Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лошо ли е човек да е самодостатъчен  (Прочетена 5488 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Март 03, 2012, 15:42:58 »

Ако Пенка е постигнала вътрешен мир, със себе си и света, тя би приела Гошо, дори и като лъжец и измамник и пак би била щастлива.

... Мен няма с какво да ме ощети и състоянието ми не зависи от неговото поведение.

Ако Пенка е достатъчно осъзната,в хармония със себе си,то значи е в хармония със женската и мъжката природа в себе си.Питам се ,тогава къде ли ще е мястото на Иванчо,ако тя си е толкова самодостатъчна.

Означава ли това, че, за да има добри взаимоотношения в една духовна връзка, задължително е двамата да имат нужда един от друг, да са в зависимост и да не се чувстват добре един без друг?

Не може ли те да са самодостатъчни, да се чувстват прекрасно и сами, и въпреки това между тях да се получи една одухотворена връзка?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Март 03, 2012, 16:16:33 »

Тука според мен става дума за 2 различни неща

1то - самодостатъчността е нещо статично , ние сме едно динамично цяло в непрестаннен енергийен обмен , т.е ти неможеш да съшествуваш без този обмен ,няма да се развиваш.

2то - енергийна обвързаност- ако ти не можеш без енергийния източник Х, ти страдаш от недостиг на енергиен фактор,който той притежава и докато го черпиш от този източник на готово и не се засищаш , ти трябва да поработиш върху собствения си енергиен баланс , защото при отсъствието на енергоизточника ще пропаднеш в енергиен дисбалана.

Това е схемата примера, стоя с Иванчо щото той ми дава увереност - уверенността е част от енергийната ти конструкция и тя трябва да е независима за да си в баланс.

Това обаче не значи ,че увереността също не може да се допълва от Иванчо.

Значи "лоши " са и двете крайности.
    Целта е уравновесен енергиен обмен и балансирана динамичност на развитието.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Март 03, 2012, 17:15:33 »

... самодостатъчността е нещо статично , ние сме едно динамично цяло в непрестаннен енергийен обмен , т.е ти не можеш да съшествуваш без този обмен ,няма да се развиваш.

Аз имах предвид под думата самодостатъчност независимост от други хора, които да ни служат за подобряване на самочувствието, създаване на удовлетворение, радост и щастие.

Дали може човек да постигне това самостоятелно?

Ако да, дали това е винаги свързано с егоизъм, саможивост, откъсване от другите хора?

А че без уравновесен енергиен обмен ние не можем да съществуваме, мисля че се разбира от всеки.
    Въпросът е, дали бихме могли да го постигнем самостоятелно, без да използваме други хора за тази цел.
    Естествено, тогава ние ще използваме някакви други енергийни източници.
    Активен
    Selinna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #3 -: Март 04, 2012, 02:35:15 »

Цитат
    Аз имах предвид под думата самодостатъчност независимост от други хора, които да ни служат за подобряване на самочувствието, създаване на удовлетворение, радост и щастие.
    Енергийният обмен е част от това нещо, ако ние не се грижим за другите и ако не чувстваме, че има дори един  човек на който да му пука за нас и който да си ни обича ..всякак, се губи смисълът на това да сме тук и да си учиме т.нар. уроци.. Всъщност всичко е свързано - Сиреч, аз имам да си уча урока за обичането и грижата в такъв случай вътрешно усещам нужда да обичам и да се грижа за някого, както и да ме обичат и да се грижат за мен.. Т.е. без взаимодействие м/у хората не би имало развитие и светът би бил в застой.. И сам човекът не би могъл мн.успешно да се развива, но утре ще си допиша поста като имам повече време!  Сърце

П.С. Напоследък все нямам време, а има хубави теми...ще се постарая да попиша тези дни малко  
    « Последна редакция: Март 04, 2012, 02:45:15 от DarkAngel » Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #4 -: Март 05, 2012, 13:38:58 »

Всеки си има свое духовно семейство, всеки е част от Бог, друго нужно ли е?
    Според мен приятелството и любимите хора са част от това духовно семейство - може в определен живот да са с нас, може и да не сме намерили такива в настоящия живот, но тях ги има, те ни подкрепят и ние не се нуждаем от друго.
    Активен
    Светъл лъч
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

• Град: My little light path
  • « Отговор #5 -: Април 01, 2012, 17:51:49 »

Първо искам да се извиня на останалите съфорумници, които са отговорили по темата, защото аз прочетох само мнението и въпроса на авторката, но не и надолу, защото малко бързам!

Та по въпроса ти. Чисто теоретично човек е социално "животно" и има нужда да общува с приятелите си, с партньора си  и т.н. Но както едни чудесни хора от форума ме посъветваха - НИКОГА не следвай стереотипи. Според мен факта, че сте си самодостатъчни, но в същото време избирате да поемате по духовния си път заедно е чудесно. Това означава, че не сте зависими 1 от друг, един вид не е нужно да се допълвате, тъй като вие сте две отделни личности. В това няма лошо, няма лошо човек да се чувства добре и сам, а в твоя случай духовното ви партньорство може само да ви гради и още и още. Живи и здрави
    Активен

Момче съм! Усмивчица
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #6 -: Април 01, 2012, 17:57:43 »

Нашата истинска същност е Духът-Атма, а той сам по себе си е колективен.
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #7 -: Април 02, 2012, 05:10:45 »

Цитат на: Ich
    Означава ли това, че, за да има добри взаимоотношения в една духовна връзка, задължително е двамата да имат нужда един от друг, да са в зависимост и да не се чувстват добре един без друг?
    Не може ли те да са самодостатъчни, да се чувстват прекрасно и сами, и въпреки това между тях да се получи една одухотворена връзка?
    Ами тук, мисля че малко рискуваме да се объркаме, поради което, смятам за удачно, да разграничим нещата, условно, разбира се. Ясно е, че страстите са обвързани с разума и природата ни, а вътрешния мир и баланс с духовната ни същност. И аз, хич не обичам да ги разграничавам, материалните и духовните същности, но в случая, мисля, че ще е удачно, за изясняване на картинката.
    Дали може човек да постигне това самостоятелно?
    Може, разбира се, но въпроса, по-скоро е - дали си заслужава. Щастието, само по себе си, дори и само като понятие, предполага - споделеност. Споделеността, предполага общуване. Вече, според равнището на осъзнатост, при отделния индивид, са и нивата на общуване, с които ...споделя щастието си с околната среда.  
    дали това е винаги свързано с егоизъм, саможивост, откъсване от другите хора?
    По-скоро не. Точно обратното - свързано е със сливането в кръговрата на живота. Както винаги, при подобни дилеми, ще потърся отговор в природата. Там имаме животни, които са зависими от социалната среда - глутници, стада, ята, пасажи, прайдове и т.н., но, има и множество видове, които живеят поединично - повечето хищници, грабливи и нощни птици... Това, че живеят поединично, не означава, че са по-малко свързани, с цялата тази идилия, а просто, че такава е тяхната природа. Те също се размножават, също се развиват, изпитват същите радости и неволи, и в никакъв случай, не са си самодостатъчни.
    И ето тук, едно прекрасно примерче, за социално диване.
    Цитат на: DarkAngel
    ако ние не се грижим за другите и ако не чувстваме, че има дори един  човек на който да му пука за нас и който да си ни обича ..всякак, се губи смисълът на това да сме тук и да си учиме т.нар. уроци.
    И веднага, от тук ти задавам един въпрос - ами ако този човек е на другия край на планетата? Ще мине известно време и ще му намериш заместител. На теб не ти трябва определен човек, а подходящ. Това важи за всички. Схемата на избирателност ви е до болка позната, предполагам на всички. Всеки си има критерии, изисквания, надежди и очаквания към партньора, приятелите и средата, в която да се интегрира. Всеки, освен - единаците. Те нямат изисквания към никой и нищо. Сменят средата, без проблем. Единствените им изисквания към средата са - да не ги умори от глад, жажда и студ.
    без взаимодействие м/у хората не би имало развитие и светът би бил в застой
    Взаимодействие има. Дори всички да се затворят в капсули, пак го има. Светът и без хората, няма да бъде в застой.
    сам човекът не би могъл мн.успешно да се развива
    Самообучението е най-съществената част от обучението. Нямам много примери за хора, родени и израсли, без никакво човешко присъствие. Може би ... Маугли и принцеса Мононоке.  Ухилен
    Цитат на: Ивеве
    Всеки си има свое духовно семейство, всеки е част от Бог, друго нужно ли е?
    Явно да, щом не сме при тях. Сетих се за един филм, където, двама войници, в персийския залив, се заговориха, в едно от затишията, между престрелките с арабите. Единя казваше така:
    - Имам най-красивата жена на света, две момичета като ангелчета. Живея в малка, но спретната къщурка, в затънтено, но тихо градче. Кое е това нещо, което ме изкара от там и ме сложи тук, с автомат в ръцете, с който трябва да убивам други като мен, които жените и децата им ги чакат у тях?
    - Приятелю! - презареждайки, промърмори другия - много поздрави на жена ти, като се прибереш, но щом си тука, по-добре стреляй, че едва ли би искал да й ги предам лично, заедно със съболезнованията си.
    Според мен приятелството и любимите хора са част от това духовно семейство - може в определен живот да са с нас, може и да не сме намерили такива в настоящия живот, но тях ги има, те ни подкрепят и
    ние не се нуждаем от друго.
    Това считам за изключително добро попадение, Иве!!!
    Тук, намерих един цитат, по случая, датиращ от преди... 2 години почти.
    Цитат
    Според мен, хората имат склонността да избързват. Бързат да се омъжат, да нараждат деца, да порастнат. Изобщо не ги вълнуват неща, от сорта на "дали имам връзка с този човек, който избрах, просто така от чувала?". И преди да са си го задали този въпрос - се появява отговора (съответния човек, с който наистина имат силна връзка). Отстрани погледнато "отговора" се е появил късно, но всъщност истината е, че вие сте избързали.
    Факт е, че малцина срещат истинските си приятели , половинката си или за каквото там се сетите. Това обаче не означава , че ги няма.
    Според мен, човек трябва да бъде, преди всичко, верен на себе си и на нещата, които е сигурен, че ги има... макар и да не ги види точно тук и сега... в този живот.
    Активен
    Soul
    love
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #8 -: Април 02, 2012, 10:31:37 »

Според мен приятелството и любимите хора са част от това духовно семейство - може в определен живот да са с нас, може и да не сме намерили такива в настоящия живот, но тях ги има, те ни подкрепят и
    ние не се нуждаем от друго.
    Това считам за изключително добро попадение, Иве!!!
    Тук, намерих един цитат, по случая, датиращ от преди... 2 години почти.
    Цитат
    Според мен, хората имат склонността да избързват. Бързат да се омъжат, да нараждат деца, да порастнат. Изобщо не ги вълнуват неща, от сорта на "дали имам връзка с този човек, който избрах, просто така от чувала?". И преди да са си го задали този въпрос - се появява отговора (съответния човек, с който наистина имат силна връзка). Отстрани погледнато "отговора" се е появил късно, но всъщност истината е, че вие сте избързали.
    Факт е, че малцина срещат истинските си приятели , половинката си или за каквото там се сетите. Това обаче не означава , че ги няма.
    Според мен, човек трябва да бъде, преди всичко, верен на себе си и на нещата, които е сигурен, че ги има... макар и да не ги види точно тук и сега... в този живот.
    Подкрепям напълно ! Бивайки на тази планета в кармичен цикъл, ние сме създали вече определени връзки, които са част от пътя ни.Това, разбира се, не означава, че не можем да създаваме нови връзки ( примерно като отидем да сваляме момиче в близкия клуб), но това вече е създаване на нови обстоятелства, които не са част от пътя, и така ние удължаваме самия път.А в края на краищата, основна цел е изчистването на кармата.Вижданията ми за връзките с хората и по точно -интимните отношения, се основават върху това, че за да бъде пълноценна и стабилна една връзка, то тя трябва да бъде част от пътя, тоест - човек с които сме имали отношения в минали животи, сме създали една кармична връзка, която ще се отрази и в следващия живот и ще ни събере отновно. Всичко останало е фарс .. игра .. винаги можем да кривнем избирайки определен човек, с които не сме имали отношения и да научим нещо ново, защото винаги научаваме от връзките си, но това не е бил пътя за изчистване, по който сме тръгнали, при тази инкарнация.И разбира се, винаги можем да създадем пълноценна връзка в този живот, която да продължим и в следващите, но това отново е удължаване на пътя.Един вид, каквото трябва да стане и който трябва да срещнем, ще го срещнем и ще изживеем уроците си заедно- изчиствайки създадените връзки.Останалите са просто въпрос на свободната воля и избор.
    Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 417

« Отговор #9 -: Април 02, 2012, 19:23:35 »

Нека представя още една гледна точка. Лошо ли е човек да бъде самодостатъчен? Ако погледнем по един простичък начин към природата, космоса, вселената и т.н. мисля че на всеки ще се изясни, че няма одухотворена или не, материя която да не е зависима от нещо.
        Можем да отправим поглед и към библията, по-точно към момента когато Бог е създал Адам. А защо ли след това е създал и Ева? Баланс, бих казал, в пълния смисъл на думата, енергиен, духовен, материален и т.н. Както знаем, женското е формата, а мъжкото това което изпълва тази форма. Едното без другото не прави цялото, сам човек не може да даде живот... Забравих, благодарение на новите технологии, вече може.
        Не вярвам на този свят да има човек, който да няма нужда от каквото и да било, било то връзка с другия пол, било то да вземе или да даде. Дори Светиите дошли на Земята са зависими от определени закони, една от разликите между нас и тях е, че те познават тези закони и живеят според тях, а ние бегло или никак.
        На Земята няма абсолютна свобода, колкото по-добре осъзнае човек тази даденост, толкова по-добре за него. В противен случай, една илюзия е на лице, а тя след себе си води и други. Засягам свободата защото и тя е свързана със чувството за самодостатъчност.
        На въпроса ти Их: в една духовна и физическа връзка, партньорите винаги имат нужда един от друг, дори и нуждата да не се изявява в материален вид. Може би първият ще допълва втория материално, а вторият ще допълва първия енергиино или обратното но зависимости има винаги. Задължително единият ще дава това което другият няма, или има но в оскъдност, и така докато тази двойка се самобалансира, но както каза Ива, за това трябва осъзнатост и работа. Достатъчно знаем и за противоположностите, и как те се привличат. Каква е причината? Пак баланса. Ако в една двойка мъжът е достатъчен на себе си както и жената, това не говори ли за един вид еднаквост, а какви стремежи ще имат те когато са заедно?
        Има едно философско гледище, наречено Солипсизъм идва от латински където "солус" = един, "ипсе"= аз сам. Според което съществувам само аз или само моето съзнание, а целият останал свят, включително и всички хора фактически не съществуват, а са създадени от моето съзнание и въображение. Струва ми се че Солипсизмът в една по-олекотена форма си е чиста самодостатъчност,- всичко останало съществува, но точно такова, каквото точно ти го виждаш, съществува само в твоето съзнание и никъде другаде...
    « Последна редакция: Април 02, 2012, 20:57:38 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #10 -: Април 03, 2012, 11:14:47 »

Житар такива постове като твоя ми радват окото

От известно време насам когато попадна на въпроси от сорта на "Лошо ли е това" или "Хубаво ли е така",както и "Това или онова".

Виждам,че не мога да дам едносмислен отговор, нещата толкова много се преплитат и препокриват,че се сливат в едно.

Един и същи въпрос може да има много гледни точки както и една ситуация.
    Но дори и да вземем точно определена ситуация или гледна точка от въпрос,пак не мога да отрежа с ножа ,"Това е хубаво" или "ТОва е лошо"

Днес дъщеря ми искаше в 8 сутринта преди детската градина да гледала Том и Джери, ако и дам лошо за нея,но и същевременно хубаво за нея  Ухилен.
    Ако не и дам, пак лошо за нея и хубаво за нея. Ухилен

Извинете,че отклоних малко темата,но така се получи.

Все пак относно темата и въпроса усещам ,че е лошо до толкова, до колкото всеки от нас си мисли.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #11 -: Април 07, 2012, 01:18:55 »

Цялото стои по-високо от своите закони
    Цитат
    за да бъде пълноценна и стабилна една връзка, то тя трябва да бъде част от пътя, тоест - човек с които сме имали отношения в минали животи, сме създали една кармична връзка, която ще се отрази и в следващия живот и ще ни събере отновно.
    Мисля, че някой от двама ни е схванал погрешно понятието - карма. Не се сещам, за много близки синоними, но може би, най-удачни биха били - тежест, незавършеност, дисбаланс.
    Например - ти си имал връзка с някой, в предно прераждане. Връзка, в която си дал малко, а си взел много (типичния търговски принцип). Е, дори и да не сте кармични - ставате. В следващо прераждане, под каквато и да е форма да го срещнеш, то ще има чистене. Може и шеф да ти е, който да те гърчи, може и пак да имате интимна връзка, но този път - ти ще си подтиснатия. Подобни идеалистични представи, от сорта на "голямата любов, от предните ми прераждания", според мен са плод на някой умопомрачен лунатик, прекалил с любовните романи.
    А пълноценната и стабилна връзка, считам, че е резултат от нивото на осъзнатост, на участниците в нея, тъй като, при "съединяването", те придобиват - общо съзнание. Независимо за каква връзка говорим и от колко човека се състои. Може и отбор да е. Така, както, всеки един индивид, има собствено съзнание, така, когато се свърже с друг, независимо от какво са обединени, те вече имат общо съзнание.
    Цитат
    винаги можем да създадем пълноценна връзка в този живот, която да продължим и в следващите
    Няма как да се съглася. Там е работата, че на нас не ни е дадено да създаваме. Дадено ни е само - да търсим, да откриваме и да осъзнаваме. Човек не може да сътвори и една песъчинка, а се мисли за творец. Няма такова нещо. Хората могат само да местят, разни неща, от едно място на друго, но не и да сътворяват. Не може да създадеш пълноценна връзка. Можеш да откриеш човека, с който бихте могли да споделите едни приятни и балансирани отношения.
    Цитат
    Не вярвам на този свят да има човек, който да няма нужда от каквото и да било, било то връзка с другия пол, било то да вземе или да даде.
    Малцина биха повярвали в съществуването на такъв човек и веднага обяснявам защо.
    Защото за болшинството, връзката е нещо, което се определя от сексуалността и сексуалната идентификация на свързаните. Много ми е странно, ако един ден, всички хора се събудят безполови, ...тогава какви ли ще са им връзките? Кое ще наричат връзка? Какво ще е даване и взимане?
    Чисто търговския характер, дълбоко залегнал в убежденията на 99% от съвременното население, е основната причина за всички конфликти. "Аз ти давам, дай сега и ти" или "Ти не ми даваш, а аз ти предлагам повече"... примерите са много. И не, че искам да ви убеждавам в съществуването на хора, които живеят и мислят на съвсем друг принцип, ами чисто и просто, да се вгледате в себе си и да разберете, че не всичко е с цел - лична облага, изгода и дребни удовлетворения, за които трябва да си плащаме по един или друг начин.
    Цитат
    Има едно философско гледище, наречено Солипсизъм
    Всъщност, идеята за солипсизма се е самоунищожила, още преди да стигне особено приложение.
    Проблема е там, че всеки последовател на това схващане, би трябвало да приеме, че той, по същия начин, съществува в съзнанието на другите себеподобни и никъде другаде! Иначе казано - без тях, той не съществува, което срива, тотално, цялата философия. От кои? Това за домашно.
    И хора, посочвайте източник, когато местите информация или материали от интернет.
    Цитат
    На Земята няма абсолютна свобода, колкото по-добре осъзнае човек тази даденост, толкова по-добре за него.
    Тези, които вярват в това, ...за тях свободата я няма никъде, не само на Земята. За тези, които вярват в нея, я има и в ...затвора, например. Препоръчвам ти ето този шедьовър на Джек Лондон.
    Въпреки че съм болен почитател на творчеството му, трябва да призная, че до сега все я пропусках тази книга. Просто в нея не става въпрос за индианци, ескимоси, китоловци, вълци или елени и... все я оставях за по-натам, а мога да кажа, че една от най-добрите му творби.
    Но... да не се откланяме от темата. Идеята ми, като цитирах това твое ...изречение, беше - да си го прочетеш сам и да помислиш над него. Граматиката я оставяме настрана. Тя е най-малката неразбория.

Цитат
    От известно време насам когато попадна на въпроси от сорта на "Лошо ли е това" или "Хубаво ли е така",както и "Това или онова".
    Виждам,че не мога да дам едносмислен отговор, нещата толкова много се преплитат и препокриват,че се сливат в едно.
    Това е едно изречение, приятелю. Добре е да се стремим да бъдем разбрани от повече хора.
    Цитат
    не мога да отрежа с ножа ,"Това е хубаво" или "Това е лошо"
    Да, мисля че тук имаш право.
    Аз също считам подобен род класификации, за неправилни. Добро-лошо, грозно-красиво, благословия-наказание и т.н.
    Сетивата ни са ограничени до там, че да могат да определят само факти, в ограничен диапазон на възприятията, в рамките на обозримия свят, на базата на сравнение: Високо-ниско; бързо-бавно; мокро-сухо; твърдо-меко и т.н.
    Както има една приказка - "не може да се каже на черното - бяло". И си е точно така, независимо от гледните точки. Дъжда е мокър за всички, нали така?
    Добро и лошо, обаче са недоказуеми категории. Предугаждане на последствията от очевидните факти, възоснова на досегашен опит. Например, едно дете тук, се записа да тренира футбол. Един комшия "О, много лошо, аз така навремето и си счупих крака и сега не мога да ходя", докато друг пък - "Нека играе детето, нека спортува, по-добре от компютрите и наркотиците". На практика, разполагаме с един елементарен факт - дето се записва да тренира футбол и това е. От там - нататък, всички прогнози, пророчества и оценки, са излишни разсъждения и умуване.
    За справки - "Приказка за белия кон".
    « Последна редакция: Април 07, 2012, 01:26:58 от sanguinary » Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #12 -: Април 07, 2012, 01:54:33 »

sanguinary Благодаря за корекцията, чак ми стана смешно как съм можал да го напиша така  Ухилен
    От всичко най-яко е като се смея на себе си Ухилен Ухилен Ухилен,понеже никой не може да се разсърди или засегне и мога да продължавам до насита, един вид докато не си стана самодостатъчен  Ухилен Ухилен Ухилен

Цитат
    На практика, разполагаме с един елементарен факт-дето се записва да тренира футбол и това е
    Това което се случва в момента имаш предвид нали?. Усмивчица

Цитат
    От там - нататък, всички прогнози, пророчества и оценки, са излишни разсъждения и умуване.
    Можем само да му се радваме на това дете, и да го подкрепяме ако нещо му се случи на момента,нали? Усмивчица

Ама то май това дете сме ние.  Ухилен Ухилен Ухилен

ПС;Пак изпрасках изречение  Ухилен Ухилен Ухилен Ама то май това онова дето таковата разбираш ли?
    sanguinary Това последното изречение може някой да го използва да си спре ума и да влезе в дзен, направо като самурайски меч разсича всеки смислен процес който може да се зароди на върха на синапсите ни аааахахахахахахахах
    Ето сега съм самодостатъчен и отивам да лягам! Ухилен Ухилен Ухилен
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Soul
    love
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #13 -: Април 07, 2012, 10:02:41 »

Цитат
    Мисля, че някой от двама ни е схванал погрешно понятието - карма. Не се сещам, за много близки синоними, но може би, най-удачни биха били - тежест, незавършеност, дисбаланс.
    Това е част и от моето разбиране, но разликата е там, че съзнанието ми си представя нещата така-  при всички случай ти си тук поради карма, ти си това което трябва да балансираш, освен ситуациите които си създал.И оттам и всички останали около теб са част от баланса, част от пъзела. Така приемам идеята за свързаност с миналите животи като парчето от пъзел, което се намира до теб.Един вид всички тук са духа разпарчодисан и ся си събира частичките.Защо от тази гледна точка, свързаността с друг човек от предишни животи да не продължи и напред, може да си го представим като ...., че сме в един влак ...
    Цитат
    Подобни идеалистични представи, от сорта на "голямата любов, от предните ми прераждания", според мен са плод на някой умопомрачен лунатик, прекалил с любовните романи.
    Сигурно ги има и такива, но в тази тема се съмнявам да има такъв.Виж сега, не е задължително да става въпрос за сексуални отношения, голямата любов може да е седящия до теб във влака.Тъй като не е задължително, като кажем "любов" и веднага да намесваме интимни отношения, това, смятам, е ясно на голяма част от хората в този форум.

Цитат
    А пълноценната и стабилна връзка, считам, че е резултат от нивото на осъзнатост, на участниците в нея, тъй като, при "съединяването", те придобиват - общо съзнание. Независимо за каква връзка говорим и от колко човека се състои. Може и отбор да е. Така, както, всеки един индивид, има собствено съзнание, така, когато се свърже с друг, независимо от какво са обединени, те вече имат общо съзнание.
    Ето, че ще си дойдем на думата.
    Цитат на: Soul
    винаги можем да създадем пълноценна връзка в този живот, която да продължим и в следващите
    Цитат
    Няма как да се съглася. Там е работата, че на нас не ни е дадено да създаваме. Дадено ни е само - да търсим, да откриваме и да осъзнаваме. Човек не може да сътвори и една песъчинка, а се мисли за творец......Можеш да откриеш човека, с който бихте могли да споделите едни приятни и балансирани отношения.
    Taка де, грешно се изразих(хубаво, че ме поправи, за да не стават обърквания) - под създавам имах в предвид - да бъде създадена, поради фактори свързващи душите да продължат напред като една цялост.

И като заключение по темата, ще кажа, че само-достатъчността е възможно да бъде за ръчичка с егото, тъй като, именно то преди милиони години разделя духа, за да може да се развие.Сега е време да се слеем отново, вече развили туй-онуй...
    Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #14 -: Април 07, 2012, 13:07:07 »

Цитат на: The One
    sanguinary Благодаря за корекцията

Taка де, грешно се изразих(хубаво, че ме поправи, за да не стават обърквания)
    Радвам се, че мога да бъда полезен, момчета. И поздравления, за адекватната и зряла реакция.
    не е задължително да става въпрос за сексуални отношения
    Разбира се, че не е, не само задължително, а дори не е и част от условията, за една балансирана връзка. Наблягам повече на търговския принцип в отношенията. Щастието не се гради на "взимане-даване", а на споделяне. Задължения няма!

голямата любов може да е седящия до теб във влака.
    Разбира се! Може и да е в съседното купе или във влака, който върви в обратна посока и се разминават. Може никога да не я срещнем, но... това не означава, че трябва спрем да вярваме в нея.
    И един съвет от мен, приятели - Никога не я търсете, защото така неминуемо ще сгрешите. Тя просто си идва. Веднага ще я познаете, защото просто се отдавате един на друг, на всички нива, без да се питате - редно ли е, правилно ли е... и т.н. Това е по-силно от всеки, дори и от разума. Така казват Намигване
    Тъй като не е задължително, като кажем "любов" и веднага да намесваме интимни отношения, това, смятам, е ясно на голяма част от хората в този форум.
    Секса е... просто част от споделянето, която в никакъв случай не е по-важна или по-стойностна от останалите. В балансираната връзка, каквото и да правят участниците в нея, всичко е секс. Дори и обичайните, ежедневни занимания.
    А за голямата част от форума... не съм сигурен, Soul. Приготви се за сериозни разочарования, ако вярваш в това си твърдение. И дано, по-леко да понасяш разочарованията.
    Странното е, че понякога, дори и аз, където все го раздавам с голям самоконтрол, избухвам и не търпя отказ, дори и да има десетки фактори, които да ме възспират. Човек, наистина се опознава, докато е жив. Точно, когато реша, че се познавам, се задава нещо, на хоризонта, което подлага на сериозни опровержения, това твърдение.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright