Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Продължителността на живота и зодиакът  (Прочетена 3535 пъти)
delfin
Гост
« -: Ноември 21, 2009, 19:01:31 »

Съществува връзка между зодиакалните знаци и продължителността на живота, смятат американски учени от американския Център за астрологически изследвания (Astrology Center of America). След компютърен анализ на датите на раждане и смърт на повече от 60 000 души от различни страни. Изследователите са черпали информация от енциклопедии, библиотечни формуляри, църковни книги и дори от надгробни плочи.

Още след въвеждането на първите 5000 дати компютърът е показал ясната зависимост между продължителността на живот и съответния зодиакален знак, а увеличаването на количеството информация не е променило нищо.

Данните са проверени втори път от група социолози от няколко американски университети. Ето и посочените цифри:

Зодиакален знак/Средна възраст (Мъже - Жени)

- Козирог               77.5 / 80.0

- Водолей              71.5 / 71.0

- Риби                   71.0 / 75.0

- Овен                   79.0 / 78.0

- Телец                  81.5 / 79.5

- Близнаци              78.0 / 85.0

- Рак                      68.0 / 73.0

- Лъв                      74.0 / 74.5

- Дева                     76.5 / 80.5

- Везни                    73.0 / 77.0

- Скорпион               62.0 / 63.5

- Стрелец                 68.0 / 72.5

Активен
Хера
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

• Град: Everywhere
  • Fortuna Favet Fortibus!

« Отговор #1 -: Ноември 21, 2009, 21:42:34 »

Явно аз ще живея най - дълго Ухилен
    Активен

You see things as they are and ask, Why? I dream things as they never were and ask, Why not?!
    До
    Гост
    « Отговор #2 -: Ноември 22, 2009, 00:17:18 »

Явно аз ще живея най - дълго Ухилен
    И аз - 85 год.
    Активен
    Icko
    Гост
    « Отговор #3 -: Ноември 22, 2009, 00:24:21 »

Такива учени знаят какво ли не. До сега човек да е преминал само на фотосинтеза, ако ги слушаУсмивчица.
    Човек живее толкова, колкото му е отредено, с малки изключения.
    Но преди всичко, нека живеем пълноценноУсмивчица.
    « Последна редакция: Ноември 22, 2009, 19:48:56 от delfin » Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #4 -: Декември 24, 2009, 15:52:46 »

Ех,само 73години Ухилен
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Цар Кару І
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 66

• Град: Пловдив
    « Отговор #5 -: Януари 15, 2010, 19:51:01 »

Сълзи Ужас! Пълни глупости. За първосигналносистемници©.
    Терминът "Афета" означава "животодаващ", а "Анарета" "животоотнемащ". Това обикновено са планети или арабски точки, но е възможно (в много редки случаи) да са и астероиди (да не обяснявам защо са невероятно редки и при много специални инкарнации).
    Формулата по която се изчислява продължителността на живота в една астрокарта (пък и "как" ще дойде анаретата - какво естество ще има смъртта) се нарича Алкокоген. Тя е доста сложна система за овладяване. Няма астролог (кадърен), който ще каже на клиент датата на смъртта му, а тези "астролози", които го направят са некадърни и не знаят как точно се изчислява Алкокогенът. Астрологическата етика не позволява да се правят такива "предсказания". Има и други астро тайнички, които са неизвестни за аматьорите астролози, пък и за не много напредналите про. Като например оставащите инкарнации (като бройка - тези, които предстоят).  Ухилен Аз обикновено с точно тази "тайничка" препитвам знанията на претендиращите за про астролози.

И заглавието, и нейното съдържание са non sense
    Активен

Цар Кару І - ecce Inquisitor Curiae
    Създател на "Енциклопедията на Пайтон" Ухилен
    giti
    Гост
    « Отговор #6 -: Януари 15, 2010, 20:53:15 »

Кару, това е само статистика, която е от наблюдения на учени. Не се пали толкова, никой не е казал, че е вярна! В крайна сметка хората сами определят до колко ще живеят с начина си на живот, мислене и енергиите, които привличат към себе си. Характера на зодията може до някъде да определи, да, но не е и за определен индивид, защото не е само зодията влияеща над животите ни, ами то са и звезди и др. мити работи, които са били по време на раждането... човек няма само една зодия, а няколко.....
    Активен
    До
    Гост
    « Отговор #7 -: Януари 16, 2010, 09:48:42 »

Да, Кару, не се пали за това толкова - то е за майтапа. Очебийно е, просто.  Прегръдка
    Активен
    Цар Кару І
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 66

• Град: Пловдив
    « Отговор #8 -: Януари 16, 2010, 10:12:57 »

Всеки човек е уникален. Няма еднакъв с него. Така и с астрокартата му. Икарнацията му също.
    Цитат
    Съществува връзка между зодиакалните знаци и продължителността на живота
    Няма такава връзка. Поне не и по слънчевите знаци (Слънце в знак). Значи въпросните учени са некадърници, а е и възможно да работят в БАН, и да са РабФагоффци.
    И като стана въпрос за статистика ще спомена Мишел Гоклен - най-известният изследовател на астрологията. Какво доказа Гоклен?
    В популярната астрология се твърди, че знаците Овен и Скорпион (доколкото те се управляват от Марс - планетата на физическата активност, енергия, войнствеността и агресивността ) имат отношение към спорта и военните. Изследвайки рождените данни на хиляди военни и спортисти - шампиони той не открива достоверна връзка и потвърждение на това твърдение. Гоклен продължава да се занимава и с други професионални групи, изучавайки карти на политици, военни, спортисти, писатели, художници.
    Той възражда старата концепция за планетарните типове, чиито корени започват още от времето на Вавилон. Под различни форми тази концепция се е появявала вплетена в елинската, арабската и средновековната европейска астрология. Става дума за това, че наличието на планети в близост до осите на хороскопа, предопределя неговото “звучене” и общата архитипа характеристика на личността. Гоклен успява да определи чисто експериментално къде се простират границите на тези “сензитивни зони” около ъглите и прави анализ, как те оказват влияние върху избора на професия.

Днес зоните на Гоклен се използват от почти всички про астролози за определяне на професия и характер в дадена астрокарта.
    Останалото е сапунени опери тип турски сериали. Веселяк
    Активен

Цар Кару І - ecce Inquisitor Curiae
    Създател на "Енциклопедията на Пайтон" Ухилен
    giti
    Гост
    « Отговор #9 -: Януари 16, 2010, 20:01:25 »

Еееее защо пренебрегваш латинските сериали???  Веселяк
    Активен
    sh0w_m3.l0ve
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #10 -: Юли 02, 2010, 23:17:10 »

Ал аз ще живея най-дълго от всички - 85 години Веселяк
    Решила съм да доживея поне 135 и докато не го направя няма да умра!!

ПП: А и нали злобните живеели по-дълго ;DD
    Активен

Има само един човек, който винаги ще ме обича и това съм аз.. : ))
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 116

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #11 -: Януари 04, 2011, 02:38:46 »

gluposti....na kvadrat....
    Активен
    Mira_X
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #12 -: Януари 27, 2011, 04:57:25 »

Мисля, че ще ми стигнат 79,5 годинки Усмивчица
    Активен
    DanDan
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 19

« Отговор #13 -: Май 31, 2011, 21:43:14 »

Дам и аз съм съгласна с мнението на Царя УсмивчицаУсмивчица това е забавно четиво нямащо нищо общо с дейсвителността.

Според древните астролози - и средновековните (и араби и европейците)

АЛКОКОДЕНът е най-издигната планета на хороскопа, по - възможност владетел на знака, в който стои Хилегът. Не е важно Алкокоден сам да стои в своя знак, важно е да е силен, в знака в който стои Хилегът (пример - деневно раждане Хилег - Слънце във Везни, най-висока източна планета е Сатурн в Рак, в Рак Сатурн е в заточение, но е в егзалтазия във Везни, ако е силен дава с 20 години повече живот от колкото ако е слаб, при Сатурн, за всяка планета си има таблица). За точния брой години се гледат транзитните и прогресивните аспекти, които Алкокоденът получава и по принцип наталните аспекти.

Има и допълнително фактори, но не искам да се задълбочавам, но да не вземе някой да повярва на американските учени.... това, което цитирах е част от трактата намерен в замъка на вице-княз Хенрих Ранцау на Шлезвиг Холщайн и е преписван на Андрусар-Ибн-Заби-Ал-Фаррух през 1547 (още няма транссатурнови планети УсмивчицаУсмивчица ) и е публикуван в БГ с обяснителни записки през 1993, издателство Аратрон, съставител Валдемар Безиссар.

Това е една от малкото книги на българския пазар, която наистина съдържа ценна информация. Защото пазара масово е залят от книги с психологическа астрология, които също са добри, но до голяма степен не са верни за предсказване на събития. Хубави са за разбиране на себе си, но за изготвяне на хороскоп не става.....
    Активен
    DanDan
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 19

« Отговор #14 -: Май 31, 2011, 21:52:20 »

В България има изключително добри астролози, които в повечето случаи са завършили висше образование свързано с психология, астрономия, математика и са много добри предсказатели и психолози. Аз не съм професионален астролог, но ми е мания и мога да твърдя, че наистина имаме астролози, които в някои направления имат разработки, които са на световно ниво, публикувани са в специлизираната световна преса и си струва да ти направят хороскоп.

И ние ползваме всички школи, доста сме взели от педантичните немци, руската школа, сега навлиза Ведическата астрология и България е добро място за изготвяне на качествен хороскоп.

Абсолютно обективно мнение, аз с това не си изкарвам прехраната.

Което не означава, че няма и шарлатани, но всеки човек има акъл сам да си разпознае астролога! 
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Мъдрости за живота
    Обща тематика
    Evolution 8 17256 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 23:54:03
    от The One
    Аз съм положителна енергия и обичам живота
    Духовни учения
    Хristo 0 1072 Последна<br />публикация Октомври 29, 2010, 12:52:09
    от Хristo
    Магията на Живота !!!
    Видео клипове
    Amaranth 1 1919 Последна<br />публикация Ноември 30, 2010, 14:11:29
    от небесният ангел
    Разпознаване на знаците в живота ни « 1 2 »
    Обща тематика
    Neverland 24 5017 Последна<br />публикация Май 17, 2012, 21:34:42
    от ChaoS
    Какво да правя с живота си?
    Въпроси и отговори
    sheshia 14 2658 Последна<br />публикация Януари 27, 2012, 13:47:59
    от zenitov

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright