Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Индиго и наркотиците  (Прочетена 4936 пъти)
Morticia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #15 -: Май 29, 2013, 20:25:57 »

докато не съм яла банани...тревата отваря някоя друга чакра в  повечееее... Целувчица
Активен

"Сюрреализмът, това съм аз!"
abrego
Неактивен Неактивен

Публикации: 124

• Град: Тук...сега...
  • « Отговор #16 -: Май 29, 2013, 21:07:29 »

Цитат
    падат си всички лилави по самоубийствени "артистични техники"... Засрамен
    Дали е добре да се обобщава така? Усмивчица
    Активен
    Toddo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #17 -: Май 30, 2013, 00:40:50 »

Global Moderator - Коментар Някои коментари извън съществото на темата бяха преместени в Говорилня .
    Активен
    Morticia
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Май 30, 2013, 00:49:09 »

abrego ...драго ми е да те осветя...Артист... не само в българския език като смисъл и значение търси да четеш и ми дифинирай..в Гугъл ако искаш дори,че за по-бързо и лесно ...и после ще изтрием глагола "обобщавам" от пряката ти реч..и ти ще го замениш с който друг глагол,който поискаш....та пак ще се повторя..извинете ме за което...
    самоубийствени "артистични техники"... Усмивчица
    "suicide" е корена на чуждицата...
    « Последна редакция: Май 30, 2013, 01:01:46 от Toddo » Активен

abrego
    Неактивен Неактивен

Публикации: 124

• Град: Тук...сега...
  • « Отговор #19 -: Май 30, 2013, 02:32:02 »

Цитат
    падат си всички лилави
    -обобщение което смятам за неправилно.Сега по ясна ли бях?
    Активен
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #20 -: Май 30, 2013, 08:18:48 »

abrego ...драго ми е да те осветя...Артист... не само в българския език като смисъл и значение търси да четеш и ми дЕфинирай..в Гугъл ако искаш дори,че за по-бързо и лесно ...и после ще изтрием глагола "обобщавам" от пряката ти реч..и ти ще го замениш с който друг глагол,който поискаш....та пак ще се повторя..извинете ме за което...

Като те пусне коза може да се пробваш да обясниш, ако все още се имаш за толкова просветлена по въпроса, какво за тебе е самоубийствена артистична техника, тъй като явно само ти си знаеш. И ако може с твои думи, че за сто кила не сме достатъчно извисени  Ухилен

А след това ще е много интересно да споделиш на всички четящи, какво е като те пусне ганжата и до колко време след туй мислиш пак откъде да се надъниш...или направо да си признаеш, че ако има как да не те пуска, ще ти е най-хубаво.  
    « Последна редакция: Май 30, 2013, 08:43:35 от еос » Активен

entire ocean in a drop
    Morticia
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Май 30, 2013, 09:01:28 »

abrego ...драго ми е да те осветя...Артист... не само в българския език като смисъл и значение търси да четеш и ми дЕфинирай..в Гугъл ако искаш дори,че за по-бързо и лесно ...и после ще изтрием глагола "обобщавам" от пряката ти реч..и ти ще го замениш с който друг глагол,който поискаш....та пак ще се повторя..извинете ме за което...

Като те пусне коза може да се пробваш да обясниш, ако все още се имаш за толкова просветлена по въпроса, какво за тебе е самоубийствена артистична техника, тъй като явно само ти си знаеш. И ако може с твои думи, че за сто кила не сме достатъчно извисени  Ухилен

А след това ще е много интересно да споделиш на всички четящи, какво е като те пусне ганжата и до колко време след туй мислиш пак откъде да се надъниш...или направо да си признаеш, че ако има как да не те пуска, ще ти е най-хубаво.  
    марихуаната на мен не ми е крастата сладурче...ама и да беше..ганджа и шума и храсталак ще пушиш ти,не аз...дръж се естествено ако обичаш и не ми нареждай кое,как и какво да правя и говоря...
    или поне когато станеш модератор се пробвай пак...щотото сега не ми хващаш декиш...освен да ти се умихна,защото най-много ми отива  и усмивката ми е много красива друго нямам какво да направя повече за теб...
    връщай се да си играеш в пясъчника с първа група в детската градина.. Целувчица
    Активен

еос
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Май 30, 2013, 11:58:01 »

Цитат на: MIA
    ...дръж се естествено ако обичаш
    Определи "естествено". Ако искаш да конкретизирам, то ще е добре и ти да го правиш и да бъдеш ясна в публикациите си.
    Цитат
    и не ми нареждай кое,как и какво да правя и говоря...
    Тук има два варианта - или твоето мило его се е засегнало нещо, или бъркаш понятията.
    Предлагам възможни начини за разбиране на твоите художествени обърквации, тъй като виждам, че не само аз приемам - казаното от теб "грешно"
    Цитат
    или поне когато станеш модератор се пробвай пак...щотото сега не ми хващаш декиш...
    Не ми е нужно да съм модератор, за да предложа на събеседника да бъде ясен. Може да съм бил груб, но не и с лошо намерение  Ухилен

Цитат
    нямам за какво да се оправдавам..потока ти от мисли е в много грешна посока...
    Разбира се, просто зависи какво търсиш в този поток. Аз не бързам да излизам от детската градина, но ти мина ли я? Бързо се гневиш - маската на егото ли дръпнах или ти взех играчката?
    Опитвам се да се придържам към темата, но ти изглежда държиш да обсъдим добре чия е грешката тук.

За пореден път. Колко време след като те пусне марихуаната, я пожелаваш отново? Какво е това, според което мислиш че ти "отваря някоя друга чакра" или като цяло въздейства? Начин на мислене? Сподели, след като призна, че си наясно. Освен ако не помислиш, че пак ти нареждам
    Активен

entire ocean in a drop
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #23 -: Май 30, 2013, 12:35:16 »

Впечатлението ми за тревата е , че тя е трансформираща интелектуална към творческа енергия, но понеже въздействието й е силно спрямо издръжливостта на мозъка, се получава този дефект върху някои дялове впоследствие.
    Освен това, чакри отваря, но това не е нещо кой знае какво, защото естествените защити намаляват и ставаме уязвими.
    Когато защитите са слаби, отварянето на чакри е нежелателно.
    Тревопушещите често се озовават в междинните (астрални) нива.
    Няма да е лъжа ако кажа че мозъкът е способен да генерира ефекта от марихуаната по естествен начин, при което разрушителния ефект върху него да е малък, дори нищожен.
    Активен
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Май 30, 2013, 13:19:34 »

Sine Wave Zero, благодаря. Това, което ще кажа вероятно ще ми бъде трудно да потвърдя със статия или дадено изследване, затова ще кажа просто моето впечатление, без да твърдя нищо.

Идеята от която изхождам е, че наличието на thc в организма и по специално мозъка, от чисто научна гледна точка, означава свързване с точно определени връзки от нервната система. И оттам - когато се предава информация от неврон на неврон в мозъка, там където има наличие на thc, предаването на информация става по-бързо. Накратко наличието на този компонент води до повишаване на предаването на информация между определени области и така повишава творческата мисъл. Затова и често се случва на хората под въздействие да имат наличие на повече идеи, както и бързо да прескачат от идея на идея, от мисъл на мисъл, което е нормално често да доведе до претоварване, тъй като ума не е способен (няма готовност) да осъзнае всичката информация и съответно хората изпадат в смях, забиват на едно място, правят некоординирани движения, смеят се на дреболии....движението на информация се увеличава, но ако човека няма идея върху която (примерно) "да работи", той не успява да използва пълния потенциал на веществото, което е приел...
    Препоръчвам на хората, които държат на здравето си, да следват път, който не включва употребата на вещества, които да стимулират процеса израстване и осъзнаване. Всичко става с времето си и ако бързаме преди ума да е готов, то несъмнено ще си навредим. Поздрави Усмивчица

П.п. Ако тревата ни прави умни, то едва ли има по-лошо от умен глупак.   Ухилен
    « Последна редакция: Май 30, 2013, 13:38:34 от еос » Активен

entire ocean in a drop
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #25 -: Май 30, 2013, 13:32:52 »

Така е, или по друг начин казано, мозъкът “квантува” информацията, т.е. възприема я до определена разрядност/честота. Мислим си, че осъзнаваме всичко което виждаме, чуваме, усещаме, но нашите приемници имат един технически лимит. Ако под въздействието на силна доза вещества, го караме да си повишава този честотен праг на възприемане, рисковете да прегрее са големи, същото се случва с всеки проводник на информация каквито сме ние самите. Винаги има едно “но” – или другата страна на казуса. Във Великобритания например имат навика да употребяват марихуаната не като наркотик, а например по 1-2 дръпки сутрин с кафето. Стига човек да има културата и знае как да употребява даденото вещество, то вече не е наркотик. В противен случай кафето ще се окаже голям наркотик, а храната още по-голям. Субективни са тези понятия, и много зависят от отношението ни към тях.
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #26 -: Май 31, 2013, 00:35:00 »

Незнам защо винаги всички тръгват да се заяждат един с друг, а не просто да се опитат да изкажат мнението си по някой друг по-възпитан и сдържан начин. На някои очевидно им е част от характера, но други явно си мислят че е "по-готино" да подхождат така. Еми да, ама по този начин няма да се разберем взаимно. А то това е идеята, да се обогатим от дискутирането. Поемете си дъх и опитайте отново да изкажете мнение, този път без да се заяждате с човека отсреща, защото темите и без това са интересни, няма смисъл от циркове. Аз също имам да кажа още интересни неща по темата, но ще се въздържа понеже не желая да бъда нападана от напълно непознати хора Усмивчица
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #27 -: Май 31, 2013, 11:38:01 »

Аз също имам да кажа още интересни неща по темата,
    Сподели. :)Бих искала да разбера какво е отношението на повече хора към наркотиците като цяло.

Зависимостта при наркотиците бива два вида физическа и психологическа.
    Физическа зависимост се изразява в привикването на организма към честата употреба на дадено вещество до степен, че то да стане необходимо за да може да функционира нормално. Липсата на веществото в организма води до абстиненция. Или това са физически и/или психически симптоми, които се появяват при рязко намаляване или спиране на приема от веществото, употребявано често или за дълъг период от време във високи дози.
    Не всички наркотици предизвикват физическа зависимост, но физическата зависимост е един от факторите, допринасящи за продължаване на употребата на наркотици.
    По опасна е т. нар. психологическа зависимост и тя е основен фактор в проблемите на лечението на наркотичната зависимост. При нея веществото е заело централно място в съзнанието на човека до степен, че употребяващия да вярва, че взимането му е необходимо, за да се чувства добре или да функционира нормално, и е извънредно трудно да се спре неговата употреба. Употребяващия иска да взима веществото на всяка цена, за да изпита състояние на еуфория или да избегне нежеланите симптоми на абстиненция.
    При зависимостта наркотикът оказва силно въздействие върху поведението на човека и неговата воля, и желанието за поддържане на употребата много трудно се поддава на съзнателен контрол.
    Как наркотиците въздействат на мозъка -
    Допаминът отговаря за цикъла на сън и будно състояние, за двигателната ни активност, за емоционалните ни реакции. Нивото на допамина се понижава при хроничен стрес, травма, гладуване или нисковъглехидратна диета, обездвижване. Нивото на допамина е в зависимост от нивото на серотонина.
    Ендорфините са естествените „болкоуспокояващи” на организма. Те са така наречения "хормон на щастието". На техния ефект се дължи потискането на хроничната болка по време и след физически упражнения.
     Когато наркотикът навлезе в организма той води до отделянето на по-голямо количество  и по-дълго действие на допамина и ендорфините. При употребата на хероин мозъкът спира да си произвежда сам ендорфини, защото свиква да ги получава отвън, чрез веществото. Появяват се и нови опиоидни рецептори, които да могат да приемат тези допълнителни количества ендорфини. Така в състава на мозъка настъпват трайни промени и възниква необходимостта от постоянна употреба на наркотика за протичането на тези функции.

http://www.pharmacy-bg.com/narkotici/kak-dejstvat-narkoticite-/

http://www.vice.com/bg/read/abstinentni-bebeta

« Последна редакция: Юни 18, 2013, 10:49:29 от Ru Alfa » Активен
    Mistic_Aqua
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

« Отговор #28 -: Юни 03, 2013, 12:36:37 »

Виждах как хора около мен се връщат много назад с тия наркотици.За мен са слабост.Пушила съм трева и последния път беше скоро ,ами да ви кажа някак успях да се усетя отстрани и въобще не ми хареса как ,,изглеждах,,.Пропилява се време ,в което можеш да се развиеш.Сигурно всеки е забивал ,ама все пак...Видях в 6 клас как един мой приятел почина от свръх доза морфин... днеска го има утре не и шок .Квартала беше пълен с такива хора и аз се събирах с тях .В деня на погребението реших ,че е време да се отцепя .Не може да си нехаен към себе си.Нехаен към духът си и да оправдаваш някакви разрушителни постъпки.Ако все пак сме новите хора и притежаваме по ясно съзнание за нещата сме длъжни да служим на доброто!И само на него!Няма хънта мънта при положение ,че усещаш и знаеш кое до какво довежда!
    Активен

През вечността ...принадлежа ...
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #29 -: Юни 03, 2013, 21:40:28 »

Еми според мен наистина това не е най-лошото, още по-фатално е да изживееш цял един живот по най-масовия-битов-празен начин и не ми приказвайте,че за един е така а за друг по друг начин, щото в повечето неща няма никакъв смисъл. Всички отиваме в гроба, дали ще отидеш от наркотици или рак на белия дроб няма особено голяма разлика. А наркотиците по някакъв начин променят формата на съзнание и цялостен поглед и поне веднъж в жалкия ни живот имаме реален шанс да погледнем по друг начин на нещата, които са важни за нас(или може би само при мен е така). И съвсем отговорно казвам,че променят съзнанието по някакъв начин, който не е желателно да бъде само отрицателен, понеже абсолютно всичко през което преминаваме в този живот ни обогатява, така че такива само черно или само бяло няма . Както марихуаната така и гъбите са част от природата, не са химични съединения, а ние като заселници на тази земя сме длъжни да я опознаем и да разберем това, което не знаем . Съжалявам за малко  негативното мнение, но съм се нагледала на хора с еднакво мнение,които повторят като роботи това, което са чули и си казват"О да, наистина е така" и даже са готови да се карат и бият с теб за да защитят мнението си, които и без това не е тяхно. Събудете се малко, знам че в мнението ми липсват факти и наистина подробни обяснение на научната гледна точка, ама пък съм вложила смисъл и има върху какво да се замисли човек, защото ако сега не се обогатяваме и изслушваме и изживяваме живота си, няма кога да го направим, защото просто идва момента в който той свършва по един или друг начин !! Освен това мисля,че както имаме наглостта да изяждаме всичко което расте и населява планетата ни, така трябва да имаме куража да опитаме онова, което не знаем къде ще ни отведе,(растения като марихуана и гъби) защото въобще не е хуманно да се храним с животни , които ако си някой човек който има поне малко мозък в празната си тиква, ще забележи че това същество има душа точно като него самия, и това изказване не е против хората, които се хранят с месо, а е против това ,че този факт е масов, и така сме научени,че е нормално.
    Като изключим силната емоция, с която пиша, главната ми идея на това, което искам да споделя е,че трябва повече да изследваме и по-малко да осъждаме кое как е и какво значи, защото сме на светлинни години от това, което искаме и сме си поставили за цел да постигнем като човечество, и ако има нещо, което може наистина да ни промени отвътре и да ни помогне да развием по-голяма част от потенциала си, то не трябва да гледаме с толкова много отрицание към него. Не подкрепям идеята за наркотици, но мисля,че трябва да се правят изследвания с тях и с хората с цел повишаване на съзнателността на човешкия индивид.
    « Последна редакция: Юни 03, 2013, 22:04:33 от kehoy_ » Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright