Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Обратно към Природата или все пак да не пренебрегваме и Техническия Прогрес  (Прочетена 1339 пъти)
protoplasma
Гост
« -: Март 22, 2012, 15:52:59 »

Хм, ами прав си..  Ухилен и кибрита не е решение, ами ако си съгласен сподели моля Усмивчица
Кибрита и запалките са решение до едно време. И 200 кибрита и запалки, пак са до време. И тук ще спомена, един от любимите си цитати на Рей Миърс:
"Огъня поставя човека на върха на хранителната верига. Без него, той просто става част от нея.".
Тия дни ще отворя една тема, която я мъдря от година-насам. Там, поне основните неща, ще се постарая да бъдат изяснени.
Дори смятам, да офертирам админа, да отвори цял раздел. И да не стане, ще го измислим някак. Според мен, способността на човека... и на всеки жив организъм, да оцелява в диви условия е особено важно нещо... а скоро, вероятно ще бъде от определящо значение. Хората са свикнали с една определена реалност, в която са поставени. Работа, после в къщи, после на кръчма и т.н. Всеки приема тази поставена реалност за даденост. Банките си вършат работата, болниците, съдебната система, полицията... и т.н. Хората, цифром и словом, са вече... толкова зависими от тези инстанции, от тази реалност, че изобщо не си дават сметка, какво би било, ако един ден, просто ...изчезнат... и реалността се смени с друга реалност, в която сами трябва да правят всичко и да разчитат, преди всичко на себе си и собствените си усилия, познания и възможности. 
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Март 22, 2012, 16:59:39 »

Какво беше кремък ,суха трева и тнт , аз съм за работа с елементите , призоваваш огън и бум, но като се стигне до това ново няма да ти е нужен огън да се топлиш и пазиш, с две думи - не спирай да еволюираш хахахаха, наместо да се връщаш в първобитния строй.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
protoplasma
Гост
« Отговор #2 -: Март 22, 2012, 18:23:08 »

Цитат на: Eona Lightholder
Какво беше кремък ,суха трева и тнт ,
Не навсякъде има кремък. Освен това... съвсем отделен е въпроса, че някои и с кибрит няма да могат, а с кремък, ще си изпочупят пръстите.
аз съм за работа с елементите , призоваваш огън и бум
Аха... Ми тогава за какво ти е огън? Призови си печено пиле с картофи и бум!...
като се стигне до това ново няма да ти е нужен огън да се топлиш и пазиш
Нали?  Ухилен И по телепатичен път, ще убеждавам къпините да се самооткъсват и да се търкулват към мен.
, с две думи - не спирай да еволюираш хахахаха, наместо да се връщаш в първобитния строй.
Честно казано, смятам, че би било добре, ако бяхме спрели да "еволюираме", по време на първобитния строй. Понеже сме много еволюирали, сега ако ни изчезне електричеството, например, ще се нагледаме на тотални циркове.
Кой ще призовава разни неща, кой ще блъска камъни, вярвайки, че е кремък... и т.н. и т.н.  
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Март 22, 2012, 18:47:00 »

В първобитния строй е липсвало нещо
В технократския строй липсват други неща
Когато се компенсират липсите и обеденят позитивите ще чакаме следващия строй, бумкане с кремък не е вариант и яденето въобще не е вариант, изяли сме почти всичко.
Активен

protoplasma
Гост
« Отговор #4 -: Март 22, 2012, 23:39:08 »

В първобитния строй е липсвало нещо
Разбира се, че е липсвало! Липсвало е замърсяването на въздуха, водата и почвата! Озоновата дупка и куп други неразбории, които много бих искал, отново да залипсват.
В технократския строй липсват други неща
Точно така. Липсва ни акъл.
Когато се компенсират липсите и обеденят позитивите ще чакаме следващия строй
В който няма и да ни трябва акъл, защото ще ни го ампутират при раждането, като го заместват с чип.
бумкане с кремък не е вариант и яденето въобще не е вариант
Но е един от най-добрите, през които сме преминали. А и не забравяй, че с кремък сме палили, до преди няма и 200 години. Не го подценявай Намигване
изяли сме почти всичко.
Изяли, изпили, изгорили...  Изглежда, все пак, Пако Рабан, наистина не е говорил... съвсем празни приказки... и ще се наложи да преразгледаме виденията му, в които е видял, как за оцелелите, след стотици войни, канибализма е нещо толкова нормално, както сега да се яде свинско.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Март 23, 2012, 00:29:03 »

Не се ли тровиш от толкова много не бих казал реализъм , а цинизъм. В какво точно се развиваш?
Най е лесно да бъдеш лош пророк , пфу бабите по спирките и в рейса са най-великите от тях.
Най-тъпото нещо е да се прокламира ,че научно -техническия прогрес , духовното развитие и природосъобразния начин на живот са несъвместими . Просто програмките го разделят , не е нужно чип като гледам ,програмките си действат.
Активен

protoplasma
Гост
« Отговор #6 -: Март 23, 2012, 02:41:40 »

Не се ли тровиш от толкова много не бих казал реализъм , а цинизъм.
Ами тогава не казвай реализъм, щом не би го казала. И... не, лично аз нямам претенции да съм от тровещите се.
В какво точно се развиваш?
Точно?
На всекиму са дадени три, основни неща, които да развива. На нито едно от тях, не бива да се обръща повече внимание, за сметка на останалите. Е, разбира се, според колкото това е възможно.
Ще пропусна изпадането в подробности, предвид начина на задаване на въпроса.
Най е лесно да бъдеш лош пророк
Не знам... Сигурно е така. Щом казваш.  
бабите по спирките и в рейса са най-великите от тях.
Не съм чак толкова запознат с жените, в пенсионна възраст, чието битие е тясно обвързано с услугите на градския транспорт, но... добре, хайде и за това ще се съглася с теб, макар че моите, явно далеч по-бегли впечатления, се различават.
Пако Рабан и Нострадамус, да речем, лесно могат да бъдат объркани за баби, особено ако са на спирката, с патронче водка в ръка и знаменце на БСП в другата, но... със сигурност мога да ти кажа едно - в рейса, в който се качат, контрола няма да има. Можеш да им се довериш напълно на преценката... а ако не се качат - значи ще има.
Най-тъпото нещо е да се прокламира ,че научно -техническия прогрес , духовното развитие и природосъобразния начин на живот са несъвместими
Това кое е тъпо и кое не, нека го оставим на специалистите. Подобни, прибързани и неумерени оценки, издават несдържаната природа на човек, а това никак не е от нещата, с които бива да се гордее, който и да било.
Просто програмките го разделят , не е нужно чип като гледам ,програмките си действат.
Точно така. Тук вече мога, напълно спокойно, да заявя, че имаме сходни наблюдения по въпроса.
Кучетата си лаят, а програмките си действат. Керванът... той както винаги си върви. Само че назад.
И това не е черногледство, мецанке, нито зло пророчество. Елементарно събиране на 2 и 2.
В повечето случаи прави 4, но има и изключения. Кофтито е, че те все повече отпадат... а аз нямам навика да се оповавам на вероятности.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #7 -: Март 23, 2012, 23:28:16 »

Ухилен Санг, чакам с нетърпение новия раздел, за който спомена!!!!
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #8 -: Март 24, 2012, 00:19:14 »

Ухилен Санг, чакам с нетърпение новия раздел, за който спомена!!!!
Дали ще е раздел или просто тема, не знам, но ще се заема скоро, да...
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Март 24, 2012, 05:02:15 »

Според мен, способността на човека... и на всеки жив организъм, да оцелява в диви условия е особено важно нещо... а скоро, вероятно ще бъде от определящо значение. Хората са свикнали с една определена реалност, в която са поставени. Работа, после в къщи, после на кръчма и т.н. Всеки приема тази поставена реалност за даденост. Банките си вършат работата, болниците, съдебната система, полицията... и т.н. Хората, цифром и словом, са вече... толкова зависими от тези инстанции, от тази реалност, че изобщо не си дават сметка, какво би било, ако един ден, просто ...изчезнат... и реалността се смени с друга реалност, в която сами трябва да правят всичко и да разчитат, преди всичко на себе си и собствените си усилия, познания и възможности. 

Това е наистина интересна тема!

Ние сме живели някога много отдавна в условията на дивата природа и сме се справяли вероятно добре.
    После обаче сме започнали да изобретяваме различни уреди, средства, начини да се справяме по-успешно с трудностите.

Вярно е, че сегашното положение, когато сме се отдалечили от природата, съвсем не е розово.
    Вярно е също, че вероятно трудно бихме оцелели, ако бъдем поставени в условията на дивата природа сега.

Дали обаче всички наши някогашни усилия да се "модернизираме", "усъвършенстваме", "развиваме", са били задължително напразни, вредни?
    Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #10 -: Март 24, 2012, 16:48:29 »

А, супер! Тъкмо мислех да "спамна" при свещите.

Тук в Айндховен има музей на открито. Музеят обхваща бита на хората от колонизирането на района до ранното средновековие. От преисторическо до брабантско време. Около Велик Ден си организират рицарски турнири ( с коне, боеве с копия и мечове, дами, патаклама и пиене и хапване), а около коледа - пазар.
    Към атракциите на музея спадат уроци по направата на детски игри от онова време, коване на метал, палене на огън по старовремски и печене на хляб, ... Имаше и други неща, но не ги помня вече.
    http://www.historisch-openluchtmuseum-eindhoven.nl/

http://www.historisch-openluchtmuseum-eindhoven.nl/?fotoboek
    малко снимки

Имат от тия свещи - оригиналните восъчни. Страшно смърдят като се запалят Усмивчица Също един от курсовете е палене на огън. Тъй като Айндховен е в Холандия, страната на дъждовете, да се намерят сухи съчки или слама, за да се напали огън, не е така лесно. Две неща в средновековието са ползвали, за да имат суха подпалка - парченце плат и влакна на бреза. От кората на брезата се настъргват влакна и се оставят да изсъхнат.
    Пък тук можете да намерите още идеи за прахан и как да го ползвате:
    http://xenos-bushcraft.com/blog/2010/08/прахан-характеристики-видове-подгот/
    За запалка човекът, който показваше в музея, ползва парче желязо (като кутре дебело) и камък. Мързелива работа.
    Ето на сайта на български има как се пали с искри по този начин:
    http://xenos-bushcraft.com/blog/2011/06/палене-на-огън-с-искри/

Паленето с търкане на пръчки , "по индиански" от филмите, ако не се лъжа, също си иска прахан Усмивчица

---------

Ео, като станат децата на 5-6 можем да ги водим в музея да се позабавляват. Сега им е малко раничко. Само ще гонят кокошките, за да им скубят перата Усмивчица

---------

Тия ваши спорове за имането на ток и нямането на ток ме вдъхновиха да се пробвам с чери-домати тази година. Магданозът и лукът са без проблем, но босилекът е капризен Усмивчица Мерак ми е да си имам ягодов храст, но за сега да преборя доматите

---------

Бай дъ уей, Санги, липсата на електричество не е страшна. Виж, липсата на интернет ще е купон
    Ако си говорим сериозно, ако си човек, който живее на животоподдържащи лекарства, малко в един момент ти е през оная работа, дали ще имаш запалка или не. Така или иначе без ток (и лекарствата) си пътник.
    После, ток като няма- добре, ама ако не си живял на село и да си видял в природата кое се яде и кое не, пак се пиши бегал за 40 дена. Щото прясното мляко не расте в кутийки по дърветата.

Аз малко те закачам тук. Гледал ли си клипове на Дейвид Уилкок? От онези, в които говори за машините за пътуване във времето на военните. Според "неговите данни", точно тая седмица около 21.12. не могат да я фиксират. Glitch в системата. Не могат да видят точно какво се случва. Могат да прескочат след това. В някаква си тяхна реалност, но на тая дата не могат да видят какво става. А сега да си развържем въображението и да си представим, че точно около тая дата реалността като амеба се дели на две. Едната половина е оная, в която тока спира и настава хаос, а другата е оная, в която тока спира и настъпва хармония.
    Их, от това би се получила интересна НФ история.

А на мен ми е любопитно да видя какво точно ще стане и ако спре тока, дали няма да е отново в режим 2:1
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #11 -: Март 24, 2012, 18:11:36 »

Цитат на: Sue
    Бай дъ уей, Санги, липсата на електричество не е страшна. Виж, липсата на интернет ще е купон
    Интернет, далеч не се използва от толкова голяма част от човечеството. Имай предвид, че около 20% от населението, живеят без електричество.

Ако си говорим сериозно, ако си човек, който живее на животоподдържащи лекарства, малко в един момент ти е през оная работа, дали ще имаш запалка или не. Така или иначе без ток (и лекарствата) си пътник.
    Су... без електричество - няма лекарства!

После, ток като няма- добре, ама ако не си живял на село и да си видял в природата кое се яде и кое не, пак се пиши бегал за 40 дена. Щото прясното мляко не расте в кутийки по дърветата.
    Именно такава е идеята на раздела "Бушкрафт", да има информация за подобни неща, които са важни за оцеляването, в подобни условия.
    Блога на xenos e много добър, хубаво е, че си го дала, просто защото той обяснява нещата от собствен опит и това е единственото място, където на български, става дума за същински бушкрафт. В другите форуми, където се засяга темата са с различна тематика. Индиански, ловджийски, ножарски, планинарски и т.н., но само този блог е конкретно насочен само към бушкрафта. Имайте предвид, че момчето беше начинаещ, преди 5-6 години, а сега, може да се каже, че няма никакъв проблем, да заживее в гората.

Аз малко те закачам тук.
    Хм... Ще има дърпане на уши ми се струва!

Гледал ли си клипове на Дейвид Уилкок?
    Не, не съм чувал това име.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Март 24, 2012, 19:26:50 »

Дай да е по разширен този раздел , примерно да има за строителството от еко материали ,което не е точно колибка Усмивчица , за еко- панелите и вятърните мелници с които можеш сам да си имаш електричество , всмисъл точно като в онази тема независимост и природосъобразност без напълно изключване на техниката или по-скоро представяне на разумната техника. Не ми харесва тема - пригответе се оцеляване след глобална катастрофа , потретвам се , колкото зависи от мен няма да толерирам да се задържат тези мисъл форми ,трансформация не деструктивност. По сложно е за измисляне ,но в това е номера и предизвикателството.
    Активен

Иван
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #13 -: Април 20, 2012, 03:07:56 »

Точно така. Липсва ни акъл.

Харесва ми темата, и донякаде споделям някои от мненията, но според мен в горния цитат се крие причината за незгодите ни, много точно според мен липсва ни акъл. Например не атомната енергия е виновна за начина по които се ползва, не барута е виновен, за това за което се ползва както и други вещества и средства. Самозабрава, алчност, властолюбие, надменност, злоба това са главнате последствия от лиспата на акъл. Довели до състоянието в което сме в момента. Не един път съм дискутирал подобна тема важното е как ползваме и за какво ползваме средствата с които разполагаме. Иначе конкретно по въпроса за себе си мога да кажа, че съм за обратно към Природата. Нека незабравяме обаче, че всеки има свободното право на избор, а и има хора които имат нужда от някои технологични нововъведения, а и все пак нека все пак да не забравяме колко от нас са ходили на доктор.
    Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #14 -: Април 20, 2012, 17:02:39 »

Тази тема ми напомни едни интересни проекти, свързани с рециклиране на пласмасови бутилки.

http://www.treehugger.com/green-architecture/nigeria-plastic-bottle-house.html

Има и други подобни.

http://inspirationgreen.com/plastic-bottle-homes.html

Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Все още ли искате да пушите? « 1 2 ... 6 7 »
    Здрав дух здраво тяло
    7dc 100 6427 Последна<br />публикация Август 25, 2013, 00:04:50
    от Странник
    Природата! « 1 2 »
    Изкуство
    Аэ съм 18 2219 Последна<br />публикация Юни 04, 2010, 21:41:35
    от nia.boneva6
    Разбиране -> Хармония -> Прогрес
    Духовни връзки и взаимоотношения
    praiseyou 8 1569 Последна<br />публикация Август 26, 2011, 22:05:50
    от Турист
    Как и защо в природата ..
    Любопитни факти
    echo105 2 1022 Последна<br />публикация Декември 30, 2010, 16:28:16
    от Аэ съм
    Влакове и пак влакове
    Моите сънища
    DGH 2 665 Последна<br />публикация Април 11, 2013, 09:28:49
    от DGH

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright