Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Индиго и наркотиците  (Прочетена 5722 пъти)
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #30 -: Юни 03, 2013, 21:55:14 »

Цитат
А наркотиците по някакъв начин променят формата на съзнание и цялостен поглед и поне веднъж в жалкия ни живот имаме реален шанс да погледнем по друг начин на нещата, които са важни за нас(или може би само при мен е така). И съвсем отговорно казвам,че променят съзнанието по някакъв начин, който не е желателно да бъде само отрицателен

Жалкото е, човек да има нужда от наркотици, за да погледне по друг начин на нещата и да види, кое е важното за нас! Усмивчица Или да достига до това осъзнаване, само от наркотици! Усмивчица Самото взимане на наркотици, с цел отпускане на съзнанието и достигане до себе си, за мен е да не си дават труд да го постигнат без патерици.. Постигането на осъзнаване и различна гледна точка е в резултат на личностно и духовно развитие и непрекъсната работа в/у себе си, взимането на "магическо" хапче за постигането на това състояние е кратък ефект, моментен. Там е работата, че познавам хора, които взимат наркотици именно заради този ефект, който с отминаването на наркотика, отминава и ефекта, а най-лошото е, че се заблуждават, че само от наркотиците ще достигнат състоянието, но това за мен си е оправдание да се тровиш.. Приличат ми на хората, които търсят упражнения за бързо развиване на телекинеза, или бързи упражнения за отваряне на чакри и всичко с желание за бърз напредък.. идеалните упражнения за мързеливи хора!
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #31 -: Юни 03, 2013, 22:12:15 »

А силните наркотици от които ставаме зависими те не ограничават ли свободата ни по някакъв начин? Всичко, целия свят на зависимия се върти около това да си набави следващата доза, независимо с какви средства. Когато видиш как един такъв човек подлага и себе си и близките си на тормоз, за да се снабди с поредната доза и се замисляш.
Когато искам да избягам от реалността просто използвам съзнанието си. Нямам нужда от наркотици, постигам го сама, а и умът ми като цяло ги отхвърля.
Активен
kapitana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #32 -: Юни 03, 2013, 22:20:10 »

Без да противореча,само ще допълня,че понякога,когато си се 'счупил',отначало не може без патерици,нали така?

Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: Юни 03, 2013, 22:34:14 »

Без да противореча,само ще допълня,че понякога,когато си се 'счупил',отначало не може без патерици,нали така?

Наркотиците или алкохола са избор, не необходимо средство. Нужда от патерици винаги има за да проходи нормално човек, но зависимостта от патерици е избор, не необходимост. Аз например имам голям проблем със съзнанието, в главата ми само таблици за изчисление нямам, всичко мисля, уроци, реакции, последици, избори, изчисляване на вероятности и тнт. Моята патерица ми е бирата, много ми успокоява съзнанието и ми помага да спя и много време си мислих, че е единственият вариант, да спра вътрешният си диалог.. Сега осъзнавам, че си пия бира защото ми харесва и знам, че има и други начини за успокояване на съзнанието и си ги прилагам, а бирата ми е за вкус..  Ухилен 

Факт е, че по едно време изпитвах необходимост от бирата, не виждах друг начин да се успокои съзнанието ми, но това не е патерица, защото не беше начина(или поне не беше единственият начин) В крайна сметка, какъв ще е този единствен начин, за който би ми се наложило цял живот да се тровя, за да мога да спя или да не получавам огромно количество информация в мозъка на ден..
Активен

kapitana
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Юни 03, 2013, 22:48:44 »

Извинявай,ако си счупиш краката(не дай Боже) и трябва да прохождаш,повярвай ми,патерицата си става баш необходимост.Ясно е,че никой няма да си избере патерицата,в случая избора ти е да ходиш,а не самата патерица Усмивчица
Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: Юни 03, 2013, 23:10:57 »

Извинявай,ако си счупиш краката(не дай Боже) и трябва да прохождаш,повярвай ми,патерицата си става баш необходимост.Ясно е,че никой няма да си избере патерицата,в случая избора ти е да ходиш,а не самата патерица Усмивчица

Говорих за личностни патерици, не физически. Усмивчица Що се отнася до физическите е даже по-добре и от инвалидна количка( не дай си Боже). Надявам се, че ме разбра. Усмивчица Наричам личностна или духовна патерица, всички лесни начини за развитие и не говоря за първоначалният етап, в който ни помагат и понякога няма друг начин, а говоря за зависимостта и в последствие възприемането, че само те са ни нужни.. Нещо като да не можем да ходим физически и да ни трябват наистина патерици, да постигнем напредък, но по навик да се движим още с патериците, с идеята, че не можем сами да ходим, а патериците ни помагат да раздвижим краката си, те не се движат вместо нас..
Активен

kapitana
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Юни 03, 2013, 23:45:28 »

Никакви физически,от самото начало се изразявам изцяло метафорично,мисля,че говорим за едно и също

Мисълта ми беше,че когато си си счупил краката на живота,понякога и наркотиците влизат в ролята на помощник,за да се изправиш,ако искаш да ходиш(всяко зло (може да е)за добро,нищо не е само черно и бяло и т.н),въпроса е съзнанието да усвои урока,а не да повтаря всяка година класа,защото го мързи да учи(състоянието,което наричаме наркомания)..

Активен

kapitana
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: Юни 03, 2013, 23:57:02 »

Точно, ти много добре даже си го описала,а понякога даже не е и по навик или неразбиране,а от страх да не паднем...

Защото по мои наблюдения всички,които са имали пряк или непряк сблъсък с наркотиците с добър завършек,особено с по-твърдите,са доста по-'отракани' от 'другите',които между другото всъщност пак са наркомани,ама неосъзнати(алкохол,цигари са типични примери).Нормално е за един разумен човек веднъж като си е счупил краката и е ползвал патерици,в последствие да ги е ''намразил' и да се старае никога повече да не се докосва до тях,независимо че (би трябвало да) им е благодарен,че ги е имало,за да 'проходи'

Активен

kapitana
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: Юни 04, 2013, 00:05:20 »

Има обаче и един друг аспект,че поради прекрасната система,която все още обитаваме,на пазара се предлагат легално възможно от най-ужасните наркотици-алкохол и цигари,приети за съвсем нормално нещо,нещо,което убива милиони хора годишно,но дори не е и това целта им,истинската цел е да се израждаме като раса,ама това е друга тема.А още по-жалкото е типичната за нашето съвремие ситуация,в която родители възпитават децата си да не пушат 'с цигара в ръка',неосъзнавайки,че така точно на това ги учат..

Незнам за вас,бих искал да чуя наблюденията ви,но моите са доста двустранни,от една страна виждам (в човешката раса в тези преходни времена) наистина огромен напредък,а от друга все по-голям упадък...
Има някакво все-по ярко изразено разделение
Активен

kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #39 -: Юни 04, 2013, 01:06:15 »

Еlsha Усмивчица нямам предвид очевидните неща, а че ясно променят самата форма на съзнание, има там едни истории за алфа и бета съзнание. И тук не говорим за зависимости, а за опити в нова сфера на познания Усмивчица Всеки прави своя избор в крайна сметка и който е достатъчно разумен ще прецени,че не иска да има лош край и ще го спре отначало. Жалко за останалите, ама това е живота, няма да повтарям че можеш да умреш и по други начини. Аз наистина много обичам експерименти. Става въпрос за изцяло нов поглед върху всякакви неща, който няма да те кара да искаш пак и пак, ами да се зачудиш как всичко което си изпитал е реално и да ти е интересно да намериш път натам точно чрез разума си, а не чрез повторно употребяване на наркотици, защото път винаги има Усмивчица
Активен
Mistic_Aqua
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 117

« Отговор #40 -: Юни 04, 2013, 01:24:00 »

Най големите уроци се взимат ,когато ти е най тежко.Забелязала съм как хора ,които употребяват наркотици ,,бягат,, от мъчната трансформация и така забавят развитието си.Има доста методи да разшириш съзнанието си и това е самият живот.Има оправдания бол ,че тревата била зелена ,природата ни я дала ми то има отровни растения ,които ни е дала природата що не ги пробваме?Може да ни ,,светне,, нещо..абе..Един умен човек ,който реално иска да достигне до по голямо духовно ,съзнателно развитие едва ли както казаха преди мен ,ще използва бързите методи ,като наркотици.Има толкова поговорки,които все повече се разкриват с дълбокия си смисъл ,като:Бързата кучка слепи ги ражда и т.н да не изпадам в подробности ,за всичко си има време и се изисква време .Така е и със отваряне на чакри и пробуждането.Лично по себе си разбрах ,когато се хвърлих да чета психология и да анализирам ,докато не бях на прага да откача.Нужни ми бяха месеци наред преди да съм способна да ,,задълбавам,,по някой въпрос.Просто усещах как се надува главата ми отпред .А за депресиите и пълната изтощеност от наркотиците .Какъв баланс ,каква здрава основа ще има един човек ,който се мята между радостна възбуда и тежка депресия?И става въпрос за индиго децата ,как би му помогнала тази рязка смяна отгоре на сложната му същност. Айде глупости да не говорим има си закони ,лимити и време с които един човек би трябвало да е наясно.Имаме се за специални пък какво излиза да опитваме .Смъртта била неизбежна и да, така е ,НО има работа за вършене преди да си врътнем задниците и би следвало да се чувства тоя дълг!Точно от нас!
Активен

През вечността ...принадлежа ...
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #41 -: Юни 04, 2013, 02:15:44 »

Обясни ми за дълга тогава Усмивчица , а колкото до отровните неща, някой ги е опитал преди да разберем,че са отровни, сещаш ли се, всичко трябва да бъде изследвано преди да бъде отричано.
« Последна редакция: Юни 04, 2013, 02:26:28 от kehoy_ » Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #42 -: Юни 04, 2013, 02:26:20 »

Наркотиците...и ние хората.
    Забавна гледна точка.
    А животните?
    Животно наркоман ?
    Кой има по-здрав разум и съзнание тогава?
    И щеше да е безкрайна пародия ако не завършваше зле за толкова много хора.
    От друга страна наркотичните растения ги има по волята на Създателя
    за да могат определени люде с достатъчно вътрешна сила и духовна воля
    да надникнат  там за където нямаме сетива.
    Изгубеният само ще влезе в един безкраен водовъртеж който неизменно ще го
    завлече там където не си е представял че може да бъде някога...
    И когато изгуби нишката на Ариадна в Лабиринта ще стане жертва на собствените
    си страхове и видения усилени на n-та степен от наркотиците без които вече не може.
    И тогава вижда колко дълбока е заешката дупка...стига да може да излезе от нея.

Най-мощния познат наркотик се произвежда в нашия мозък.
    И не е трудно да се стигне до това състояние.
    Не ви трябват външни субстанции за това...
    Но уви - излиза че без дрога няма как да стане купона или да бъдем cool...
    Ако не беше толкова трагично щях да се смея с глас...
    Индиго личността никога не играе по общите правила има си свои собствени...
    На индиго личността ако някой му каже че дрогата била cool ще се изсмее и ще отвърне
    поглед...ако всички казват че дрогата е голямо зло - индиговия човек веднага ще се залепи за нея...
    Но  всичко това са игричките на социума в който живеем...и капана щраква...
    Осъзнатия човек не отрича и не потвърждава,а избира същественото пред несъщественото... и ако трябва да
    търси решения и към дрога ще посегне ( малко са тези които  дават необходимото)но преди това ще е изчерпал
    целия потенциал на който е способен...
    Ние хората не сме центъра на всичкото и няма и да бъдем...да помислим наркотиците дали не са дадени в природата и
    по съвсем други причини освен нас самите и собствената ни значимост...
    И не излиза ли накрая че май не можем да поемем високите топки които ни се подават...за да посегнем и към наркотик?
    Да преминеш през този свят и живот все едно си в него но и не си едновременно не е лесно...но тогава просто няма какво да
    стигне до теб освен това до което ти самия не се спреш...
    Да изживееш този живот все едно че е на шега,но и да си пределно сериозен към него е привидно немислимо...но не и непостижимо.
    Просто опитвайте и дрогата ще ви се стори само като една голяма шега пред това което ще ви се открие във вас самите...

P.S.  В медицината морфин не се изписва ей така... защото от морфина ако няма болка в раната ...то тя ще загнои и тъканта ще загине...
    Болката точно мобилизира силите на организма да се справи с раната и да заздравее успешно...
    Ако я нямаше болката може би щяхме да забравяме по някой пръст или ръка тук таме...  Усмивчица
    Същото е и със сърцата ни в преносния смисъл вече...не си слагайте морфин на сърцето...няма да ви помогне това.
    Болката неизменно ще се връща като добра приятелка докато не се излекувате напълно...едва тогава ще си отиде
    нашата приятелка болката...едва когато се увери че сте напълно здрави.
    « Последна редакция: Юни 04, 2013, 02:50:35 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Verji
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

https://www.facebook.com/
    « Отговор #43 -: Юни 04, 2013, 11:30:21 »

Ru Alfa - така е ! Ограничават свободата ни и то доста. Ти си затворник в невидим затвор.
    Била съм на хероин около 3-4 години и знам колко е тежко. Знам как не се усещаш кога е започнало всичко и озведнъж  мислиш само за едно - ХЕРОИНА. Знам как се превръщаш в друг човек, че даже ти самия не можеш да се познаеш и също така знам колко много болка се причинява на родителите ти, на близките ти ! Много мои приятели си отидоха от тази помия Тъжен  Това не се пробва, а се започва! На никого не го пожелавам ! Много е трудно да спреш, няма нищо общо с амф. кокаин или коз, там нещата са много по-лоши и дори и да спреш това ти остава за цял живот, не се забравя никога !
    Активен
    Mistic_Aqua
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

« Отговор #44 -: Юни 04, 2013, 11:49:16 »

Ето защо съм на мнение ,че ,когато един е пробвал и разказал за наркотици ,не е нужно други да опитват.Казват ,че човек докато сам не си разбие главата няма как да се научи ,но аз не смятам така ,защото видях един хубав човек да търси сила и отмора в наркотик ,което му струва живота. Ето аз без да съм взимала съм осъзнала за какво става въпрос.И имам един приятел на който живота е дармадан -наркотици,успокоителни,треви,рев,депресии .Гледах го веднъж пред пико как се разтрепери и му викам :-помисли и бъди по силен,но не едвам изчака реда си и си смръкна.. грозна картина да се предадеш сам себе си.. За дълга би трябвало всеки да се го чувства ,но това е друга тема,която някой ден с удоволствие бих коментирала Усмивчица
    Странник много си прав за болката ...
    Активен

През вечността ...принадлежа ...
    Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright