Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дневникът на Ео  (Прочетена 5236 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Март 31, 2013, 15:37:25 »

1. Първият камък на нагръдника е наричан одем, сардер, рубин.
Древноеврейското име "одем" ясно сочи червения цвят. Сардерът се преценява като карнеол. Чак в някои по-късни редакции на Библията камъкът се нарича рубин, който едва ли би могъл да е включен в нагръдника. Историята на използването на рубина на територията на древните евреи започва много по-късно от времето на Изхода от Египет. Карнеолът от своя страна е широко използван в Древен Египет и Месопотамия, където му приписват магически и защитни свойства. Смятан е за камък на богинята Изида, въплъщаваща идеала за женственост и майчинство. Шумерите го свързват с богинята Ищар, евреите също ги имат за символичен женски камък. Върху него е гравирано името Рувим.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #16 -: Март 31, 2013, 16:10:59 »

Та значи трябва да започна обобщение на първият период, нахвърлих информация , за да може всеки сам за себе си да си прави тълкуване, все пак най -вече библейските строфи са кодове за събуждане у всеки на определени пакети инфо ,настройки ,преводи и тнт.

Аз си правя моето тълкуване за себе си  за този ми период , това с времето се променя.
Първи период на ставане на христянин или какво се случва след като семето е пръснато.

Исторически отговаря на период 1ви след Христос
http://indigota.com/index.php?topic=3088.0

Червен          33г-1022г

Може и рубинен да се казва за по готско.

И се казва  зная делата ти, труда ти и търпението ти, и че не можеш да търпиш лошите; зная, че си изпитал ония, които наричат себе си апостоли, а не са, и си ги намерил лъжци;
 че си претърпял и имаш търпение, че за името Ми си се трудил и не си се уморил.

Това е първопричината за да се започне промяната , да слезе на земята Първоискра от Първоизточника , за да запали промяната и да посее новото , да задвижи еволюционното колело.
Лъжеучения и безчестие и пре-търпение относно дисбаланса и труд за постигане на близост до Бога.

Но имам нещо против тебе, задето остави първата си любов

Коя е първата любов на човека ?

Помни, прочее, откъде си паднал, и се покай, и върши предишните дела; ако ли не, скоро ще ти дойда и ще отместя светилника ти от мястото му, ако се не покаеш.

Малееее от къде съм паднал , кои предишни дела  и кой светилник ще се отмести ? Има отклоняване от истинската любов - лъже вяра свързана с неуважение към Слънцето и ще ни го вземат ако не върнем връзката си към него ?! СЛънчевият култ има връзка с Христос май май не само по съпоставка с християнските обреди.

Но ти имаш това добро, че мразиш делата на николаитите, които и Аз мразя.

Това с мразенето е по-скоро неприемане . Николаитите са секта която хем е христянска ,хем практикува стари обреди по стар начин , хем поддържа идеята за духовна йерархия .
Значи моето мнение е именно това ,че с покълването на вярата покълнва и приемането на значението на всяка структура и същност от Вселената и идеята за трансформация не признава задържането на старите порядки , а тяхното изнасяне в нови нива.

Хмм тука имаше и спомената Изида - сакрална чакра- коренна чакра - раждане на новото Слънце - нов слънчев бог - нова искра от Бога - Иисус/Хор . ( играя си на асоциация )

(следва)

« Последна редакция: Март 31, 2013, 16:46:18 от Eona Lightholder » Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #17 -: Март 31, 2013, 17:01:25 »

Няколко заключения за себе си.

-Та кой човек е в червен период..... или както Индиго е етикет , да го кръстя Червенковец Усмивчица

-Този който е отворен за промяна в духовното, семето се разпуква.Характеризира се с пламенност . Вътрешният слой на аурата е рубинено червен. Да не се бърка с материален и хиперсексуален тип. Работи главно с творческата архаична енергия нар. Архангел Гавраил.

-Какво трябва да внимава ?

- Да не забравя ,че е земна структура и живота му се поддържа от Звездата и планетата му и взаимоотношенията с тях са изградени върху Любов
  Да не забравя ,че всяка малка структура във Вселената е важна и да не търси духовно превъзходство и йерархии.

Всеки един период доминира , но не изключва останалите 11 жизнени потока, които ще бъдат един подир друг изкарани на дневен план за да бъдат трансформирани в нов вид , като фундамент на новия индивид.
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #18 -: Март 31, 2013, 21:32:48 »

И сега изведнъж идва Сапфирена основа........
Която според предишният период е номер 5 , според чакрите е 6 , според Архангела- Разиел.
Според лъчите май 10 и 7 са сини бррррррр.
А бре без  привидна логика идва Индиго състоянието .

Ей това е линейното мислене след 1 идва 2 и  отдолу -нагоре се строи град.

Така ли е на квантово ниво  обаче , ще строим куб с 12 основи и как след едно след ще дойде 6...........

Коя форма при преобразуване става така ,че след 1 да дойде 6.

Май трябва да да наредя числената стойност на основите спрямо чакрената система и после да видя как така се преразпределят в пространството ,че  6 енергия се залага ,като 2ра основа и защо.

Активен

еос
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #19 -: Април 02, 2013, 12:57:50 »

Да кажем ,че се проявлява дарба у някои , намиране на енергийни канали  в решетката на земята . Ама аз не съм се пробвала. Пък в задачката търся 12 за цялата планета, прекалено енергия изисква, май догодина ще е по лесно , няма да изисква толкова усилие....
Мисля трябва да се изтегли проекция и да се сканира пфффф има време.
Относно темата с енергийната решетка и додекаедъра, Друнвало Мелхизедек описва подробно свещената геометрия в "Древната тайна на цветето на живота" - http://indigota.com/index.php?topic=2337.0 , а относно намирането на точките Мулдашев има подобно изследване, но то е толкова логично, че и сами можем да приложим и типичната линейност през призмата на мозъка,за която говориш,  и да открием част от тези 12 точки на планетата, които са ни завещани като енергийни центрове още от преди хиляди години. Всъщност това знание за енергийните центрове си го има и се използва дори днес в строежа на някой сгради.
 Казваш Гиза - ок, но нека не забравяме свещената планина-пирамида в Хималаите - КАЙЛАС
  за която говориш
Също така остров Пасха (Великденският остров) -

И ето какво се получава само при тази връзка -

Като цяло знам, че си наясно, просто идеята ми е, че вероятно там където са най-древните,свещени и мащабни места по света, са точките които трябва да се гледат. Все пак те са ни завещанието.
П.п. Ето на какво попаднах току-що - За всички, които знаят руски
... И най вече самата решетка - както си я представях
« Последна редакция: Април 02, 2013, 13:27:03 от епос » Активен

entire ocean in a drop
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #20 -: Април 02, 2013, 21:48:40 »

Мерси Еос Усмивчица

Аз ей тука http://indigota.com/index.php?topic=5617.msg64844#msg64844 подробно публикувах за центровете ,  аз исках да ги развъртя тези центрове , ама по-натам , като си сглобя Новия Йерусалим ,пак ще ги човъркам Усмивчица
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Април 02, 2013, 22:18:38 »

Цитат
И сега изведнъж идва Сапфирена основа........
Която според предишният период е номер 5 , според чакрите е 6 , според Архангела- Разиел.
Според лъчите май 10 и 7 са сини бррррррр.
А бре без  привидна логика идва Индиго състоянието .
Ей това е линейното мислене след 1 идва 2 и  отдолу -нагоре се строи град.
Така ли е на квантово ниво  обаче , ще строим куб с 12 основи и как след едно след ще дойде 6...........
Коя форма при преобразуване става така ,че след 1 да дойде 6.
Май трябва да да наредя числената стойност на основите спрямо чакрената система и после да видя как така се преразпределят в пространството ,че  6 енергия се залага ,като 2ра основа и защо.

Стигнах до тук и имах за задача да намеря логика на подреждане на 12 структури ,като след 1та на 2ро място идваше структура ,която според чакрената или цветовата вибрация е 6та.

Та с помощта на Ваку стигнахме до поредица , която отговаря на поредицата на камъните, а именно нареждайки числата от 1 до 12 в дванадесетоъгълника и редувайки ги през 5
След това направих 2 фигури едната  от свързващи ъглите подред на поредицата , а другата е 3д модификация усукване на ъгъла през 5 , получава се един вътрешен куб.
Може би това е логиката на поредицата на основите, може да е балансиран строеж , а може да е 5 от свещената геометрия като свързващ елемент на 12стенна (додекаедър) , той се състои от 5ъгълници.

Моето заключение е ,че подредбата на камъните не е произволна , аз ще ги наредя подред и после заключенията ще ги усуча през 5 за да видя моето забавление с Библейски кодове какво интересно може да донесе.

* kamyni 12.jpg (103.33 KB, 514x244 - видяно 175 пъти.)
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #22 -: Април 02, 2013, 23:43:35 »

2 САРДИЙ

Карнеол http://fengshuimineral.eu/product.php?id_product=74

8. И на ангела на смирненската църква напиши: тъй казва Първият и Последният, Който биде мъртъв и оживя:
9. зная твоите дела, скръб и сиромашия (но ти си богат), и хулите на ония, които казват за себе си, че са иудеи, а не са, но са сатанинско сборище.
10. Не бой се никак от онова, което има да претеглиш. Ето, дяволът ще хвърли някои от вас в тъмница, за да ви изкуси, и ще имате скръб десетина дни. Бъди верен до смърт, и ще ти дам венеца на живота.

Чакри: II чакра (Свадхистана)- сакрална, пъпна,

Оранжев Лъч
Архангел Гавриил

Оранжевият Лъч въздейства на сакралната чакра (Swadistana). Вижда се от човешкото око като постепенно преминаващ от оранжев към оранжево-златист цвят.

Името Гавриил - означава "Господ- моята Сила".

Гавриил  е един от четирите главни Архангели.

Архангел Гавриил - е знаменит ангел, който е донесъл новината на Елизавета и Мария за предстоящите раждания на техните синове - Йоан Кръстител и Исус от Назарет (в този ред). Архангел Гавриил също е продиктувал текста на Корана - духовната книга на исляма – на Мохамед. Затова Гавриил започнали да го наричат Ангел-Вестител.
Физически план

Части на тялото: долната част на гърба, долната част на червата, коремната кухина. Управлява изработката на адреналина. Помага на храносмилането. Подобрява състоянието при бронхит и астма. Помага по време на менопауза. Създава хормонален баланс и стимулира детородната функция. Повишава енергичността. Работи по-меко от Рубиновия Лъч. Помага при запек.

Емоционален план  
Облекчава състоянието при мъка, тежка загуба, скръб. Увеличава творческите способности. Помага за премахване на страхове и фобии.

Духовен план
Пробужда радостта и по този начин носи бодрост на Духа.

Архангел Гавриил за Оранжевия Лъч

Аз съм тук, за да помогна на тези, които са готови към сътрудничество с Оранжевия Лъч. Такъв вид помощ- древно изкуство, и в продължение на много години почти нищо не се е променило, само се добави техническия прогрес. Позволете ми да открия възможностите за тези от вас, които чуват в сърцето си желание да действат, играят и работят в по-широк мащаб".

С безкрайна любов и Божи вестител, Архангел Гавриил

03.03.1986 г.
Шести камък: САРД

Ясновселената полага сарда на видно място в стените на Новия Йерусалим. Сардът няма тотвселенски произход, както ониксът, но просто отчасти придава на ясновселената божествената неопределеност, както никой друг скъпоценен камък. Когато сардът действа, ясновселената приема неопределеността по-спокойно, тъй като сардът успява по един удивителен начин да обработи неопределеността математически. Множеството, почти напълно неизвестни намерения на Отца , чрез полето на сарда, се описват математически по всички сложни правила на най-върховната божествена математика. Там неопределеност, вероятност и абсурдност се описват математически по същия начин, по който определеността, сигурността и логиката се превръщат в точен математически език на ясновселенско равнище. Причината сардът да бие на кафяво, се крие тъкмо в неговото свойство да концентрира неопределеността, абсурда и просторността във формули, с които прогнозата не се постига - това е невъзможно, - но се "опакова" продукцията на Тот във вид, приемлив в някаква степен за ясновселената. Гол импулс, без основание и без гаранция за безопасност, ясновселената не приема дори и от Отца - нейния Съпруг. По тази причина, Отец се е погрижил да създаде полето на сарда, чрез което да вкарва "троянските коне" на Своето необятно творчество в пределите на онова, което наричаме ясновселена.
Трябва да ви кажа обаче, че при разопаковането на подобни съдържания ясновселената не само че не "протестира", но тя изпитва неизразима наслада, тъй като по този начин се извършва оплождането в божествения свят! И майчиният организъм не знае предварително каква генна наследственост ще получи от бащата, но, при все това, се справя с нея и я включва в утробата си. Росата на Отца поръсва с нови понятия, импулси и същества полето на Майката Божия, а сардът това и прави - да облича тези първоерупции в някакъв математически порядък, колкото и сложно да е това. Тук е необходима свръх-, не, ултрагениалност - нещо недостъпно за самата Мирова Душа, понеже съставянето на свободни неравенства от тотвселенски порядък, самό по себе си, е творчество, и то творчество, наравно с творчеството на Отца! Ясновселената не може да състави такова неравенство дори с всичкия си математически потенциал, който поддържа цялото Определено Битие. Но неравенствата, съставени от полето "сард", тя приема охотно, тъй като те са несравнимо с нищо, но подредено описание на неопределеностите, които са изскочили от Отца. Говорил съм ви за едно тънко поле на определеност в периферията на тотвселената, чрез което тя влиза в контакт с особено, тънко поле на неопределеност в периферията на ясновселената. Точно това е "работната площадка" на сарда. По тази причина, съпругите на божества, на светии и на гении не могат да минат без сард в сърцето си (но и камъкът не малко помага), ако искат да осъзнаят и оправдаят тотвселенското поведение на съпрузите си. Те постоянно биват оплодявани от свръхчовешка радост и щастие, понеже се намират в граничното поле, в което неопределеността се претопява в определеност.
Но Аз още не съм ви говорил за обратното - за онзи полюс на ясновселената, на който се извършва "обратна електролиза", т.е. там, където Мировата Душа се отказва от определеност, тъй като силите на духа ú не могат да бъдат неизчерпаеми. Полето "сард" точно там се проявява активно - даже по-активно, отколкото на описаното по-горе място. Много съществено е това "Поле на Умората на Пралайя" - с него Тот напълва Духа си, постигайки най-пълна радост и най-велико блаженство. Мировата Душа е щастлива там, където Тот става определен, но Тот е блажен там, където Тя се уморява от определяне. И, представете си, тези две особени точки на огромно изключение се държат не от друг, а от сарда - скъпоценния камък, чиято проекция вие ползвате на Земята само за украшение! Ако съпрузите съзнаваха неговата сила, те щяха да посещават планини, местности със сард, с цел постигане на пълно щастие и блаженство. Там поне, тотвселенското начало на жената се отваря замалко и тя може да приеме мъжа с неговите отчуждения, странности и външни контакти, а ясновселенското начало у мъжа се пробужда за съсредоточаване в едната-единствена връзка, така необходима на всички създания без пробудено тот-тяло.

Сакрална чакра – СВАДИСТАН – „АЗ ЧУВСТВАМ”

Втората главна чакра се намира в средата под пъпа и над срамната кост – в предната част на тялото, и в областта на опашката в задната му част. Тя се върти малко по-бързо от 1-ва чакра. Когато е балансирана и чиста сакралната чакра свети в красив оранжев цвят с по-светла бяла сърцевина. А когато е замърсена е с ръждиво-кафяв оттенък, като „прегоряла”. Втора чакра е центърът на творчеството, на сексуалната енергия и на нашите емоции. Свързва ни с вътрешния извор на вдъхновение и ни позволява да усетим красотата около нас. Ако Свадистан е хармонизирана, вие ще откриете вашите творчески заложби и дарби. Ще се прояви творецът във вас. Тя управлява центровете на удоволствие в тялото ни и способността ни да получаваме удоволствие от всички сфери на живота. Сакралната чакра се свързва и със сексуалността и сексуалната енергия, която може да бъде преобразувана в творческа. Втора чакра е емоционалният център на нашето тяло, който се асоциира със способността ни за творчество и съзидателност на всички нива, както и с нашата чувственост и емоционалност. Емоциите, произтичащи от тази чакра, са по-деликатни и изтънчени. Най-добрият начин за тяхното използване е чрез творчески и чувствени изяви. Втората чакра е съкровено място. Това е неприкосновена област, където процъфтява силата на съзиданието. Във втората чакра растат бебетата, раждат се творческите проекти, и безкрайно съзидателната Вселена се разлива във всеки от нас. Тук се намира седалището на душата. Хората с добре развита втора чакра, излъчват енергия, която кара другите да се чувстват добре, сякаш ги е обгърнала майчина ласка. Енергиите на тази чакра отразяват също и естествените лечителски способности на човека.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 00:16:52 от Eona Lightholder » Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #23 -: Април 03, 2013, 00:05:46 »

За мен тука наставлението по духовния път е много ясно - освобождението от оковите на негативните емоции по пътя на духовно издигане.

8. И на ангела на смирненската църква напиши: тъй казва Първият и Последният, Който биде мъртъв и оживя:
9. зная твоите дела, скръб и сиромашия (но ти си богат), и хулите на ония, които казват за себе си, че са иудеи, а не са, но са сатанинско сборище.
10. Не бой се никак от онова, което има да претеглиш. Ето, дяволът ще хвърли някои от вас в тъмница, за да ви изкуси, и ще имате скръб десетина дни. Бъди верен до смърт, и ще ти дам венеца на живота.

Богати сме на емоции , страдание и скръб и отхвърляне поради вярата са част от тях.Най-вече страховете -  Не бой се никак от онова, което има да претеглиш. Често сме били хвърляни в тъмницата на Сатаната нар. депресия , много от нас са стигали дъното ,но вярата от дъното оттласква със страшна сила право към радостта от живота и чистите емоции съставящи архаичната енергия наречена арх.Гавраил - радост от ново рождение във вярата.

Човек в оранжево състояние е този ,който придобива смелост и кураж да живее в радост.
И любимият ми псалм.

Господ е Пастир мой, от нищо не ще се нуждая:
Той ме настанява на злачни пасбища и ме води на тихи води,
подкрепя душата ми, насочва ме по пътя на правдата заради Своето име.
Да тръгна и по долината на смъртната сянка, няма да се уплаша от злото,
защото Ти си с мене
; Твоят жезъл и Твоята палица ме успокояват.
Ти приготви пред мене трапеза пред очите на враговете ми,
помаза главата ми с елей; чашата ми е препълнена.
Тъй благостта и милостта (Ти) да ме придружават през всички дни на живота ми,
и аз ще пребъдвам в дома Господен много дни.

Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #24 -: Април 04, 2013, 16:00:54 »

Хиацинт ( циркон)

Слънчев сплит чакра – МАНИПУРА - „АЗ ИСКАМ”
http://lecheniesmineraliikristali.com/%D0%B0%D1%83%D1%80%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8/3-%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BF%D1%83%D1%80%D0%B0/

И на ангела на пергамската църква напиши: тъй казва Оня, Който държи двуострия меч;
13. зная делата ти, и де живееш, там, дето е престолът на сатаната, и държиш името Ми, и не се отрече от вярата Ми дори в дните, когато верният Ми свидетел АнтипаЖитие на св. Антипа Пергамски биде умъртвен между вас, среди които живее сатаната.
14. Но имам малко нещо против тебе, задето имаш там някои, които държат учението на Валаама, който учеше Валака да вкара в грях синовете Израилеви, та да ядат идоложертвено и да блудствуват.
15. Тъй и ти имаш някои, които държат николаитското учение, което мразя.
16. Покай се; ако ли не, скоро ще ти дойда и ще вляза в бой против тях с меча на устата Си.
17. Който има ухо, нека чуе, що Духът говори на църквите: на оногова, който побеждава, ще дам да яде от съкровената мана, и ще му дам бяло камъче, и на камъчето написано ново име, що никой не знае, освен оня, който го получава.

Жълт лъч

Архангел Йофиил

Влияе върху чакрата на Слънчевия Сплит (Manipura). Вижда се от човешкото око като оранжево-жълт цвят преминаващ в бледо- златист цвят. Такъв цвят имат кристалите на цитрина.

Йофиил -Архангел на мъдростта. Неговата светлина често е наричана лъч на слънчевата светлина. Името Йофиил -означава "Красотата на Бог". Той помага за разработване на нов подход към живота, възвръща усещането за вълшебство, дарява чувството на удоволствие. Йофиил създава връзка, за да настрои човека към Висшето Аз, през много измерения. Той оказва мигновена помощ за възстановяване на фрагментите на душата, сломени вследствие на шок, ужас или сериозно заболяване. Също възстановява душата и всички обвивки след изчистване от енерго-замърсяване .

Жълтият лъч е пламък на мъдрост, интуиция, възприятие, радост, щастие. Той помага за усвояване на нова информация.

Физически план

Укрепва, ободрява, тонизира, стимулира процесите, слабо протичащи в организма. Избавя от целулита, премахва токсините. Използва се за лечение на артрит, скованост на ставите и неподвижност.

Емоционален план  

Жизненост на ума, успех в обучението. Помага за концентрирането. Носи стабилен подем, свобода, смях. Укрепва самоконтрола. Повишава самочувствието. Стимулира комуникацията.

Духовен план

Носи просветление, ръководи и подкрепя Душата.

Архангел Йофиил за Жълтия Лъч

"Тревогата никога с нищо не е помагала, така че защо да се притеснявате? Активирайте Жълтия Лъч и аз ще ви помогна във вашето жизнено творчество за създаване на нещо прекрасно. Творете, творете, творете! По този начин вие ще можете, като в огледало, да отразите творчеството на нашия Господ.

Единадесети камък: ХИАЦИНТ

Направо сложете хиацинта на първо място по любовно покровителство отгоре! Цирконовото Поле на Майстора наказва проводниците на безлюбието, а тези, които любят, закриля беззаветно. Яцинтът* обаче не само че може да закриля съпрузи и предначални двойки, но составя предварително програмата им за всички последващи въплъщения и вселявания – програма обща разбира се, която търпи понякога коренни промени.
Шеметно е царството на хиацинта! И когато се казва, че заради сродната душа някой положил собствената си глава под меча на палача или продал собствената си душа на дявола, Аз казвам: "Тук има пръст хиацинтовото царство!" Не е лесно да се отречеш напълно от себе си. Когато някой иска да повдигне тежката завеса на божествения свят и поне да надзърне в него, питат го: "Готов ли си да се откажеш от всичко, което имаш?" Не е ли готов - никакво помирисване на божествения свят!
Цирконовата стратегия е особена: пронизан от радиоактивни елементи, той разрушава самочувствието и инстинкта за самосъхранение много подмолно, но сигурно. Не че самосъхранението е противно на божественото начало, но самият инстинкт за самосъхранение е остатък от плъховете, скорпионите, зайците, т.е. той няма нищо общо със самосъхранението на семето, което се съхранява, като се остави да изгние. В тъмната, студена земя и то губи всякаква надежда. Носи болката и отчаянието си с последни сили, сълзи пълнят сърцето и душата му, а накрая преживява и самата смърт. По тази причина, цирконият е братовчед на диаманта и често го бъркат с него. Трябва обаче непременно да се каже, че яцинтът притежава поле на художествено творене - хостонното начало у него е силно. Простотията на прозаичните психики не може да приеме по никой начин хиацинтовата потребност от въображаем образ, какъвто не съществува в реалната действителност. Не само древният юноша падна убит от такива носители на пъкъла; от тях падат, невинни, всички рицари на скръбта по нещо прекрасно и недостижимо, на служението и саможертвата, на тревогата за съдбата на нищите. От кръвта им пониква дивото цвете хиацинт, с което Небето се проявява на Земята.
Посветените с хиацинтов лъч образуват защитно поле, над което пребъдва Тронът на Царството Божие. Правáта на самия себе си не са нещото, което вълнува такива. Нека да е червено-кафяв хиацинтът, нека всичката символика и мощ на тия два цвята да не говорят за самоотречение - при все това, самоотречението при тях, във този скъпоценен камък, е факт - напълно проверен и неоспорим. Има нещо в този факт, което тревожи дори божества, понеже излиза извън границите на всичко познато. Христос също беше един велик Дон Кихот - Хиацинт, Който проля кръвта си напълно невинен.
Възкресението - ето чудният факт, пращащ някои напълно завършили еволюцията си посветени в пустините на недоумението. Понеже не пълният комплект от изработени с честен труд тела, с техния най-съвършен продукт едно тяло на Иисуса, а предаването на този продукт в ръцете на престъпници и убийци се оказва разрешение на енигмата!
Та затова и цирконовото царство се отличава с нестабилност на първичната форма, с раздвояване на основния ръб, когато го гледаш през скъпоценния камък, и с такова непонятно разнообразие от плътности и ъгли на светопречупване. Готовността за разпад в яцинтовите Божии служители се ражда едновременно с готовността за пълен блясък на съвършенството.
Финото присъствие на оранжева светлина в глъбините на циркония показва, че при определени условия тези смирени души могат да се възбуждат и светят с най-мощните доминанти на независимостта и самоопределението. И наистина, Христос, а подобно на Него и всички истински рицари на Духа, остават (и могат да остават) абсолютно сами със своята истина и с Божия глас в сърцето си. Това се вижда най-вече в ония върхови моменти на тяхната голгота, когато диамантеното колело на съдбата ги е нагряло до отказ.
И по тази причина, нека никой не си мисли, че в основите на Новия Йерусалим няма да има един камък на мъченичеството за Бога. И най-напредналите същества, обитаващи такива тела или "градове" във Вселената, неизбежно преминават през проверка или самопроверка на своята преданост, чрез готовността "да погине душата им".

Цирконий
Принтирай  

Цирконият е минерал от подгрупата на островните силикати, силикат циркон - ZrSiO4.,  с твърдост 7-8 по скалата на Мос.
Известен е с многообразието на цветовете си - безцветен, жълт, червен, зелен, син, кафяв и черен.
Хиацинта е разновидност на циркона с жълточервен или червено кафяв цвят.
А безцветният циркон по блясък прилича на диаманта и затова го използват като заместител.
Името му е от персийски, zargun - златист камък.
Химически е много устойчив и затова често го използват за изучаване на геологическото минало на нашата планета.  
От него извличат различни редки елементи както и уран.
Циркон използват и при производство но огнеупорни материали.
    Цирконият  е бил единадесетият камък в библията (апокалипсис от св.Йоан (откр.21:20)).
Може да си повреди цвета от лошо време или огън.
Носели са го като защитно средство от зли духове и против меланхолия.
Смятали го за камъка на слънцето свързват го със зодия Стрелец и Риби.
В древна Индия са го използвали като вълшебно средство против забременяване, а в древността  чрез магически ритуали са предизвиквали в човека свръх естествени сили и ясновидство.
Той е талисман за  хора занимаващи се с бизнес и криминологията, защото спомага да се сключват договори и разобличава лъжата и измамата.
Смята се още, че помага при проблеми на сърцето, щитовидната жлеза и черен дроб.
Сините камъни лекуват затлъстяване, депресии и страхове (фобии).
Единствено с което може да навреди на собственика си е, че той може да стане егоцентричен и нартистичен.
    Добиват се на остров Цейлон, в древността са го смятали, че за груб елмаз, но се различава по по-малкият блясък и твърдост от елмаза.
Цвета му се дължи на примеси от итрий, ниобий, ванадий и елементи от групата на лантаноидите.
    Разпространен е в много страни, включително и в Русия.
Златистожълтия и синия се среща в Тайланд.
В Цейлон се извлича от дъната на реките, когато се вземе от водата той е невзрачен, но после придобива брилянтен блясък.
Във Вашингтон можем да видим най-красивите цирконии (кестеняв камък 118,1 карата), а в Американският музей по естествена история (зелено-синият 220 карата). -

Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #25 -: Юни 25, 2016, 21:18:02 »

А форума работи Усмивчица Хеллоу
Активен

Мъдрост и Хармония
Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #26 -: Юни 26, 2016, 16:52:25 »

Здравей, от кога работи форума........дано да се задържи....
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    ВАЛКИРИЯ
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #27 -: Юни 26, 2016, 20:18:01 »

Здравей, от кога работи форума........дано да се задържи....
    Работи, работи. И аз се изненадах, но е истина. Здравей и на теб.
    Активен
    Selina
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #28 -: Юни 28, 2016, 23:41:54 »

Здравей! Дано ни се задържи форумчето, че такава носталгия ме гонеше тия 5 години... А пък си имам и нови истории за публикуване и все не мога да им намеря място, а тук е толкова подходящо!!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #29 -: Юни 29, 2016, 21:32:39 »

Работи от тези дни . Как сте ? При мен горе-долу деца -работа и туй то Усмивчица Чакам да чета вашите приключения Усмивчица

Активен

Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Дневникът на Тайственият ;)
    Лични дневници
    Tainstven 13 1281 Последна<br />публикация Май 17, 2012, 07:32:19
    от Tainstven
    Дневникът на Sunshine(sun) « 1 2 ... 33 34 »
    Лични дневници
    Sunshine(sun) 509 25466 Последна<br />публикация Август 07, 2017, 15:39:04
    от Sunshine(sun)
    Дневникът на Крем « 1 2 »
    Лични дневници
    krem 18 1502 Последна<br />публикация Ноември 05, 2013, 13:04:46
    от krem
    Дневникът на Роси
    Лични дневници
    rosi_999 2 763 Последна<br />публикация Декември 20, 2012, 00:33:25
    от rosi_999
    Дневникът на До
    Лични дневници
    Do_It 10 1014 Последна<br />публикация Май 13, 2013, 16:25:18
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright