Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво става: ВЯРВАМЕ или НЕ ВЯРВАМЕ?  (Прочетена 1293 пъти)
yyy
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 181

• Град: Варна
  • « -: Март 14, 2012, 14:02:58 »

Какво става: ВЯРВАМЕ или НЕ ВЯРВАМЕ?
    Кое е първично: Духът или Материята?
    Реалност, в която няма нищо ново, и
      Реалност, в която всичко е ново.
    Каквото е вътре, такова е и отвън.
    Каквото е отвън, такова е и вътре.
      Две реалности, които чакат. Коя избирате за ваша Реалност?
       Готови ли сте да подкрепите това, в което вярвате?
       Готови ли сте да подкрепите избора на своето сърце?
       ГОТОВИ ЛИ СТЕ?
       ВЯРВАМЕ или НЕ ВЯРВАМЕ?
       ДА ПОДКРЕПИМ ТОВА, В КОЕТО ВЯРВАМЕ!
    Активен

Ползувай винаги Първоизточника
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• « Отговор #1 -: Март 28, 2012, 12:12:48 »

Аз вярвам, че това което е горе не е това което е долу, колкото и да чета че каквото е горе, такова и долу. И вярвам в тук и сега. Ухилен
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #2 -: Март 28, 2012, 12:29:13 »

Аз вярвам, че това което е горе не е това което е долу, колкото и да чета че каквото е горе, такова и долу. И вярвам в тук и сега. Ухилен
    И горе, и долу има много повече неща, отколкото съумяваме да видим.
    Затова аз съм по-склонна да вярвам, че наистина каквото горе, такова и долу - добро и зло, уроци и развитие... Просто начинът, по който "функционира" всичко е сходен.
    Принципи, карма, грешки, развитие, падения, възходи...  Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Март 29, 2012, 10:21:23 »

Аз вярвам, че това което е горе не е това което е долу, колкото и да чета че каквото е горе, такова и долу.

Мисля, че това не трябва да се разбира буквално.
    По-скоро в смисъл, че първоизточниците на идеите, чувствата и т.н. са "горе", те се предават "долу" и бидейки трансформирани, се проявяват по един или друг начин.

Цитат
    И вярвам в тук и сега.

Това е много важно!
    Да се осъзнаваме, че в дадения момент правим дадено нещо.
    Това ни прави по-будни, по-истински;
    развива нашата памет и намалява забравянето.

Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• « Отговор #4 -: Март 29, 2012, 12:34:31 »

Аз вярвам, че това което е горе не е това което е долу, колкото и да чета че каквото е горе, такова и долу.

Мисля, че това не трябва да се разбира буквално.
    По-скоро в смисъл, че първоизточниците на идеите, чувствата и т.н. са "горе", те се предават "долу" и бидейки трансформирани, се проявяват по един или друг начин.

Цитат
    И вярвам в тук и сега.

Това е много важно!
    Да се осъзнаваме, че в дадения момент правим дадено нещо.
    Това ни прави по-будни, по-истински;
    развива нашата памет и намалява забравянето.

Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    yyy
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Април 19, 2012, 12:48:43 »

съответствието горе-долу и вътре-вън не е съвсем едно и също...
    съответствието горе-долу все пак може би го има в една много по-значителна степен спрямо това, което можем да си помислим  (както подозира Ивеве); иначе едва ли би било посочено като най-важен херметичен принцип...

призивът към вас е да подкрепите по-активно това, в което вярвате...
    ако вярвате в новия живот - подкрепяйте го, усилвайте го, упражнявайте го и то непрекъснато (примерно ежедневно)... ако не виждате какво да направите лично вие в момента - пожелайте, помолете се да имат прозрение, мъдрост, енергия и устрем тия, които са се заели да правят нещо конкретно за идването на новия живот, примерно да отстранят Илюминатите от власт... а и да имате какво да правите лично вие - пак може да им го пожелаете...

ако не вярвате в новия живот - тогава подкрепяйте активно стария... смятам, че към настоящия момент дори това е по-добре отколкото съзнанието на човека да се носи без управление по течението...

проблемът, който съзирам, е че мнозина уж са за новия живот (допускат, че може би ще дойде)... но мислите им винаги са заровени в стария, тоест в сегашния живот, в "реалността"... стига сте се ровили в тия реални боклуци! знам, че са реални...  в твърде много ченълинги, от най-различни източници, практически единодушно на нашата сегашна "реалност" се гледа като на голям куп боклуци, Авгиеви обори, които скоро ще бъдат почистени...  така че намирам за добре да ви кажа - уточнете се в какво наистина вярвате и го поддържайте...

аз лично вярвам, че от нас зависи много... и преди всичко - коя реалност избираме да е нашата Реалност... казва се на много места - вашият избор, ако е избор на Светлината и Любовта, ще бъде многократно усилен от съществата, които имат тази сила и това право...
    Активен

i.am.eternal
    Nazara
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Varna
  • We are eternal, all this pain is an illusion

« Отговор #6 -: Май 17, 2012, 11:23:03 »

Според мен това не са 2 реалности а една цялостна система която има своите слоеве. Винаги ще бъдем в божията реалност, въпросът е в кой слой и как ще възприемаме илюзорния свят покрай нас, дали ще се заблуждаваме че той е реален и единствен или ще открием истината че е микроскопична част от голямото божие творение,частичка от пъзела, която сме еволюирали да видим като материя, и ще продължим да еволюираме за да виждаме повече парчета от пъзела, докато стигнем следващото ниво, и така до безкрайност...
    Активен

iLLimiTabLe*sTroNg*MiNd
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #7 -: Май 17, 2012, 13:51:33 »

Какво става: ВЯРВАМЕ или НЕ ВЯРВАМЕ?
    Кое е първично: Духът или Материята?
    Реалност, в която няма нищо ново, и
      Реалност, в която всичко е ново.
       Готови ли сте да подкрепите това, в което вярвате?
       Готови ли сте да подкрепите избора на своето сърце?
       ГОТОВИ ЛИ СТЕ?
       ВЯРВАМЕ или НЕ ВЯРВАМЕ?
    Всичко е нищо и нищо е всичко.
    Да идва нова вяра и да трябва да сме готови за нея.
    Колкото до духът твърдо той е първи и после материята.
    Човека е материя и дух вплетени в едно като видим човек.
    До сегашната вяра няма смисъл или поне 80% от нея и затова я забравете.
    Градете нова върху основата за жива планета и природа.
    Скоро ще повярвате и се подгответе.Чудесата и всички красоти ще се върнат в сегашния 2D визуален режим които предстой да стане какъвто си е бил много измерен и красив.
    Не губете вяра и всичко ще е наред.
    Аз не проповядвам на никои само споделям.
    Аз вярвам в новото време и в Майката Природа.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #8 -: Май 17, 2012, 13:55:40 »

Според мен това не са 2 реалности а една цялостна система която има своите слоеве. Винаги ще бъдем в божията реалност, въпросът е в кой слой и как ще възприемаме илюзорния свят покрай нас, дали ще се заблуждаваме че той е реален и единствен или ще открием истината че е микроскопична част от голямото божие творение,частичка от пъзела, която сме еволюирали да видим като материя, и ще продължим да еволюираме за да виждаме повече парчета от пъзела, докато стигнем следващото ниво, и така до безкрайност...
    Много точно казано , ние сме в реалността на планетата.И ние сме толкова малки че няма дума за да го определя.Еволюцията тъкмо започва и ще е много вълнуващо.
    Реалностите са няколко и всеки сам навлиза в по-висока докато не се съберем задружно и не влезнем в по-висока заедно като цяло.
    Всичко е безкрай и края води към началото.
    Активен

yyy
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Май 23, 2012, 06:48:51 »

Основният въпрос се смени. Той не е вече ВЯРВАТЕ ИЛИ НЕ ВЯРВАТЕ. Основният въпрос сега е

ИСКАТЕ ИЛИ НЕ ИСКАТЕ Голямата Промяна, Преходът да започне за всички хора СЕГА?

Мнозинството хора нямат, така да се каже, степени на свобода по този въпрос, нямат възможност за избор. Те или не искат промяна, защото смятат, че са добре, или искат само малко подобрение, за да не им е чак толкова тежко. Много хора просто не могат да си представят друга реалност освен тази, с която са свикнали сега. А твърде много хора просто са погълнати в борбата си за оцеляване, за продължаване на съществуването си. Дали промяната ще започне утре или след седмица за тях е от значение, защото след седмица те може да не са живи. За повечето от посетителите на форума вероятно няколко дни, дори месеци не са решаващи поне за физическото им оцеляване, но ако наистина сте съпричастни трябва да разбирате, че за доста много хора това не е така.  Всички тези хора нямат степени на свобода за избор.

Но ако вие имате такава свобода, а не правите категоричен избор, то вие сте факторът, който забавя започването на промяната към добро. И не бива да се чудите защо все още "нищо не става", или поне не се вижда. Добре е вече да започне да се разбира - ние, всеки един от нас лично, сме хора, чийто избор има значение за Бога и силите на Светлината, които Той ръководи. Трябва да свикнете с това и да преодолеете инерцията на безотговорното съществуване. Оставете вече да си отиде от вас тази мисъл, че от вас нищо не зависи ("много сме малки" и прочие). Пробудете се за новите си отговорности като граждани на света и ако не сте гласували още, то гласувайте. Гласувайте СЕГА! И както е било винаги, реалността ни ще отрази нашия избор и ще бъде това, за което сме гласували.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Наистина, какво ми става? ... реторичен въпрос...
    Обща тематика
    nia.boneva6 11 1299 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 16:42:49
    от Житара
    Отвъд , какво става след смъртта ?
    Видео клипове
    Amaranth 0 2079 Последна<br />публикация Ноември 13, 2010, 04:51:39
    от Amaranth
    Какво става с мен напоследък - лабилни състояния « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    nia.boneva6 35 3053 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 15:18:23
    от небесният ангел
    Какво ли става???
    Въпроси и отговори
    sunsea 7 855 Последна<br />публикация Април 19, 2011, 13:20:06
    от nia.boneva6
    В какво вярваме? « 1 2 »
    Духовни учения
    Ich 18 1033 Последна<br />публикация Септември 10, 2013, 18:11:43
    от вожда

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright