Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Индиго и наркотиците  (Прочетена 3584 пъти)
psyworld
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

• Град: Плевен
  • « -: Април 03, 2012, 12:07:35 »

Някой от гореспоменатите личности имал ли е проблем с наркотиците или други зависимости , които както се твърди са свързани с индиго в периода на бубертета и подрастването ?
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #1 -: Април 04, 2012, 00:17:57 »

Абсолютно!
    Когато бях на 16 за 3 месеца взимах амфетамин и кокаин, но в един момент разбрах, че това не е за мен.Чистенето беше трудно, просто се затворих в къщи за 1 месец (включително и на училище не ходех).
    Когато излязох сред приятели, както сигурно знаете те ми предлагаха, но отказвах всеки път, защото знаех, че така искам и  се оттървах от тая гадост.Пушенето на трева ми отне повече време Усмивчица
    Успех на започналите ии всичко зависи само от вас и вашата воля.Това мога да кажа.
    Активен
    unknow
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

freed from desire - mind and senses purified!

« Отговор #2 -: Април 27, 2012, 14:05:09 »

Да в началото много се режех (колкото и хората да го смятат за тъпо и глупаво всъщност не можеш да спреш).При най-малкия проблем и го правех,после естествено съжалявах и казвах ''няма повече'',но не можех да спра.Сега вече нямам чак толкова силно желание,осъзнах че с нищо не ми помага,но ми беше много трудно да се откажа.След това почнах с тревата и не бях толкова пристрастена (смисъл да не издържам),а по скоро бях пристрастена към това,че забравяш за всички проблеми,че за кратко просто се отделяш от нормалния свят(който аз никога не съм харесвала).Иначе по принцип се "вманиачавам" в нещо,което ми помага да се разсея много бързо и много време се занимавам само с него и нищо друго не ми е интересно и няма смисъл(не е точно зависимост,но ако не се занимавам с това нещо не се чувствам добре и през цялото време мисля за това),но това ми минава по-бързо.Но за по сериозни наркотици никога не съм се и замисляла дори,защото гледах requiem for a dream и дори не искам да пробвам.
    Активен

This world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams.
    never give up
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 18

• Град: Асеновград
  • « Отговор #3 -: Юли 02, 2012, 10:24:01 »

Аз пушех трева всеки ден, от края на 2010г. , исках някакси да излезна от реалността и да премахна границите на поведението си, правех го чрез тревата, но в началото на тази година се напуших за пореден път и припаднах за около 3 часа, докато тялото ми спеше, душата ми пътуваше в други светове, вселени и материи, видях много неща и разграничавах халюцинациите от истинсите неща които виждах, беше ужасно, но малко преди душата ми да се върне в тялото и тялото ми да се събуди, видях много ярка и бледа бяла светлина (но тя беше много приятна и не ми пречеше на очите) и три ангелско-човешки образа, от които някакси се излъчваше много добра енергия, те ми казваха да се осъзная, да спра да вървя в посоката в която съм тръгнал и такива неща, после се събудих на легло в някаква болница и всичко си дойде на мястото, от тогава започнах да търся нещата отвъд живота, започнах да живея по-пълноценно, започнах да казвам това което наистина мисля и не съм и няма да докосвам трева или нещо подобно повече, защото осъзнах, че най-добрия свят който знам е реалността, а за другите светове ще имам достатъчно време след като умра .
    Активен

...and the vision finally added: "Go and find the answers in yourself; and always remember: 'You're already living.' Don't let them scare you on your quest for answers and for salvation - for real salvation...
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Antarctica
  • Спазвам само законите на Вселената!

« Отговор #4 -: Октомври 30, 2012, 19:18:25 »

Не съм имала подобни проблеми - тежките наркотици за мен винаги са били табу - просто така го усещам. Пробвах единствено амфетамин, от който не останах въодушевена, защото имах усещането, че имам неограничена физическа сила, което не ми се стори добра идея. Обикновено след такъв прилив на енергия, след действието на каквото и да е вещество човек се чувства скапан.
    Единственото увлечение - тревата. Да де ама никога не съм имала неистово желание да го правя. Не търся. Веднъж на няколко месеца, ако някой предложи се възползвам, просто защото ми действа като "усмихвателно". Малко хилеж да безмислени неща не е вреден мисля. Никога не съм достигала до въпросните халюцинации, които описвате по-долу. Другото, което забелязвам че и алкохола, в каквото и да било количество ме оставя в пълно съзнание, разсъждавам, взимам решения и което е най-готиното мога да се прибера на крака хахахахахаха. В тази връзка се сещам едни думи: "С прекаления светец и Бога не  е драг". Може да се опита, но не да се прекалява. Тези, които се увличат, определено имат нужда от помощ, защото явно психиката е слаба.
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Този който я руши или само я използва ще си получи уроците от Нея!
    mishi
    sunshine_dreaming
    **
    Неактивен Неактивен

• Град: София
  • Всичко, от което се нуждае един човек, е любов

https://www.facebook.com/
    « Отговор #5 -: Февруари 26, 2013, 02:08:14 »

Аз все още пуша трева и най-странното, е че ми харесва. Ако не се прекалява не виждам нищо лошо.
     Засрамен
    Активен

You don't have a soul.
    You are a soul.
    You have a body.
    Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #6 -: Февруари 27, 2013, 01:31:06 »

Наркотиците просто предлагат друга перспектива и някои сякаш добавят към мисловния процес една паралелна линия на мислене ( или си взимат от там хаха).
    Забелязал съм,че хората които са пристрастени тежко към някой наркотик,са пристрастени и към други неща и трудно се разделят с тях..тоест не е в наркотиците проблема ,а е черта на характера по скоро.
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #7 -: Февруари 27, 2013, 15:28:23 »

И аз мисля, че е по-скоро черта на характера или по-точно казано слабост, аз никога не съм развила зависимост, просто ми е било интересно, като един вид експеримент, ама като всеки експеримент и този трябва да бъде наглеждан от някой по-вещ, за да не си прецакаш психиката, защото си е опасно. Това е като - в квото вярваш тва става, защото ни е казано, че се пристрастяваме и ние така мислим, еми при мен не са така нещата,  не говорим за хероин и такива по-хард, а принципно. Просто волята е най-силна в тоя живот. Ама моето лично мнение е че не трябва да се взима произволно, защото на всеки индивидуален човек му действа по различен начин. Мен лично ми прилошава от тревата, и психически и физически, нямам сила дори да заспя . И ме е яд че съм пробвала и съм се докарвала до кофти състояния .
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #8 -: Май 25, 2013, 21:04:46 »

Някои факти относно историята на откриване и синтеза на формулата на диаморфина (хероина), и опасността от злоупотребата:
    http://www.evrozdrave.com/services-drug-habit-healing.html
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #9 -: Май 26, 2013, 13:31:22 »

Аз все още пуша трева и най-странното, е че ми харесва. Ако не се прекалява не виждам нищо лошо.
     Засрамен
    Мishi, вредите от марихуаната са най-вече в мозъка. Може да не усещаш, но няма безплатен обяд.
    Активен
    mishi
    sunshine_dreaming
    **
    Неактивен Неактивен

• Град: София
  • Всичко, от което се нуждае един човек, е любов

https://www.facebook.com/
    « Отговор #10 -: Май 27, 2013, 19:50:08 »

Аз пуша рядко, но когато го правя винаги се старая да си намеря чиста трева, която е безобидна. ( пушенето ми варира горе / долу веднъж в месеца ако не и през повече месеци ). Вредната трева е надрусаната, не само с LSD или амфети, а също и с мляко, и кафе, и кръв. Както казах аз си търся чисто отгледана и да чукна на дърво, за сега съм си добре. Друга причина да  смятам, че тревата не е вредна ( чистата), е че когато съм напушена, честно аз съм себе си, тоест искам да кажа, че не се притеснявам ( а аз съм много притеснителна), отдавам се на мига, а това не го умея много добре. Мислите ми се избистрят, и рисувам много по - добре... тоест виждам грешки, които съм пропуснала и така работите ми се получават доста добре.. Отпускам се.. ( то това е и ефекта  Ухилен ) ... никой не може да ме убеди че тревата е вредна, както казах в предишният ми коментар всичко с границите си, а аз си ги спазвам  Усмивчица
    Активен

You don't have a soul.
    You are a soul.
    You have a body.
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #11 -: Май 29, 2013, 11:21:10 »

Марихуана - доколко е "безвредна" и води ли до зависимост:

http://izvornajivot.alle.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D0%B0/

http://online-psychotherapy.info/articles/marijuana-brain-damage.htm
    Активен
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #12 -: Май 29, 2013, 16:06:52 »

И въздуха ни убива. Всичко което е извън нас не ни принадлежи.
    Въпреки тези врели некипели, не можем да живеем без да се храним, защото не сме се научили да използваме енергията директно от слънцето и затова я вземаме като вторична от растения или в по-лошият вариант - от животни.
    Ще дойде един ден, в който ще се научим да я акумулираме в себе си, един вид от потенциала на Вселената. Ще дойде и момент, в който съзнанието ще е неспособно да се разшири, чрез различните растения и гъби, които сега се ползват правят това и които несъмнено носят дуалността в себе си и както могат да разширят съзнанието, така могат и да погубят тялото(все пак те са бързия път).
    Затова и учителите препоръчват медитация, а не да се наяждат с гъби и растения или да пушат същите такива. Когато умът не е готов за това, което ще получи, тялото се погубва.
     В материята двата полюса винаги са заедно. Двете противоположности в един обект.
    Активен

entire ocean in a drop
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #13 -: Май 29, 2013, 18:23:04 »

Незнам аз съм напълно против всички наркотици тнн .. пробвал сам трева пуших в период от 3 4 месеца и 2 години не съм вече и алкохол от 1 година не пия ..толкова е фалшив ,че няма на къде.Амфети и други синтетични боклуци просто не съм си и помислял да пробвам като виждам моите приатели как се чустват след употребата на тези неща ..а и тревата също не мисля ,че е за всеки също.
    Активен
    Morticia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #14 -: Май 29, 2013, 20:03:45 »

падат си всички лилави по самоубийствени "артистични техники"... Засрамен
    Активен

"Сюрреализмът, това съм аз!"
    Страници:  [1] 2 3 ... 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright