Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Някой знае ли как се правят свещи?  (Прочетена 4604 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« -: Март 20, 2012, 13:43:48 »

Има ли някой с умения, който знае как се прави свещ ама от -до?!
Едно време баба ми казваше, че на село са си правили лоени свещи, от каде са взимали фитили и такива неща незнам,но ако някой може да ми даде инфо за целия процес ..топене, материали, изливане и т.н. без да трябва да си закупувам готови материали нека коментира моля!
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Март 20, 2012, 14:07:09 »

Ари едно време ,като имаше режим на тока си правихме свещи ,като се купуваше парафин и фитили ,май от железарията , на водна баня се топи и се излива в алуминиеви цилиндърчета , баща ми ги беше направил.

Ако искаш по лесен начин е от стари свещи , и можеш да ги оцветяваш или ароматизираш докато са стопени.

Намерих ти рецепти.

http://www.hera.bg/s.php?n=351

Разтапяш свещите (восъчни или парафинови) и след това слагаш пастел в такъв цвят, в който искаш да ти е свещта. След това ги слкагаш във формички (от чаени те свещи, които си стопила) + техния фитил (можеш да си сложиш и нов).

необходими материали:

- обикновени (църковни) свещи
- малка тенджера
- джезве
- форми за отливка на свещите
- оцветител

отделяте восъка от фитилите на свещите, слагате го в джезвето. добавяте оцветителя.
фитилите запазвте за употреба в "новите" свещи.
наливате вода в тенджерката, загрявате, потопявате джезвето в къкрещата вода, но внимавате водата да НЕ влиза в него!
стопявате восъка, разбърквате през цялото време.
наливате втечнения восък в предварително приготвените форми, внимавате фитила да остане в центъра.
изчаквате восъка да се втвърди отново.
използвате като нормални свещи.

няколко важни забележки:

- можете да смесите восъка не само с оцветител, но също така и с ароматни масла или с различни видове билки.
- внимавайте в подбора на оцветителя - химикалите са неприятни при горене (освен ако не обичате да дишате лепило). най-безвредни са хранителните оцветители (продават се в бакалниците) и тушовете от марката "ротринг" (можете да ги намерите в книжарниците "художник", както и в доста други магазини, продаващи чертожни материали и т.н.)
- в подбора на формите за отливка внимавайте с материала - трябва или да е лесно да се отстрани от готовата свещ или пък ако свещта ще остане в формата, то тя трябва да е топлоустойчива
- най-лесния начин да нагласите фитила така че да остане в центъра на свещта е ако го увисите от нещо, така че да виси в центъра на формата докосвайки дъното
- можете да наливате восъка на пластове - като се втвърди 1ния наливате следващия в/у него, ако са с различни цветове се получават забавни ефекти
- можете да използвате и восъчни пастели - или като оцветител, или даже вместо цветен восък!
- за форма може да се използва опаковка от сок или мляко (тия дето отвън са картонени, а от вътре с метално фолио)

тук се продава парафин http://www.evricom.bg/index_bg.html

Една лятна идея за морска атмосфера в къщи. Тези свещи се правят много лесно, необходими са само по-големи миди или рапани и обикновени чаени свещи. Свещите се разчупват на две, за да се извади фитила и след това се разтапя восъкът. Изсипва се в мидата, в която предварително е поставен фитилът.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Март 20, 2012, 14:08:27 »

Как да си направим нетоксична свещ от пчелен восък
автор: Владимир Тодоров

Стандартните свещи, които всеки от нас обича да пали вечер в стаята, могат да бъдат доста токсични. Соевите са добра алтернатива. Те обаче не могат да стъпят и на малкия пръст на онези, изработени от чист пчелен восък. Миризмата на мед, която ще се разнесе в дома ви, е неповторима. Освен това са безвредни, горят напълно естествено и са подходящи за хора с алергии.

Именно поради тази причина днес ще ви покажем как да си направите съвсем самички свещ от пчелен восък.

Необходими продукти:

Тънък слой чист (неоцветен) пчелен восък (или по-дебела пита, но ще трябва да я нагорещите и разстелете) , фитил, дървена дъска, сешоар, нож.

Приготовление:

1. Поставете един слой пчелен восък върху дървената дъска.

2. Използвайте сешоар, за да го нагорещите съвсем лекичко – 4-5 секунди са напълно достатъчни. Така слоят ще може да се навива много по-лесно.

3. Време е да си направите подходящ по дължина фитил. Наложете го по широчината на слоя пчелен восък и добавете 5 сантиметра към нея. Използвайте остър кухненски нож, за да го отрежете.

4. Поставете фитила отново върху восъка, като оставите 5-те допълнителни сантиметра да стърчат от едната страна.

5. Започнете да навивате пчелния восък, докато не получите свещ с дебелина, която ви устройва. Ако объркате нещо, винаги може да използвате сешоара, за да развиете слоя и да започнете отново.

6. Когато сте доволни от големината на своята свещ, вземете кухненския нож и изрежете останалата част от слоя.

7. Подкъсете фитила и запалете свеща.
Активен

Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Март 20, 2012, 15:34:11 »

Това с пчелния восък е супер добро, благодаря ти Ео!
Ами фитила принципно как се прави от какъв материал.Нещо по-специално е , защото ако сложиш конец няма да гори  Ухилен
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #4 -: Март 20, 2012, 16:02:03 »

Фитила се купува ,конец напоен с нещо е

http://www.hobbytakt.com/bg/products.php?cat=18

Тука и други неща за свещите може да си поръчаш Усмивчица
Активен

Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Март 20, 2012, 16:07:02 »

Ясно мерси мн Усмивчица
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #6 -: Март 20, 2012, 16:48:15 »

Най-важния въпрос не зададохте, мадам Бонева.
С какво имате намерение да запалите, тази свещ, тогава, когато газта в запалките ви свърши? Усмивчица
Това би бил, полезен отговор според мен, но нека първо ви изслушам.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Март 20, 2012, 23:32:39 »

Хм, ами прав си..  Ухилен и кибрита не е решение, ами ако си съгласен сподели моля Усмивчица
Активен
lessus
Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #8 -: Март 22, 2012, 19:33:16 »

Хубава тема Намигване
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #9 -: Март 23, 2012, 10:15:18 »

Светлина за Всички
    Темата за свещи ли беше.
    За какво ви са те като не можете да ги Запалите.
    ЧИ–Енергията като помагало може и да запали нещо.
    Восъчнити свещи като природна даденост са добри.
    Защо ни са те като ще осветяваме всичко с Аурите си.
    Всичко е в Нас и Природата.
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Март 23, 2012, 11:25:48 »

Темата беше за свещи.
    Колкото до светещите аури..процеса на еволюция едва ли ще е толкова бърз.Предполагам има и други, като мен които усещат промяната в организма си, но тя далеч не ме кара все още да светя. Усмивчица
    Мисля, че ще отнеме време докато стигнем нивото за което говорят Мъдрост и Хармония и Ео..все пак..
    Обаче Мъдрост и Хармония е прав за едно, защо са ни свещи щом не можем да ги "запалим".
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #11 -: Март 23, 2012, 15:24:20 »

Ари идеята ти за свещи е страхотна, с малки стъпки се започват  промените и те трябва да намират отражение в личният ни живот не само виртуално. Аз сега примерно се занимавам с домашни сапуни , ще пиша като имам продукция. Примерно други малки стъпчици са, да се грижиш за разделянето на отпадъците, да започнеш да си отглеждаш някакво доматче в саксия примерно , да видиш как става или чесън той е много лесен ,така лекичка полекичка се освобождаваш от дребни зависимости и после те водят до по едри хаххахаха.
    С работата , с желанието и с резултатиете ти се развиваш и един ден ,като нищо да светнеш в тъмното Усмивчица
    Така че чака снимчица на свещ от теб .

Цитат
    Поначало се научих да подминавам повечето грешки в правописа

Потърси повече, явно добре ти действат на самочуствието ,със сигурност ще намериш хахаххаха
    Разговора с теб спирам Санг,пак ли трябва да се обеснявам като на ..... Хммм
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright