Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лошо ли е човек да е самодостатъчен  (Прочетена 5752 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #75 -: Юли 19, 2012, 15:49:49 »

Коя си ти , с този ник наистина ми убягват нещата..?!
Пък за систематизираните и последователни глупости..какво да ти кажа, просто ми се отщява вече да чета форума, това е мъка!
Нека поне малко от малко да се подреждат мислите, да се следи темата..има хора като мен, които просто в един момент остават в нищото и се чудят  "Това сега от каде дойде?!" Малко хигиена дет вика Санг Усмивчица
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #76 -: Юли 19, 2012, 16:16:23 »

Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Уместна забележка...  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #77 -: Юли 19, 2012, 18:32:40 »

Следващата тема с неправилен въпрос..а би трябвало да е "Възможно ли е изобщо човек да е самодостатъчен?!?!?!" и след това , като искате да си перефразирате нещата до там правилно ли е или не и каквото и да е било, защото честно писна ми да чета несвързани неща в тема с която накрая нямат нищо общо същите тези неща..

Донякъде забележката е основателна.
    Но след като се дискутира върху въпроса дали това е възможно,
    може да се помисли и върху това, ако е възможно, дали е добре.
    Защото веднага може да се появи мнение, че такива самодостатъчни хора ще са асоциални, егоисти и т.н.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #78 -: Юли 19, 2012, 18:42:38 »

Така е , така е Их, няма спор...простоо хубаво е да се почне от началото към края, а не от средата към началото , та чак тогава към края, но аз съм си педант, така, че ..  Ухилен
    Активен
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #79 -: Юли 19, 2012, 23:37:14 »

И то някой обяснил ли е какво се разбира под самодостатъчен. Имам един приятел който е такъв според мен. Той си няма приятелка. Весел е, щастлив е, лек е. На мястото си е. Чист е. Според мен той е самодостатъчен. Темата е лошо ли е човек да е самодостатъчен. Не, не е лошо. Никак даже. НО ако такъв човек започне да има връзки с жени примерно и ги обича става по сложно защото се иска голямо осъзнаване на факта че този човек наистина поема отговорността да обича и има определен вид взаимотношения с друг човек, взаимотношения които да докосват сърцето. Самодостатъчният човек нее по малко уязвим от другите, които не са такива, той също може да страда от действията на друг също самодостатъчен човек, ако примерно тези двама души не са заедно. Тук се отклоних от темата, но просто правя пояснения. Има един вид връзка, когато направиш определен човек да представлява твоята връзка със света, самото усещане за света да минава през този човек, тогава също си самодостатъчен но се губи това чувство когато си свързан с човека по такъв начин а той не е с теб и не споделяте заедно моменти. това е може би противоречие но наистина е така. Хем си си самодостатъчен хем нещо не е наред. Но все пак да си самостоатъчен си е по добре. Тъй като хората са различни е изключително интересно всяко взаимодействие с тях. Когато си самодостатъчен ти се чувстваш по комфортно във взаимотношенията с тях. Единия може едни неща да прави добре другия други. Те взаимно харесват нещата които правят. Така че винаги си е интересно взаимодействието независимо от самодостатъчността.
    Ако става въпрос за цялост на човека, това е нещо различно, то не е като самодостатъчността. Казват че цялостния човек е този който е слят с със своя двойник - същия като него идиот само че в енергийна форма. Всеки има двойник. И единия зависи от другия. Те са досущ еднакви. Но като цяло двойника се скита някъде и понякога се върти около нас, понякога не. Но като цяло не е вътре в нас. Когато навлезе в нас се усеща налягане от енергия, което разпъва човека и го прави като дебелак в движенията си. Двойника много не го е еня за нас (неточноказаноамасещатесе), той си гледа неговите си неща, същото като нас, мацки , насам натам приключения. Само дето живее в 'енергийния' свят. Принципно може да си го извикаш и да си говориш с него и да го накараш да влезе в теб. ако ти си дързък довйника ти е 3х дързък. Ако ти си глупак двойника ти глупак/3, примерно. Двойника има малко по голямо осъзнаване от нас и няма предрасъдъците нанасени от обществото. Но това не го прави по умен, тои си е същия като вас. Ако ти си силен и двойника става силен, ако ти си и слаб двойника става слаб.
    Да направиш енергията си като на двойника те слага на една крачка от цялостта. Все пак ние живеем на различни вибрации. Ако не променяме вибрацията може и да не достигнем до цялостта.
    Цялостта няма нищо общо с това да имаш гадже или съпруг/съпруга или някои с който да взаимодействаш. Просто всеки си избира как му е комфортно да води живота си. Самодостатъчния човек има избора да остава сам и да е добре или да споделя живота си някой/и ид а е още по-добре, докато този който не е и не е цялостен, той се чуди все търси нещо и не се усеща комфортно, свободно
    Активен
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #80 -: Юли 23, 2012, 13:40:30 »

Постигане на Независимост Усмивчица

Забавно зададен въпрос! Ако е лошо ,щяхме да го знаем, да го умеем Усмивчица) Не сте ли се замисляли в/у това ,как така определеното от нас лошо ни е по-близко, по-достъпно. Докато доброто е път на постигане с много усилия. Много по-трудно ни е да запазваме спокойствие, уравновесеност когато другите ни хокат, ругаят, нападат и да не отвърнем като тях. По-лесно е да се разкрещим, наругаем, ударим... Изкачването е бавно, трудно-изискват се много усилия...а падането -миг..."лошото" лесно се усвоява...Та, ако беше лошо отдавна да сме го усвоили:) Обичам да се забавлявам и в глобалните въпроси...А, колко ли се забавляват, онези невидими Сили, като ни гледат как се шикалкавим из глобалните въпроси ,умувайки важно...
    Ако искаш да разбереш дали е лошо - Иди и виж! Няма как да знаеш, докато не го постигнеш.
    Та ,да не се ограничаваме с понятия като "добро" и "лошо" 
    Пътя на постигането е истинската радост, удовлетворение, красота...а, не целта. Ако някой иска да разбере какво е Самодостатъчност, нека го постига...защо му е да умува
    Поставяйки си цел, не е нужно да я обхванеш предварително до детайли, да я разбереш, да ти е напълно ясна..А да я очертаеш, в общи щрихи и да се отправиш към нея. В самото движение, ще ти се доизясняват още от детайлите, дооформят ...и в това е очарованието- ОТ САМОТО ПОСТИГАНЕИ
    Иначе ще си стоим само на прага на намерението- умувайки.

Навремето ми задаваха подобни въпроси :"Няма ли да ти е скучно ,безвкусно, да живееш по природосъобразен начин-без цигари, алкохол, без купони,;...да поддържаш ниво на будност- не е ли твърде уморително; и да те занимават само смислени въпроси, да живееш без лъжа, и с тавиви високи идеали...не виждаш ли че това го няма в действителността, престани да фантазираш... И тогава се чувствах много сама -това беше времето когато още нямаше толкова много езотерична литература, нито интернет, нито толкова хора с подобни интереси, както е сега. Не издържах дълго, а бях постигнала много, и се върнах назад, за да не бъда сама. Ако бях устояла и знаех, че ако продължа по този път, ще срещна други по него. Въпросът е, да не се отказвам. Но извлякох ценни уроци.
    Затова се обръщам към най-младите, не се бавете дълго в умувания, не се суетете в продължителни съждения. А, щом се докоснете до нещо значимо за вас в духовните ви търсения, смело напред опитвайки, прилагайки...Не отлагайте. Много подмолен приом на тъмнината е суетата и отлагането.
    Повече действия, по-малко умувания. В самите действия ще научавате все повече и повече Усмивчица

А, сега на въпроса ,какво е самодостатъчен? Отговорът от човек, ще е само хипотетичен. И моят ще е такъв.
      Да си независим от огледалния образ. Дали те одобряват, приемат, харесват , какъв си за другите, това не те касае. Това само ти дава представа за тяхното ниво на съзнание. Ти знаеш кой си. ТИ СИ.
      При взаимодействието ти с другите -енергииният ти обмен е качествено друг.Ти си постигнал пълнота, затова не си консуматор .Няма какво да взимаш, а даваш. Процесът на пълнота е вътрешен, -твоята радост , удовлетворение, щастие имат други измерения...т.е. те се определят отвътре, а не от външните оценки, от привързаността ти към някого, към нещо...
    Тези състояния на любов, радост, отдаденост ...са на по друго ниво, по-фино състояние...друго усещане имаш за тях, което е непонятно за неопитал ги човек. затова е трудно с тромавите ни човешки понятия да ги опишем. Аз съм се докосвала до това , в моменти на умозрения, но не като като външна информация, а като "състояние на преживяване" (влизаш в нея)-ако мога така да се изразя.
    Когато се докосвам по този начин до знание за нещо, знам, че няма нищо даром, а можеш само да го постигаш стъпка по стъпка, като имаш вече отправната точка.

п.с.докато твоите чувствени възприятия зависят от външното, ще си в преходното, изменчивото, нетрайното... крайното- т.е. търсиш нов обект, ново тяло и т.н.   В духовното няма насищане, няма изчерпване...няма крайно т.е. вътрешна трансформация към разширяване. Постоянната пълнота, любов...идват отвътре.
    А, на Иш ще кажа, че усещането е за самота, ти си сам и виждаш как около теб всичко е игра. И има някаква носталгия към тези човешки взаимоотношения, има нещо симпатично, мило в тях, все едно наблюдаваш малки деца как си играят (и много се вживяват и си вярват, че вършат големи работи Усмивчица А, ти вече не можеш като тях, защото вече си друг. И хем не можеш да се върнеш към тях, хем не можеш да се откъснеш и да продължиш , защото този път е на самотника. Защото все още не ти е ясно , непознато ти е какво е това да идва отвътре ...

Мир, Любов и Светлина на всички

Активен
    smaki
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #81 -: Март 31, 2013, 07:59:03 »

Виждам, че последно е писано 2012 г по темата, но търсейки за самодостатъчните хора, попаднах на вашия форум. Имам приятелка, с която се познаваме от ученическите години. Животът непрекъснато ни срещаше, въпреки че сме доста различни като хора. В един момент започнахме да ставаме по-близки, споделяхме, обсъждахме различни житейски теми, имаме общи интереси и тн. Няколко пъти съм и казвала, че е най-добрата ми и единствена прителка която имам,  тя ми отговори за пореден път, че нямала приятелки защото била самодостатъчна. Последният път това доста ме жегна и ме накара да се дистанцирам от нея. Не може да твърдиш, че обичаш някой, интересуваш се от него, помагаш му и в същото време не го приемаш. За мен думите й означават точно това. Греша ли според вас? Доста съм объркана, как може при толкова близки взаимоотношения да твърдиш, че си самодостатъчен? Иначе съм била най-близкия й човек. И изобщо по нейните думи и на други хора го е казвала когато й кажат че я чувстват приятел.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #82 -: Март 31, 2013, 13:24:59 »

Самодостатъчността не значи да нямаш приятели , а това да нямаш нуждата от приятели в смисъл експлоататорски , да компенсираш дадена енергия от някой друг , наместо да я отработваш.
    Това е фина работа и става въпрос за пълно приемане без изискване или безусловната любов към ближния.
    Няма да е истински приятел ако те направи зависима от него.
    Да имаш нужда да се чувате ,виждате говорите всекидневно.
    Когато се отработи това се отработва и един балансиран енергиен обмен , на базата на даване без искане.
    Но това е дълъг процес на нови нива на човешките взаимоотношения , където низшите емоции играят по- малка роля , няма завист и очакване.

Недей се дистанцира според мен, а опитай да сте самодостатъчни заедно
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #83 -: Март 31, 2013, 13:50:10 »

Не може да твърдиш, че обичаш някой, интересуваш се от него, помагаш му и в същото време не го приемаш. За мен думите й означават точно това. Греша ли според вас? Доста съм объркана, как може при толкова близки взаимоотношения да твърдиш, че си самодостатъчен? Иначе съм била най-близкия й човек. И изобщо по нейните думи и на други хора го е казвала когато й кажат че я чувстват приятел.

Смаки,
    според мен грешиш.Твоята приятелка ти помага,така,както би помогнала на всеки друг около себе си,според съвестта и степента си на осъзнатост.Тя не го прави,защото точно ти си отсреща,а защото иска да даде помоща си.Тя не е зависима от теб,не иска и ти да си зависима от нея.В момента ти си нейната заобикаляща я среда,да кажем,и затова ти е казала,че си най-близкият и човек.Ако смени средата си,тя ще се чувства отново добре и ще има други хора,които ще смята за най-близки.Тя не иска да черпи енергия от теб,нито ще разреши ти да черпиш енергия от нея.Когато реши,ще ти подари доброволно от своята енергия и това ще я зареди с допълнителна енергия.Но тя не черпи енергията си от хората около нея,а от други канали,свързани с Вселената.Затова е самодостатъчна за себе си,независима и защитена от енергиите на хората.Хората около нея не я разбират и я искат по друг начин за себе си,свързан с остарели разбирания.Когато тя казва,че не е приятелка на никой,трябва да се разбира точно това,желанието и да се скъса с остарелите разбирания.Ако искаш тя да те приеме,трябва и ти да я приемеш такава,каквато е.
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    smaki
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #84 -: Март 31, 2013, 21:17:57 »

Благодаря ви за отговорите. И как човек става самодостатъчен за себе си и черпи енергия от Вселената? Отговорът на elinikar .. все едно го казва моята приятелка. Но предполагам, че тя не е в този форум Усмивчица
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #85 -: Март 31, 2013, 23:18:14 »

Смаки,
    отговорих ти,защото съм била често в позицията на твоята приятелка и съм се чувствувала неловко,когато ме наричат "приятелка",само защото съм помогнала на някой за нещо.Този етикет за мен има по-голяма стойност и хората,те се усещат със сърцето и към тях нямам очаквания и изисквания.Не съм се лъгала в тези хора,но те се броят на пръсти.С годините,дори да не се виждаме често с тях,когато се срещнем,ние сме все същите.Имам предвид,че вече всеки си е хванал житейския път и си се развива самостоятелно,но дори след години да се видиме,се оказва,че ние сме се развивали еднакво и все едно не сме се разделяли,само че обсъждаме и говориме за актуални неща,но пак по същия начин.И ето,аз пак не смея,да ги нарека приятелки...

Защо не попиташ приятелката ти дали не е в този форум? Усмивчица

И как човек става самодостатъчен за себе си и черпи енергия от Вселената?

Това е дълъг процес на осъзнаване,за всеки човек е различно.Всеки е на определено ниво на развитие.Основното,което трябва да направиш,е да намериш връзката със собственият си дух и душа,защото чрез тях ще получаваш отговорите на всичките си въпроси.А те са връзката ти с Вселената и енергиите.Но цялото това знание можеш да откриеш в себе си.Започни да четеш темите във форума и вземай за верно само това,което усещаш със сърцето си.Това ще бъде твоята истина.Пътят за всеки е различно дълъг и от теб зависи как ще го извървиш и докъде ще стигнеш...Ако разговаряте по тези въпроси с приятелката ти,е възможно да получиш помощ,но все пак разчитай най-вече на себе си...

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    smaki
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #86 -: Април 01, 2013, 07:47:30 »

elinikar какво е тогава за теб приятелството? Все пак приятел не е ли човек, който ти е близък, с който споделяш, не те съди, помага ти да осъзнаваш себе си, можеш да му се обадиш и в 2 посред нощ ако си в психически срив. Човек, който знае страховете ти, грешките, които не би споделил с никой друг. Понятията, които използваме в общуването си е начин да покажеш близостта си с някой човек, затова за някой казваме че са ни близки, други познати, а трети приятели. В контретния случай ние не сме зависими една от друга, просто когато се виждаме, времето прекарано заедно е пълноценно като усещане.
    Този форум определено ме заинтригува и ще го следя. Бих искала да говоря и за други неща, които ме вълнуват, но не ми харесва тази информация да остава в интернет.
    Правите ли срещи на които обсъждате въпроси, които ви вълнуват?
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #87 -: Април 01, 2013, 10:26:28 »

Да,Смаки,това описание за приятелство е добро определение за думата.Просто в ранните тийн години към приятелството някои хора някак имат очаквания,че приятелят е длъжен да прави това и това...,иначе не е никакъв приятел...После мислят,че е длъжен да им помага при всички възможни ситуации...,да ги уреди за работа,и за каквото се сетиш там.Никой не знае как ще се развие във времето едно приятелство...Така че,заради криво разбраното приятелство аз не обичам да използувам тази дума.Към приятелите според мен не трябва да имаш очаквания.Предпочитам да огранича приятелството като използувам всичко описано по горе от теб в единствено число,като даване от мен за тях всичко това.А това,което ще дойде към мен,не се знае от къде ще дойде...,това си е Божа работа Усмивчица

Има специална тема за срещи,най-отгоре.Там се отганизират...В София най-често.Аз не съм ходила.На този етап ме устройва информацията от форума.Тя не е затворена...,всеки има достъп до нея и всеки отсява...Обсъждането е между много хора,а не ограничено от няколко,които са на срещата. Усмивчица
    Активен

Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #88 -: Август 27, 2013, 14:41:03 »

Може ли самодостатъчния човек да бъде егоист? Може ли човек да е самодостатъчен?
    Ако са ви известни стъпките които човек извървява, за да стане самодостатъчен, вероятно няма да задавате този въпрос. Може да са ви известни, може и да не са. (Душата всякога ни намеква за това, което е правилно в определена ситуация, без значение разбираме ли я или не.) Тези стъпки са свързани лично и само с дадения човек и имат връзка с приятелите му или с любимите му и заобикалящото го, само по отношение на израстването му.  Първата крачка, поне според мен, е човек да осъзнае че е душа, затворена в собственото си тяло, че е затворник на характера му, на природата му, на вещите му, на импулсите му, на убежденията му или тези които е допуснал да му бъдат вменени. Които от своя страна са свързани със земното, с материята и следователно с тази планета.
       Да, свободата е на върха на копието, но не копието което носиш за да отнемаш свободата на другите, за да уголемяваш своята. Свободата е на върха на копието което е в теб и с което надмогваш всяка пречка за вътрешното си израстване.
       В определен момент човек разбира свободата на душата или поне до определено ниво, но не поеме ли отговорност за нея, то той я предава и губи - това произтича отново от него самия. Ако примерно в един момент чрез визуализацията твориш реалността си, а в другия просто не ти се получава, редно е да се запиташ какво си направил за да отнемеш свободата си. Също би било редно да се запиташ с притежанието на разбирането да визуализираш ли се заключава свободата ти и следователно само-достатъчността ти, или е само още едно нейно ниво. Достатъчно ли е това за теб за да си свободен и достатъчен на себе си? И къде е края на само-достатъчността ти?
       Давам пример с визуализацията и свързвам само-достатъчността със свободата защото тя е важно качество за Твореца, а визуализацията и разбирането за това как да я проявим в материята е израз на тази свобода.
    « Последна редакция: Август 27, 2013, 14:51:14 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #89 -: Август 27, 2013, 19:42:46 »

Достатъчен.., но за какво ?  Хммм
    Активен
    Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright