.

Егото създава драми, измисля си Аз, Душа, Бог и тем подобни грандиозни идеи, на които човек да служи и обслужва.
Само когато егото вече не е, когато чувството за Аз изчезне, човек изведнъж разбира цялото безсмислие на тази его-илюзия, И само тогава проглежда за истинската си същност - тази на божествено човешко същество.
Божествеността се проявява в различни тела, но Тя винаги е Една. И когато човек излезе отвъд ума си и неговото его, и премине в божественото състояние на Не-ум - само тогава човек може да види и разбере Божествеността в нейното единство и неизменност.
Но политици и свещеници, в някакъв тайнствен заговор и единомислие, не искат човечеството да се разбере, да се осъзнае за своята Божественост. И продължават да оплитат в мрежите си наивници непрогледнали и страхливи службогонци! - изведнъж извисява глас Шибенду, като гласът му се изпълва с такава неподозирана мощ и сила, с толкова мощно разобличение, че няма как да останеш безразличен към този справедлив глас на Истината такава, каквато е - нелицеприятна и стряскаща.

Никой не може да Ви даде Истината - нито църквата на месата за Светото причастие, нито политиците и техните кухи идеологии.
Най-светият от светите, Исус Христос, Ви казва да ядете от неговата плът и кръв, напомня ни Шибенду. - А именно това е единственият начин да познаете Истината - като я направите своя плът и кръв, свое разбиране, свое осъзнаване, свое Просветление.
Докато сами не познаете Истината и тя не стане част от Вашето тяло, от Вашата плът и кръв, никой друг не може да Ви даде Истината - нито свещениците в църквата, нито политиците. Никой - само Вие!

Истински думи за Истината от един Истински човек - благодаря ти Шибенду!
Благодаря ти, че те има и че разпръскваш Светлината в един лъжовен свят на заблуди, лъжи, страх, зависимости.
Поклон!

Активен

Завръщане към себе си - aliya.blog.bg
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Април 07, 2012, 17:26:19 »

Егото създава драми, измисля си Аз, Душа, Бог и тем подобни грандиозни идеи, на които човек да служи и обслужва.

Значи ли това, че Аз, Душа и Бог не съществуват?

Цитат

Само когато егото вече не е, когато чувството за Аз изчезне, човек изведнъж разбира цялото безсмислие на тази его-илюзия, И само тогава проглежда за истинската си същност - тази на божествено човешко същество.

А в състояние ли е Шибенду да се разграничи от не-Шибенду,
    например от Aliya?
    Активен
    iti2
    Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #2 -: Април 07, 2012, 19:44:51 »

Човек трябва да го изпита за да го разбере. Колкото и каквито въпроси да се задават, всичко е просто информация и нищо друго за ума, която ще го подхранва и ще го кара да мисли, че е тръгнал по този път, а всъщност стой много отстрани в далечината на самото преживяване . Живота е този, който ще те научи с уроците, който научаваш всеки божи ден ! Просветлението се постига, когато достатъчно е израснала душата и и се е предоставила възможност да се докосне до истината и същността на нещата и сама да стигне до извода че...

Цитат
    - Любовта не е опитност, Любовта е самото Съществувание!
    Радостта не е опитност, Радостта е самата тъкан на Съществуванието.

Активен
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Април 07, 2012, 21:00:26 »

Цитат
    Значи ли това, че Аз, Душа и Бог не съществуват?

Някой от залата, умник като теб, попита Шибенду след края на думите му "Вярвате ли в Бог?"
    А Шибенду се изсмя и му каза: И какво Ви говорих аз цяла вечер!? Не ме карайте да мисля, че съм свирил цигулка пред стадо биволи.
    Активен

Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Април 07, 2012, 21:03:40 »

Цитат
    Човек трябва да го изпита за да го разбере.

И ще разбере само, когато сам го е изпитал.
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Април 08, 2012, 16:15:25 »

Някой от залата, умник като теб, попита Шибенду след края на думите му "Вярвате ли в Бог?"

Въпросът е бил съвсем основателен.
    Ти ни приведе думите на Шибенду, според когото:

От тези думи следва, че Азът, Душата и Бог са измислени от егото, не е ли така?

И е съвсем естествено един мислещ слушател да запита лектора дали той вярва в нещо, което според този лектор е измислено.
    Активен
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Април 08, 2012, 16:27:58 »

И е съвсем естествено един мислещ слушател да запита лектора дали той вярва в нещо, което според този лектор е измислено.
    А какво може егото да знае за 'естественото"!? След като самото его е най-голямата неестественост!
    Така, че и отговорът на Просветлението - най-естественото нещо на света, бе подобаващ - както ти го цитирах по-горе!
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Април 09, 2012, 08:45:32 »

А какво може егото да знае за 'естественото"!? След като самото его е най-голямата неестественост!

Така, че и отговорът на Просветлението - най-естественото нещо на света, бе подобаващ - както ти го цитирах по-горе!

А според теб кои са повече: хората с его или Просветлените?
    Голяма ли е разликата в техния брой?
    Активен
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Април 09, 2012, 09:04:03 »

А според теб кои са повече: хората с его или Просветлените?
    Голяма ли е разликата в техния брой?
    В момента ти ме питаш кое е повече между хората - Лъжата или Истината!?
    И сам знаеш отговора - човешките заблуди край нямат. И затова и човешките страдания са безброй.
    И когато на тази Земя се появи Просветлено човешко същество, то е като рядко безценно цвете, в което Истината се е изляла и през което Истината говори. Няма как да не му се поклониш. Няма как да не замълчиш в прехлас, благодарен за всяка произнесена дума на Истина, Любов и Благодат.
    На Изток хората са пътували пеша дни и нощи, за да посетят някой просветлен, за който са чули, че се е появил. И не за да му задават въпроси - защото на Изток отдавна се знае, че въпросите са безсмислени пред Истината.
    Пътували са хората неуморно, за да могат единствено и само да седнат в краката на Мъдреца, да вдишат присъствието му, да усетят Божествената му енергия.
    Защото един Просветлен е катализатор за твоята жизнена енергия. Той е напомняне за твоето бъдеще, за това, което един ден всички ще бъдем.
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #9 -: Април 09, 2012, 12:24:00 »

Цитат
    Той е напомняне за твоето бъдеще, за това, което един ден всички ще бъдем.
    Как звучи само "Един ден всички ще бъдем"...все едно сега не сме. Усмивчица
    Aliya както сам каза те отиват там за да усетят присътвието му,а не да го видят как постига нещо, в този смисъл той показва настоящето на всеки един от нас.
    Той  сочи с присъствито си,"вие сте това" и  който се е отворил пие от този нектар,както се е случило при теб в случая.
    Думите не винаги са необходими, но когато ги има те излизат от това поле на присъствие и носят спецфичната за него енергия.

Ich Ако чувстваш,че нещо те првлича от тези "думи" можеш си свалиш един или няколко филма от колибка.

Единият е Harilal Poonja (Papaji) - Call Off The Search (2007)  има и субтитри.
    Има и два филма които не са преведени на български и те са за "учителя" на Harilal Poonja (Papaji) който е Шри Рамана Махариши.
    За Шри Рамана Махариши се носят легенди за това как е обучавал само с присътвието си без нито една дума.

Приятно гледане

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Април 09, 2012, 14:50:04 »

Как звучи само "Един ден всички ще бъдем"...все едно сега не сме. Усмивчица

А сме ли!?

"Ти си това, което си мислиш, че си", казва Буда... поне докато не престанеш да си мислиш, че си това или онова и не се осъзнаеш!
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Април 10, 2012, 07:06:05 »

И какво се получава:
    че почти никой не е постигнал естественото (според теб),
    и почти всички живеят в неестественото (според теб)?
    Активен
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Април 10, 2012, 08:23:04 »

И какво се получава:
    че почти никой не е постигнал естественото (според теб),
    и почти всички живеят в неестественото (според теб)?
    Не, хората са станали неестествени и са забравили естеството си. Забравили са кои са, забравили са, че освен ум, имат и сърце, и душа - истинска същност. И са се идентифицирали с ума си и неговите продукти - мислите, илюзиите, проекциите, вярванията, идеологиите - всички тези продукти, които формират най-голямата човешка заблуда и илюзия - Егото.
    И както и Буда го е отбелязал, хората са избрали неестеството на Лъжата пред естеството на Истината. Т.е. хората са избрали да живеят според своя илюзорен измислен свят, а не според Истината на Естеството - Съществувание.
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #13 -: Април 10, 2012, 15:11:45 »

За миг си представих колко ли ще е прекрасно ако към всеки един човек с когото се срещаме се отнасяме като с просветлен, дори и да изгледжда най-големия грешник да разбираме и осъзнаваме неговата значимост като безценна нишка в съвършенния гоблен наречен живот.

Само за миг ако можехме да не разделяме просветлените от непросветлените както прави слънцето.

Еххх как се замечтах,чак си и представих, че този миг се разширява постоянно ....

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #14 -: Април 10, 2012, 16:32:57 »

За миг си представих колко ли ще е прекрасно ако към всеки един човек с когото се срещаме се отнасяме като с просветлен, дори и да изгледжда най-големия грешник да разбираме и осъзнаваме неговата значимост като безценна нишка в съвършенния гоблен наречен живот.

Само за миг ако можехме да не разделяме просветлените от непросветлените както прави слънцето.

Еххх как се замечтах,чак си и представих, че този миг се разширява постоянно ....

Много добре казано.
    Един свят, в който всеки да се приема такъв, какъвто е - нито по-малко, нито повече...
    Човек, който се развива по един или друг начин. Всъщност, човек няма какво друго да прави.

Без се делим на просветлени, не просветлени, добри, лоши, умни, глупави, развити, недоразвити, красиви, грозни, нормални... или най-често чуваното, ненормални. Веселяк

Ако можехме да приемаме себе си, и другите нямаше да ни е трудно. Но не, ние не можем да не си лепим разни етикетчета. Държим да сме съвършени, оправдаваме се с това, че няма как да бъдем.. и дефакто, не сме съвършени. Ако бяхме, не бихме били такива лицемери, понеже щяхме да сме наясно и с минусите си. И един ден, списъка с минусите просто щеше да изчезне и наистина бихме били такива, каквито искаме да сме.
    Обаче, когато предпочитаме да го раздаваме толкова алтруистично и да виждаме красота, розички и лаленца навсякъде... Създаваме си образи, които в един момент излизат от срок на годност и хайде отначало с егоугодничеството. Ухилен
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ТВ среща - предложение
    Обща тематика
    praiseyou 12 1306 Последна<br />публикация Февруари 12, 2011, 16:21:04
    от praiseyou

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright