Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Извънземни в древността  (Прочетена 1724 пъти)
dayana
Неактивен Неактивен

Публикации: 292

« -: Март 29, 2012, 08:20:27 »

Извънземни в древността
Ancient Aliens - Season 1,2,3,4

Описание:
 "Извънземни в древността" разглежда 75 милиона години от най-достоверните доказателства за извънземни, тук на Земята, от ерата на динозаврите през древния Египет и до небето над западната пустиня в днешни дни. Чрез документалният си стил поредицата представя теории, хипотези, документи, мнения на учени и скептици за някогашни контакти на човешката раса и извънземен разум.

http://www.kolibka.com/2.html

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7I5gTf80s7I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7I5gTf80s7I</a>

Активен

ИСТИНАТА семето на МЪДРОСТА- може да бъде открита къде ли не!
Можем да посочим пътя ня другите,ала всеки трябва да го извърви сам-докато не прогледне за СВЕТЛИНАТА на неподправената МЪДРОСТ,там,в края...от където сме поели всички, някога много отдавна,в зората на ВРЕМЕТО!
Ditko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #1 -: Ноември 24, 2012, 04:18:36 »

Това сега го гледам, на 2-ри сезон съм и лично на мен много ми харесва. Сериала го има в замунда, и четирите сезона. Доста интересни епизоди има, а тематиката се върти около теорията за древния астронавт или това, как хората са посещавани от извънземни в древността, артефактите, които са ни оставили, както и съоръженията, базите, пещерите и пр. Тъй като филмчето е документално (по около 45 мин. епизода) говорят много автори, изследователи, учени, астрофизици и др. като например Джорджио Цукалос, Ерих фон Деникен, Дейвид Чилдрес и много други. Отблизо са снимани находки, местности, артефакти, подземни пещери, рисунки и други, които се предполага, че са свързани или са резултат от извънземно влияние. Т.е. с две думи е доста интересно и лично аз го препоръчвам. Усмивчица
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #2 -: Ноември 24, 2012, 11:03:07 »

Това сега го гледам, на 2-ри сезон съм и лично на мен много ми харесва. Сериала го има в замунда, и четирите сезона. Доста интересни епизоди има, а тематиката се върти около теорията за древния астронавт или това, как хората са посещавани от извънземни в древността, артефактите, които са ни оставили, както и съоръженията, базите, пещерите и пр. Тъй като филмчето е документално (по около 45 мин. епизода) говорят много автори, изследователи, учени, астрофизици и др. като например Джорджио Цукалос, Ерих фон Деникен, Дейвид Чилдрес и много други. Отблизо са снимани находки, местности, артефакти, подземни пещери, рисунки и други, които се предполага, че са свързани или са резултат от извънземно влияние. Т.е. с две думи е доста интересно и лично аз го препоръчвам. Усмивчица

И в колибка ком го има, но незнам  до къде са го докарали със субтитрите. В момента май тече 5ти сезон по хистори хванах случайно една серия, но нямах възможност да я гледам...Дано скоро ги качат и новите серии Усмивчица За всеки чел Ситчин, Хенкок и си е материала ще е интересен. НЛО ТВ в youtube (UFO TV) имат също интересни неща и в много от филмите им участват същите учени и изследователи като в Извънземни в древността ...но няма субтитри. http://www.youtube.com/user/ufotvstudios?feature=results_main
Активен

Живей за мига...
Ditko
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Ноември 24, 2012, 14:10:27 »

@wolfspirit, а ти си гледал/а и четирите сезона, така ли?

Ако е така, би ли споделил/а г/д какви теми се разискват по-натам в предаването най-общо?

Иначе ето това е сайта на списанието, което се издава с авторски материали от някои от участниците в предаването: http://www.legendarytimesbooks.com/ , има интересни списания и книги на всякаква тематика, даже исках да си поръчам онзи ден обаче ме удариха с 22 $ за доставка до България и засега съм пас.

Усмивчица
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Ноември 24, 2012, 23:06:16 »

@wolfspirit, а ти си гледал/а и четирите сезона, така ли?

Ако е така, би ли споделил/а г/д какви теми се разискват по-натам в предаването най-общо?

Иначе ето това е сайта на списанието, което се издава с авторски материали от някои от участниците в предаването: http://www.legendarytimesbooks.com/ , има интересни списания и книги на всякаква тематика, даже исках да си поръчам онзи ден обаче ме удариха с 22 $ за доставка до България и засега съм пас.

Усмивчица

Здравей,

Вчера хванах една серия и мислех, че от 5ти сезон, но е 4ти тече в момента и не са излезли всички серии Усмивчица пуснах си го да се сваля. Не съм гледала скоро и не си спомням серия по серия. Ако си чел тематиката има за средновековието, конспирации за сащ, вимани, много за различните индиански племена, за библията, подводните градове, градове подземята в Турция, Малта, долината на смъртта в Япония където хората се самоубиват заради негативна енергия, злато, дупки в земята, коментари на военни англичани с цифровия код 011010101 Усмивчица и тн. На Греам Хенкок някои от книгите описват част от нещата за които говорят. Подводен свят - градовете в Индиския океан, архитектурата - идеите на Захария Ситчин са подобни на Ерих фон Деникен. Макар фон Деникен да е по обща тематиката. Тук в линкове бях пускала преди този сайт: http://www.bibliotecapleyades.net/ Ако си на ти с англ или испански има много интересни неща всред които книгите на Ситчин, Хенкок, Деникен и др..богата е библиотеката.

Сериала ми харесва защото обединява на едно място много от нещата, които съм чела от много различни източници и защото не дава отговори, а задава въпроси, които човек сам трябва да си отговори.

Активен

Живей за мига...
Ditko
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Ноември 25, 2012, 01:40:44 »

Здравей и ти,

Някои от нещата вече ги минах като серии - виманите, подводните градове, пещерите в Турция и др., но другите звучат интересно.
Всеки път като се приближат до България (подземния град в Турция и коментара за връх Олимп в Гърция) и си викам "Айде още малко нагоре, малко сама, та и за нас да кажат нещо" Веселяк

Библиотеката, която си дала изглежда интересна и май има доста информация в нея. Благодаря Усмивчица

Цитат
Сериала ми харесва защото обединява на едно място много от нещата, които съм чела от много различни източници и защото не дава отговори, а задава въпроси, които човек сам трябва да си отговори.

Напълно съм съгласен. То всъщност няма и как да обявят тези неща за истина, защото реално доказателство всъщност няма - има само предположения и веществени материали, които просто подсилват теорията. Не че и Дарвиновата теория може да се докаже на 100 %, както и някои други работи, но това е друга тема, много дълга Усмивчица

В последния епизод, който гледах, ставаше въпрос за подземните градове и пещери (по-специално този в Турция) и там се казваше, че на земляните са помагали хора-змии, които живеели под земята и били рисувани като влечугоподобни, което много ми напомня за рептилийте, за които има тема тук, във форума.

Благодаря ти за информацията Усмивчица
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Ноември 25, 2012, 11:19:48 »

Напълно съм съгласен. То всъщност няма и как да обявят тези неща за истина, защото реално доказателство всъщност няма - има само предположения и веществени материали, които просто подсилват теорията. Не че и Дарвиновата теория може да се докаже на 100 %, както и някои други работи, но това е друга тема, много дълга Усмивчица

В последния епизод, който гледах, ставаше въпрос за подземните градове и пещери (по-специално този в Турция) и там се казваше, че на земляните са помагали хора-змии, които живеели под земята и били рисувани като влечугоподобни, което много ми напомня за рептилийте, за които има тема тук, във форума.

А и за теорията на Дарвин може да се спори. Липсва свързващото звено между маймуна и човек Усмивчица ит там и теориите за генно инжинерство в сътворението на човек. Ситчин в една от книгите си доста спекулира за това, а и други източници са ми попадали.

За влечукоподобните в библиотека плеадика има доста материал. Друнвало в цветето на живота, Ситчин, Prism of Lyra и други източници, които сега не се сещам по име загатват за рептилиите и други раси по региони на Земята. Не съм чела инфото във форума, може да погледна. Благодаря Усмивчица
Активен

Живей за мига...
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #7 -: Ноември 25, 2012, 22:52:56 »

Цитат на: wolfspirit
за теорията на Дарвин може да се спори. Липсва свързващото звено между маймуна и човек Усмивчица
Свързващите звена между примат и човек са много. Липсващото е друго, а и далеч не само това куца при дарвиновата теория.

За влечукоподобните в библиотека плеадика има доста материал. Друнвало в цветето на живота, Ситчин, Prism of Lyra и други източници, които сега не се сещам по име загатват за рептилиите и други раси по региони на Земята.
При подобни противоречия, винаги "изслушвам" теорията на науката (за целта ви препоръчвам Карл Сейгън или Айзък Азимов), тъй като след това е много по-лесно да се прецедят щуротиите от по-издържаните теории.
Според мен, в дискусии като тази, няма как да не се спомене Ерих фон Деникен. Между другото Сейгън е един от основните му критици. Винаги изслушвайте и критиката.
Имаше и още един големец, който подкрепяше идеята за палеоконтакта... Все ми се върти в главата Корсаков, но той няма почти нищо общо.  
Според мен всички теории са верни. Не разбирам защо, поддръжниците на всяка една теория за произхода на човека, просто не приемат, че нито една не изключва останалите.
Три човешки раси - три основни теории за произход. Аз лично не съм склонен да приема, че европеидната и монголоидната раса идват от едно място. Най-земни, според мен са негроидните. Освен това, вече установено, корена на човешкия ген е в Африка.  
Адам и Ева са били негри, а райската градина е била джунгла. Ябълки да щеш в Африка.Ухилен
Ако всички учени, уфолози, духовни учители от различни религии и просто изследователи, работят и мислят в една посока, а не в конфликт, истината ще стане много по-лесно достижима.
Въпроса е - дали ни е необходима тази истина. Аз лично предпочитам мистиката. Без Великата Тайна, човечеството е обречено на гибел.
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Ноември 26, 2012, 10:56:57 »

Според мен всички теории са верни. Не разбирам защо, поддръжниците на всяка една теория за произхода на човека, просто не приемат, че нито една не изключва останалите.
Три човешки раси - три основни теории за произход. Аз лично не съм склонен да приема, че европеидната и монголоидната раса идват от едно място. Най-земни, според мен са негроидните. Освен това, вече установено, корена на човешкия ген е в Африка.  

Въпроса е - дали ни е необходима тази истина. Аз лично предпочитам мистиката. Без Великата Тайна, човечеството е обречено на гибел.

Гледам да не отхвърлям никоя теория...

Може би защото "наука" често върви с консерватизъм, догматизтм и тн...революционните открития исторически погледнато винаги първоначално са били отхвърляни. Да в Африка са открити най-старите човешки останки, както и най-старите мини. Така Ситчин подкрепя генното инжинерство в полза на посетителите.

Нищо чудно сътворението на всяка раса да е различно от предходната. Доста спекулативни теории има. Мисля, че въпроса е именно това "необходима ли ни е тази истина"?  Но мисля, че всеки вътрешно клонни към някоя от теориите - вътрешен усет към това, кое звучи най-добре. От друга страна все пак говорим за тленна обвивка, няма особенно значение освен до толкова до колкото влияе на образа, който е избран в даден момент. Да не говорим, че колкото и напреднал да е духа, той е подчинен на генетичната информация на дрехата, която е облякъл. Навярно именно това, кара хората да задават този въпрос: "от къде сме произлезли"? Всеки случай не сме дорасли да научим отговора.
Активен

Живей за мига...
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #9 -: Ноември 30, 2012, 00:51:28 »

Гледам да не отхвърлям никоя теория...
Уулв, ...истината не ни е нужна.
Склонен съм да се оставя да бъда излъган, ако някой пише или разказва увлекателно.
Удоволствието е в това - да си анимираш събитията, докато се запознаваш с тях. От там нататък, кое истина, кое не... не ни е дадено да знаем.
Реално е невъзможно да се твърди или да се отхвърли каквото и да било по въпроса.
Където има вода, топлина и светлина - има живот и това е момента, в който истината се изчерпва.
Да, но... хубаво, растения, животни, птици, пъпеши и т.н., но от къде е дощъл разума ни.
Въпроса - от къде са се пръкнали първите хора не ме е мъчил толкова, колкото въпроса - от къде е дошъл разума. Все си мисля, че това накланя везните към извънземния произход и генните модификации. Този разум, според мен, няма нищо общо с природата на Земята.
Последното, до което бях стигнал, когато ровех в тази материя, беше нещо от сорта на  - извънземни, които не са могли да се пригодят към условията тук, са се опитали да си кръстосат гените с тези на приматите.
Това е мн. накратко.
Иначе, Е. Мулдашев (а той доста увлекателно пише) ме накара да се замисля над най-абсурдно звучащата теорията - че сме направени от глина. Там вече е дълга и широка.
Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Ноември 30, 2012, 14:39:06 »

Да, но... хубаво, растения, животни, птици, пъпеши и т.н., но от къде е дощъл разума ни.
Въпроса - от къде са се пръкнали първите хора не ме е мъчил толкова, колкото въпроса - от къде е дошъл разума. Все си мисля, че това накланя везните към извънземния произход и генните модификации. Този разум, според мен, няма нищо общо с природата на Земята.
Последното, до което бях стигнал, когато ровех в тази материя, беше нещо от сорта на  - извънземни, които не са могли да се пригодят към условията тук, са се опитали да си кръстосат гените с тези на приматите.
Иначе, Е. Мулдашев (а той доста увлекателно пише) ме накара да се замисля над най-абсурдно звучащата теорията - че сме направени от глина. Там вече е дълга и широка.

Разум, интелект, съзнание - процес на уплътняване на духа говори Мулдашев...и други са ми попадали в подобен аспект: материалната проява на духа/съзнанието в тяло....за глината е въпрос на превод и интепретация до колкото знам...Пистис София има интересни неща за разума от Наг Хамуди библиотеката, Паатал и 12те нишки на днк, видимия и невидим свят. Природата на съзнанието безсмъртното в човека е обект на един от онези въпроси без отговор. (научно доказаните - теории безброй). Иначе защо някой би си играл да модифицира маймуна е съвсем друга тема всичко от роб до носител на съзнание ми идва на ум, но накрая не това е важното май.
Активен

Живей за мига...
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #11 -: Ноември 30, 2012, 21:11:21 »

Иначе защо някой би си играл да модифицира маймуна е съвсем друга тема всичко от роб до носител на съзнание ми идва на ум, но накрая не това е важното май.
Играл?
Ами защо генните инженери си играят да модифицират какви ли не биологични видове? Търси се устойчивост, усъвършенстване.
Да, все още не са го постигнали, но в едно книжле "Шпандау Феникс" пише, че учените работили за Хитлер са били близо до създаването т.нар. свръх човек, а и до клонирането му. Идеята е - създаване на армия, от особено устойчиви физически хора с памет и интелект, много над средното ниво. Вероятно, в паметта на гените ни е останал начина, по който сме били създадени и не спираме да го търсим.
А защо ще им е на извънземните да го правят - ами защото условията за живот на земята, са били неблагоприятни за тях.
Например, след години, когато медицината, генетиката и технологиите са напреднали главоломно в развитието си, ако открием и колонизираме планета, която е изцяло водна, а хората там - амфибии, първата ни работа ще е да направим платформи във водата.   
Да, но след като видим, че там условията не ни понасят, заради... прекомерно влажния въздух ... или пък нещо друго, което да ни заставя да движим със скафандри, кислородни бутилки и т.н., то след време, неминуемо ще  започнем да обмисляме варианта с генетичните кръстоски и подобрения. Не след дълго ще има цяла нова колония от хибриди.
Тези извънземни, според мен, дори не са стъпвали на земята.
Ще се опитам, много накратко да ти нахвърля начина, по който си го представям (това е само един от петте варианта, които допускам за вероятни).
Представи си един огромен кораб майка. Той не каца, а само стои някъде извън атмосферата и от него, в различни посоки, излитат различни обекти с разузнавателна цел. Представи си го , като едно време тия с корабите. Слизат, събират растителни и животински видове и ги мъкнат в кораба майка да си ги разглеждат, кълцат и да им се кефят какви са интересни. Да, но тези извънземни не могат да виреят на земята. Гравитацията им разказва играта, а и други фактори също. Реално, те извън своите апарати за предвижване, не могат да изкретат повече от ...час да речем.
От там и разни легенди от рода на - баба яга, която бръмчи с метлата и събира непослушните деца (и тях да си ги разглежда) и живее в къщичка на кокоши крака, която видиш ли - понякога си ги прибира и излита... огнедишащи триглави змейове и т.н. и т.н. Ако седнем спокойно да разговорим по темата, само от хрумвания можем да се сглоби такъв сценарии, че филми като "Контакт", "Аватар", "Извънземното" и "Междузвездни войни" ще изглеждат като нискобюджетни китайска екшън комедии.
Опитай се да избягваш ню-ейдж литературата. Знам, че граничи с невъзможното, но... се стреми максимално.
Да, когато става дума за неща като извънземни и произхода на живота, няма как да говорим за традиционни практики и схващания, но да ти кажа честно, по-съм склонен да се доверя на легендите, идващи от древните, колкото и абсурдно да звучат, отколкото на каквито и да било писания, идещи изпод клавиатурите на чудещи се с какво да си запълнят времето хора.

Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Декември 01, 2012, 02:18:29 »

Има една много интересна книжка (поредица) по въпросът ,печелила Хюго и Небюла-  Ъплифт.

Ъплифта е вид генно модифициране ,чрез което една раса се създава или минава в по-горни еволюционни нива . Там да бъдеш патрон на раса е нещо много престижно и също издигащо на ниво дадена раса.

Това по въпросът- за чий му е на някой да ъпгрейдва маймуни, без да стъпва евентуално на земята даже .

Хоп даже намерих дефиниция , благодаря Читанка.инфо

Ъплифт — древен процес, чрез който по-стари галактически раси приобщават нови видове към галактическата култура посредством селекция и генно инженерство. Така получените раси клиенти служат на своя патрон за определен период като отплата за възникването си. Статутът на галактическа раса отчасти е определен от генеалогията на патроните и от списъка на техните клиенти, ъплифтираните раси.

http://chitanka.info:82/person/david-brin

Иначе ако погледнем  онез божиите синове да си взимали човешки женки само от ищах , егати разгонените висши раси .

Та книжката горе не е нюейдж , а си е фантастика , но е интересна позиция относно липсващите звена в теорията за човешката еволюция.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Strannik
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

« Отговор #13 -: Декември 09, 2012, 00:30:35 »

Извънземни в древността
Ancient Aliens - Season 1,2,3,4

Описание:
 "Извънземни в древността" разглежда 75 милиона години от най-достоверните доказателства за извънземни, тук на Земята, от ерата на динозаврите през древния Египет и до небето над западната пустиня в днешни дни. Чрез документалният си стил поредицата представя теории, хипотези, документи, мнения на учени и скептици за някогашни контакти на човешката раса и извънземен разум.

http://www.kolibka.com/2.html

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7I5gTf80s7I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7I5gTf80s7I</a>

Поредицата е интересна, но липсват някои неща:
- мнението на противоположната страна (хората, които не вярват в Теорията за древния астронавт) за твърденията на Цукалос и компания, за да се даде възможност на зрителите да преценят на кого са по-склонни да повярват. Така поднесено често звучи като някаква мантра с цел промиване на по-податливите мозъци.
- скромността на Джорджо А. Цукалос
- нещо, което да противостои на "Комплексът на Избрания" (с акцент ту върху самия него,ту върху днешните хора), който е залегнал в почти всяко изказване на Ерих фон Деникен.
Но ако можеш да мислиш самостоятелно и не приемаш всичко наготово, поредицата може да те заинтригува въпреки тези недостатъци.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #14 -: Декември 09, 2012, 13:35:35 »

Тук е представена една доста интересна гледна точка, коствала свободата и живота на група журналисти:

http://vbox7.com/play:257cb679
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright