Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Природосъобразно подържане на личната хигиена  (Прочетена 7587 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Април 18, 2012, 13:02:07 »

Здрасти , тука съм направила една група и си събирам рецепти вътре https://www.facebook.com/groups/naturecosmetic/. Иначе можеш да си правиш всякакви експерименти със сапуни , само да си намериш сапунена база и то да е 100% растителен глицерин, даже предлагат да не е с палмово масло , незнам защо . В БГ незнам дали има вносител , ето това е продукта ,който аз намерих

Glycerine gietzeep - 100% natuurlijk - palmolievrij  Глицеринов сапун 100% от естествени продукти , без палмово олио/масло

Omschrijving: Een 100% natuurlijke en palmolievrije glycerine gietzeep gemaakt van plantaardige glycerine, Raapzaadolie, Olijfolie (30%), en Kokosolie. SoapQueen de enige leverancier van deze unieke zeepbasis.

Описание: Този сапун е направен от растителен глицерин- с масло от рапица, зехтин и кокосово масло.

Състав (INCI): Glycerine, Aqua, Sodium Stearate*, Sodium Olivate, Sorbitol, Sodium Cocoate, Decyl Glucoside**, Sodium Chloride, Citric Acid.

* от рапица- ** от кокос

От тук ме притеснява само присъстието на консерванта сорбитол , но няма как да ползваш нещо готово без консервант , а ме е шубе да си правя сама сапунена основа , защото си е химическа работа и ако неразбираш можеш да се повредиш. Все пак сорбитола е най-вече вреден при голяма консумация на уж диетичните продукти , като кола-лайт и подобни. Та докато не си намеря някой безстрашен да ми забърква базите съм с тази Усмивчица Иначе рецепти за база има , ако искаш ще ти пратя.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
skamandar
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #16 -: Април 19, 2012, 03:28:50 »

Доволна Усмивчица мерси.
Почвам с рецептата ти за миене на зъби, продължавам със сапуна. И добавям идея за избелване на зъби, мноооого лесна:

Жабурене с чай от пелин няколко поредни дни по 3-4 пъти на ден.

Маха зъбен камък, петна по зъбите от кафе и цигари. Налепите от езика. Стяга кървящи венци.

Да не се прекалява. Да се ползва само до постигане на желания ефект. Около 3 - 4 пъти в годината се прави и сте холивудски дзвезди.
Активен
кръгове
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« Отговор #17 -: Юни 08, 2012, 17:10:43 »

Прекрасна информация,винаги съм си мислила колко прекрасно ухаят бебетата ни..и стигнах до изводът ,че с каквото се храним на това миришем.Бебетата са чисти не само като душа ,но и се хранят в повечето случаи само с кърма,спинкат си перфектно..докато не ги захраним..и почва бунта в коремчетата газове или поне за мен неприятните миризми.Намирам смисъл в това със соленият разтвор,аз доста често ползвам сребърна вода,залагам на хомеопатията ,на природните неща.Първо ще пробвам пастата и ще потърся съставките за сапун.Интересно ,че преди ден вървя си както винаги по една от улиците ,хиляда пъти съм минавала от там ,но едва тогава видях,магазинче с надпис"Етерични масла",предполагам ,че за тях става дума,чудя се понеже веднъж гледам си едно предаване --билки масажи такива неща..и там правиха един масаж ,та жената обясняваше разликата между две масла ,кое е масажно и кое ..това го пропуснах..и така и не разбрах ,но ще потърся в нета.Възхищавам се на старите хора,как са живяли преди 70г някъде,сред природата само с билки,имали са керпичени къщички ,едно животинче и сами са изкарвали прехраната си.Няма заводи няма отрови..хммммм,завиждам им.
Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
Линк за посланията на доброто
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
sarabia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #18 -: Юни 08, 2012, 17:52:55 »

Доволна Усмивчица мерси.
    Почвам с рецептата ти за миене на зъби, продължавам със сапуна. И добавям идея за избелване на зъби, мноооого лесна:

Маха зъбен камък, петна по зъбите от кафе и цигари. Налепите от езика. Стяга кървящи венци.

Да не се прекалява. Да се ползва само до постигане на желания ефект. Около 3 - 4 пъти в годината се прави и сте холивудски дзвезди.
    Благодаря, ще пробвам. Сърце
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #19 -: Юни 18, 2012, 00:18:43 »

Доволна Усмивчица мерси.

Малее как горчиии  Ухилен ама мисля, че действа
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #20 -: Октомври 03, 2012, 16:29:36 »

понеже моето стъпване на пътя на правилните знания Усмивчица започна с ровене в сайта горичка и опознаването на биопродуктите и зеленият начин на живот, и тук мога да помогна с опит и много ровене за инфо.

от години ползвам биокозметика, сега вече биомагазините са доста заредени и съм пробвала доста марки и продукти. една голяма част от тях, а може би всички не са тествани на животни и са веган, голяма част са фейртрейд. има много добри неща.

пробвала съм и сама да си забърквам някои неща в къщи, но не са се получавали толкова добри и за сега съм на купешки. но в биокозметиката всичко е много индивидуално, до кожа.

ето няколко линка за домашни рецепти
    http://www.zemianazaem.com/archives/category/%D1%81%D0%BF%D0%B0
    http://desilifestyle.net/category/%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/
    http://makeyourcosmetics.com/

в бг-мама има няколко теми "алтернативна козметика", там също има доста неща споделени
    също има тема "еко бебета и деца" там специално се обсъждат безопасните продукти и храни за дечковците
    в тези теми сме все едни и същи хора, които наистина се интересуваме от темата

пълен справочник на маслата (базовите са масла и етеричните се водят масла, но са малко по-различни)
    http://www.aromaweb.com/

ето тук се проверяват за вредност козметичните продукти
    http://www.ewg.org/skindeep/

Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #21 -: Май 22, 2013, 10:28:06 »

Сърдечни благодарности на Ео за полезната тема. От много време търся подобна информация за алтернативна природна козметика, а тук е съчетано всичко, което бих искала да знам. Но съм чувала, че и в домашно приготвените козметични продукти някои хора слагат в тях вредни неща като живак например, които май се използвал за избелване.
    Ето тук за тази козметика например се твърди, че е веган, и не се изпробва върху животни, но може ли човек да е на 100% сигурен в това:
    http://www.dm-drogeriemarkt.bg/bg_homepage/beauty/naturkosmetik/schoenheit_naturkosmetik_alverde/
    Забелязала съм, че декоративната козметика ако я използва човек по дълго време, въпреки че за момента прави тена по-равномерен, кожата после става една такава вяла, сивкава. Един вид ставаме "зависими" от нея, защото при продължителна употреба прави кожата някак безлична, и ни е нужен грим за да изглежда по цветна и здрава на пръв поглед. И въобще ако човек живее по-здравословно подобна разкрасяваща козметика изобщо няма да му е нужна. Важно е храната да е полезна, да приемаме колкото може повече природни продукти и да ограничим вредните тежки храни до минимум. Спорта също е много важен. И то не е нужно да е професионален спорт, дори само човек да излезе да тича или даже просто да се разхожда. Нужно е само малко уединение, спокойствие и зеленинка наоколо, и да подишаме чист въздух(доколкото има такъв). Чистия въздух навлиза в дробовете ни, а оттам в кръвта и клетките, освежава кожата и я прави по жизнена. И повечето хора съм забелязала как се плашат от дъжд, сякаш са от захар и ще ги размие. Е, нямам предвид проливни дъждове или градушки, а онези топли ромолящи дъждовни капки. Та дъждът между другото, ако нямате против да ви понамокри Усмивчица, съм установила от личен опит, че е много полезен и прави косата и кожата на лицето една такава мека и здрава. А за мен най-доброто съчетание е по възможност разходка на чист въздух сред природата под лек освежаващ горски дъжд. Усмивчица
    Активен
    sharky
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #22 -: Септември 20, 2013, 16:13:32 »

Здравейте, поздрави за хубавата темичка Усмивчица
    Съвсем отскоро минах на домашно приготвена паста за зъби (кокосово масло + сода за хляб), обаче от нея малко сякаш ми кървят венците въпреки меката четка. Някой има ли идея дали содата е безопасна, или трябва да я сменя с хималайска сол например?
    Активен
    sharky
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #23 -: Септември 20, 2013, 17:47:41 »

Благодаря, Утро!
    Това с кървенето се получи още първия път като пробвах с алтернативната паста, може да съм прекалила със содата. Иначе подобни проблеми почти нямам. Ще пробвам и други рецепти и ще споделя резултатите.
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 449

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #24 -: Октомври 10, 2013, 16:14:53 »

Ако реша да си измия зъбите с абразив за ръжда, а после ги доизлъскам с паркетин, надали ще ми стане нещо - с това, дето ми е на главата надали ще успея да си навредя истински на тялото..... Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #25 -: Октомври 22, 2013, 16:40:12 »

ФЛУОРЪТ БЛОКИРА ДЕЙНОСТТА НА ЕПИФИЗАТА (ТРЕТОТО ОКО, ОРГАНА НА ИНТУИЦИЯТА)
    Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 449

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #26 -: Октомври 23, 2013, 12:43:54 »

Супер.... Моята бачка на 118% според онзи глупав чакра-тест, а аз не ѝ обръщам грам внимание, че работи... Има ли нещо по-лошо?

(Недим ми предложи такъв аперитив за Нова Година:

1 литър бензин;
    1000 mg. пико-амфетамини;
    200 таблетки Ривотрил 2 mg.;
    ДДТ на вкус;
    300 ml. преобразувател за ръжда;
    400 g. Раунд-ъп;
    50 таблетки Дигиталин;
    100 g. ванадий;
    500 g. кадмий;
    2 с.л. живак;
    20 g. цианкалий;
    2 литра пирофосфорна киселина;
    Колкото успея да побарам фотографски фиксатор от оня, от СССР;
    1 литър керосин;
    150 таблетки екстази;
    2,5 литра изобутилов алкохол (има го в препаратите за прозорци);
    1 литър метанол;
    3 литра кореселин;
    20-тина грама зарин;
    Едно голямо шише витриол;
    0,5 литра електролит за ецване на печатни платки (най-добър бил този от СССР, ако няма - китайски или индийски);
    500 грама мишемор (арсеник или нещо подобно на арсенова основа);
    500 грама черна миша отрова;
    5 литра антифриз;
    1 килограм уранинит на прах (радиоактивен уранов минерал);
    за украса - парче цезий-135 на око и топче полоний-216 с чадърче за украса...
    Сега - бон апетѝ и честито безсмъртие, ако оцелееш (Недим)
    )
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright