Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Повтарящи се сънища  (Прочетена 8925 пъти)
Лу
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #60 -: Февруари 06, 2012, 00:26:39 »

Така...сега и аз ще разкажа един мой повтарящ се сън.Търся тълкуватели!

Бях малка (на 5-6г.)тогава за първи път сънувах въпросният сън.
Сънувах как се изкачвам по склона на едно доста стръмно плато.По него растяха всякакви възможни храсти, високи треви, които затрудняваха изкачването ми.Сънувах се голяма, поне на 25-26.  Ухилен Първоначално, когато започнах да се изкачвам бях облечена с розова рокличка.Но когато с много труд достигнах края, осъзнах че роклята ми е избеляла.Трябваше да мина през една гъста гора, и през една голяма кална локва.Незнайно как роклята ми почти посивя.Накрая стигнах до поляна, където танцуваха момче и момиче.Момчето беше облечено в зелено, а момичето имаше същата рокличка като моята, само че цветът и беше розов.Аз се почудих, защо е розов?Та нали и тя, за да стигне до там трябва да е минала по същия път.Защо цветът на нейната рокля не се промени?Тя ме видя и се приближи и  започна да танцува с мен.Беше нещо като валс, с доста импровизации Ухилен .Аз я попитах как нейната рокля е останала розова, а тя ми отвърна с въпрос:
- Ти чуваш ли музиката?
- Не - отговорих аз.
- Ами тогава защо танцуваш?Ти не трябва да стоиш тук!Отивай към пещерата,там и твоята рокличка ще стане пак розова.Но докато я стигнеш, ще забравиш, че е била розова.

Тази глупост я сънувах за последен път някъде  есента на миналата година (2011), но в периода, когато бях на 5-6, помня че сънувах това почти всяка нощ.
Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 417

• Град: Варна
  • « Отговор #61 -: Февруари 26, 2012, 16:20:56 »

От 2 месеца насам имам едни сънища свързани с училище.
    През 3-4 дни, а понякога и по начесто сънувам, че съм в първото си училище (понеже съм учила в две).Там влизам в класната си стая, която е в края на коридора на последния етаж.Влизам и виждам много непознати лица, но те всички ме познават и всеки път са едни и същи хора.Никога не съм ги виждала, както и да е.През повечето време в стаята не влиза учител.Обаче изведнъж всички стаи се пълнят с деца (и аз съм дете в съня си) появява се или жена или мъж различно е всеки път.Интересното е ,че в класните стаи, точно до вратата отстрани има леещ се фонтан, прилича на водопад.Понякога има чучур от който излиза водата, а понякога извира право от стената.В тези класове ни учат на разни неща, но пак всеки път на различни неща.Например веднъж ни учеха да правим разни неща с тази вода от станата, другото не си го спомням добре, но все такива неща.М-мм имаше нещо кадето бяхме в кръг с чиновете и правихме тест, но не да пишем а нещо като медитация и четене на мисли, но не нашите, а на други хора извън училището.Един път пък работехме с нещо което излъчваше зеленикава светлина като мастило- светещо, но беше различно, друго нещо.
    В последния ми сън научих едни неща..от една жена.Абе влизам аз в стаята там една руса жена на средна възраст и ни поведе към тоалетните, обясняваше нещо и ни се усмихваше, потупваше ни мн нежно по раменцата.Беше адски лъчезарна.Направо струеше доброта от нея.Заведе ни в тоалетните (в другия край на коридора, не кадето е класната стая), и влязохме 5 човека ,всеки в отделна тоалетна, а там имаше сапун, душ и тоалетна хартия (нещо, което липсва в училищата ни сега..), та аз помня,че просто седнах и разглеждах там.По едно време излязох и тя пак ни поведе, но на долния етаж в една друга стая и там вече я чух какво казва.Каза, че старите неща вече няма да трябват, че знанията, които до сега сме имали вече не са ни нужни.Каза ни много неща де, но тези запомних.Имаше още нещо, че сега ще работим на нивото на чувствата си.Нещо катоо предполагам,като нищо до сега.И в мисълта ми там се появиха картини.Едната беше как египетските пирамиди не са построени чрез сложни математически изчисления, а тези които са го направили са ги направили от ..от чувство.Абе как да го обясня..все едно да видиш нещо и да стане от самосебе си без да се налага да го пресмяташ.Искаш стабилна пирамида - усмихваш се,чувстваш как трябва да стане и то се получава и ти не знаеш как.Само става, сякаж ти е заложено и няма нищо което да се провали, всичко става.Другата ми каартина беше по- проста.Едно същество, нито мъж - нито жена.До него мъж (човек),зад тях една голяма пустиня.Слънце залязващо на юг.Много силен вятър.Една светлина пред тях(там от кадето идва моя поглед, все едно зад мен свети, но незнам какво).Човека носеше една книга- дебела и стара и още някакви неща със себе си, имаше видимо притеснено лице.Нечовека се спира, поглежда назад и пита мъжа:
    -Какво носиш?А мъжа му отговори.
    -Нося най-ценните си вещи -библията и стари снимки.И нечовека замахна и свали вещите от ръцете на човека.И без израз на лицето му каза:
    -Не ти трябват повече.Те вече не са ценни.После нечовека се усмихва на мъжа прегръща го през рамо и го повежда към моя поглед.И те задминаха.Незнам какво стана.
    Тези картини дойдоха за секунди и си заминаха.След това аз бях със сина си, който ми говореше.Синът ми се казва Кристиан и е на 2 години.
    Бях сама още в училище и бях седнала пред тоалетните.Дойде от дясно детенцето и ме погледна с усмивка- топла и мила.Почна да вади едни метални неща, като сито за брашно бяха дълбоки, но в тях имаше нещо като мраморен пясък, отгоре разноцветни пръчици (като по сладкишите), бяха невероятно украсени, а в средата едни големи и различни камъни, не обикновенни камъни, а аметисти, кварц , тигрово око, кристали със всякакви цветове.Извади няколко без украса и няколко такива "чинии" изпод едно нещо върху, което имаше воали в бели и светло-розови цветове.Бяхме като в приказка.Тож вадеше и ми казваше, че ги е събирал много време за мен, че сега иска да ми ги даде.Бях толкова щастлива, че детенцето ми говори.И тези красиви неща с тези огромни камъни и кристали..беше невероятно, неописуемо!!
    Тук се събудих.
    -

Знанията от училището се натрупват много интересно на подсъзнателно ниво и при необходимост в правилен момент може да бъдат отключени. Все пак явно всеки си възприема училищата по свой начин, или просто си го облякла в спомена за старото училище, за да ти е по-удобно да пренесеш съня на съзнателно ниво и да го запомниш.

Чувството, за което става дума при направата на египетските пирамиди, е чувството за Единство. Когато си свързан с всичко, можеш да направиш чудеса, без да трябва да ползваш сухи знания. Просто усещаш, кое къде трябва да бъде, винаги правиш, точно това, което трябва...(няма описване това чувство)

Библията и снимките са нещо, от което наистина нямаме нужда.
    Закостенелите разбирания и сантименталните спомени, в които често се вкопчваме ние хората; за да се появи нещо ново, трябва да пуснем старите неща, няма как.

Прекрасен сън. Благодаря, че го сподели.  Сърце
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 417

• Град: Варна
  • « Отговор #62 -: Февруари 26, 2012, 17:24:49 »

Така...сега и аз ще разкажа един мой повтарящ се сън.Търся тълкуватели!

Бях малка (на 5-6г.)тогава за първи път сънувах въпросният сън.
    Сънувах как се изкачвам по склона на едно доста стръмно плато.По него растяха всякакви възможни храсти, високи треви, които затрудняваха изкачването ми.Сънувах се голяма, поне на 25-26.  Ухилен Първоначално, когато започнах да се изкачвам бях облечена с розова рокличка.Но когато с много труд достигнах края, осъзнах че роклята ми е избеляла.Трябваше да мина през една гъста гора, и през една голяма кална локва.Незнайно как роклята ми почти посивя.Накрая стигнах до поляна, където танцуваха момче и момиче.Момчето беше облечено в зелено, а момичето имаше същата рокличка като моята, само че цветът и беше розов.Аз се почудих, защо е розов?Та нали и тя, за да стигне до там трябва да е минала по същия път.Защо цветът на нейната рокля не се промени?Тя ме видя и се приближи и  започна да танцува с мен.Беше нещо като валс, с доста импровизации Ухилен .Аз я попитах как нейната рокля е останала розова, а тя ми отвърна с въпрос:
    - Ти чуваш ли музиката?
    - Не - отговорих аз.
    - Ами тогава защо танцуваш?Ти не трябва да стоиш тук!Отивай към пещерата,там и твоята рокличка ще стане пак розова.Но докато я стигнеш, ще забравиш, че е била розова.

Тази глупост я сънувах за последен път някъде  есента на миналата година (2011), но в периода, когато бях на 5-6, помня че сънувах това почти всяка нощ.
    Това въобще не е глупост Усмивчица

Трябва да се върнеш в Пещератана Сърцето си и да видиш какво те чака там.
    Помедитирай, разчисти, отърси се от всичката мръсотия, която се е наслагала от живота до момента и от всички обременености, които сами си поставяме. Разгледай се честно и зорко, но с любов и приемане, без съдене.

Зеленото е цветът на сърдечната чакра, розовото е цветът на отворената сърдечна чакра. Пещерата на Сърцето е израз срещан в езотериката.
    Човек с отворена сърдечна чакра живее щастливо и се радва на всичко, не му трябва причина за да е щастлив, той чувства съвършенството/Бог/ или който както го възприема/ във всичко и се радва чисто по детски.

"Отивай към пещерата, там и твоята рокличка ще стане пак розова. Но докато я стигнеш, ще забравиш, че е била розова."
    Стигнеш ли до дъното на пещерата, ще намериш там нещо, което ще те промени, метафорично казано, ще се преродиш и ще станеш нов човек.

Това, че се опитваш да танцуваш, без да чуваш музиката, най-вероятно означава, че избързваш. Навярно искаш да живееш в хармония, но не искаш/отлагаш/ да се захванеш с промяната на себе си и разчистването на натрупания през годините ненужен житейски багаж.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    UltimaView
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #63 -: Март 19, 2012, 00:10:09 »

...
    Това, че се опитваш да танцуваш, без да чуваш музиката, най-вероятно означава, че избързваш. Навярно искаш да живееш в хармония, но не искаш/отлагаш/ да се захванеш с промяната на себе си и разчистването на натрупания през годините ненужен житейски багаж.

...

*. Много "вещо" разтълкуване.

*. Това че танцуваш без музика, означава че за да танцуваш не ти е необходима музика. Т.е. можеш да си щастлива независимо от всичко, музиката може да е в съзнанието ти. Щастието е състояние, което можеш. Можеш сега веднага да бъдеш щастлива, просто избери да се чувстваш така. И ще се озовеш автоматично в "пещерата си", няма нужда да вървиш или изминаваш път. Готова си да танцуваш, музиката може да струи от теб. Приемаш миналото си и се чувстваш така както искаш.

*.
    Но докато я стигнеш, ще забравиш, че е била розова.

"стигнала си където трябва но не си готова да се синхронизираш с околността с музиката, тук е мястото където ще танцуваш, но ще трябва да се преродиш наново, ще трябва да се върнеш за да се научиш как да чуваш и пак да дойдеш"

Всъщност пещерата е в теб, и няма къде да ходиш, просто да се вгледаш в себе си, без да се налага да живееш втори живот, и да продължиш напред, няма невъзможни неща и невъзможни начини да бъдат постигнати, дори независимо от времевите линии.

*. Всъщност това което пишем тука на теб все още не ти е необходимо не си стигнала "сцената" в живота ти на която ще можеш да си изтанцуваш танца, изпълниш задачата, предназначението.
    « Последна редакция: Март 19, 2012, 00:36:30 от UltimaView » Активен
    Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Сънища за изоставяне
    Моите сънища
    Administrator 0 1848 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 22:12:58
    от Administrator
    Сънища
    Моите сънища
    axlinn 13 1293 Последна<br />публикация Септември 09, 2010, 17:16:58
    от axlinn
    Тълкуване на сънища
    Моите сънища
    Хера 11 2191 Последна<br />публикация Юли 20, 2011, 16:14:05
    от artist5
    Сънища от 1984
    Моите сънища
    Kissing You Good Night 0 784 Последна<br />публикация Април 09, 2011, 16:15:51
    от Kissing You Good Night
    Повтарящи се сънища от един и същи род.
    Моите сънища
    Mitova 4 1576 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 20:31:27
    от Sita

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright