Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кой е всъщност Мадарският конник?  (Прочетена 1002 пъти)
Nikolov15yo
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

Светът е дуалистичен, ние сме това, което мислим.

« -: Март 06, 2012, 18:57:28 »

Здравейте Усмивчица Днес попаднах на една много интересна статия, в която ставаше въпрос за Мадарския конник, както и за произхода на прабългарите. Накратко, беше направена връзка между името на Мадарския конник и Буда Майтрея (който между другото също е изобразяван като конник, поразяващ лъв) и затова как монголският вариант на името е "Майдара". Ако вземем теорията, че прабългарите са алтайско племе и произлизат от монголците, то следва, че Мадарският конник е изображение на самия Буда Майтрея. Според будистката традиция, той е бъдещ Буда, който ще се появи на земята по времето, в което Дхарма ще е почти напълно забравена от човечеството (аз правя връзка със сегашни времена преди прехода) и ще го спаси. Но има и нещо по-интересно, в комплекса, в който се намира Мадарския конник съществува и една скала, оградена от крепостни стени, която нощем излъчва странно синьо сияние и се счита, че тази скала е заредена с много енергия и навремето е била център за уединение с природата и общуване с по-висши същества. Ако наистина прабългарите са с монголски произход и са издълбали Буда Майтрея, дали са усетили нашите земи като енергиен център, от огромно значение за бъдещия преход? Една много интересна тема, върху която си заслужава да се замислим Усмивчица

Тук поствам малка снимка на тибетско скално изображение на Буда Майдара:

А тук статуя на древноарийския бог Митра, по мое мнение става въпрос за един и същ бог (буда):
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright