Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Един за всички и всички за един  (Прочетена 1223 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Март 26, 2012, 16:30:34 »

Отварям тази тема за да провокирам всеки който я чете да си зададе един въпрос.

Какво мога точно сега да направя или да дам на другите(себе си)?

Лека полека или в един ден, което също е възможно, разбираме, че ако не се видим в очите на "другите" те си остават други и ще ни служат единствено да се сравняваме или съревноваваме с тях,за да можем да теглим фалшивата си самоличност.
Докато не се видим в тях,те ще ни служат послушно за единствената ни цел да бъдем по-добри от тях или по-лоши от тях.
Дори когато им помагаме ще има корист и ще има цел да градим представи зад всичко ако не разберем единството което сме,а това означава страдание.

Веднъж осъзнали или поне докоснали се до това разбиране и възприемане на света, страданието в нас рязко намалява, а намалее ли в нас намаля в целия свят и цялата вселена от която сме част.
Тогава вместо другите да ни служат да трупаме представи за себе си нещата се променят леко и започваме да служим на другите разбирайки,че това сме самите ние.
Но не с някаква користна цел, вече такава не ни е необходима!
Все едно да се нахраним и да сме горди от това че сме се наяли и че сме поставяли всеки път лъжицата с храна в устата си?
Достатъчно е да изпитаме блаженството от самия процес и да му се насладим колкото се може повече за да бъдем сити Усмивчица

Нека в темата да цари дух на сътрудничество и разбирателство и точно те да родят плод с който ще можем да се нахраним.

И така основната идея която роди тази тема е да изработваме с помоща на въображение и вдъхновение най-различни неща,които ще можем да предложим на колкото се може повече хора чрез интернет магазин и събраните средства или с други думи печалбата от тази дейност да бъде грижовно насочена към избрана от нас кауза.

Ще спра до тук и ще оставя всеки който иска да участва да изкаже виждането си или идеята която има.
Предлагам да започнем от глобална визия която да разглобим на колкото се може по-малки парченца и да започнем от на близкото до настоящето и да правим нещата едно по-едно.

Заедно можем всичко!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Me.Racle
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #1 -: Март 26, 2012, 17:32:28 »

Неотдавна започнах да мисля за това.
Има едно нещо, което можеш да дадеш винаги и според мен то е най-добрият подарък.
Това чудо наричам Любов- истинската, която блика от сърцето, която не иска да притежава никой и нищо.
Мисля, че това е нещо, което може да преобрази всеки живот Усмивчица

Как? Може да измислим някакви клипове(в интернет, ще стигнат до най-много хора)
нещо като това <a href="http://www.youtube.com/watch?v=Qc8ZbVcdHpg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Qc8ZbVcdHpg</a>

Обаче най-хубаво ще бъде ако самите ние станем "проводници" Усмивчица
Това с магазинчето също ми харесва, забелязали ли сте как малка симпатична картичка предизвиква много по-хубави чувства от колкото златен пръстен или нещо такова?

Стига съм мислил, че май не ми се отдава... Ухилен
Активен

A better YOU means better YOUniverse !
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #2 -: Март 27, 2012, 11:52:38 »

Здравей | прекрасно е,че си започнал да мислиш върху това какво да дадеш,явно ти се отдава мисленето.

Проводник колкото и да съм се опитвал да стана все не съм успявал.
Или съм или не съм.

За сега няма кой знае колко доброволци да участват в това начинание и съм склонен да го приема като нещо напълно нормално след като се случва сега.

Това обаче не означава,че ще се откажа от идеята или ще чакам докато не се съберат достатъчно хора.
Има много варианти за постигането на едно и също нещо.

Вече има един магазин на центъра който продава сваровски и с удоволствие ще предлага въпросните бижута.
Колкото се резлизират, толкова.Живота си знае работата.

Нека само да поясня,че ако има желаещи нека пишат и споделят.
Това не означава,че не можем да го направим на по-късен етап този електронен магазин когато има желаещи.Може да е дори най-обикновен блог за начало в който да има бутони на PayPal.

Не съм голям специалист по електронната търговия и компютрите и затова предпочитам когато има налице някой, който е вещ в тези неща и има добрата воля и време, да се задействат нещата.
Също така и хора които да могат да изработват различни неща.

За сега остава варианта с магазина пък ще видим какво ще последва.
Знам от опит,че нещо ако става много трудно значи не е това пътя,ако става много лесно също не е това пътя.

Ако става обаче хармонично и синхронизирано, точно това е пътя!

Приятен и спорен ден на всички!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Sue
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #3 -: Март 28, 2012, 17:48:52 »

Аз мога да се включа в инициативата с тази книга. От мое име и това на моите съавтори. Книгата е уникална по няколко причини - тя е един от малкото опити да се приложи автентичния дзен, така както е бил преподаван в началото на създаването си, на практика. Книгата е създадена чрез разговори в интернет форуми. Авторите не се познават всички лично, но са обединени от една идея - всички постъпления от книгата се събират и ще бъдат използвани за благотворителни цели*. Усмивчица Ние всичките се отказахме от възрващаемост на инвестираните в издаването пари и госпожата, която отговаря за продажбите, ги събира.
    За сега нямаме друг начин по организиране на финансите. Ако има интерес и идеи как да стане това, отворена съм да ги разгледаме.
    Понеже не успяхме да заинтересуваме никое издателство, издадохме си книгата сами. Усмивчица Който се е занимавал с публикуването на книги, ще ме разбере ...
    Разпространяваме си я сами или с помоща на приятели.

Кориците са меки, като дизайнът е комбинация от цвета на "хартия" от слонска кожа, която се ползва в калиграфията и "енсо" - символа на съвършенството в дзен. Канджите, които превеждат името на книгата и всяка от главите на книгата, са автентични и както виждате, почти ръчно написани Усмивчица

Издател Subtle-BG
    Година на издаване 2008
    ISBN 978-954-8138-01-7
    Език български
    Страници 140
    Тегло ок.170 гр
    Цена 5 лв
    Телефон за мейл и поръчка

-----------

Телефонът и мейлът трябва да се актуализират.

* Моята идея е да направим подарък на дом за деца. Тиражът е малък, но все още има към 100тина книги, които трябва да се продадат още, и за да можем да направим смислен подарък на децата. Досега са продадени към 50тина книги, може би малко повече. Цената е 5 лв, но ако я искате по пощата, ще има някое левче отгоре за пощенски разходи.

Това е, което мога да предложа. Пък ако и вие можете да ни помогнете, много ще се радвам. И обещавам снимки от резултата (няколко ухилени сополанковци, например)

--------------------------------------------------

« Последна редакция: Март 28, 2012, 18:00:56 от Sue » Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #4 -: Март 28, 2012, 18:00:29 »

При много добро желание, може и автограф да уредя, пък и да се здрависам с вас около Великден.
    « Последна редакция: Март 28, 2012, 19:10:20 от Sue » Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #5 -: Ноември 29, 2012, 18:56:20 »

Това искам от как пиша и от как се уча ,пишейки ...
    Аз давам на всички дневника си и искам само да ме разберат , понеже всички работим за едно , разбито на малки и невидими цастици ( за пореден път думата не е случайна) .
    И те самите не разбират ,че са от едно и също и ако го разберат различния няма да има , ако се осъзнаят промяна за хубаво ще има , нужно е всеки да стане това което иска да са другите ...  Згреших
    И много , много други , идващи от сърце и душа и удрящи се, във стената на разума и мозъка, на всички хора , градящи взаимно , не китайска, а колективна, не осъзната, егоистична, стена във физичния свят на формите и егото.

Заедно мили хора , ще излезем и след това ще си отдъхнем , дайте си зор , моля ви ... Един за всички и всички за един , пак Благодаря за прекрасната тема The One
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #6 -: Ноември 29, 2012, 22:35:30 »

За да успеем трябва да бъдем единни. Да обединим усилията си в името на общата цел. И не по-малко важно да има разбирателство между нас.
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #7 -: Ноември 30, 2012, 01:17:14 »

За да успеем трябва да бъдем единни. Да обединим усилията си в името на общата цел. И не по-малко важно да има разбирателство между нас.

Напиши това на един чаршаф и ще си направим едно шествие из столицата, развявайки го  Ухилен
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Niandre
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #8 -: Ноември 30, 2012, 11:22:38 »

Напиши това на един чаршаф и ще си направим едно шествие из столицата, развявайки го  Ухилен

Вожде, защо си толкова циничен?
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #9 -: Ноември 30, 2012, 12:43:15 »

Защото така го четеш, затова.
    Прав е вожда, че не става с призиви дайте да дадем.

Всеки иска да се обединим, но не става.
    Всеки иска разбирателство, но няма.

Трябва ли да се повтаря за n-ти път, че промяната, осъзнаването /или както искаш го наречи/ и отговорността е индивидуална. Има ли мир, любов и хармония в самия тебе и около теб - в твоето семейство например? Ако да, това ще се отразява и навън, в училището, в работата, при децата ти. Ако не, ами...не.
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #10 -: Ноември 30, 2012, 13:29:10 »

Защото така го четеш, затова.
    Прав е вожда, че не става с призиви дайте да дадем.

Всеки иска да се обединим, но не става.
    Всеки иска разбирателство, но няма.

Трябва ли да се повтаря за n-ти път, че промяната, осъзнаването /или както искаш го наречи/ и отговорността е индивидуална. Има ли мир, любов и хармония в самия тебе и около теб - в твоето семейство например? Ако да, това ще се отразява и навън, в училището, в работата, при децата ти. Ако не, ами...не.

Иронията е в това, че се иска от нас да сме единни при положение че единението между нас е настъпило в момнта когато сме били създадени.
    Не сме го приели в съзнанията и умовете си, но то е факт, иначе щяхме да се разпаднем на градивните си частици.
    И ги съединява Любовта - тя не се достига, нито се дава - тя се изживява и осъзнава - има я в изобилие, а докосването до нея не значи че сме нещо повече от другите, а че сме заедно с другите Усмивчица

Не е толкова притеснителна за мен демонстрацията на различия.
    По-притеснително е че все още виждам призиви да се обединим за да си отдъхнем .
    « Последна редакция: Ноември 30, 2012, 13:56:58 от Sine Wave Zero » Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #11 -: Ноември 30, 2012, 13:59:17 »

Тодо, това единение за което говориш е малко така "виртуално". Няма нужда да се разпиляваме из въздуха и да твърдиме, че сме въздуха. Малко индивидуалност не е навредила на никой, даже помага. "Аз съм Ти и Ти си Аз" води до депресия и разпиляване на душевния потенциал.

Ру и другите: сами виждате, че цялостно обединение е невъзможно, ще дам лична гледна точка по въпроса: за мен обединението трябва да се прави между хора които са на близки нива на осъзнаване и/или поне с общи цели. В никой обществен форум не може да стане обединение на Всички, и Всеки да е ок с Всички. То и за това е интересно.
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #12 -: Ноември 30, 2012, 14:03:04 »

Еми говорех, Влади, че няма нужда да достигаме нещо което вече го има между нас Усмивчица

Сега се сетих и че "отдъхнем" е доста близо до "издъхнем"
    хахаххахахахаххаха.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #13 -: Ноември 30, 2012, 14:27:22 »

Sine, има го, но не се проявява, не го проявяваме.
    А като не се проявява...любовта, най-общо казано, а любовта е разбиране...все едно че го няма.

И друг път сме си го говорили - кел файда като имаш огромен безкраен потенциал, като не го съзнаваш и проявяваш на дело, в живота. Усмивчица
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #14 -: Ноември 30, 2012, 23:29:59 »

Може и на знаме да го избродирам, защо пък не

Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Всички сме едно ЦЯЛО!!! « 1 2 3 4 5 »
    Послания
    The One 74 6074 Последна<br />публикация Септември 17, 2010, 01:52:31
    от The One
    Послание към всички пробудили се! « 1 2 3 4 »
    Послания
    Evolution 55 5982 Последна<br />публикация Октомври 11, 2012, 22:29:19
    от balar
    Най-опасният от всички пороци
    Природосъобразно хранене
    Слънчев лъч 0 1385 Последна<br />публикация Юли 23, 2011, 19:54:25
    от Слънчев лъч
    Призив към Всички! « 1 2 3 »
    Инициативи
    Ariam 44 1732 Последна<br />публикация Май 08, 2012, 22:10:19
    от protoplasma
    Послание от Владимир за всички!
    Послания
    еос 2 877 Последна<br />публикация Февруари 25, 2013, 22:49:16
    от cikocik

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright