Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Падане в съня  (Прочетена 2843 пъти)
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« -: Февруари 25, 2012, 22:32:50 »

Между другото, да ви се е случвало тъкмо преди да заспите, да усещате все едно падате? Доста често ми се случва на мене, едно такова падане, но странно усещане. Случвало ми се е и на сън, или пък ако сънувам някакви сънища с борба и тн и да кажем, че единственият изход е да скоча от някъде, макар да знам, че не е скок, какъвто го познаваме в действителност, а един вид, че сам ще си предизвикам такова усещане на падане. Понякога ако не искам да го направя, се събуждам(не нарочно), тъй като усещането понякога е много приятно, но друг път е тежко като преживяване.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #1 -: Февруари 25, 2012, 22:58:55 »

Едно време много често "падах" на сън и докато заспивам също, но да ти кажа преживях го някак си.Мисля, че беше отражение на тревожното ми ежедневие и вътрешните ми трвоги, но когато те спряха спря и падането..неезнам Усмивчица мисля, че също и от преумора става така.
Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Февруари 26, 2012, 00:15:32 »

Едно време много често "падах" на сън и докато заспивам също, но да ти кажа преживях го някак си.Мисля, че беше отражение на тревожното ми ежедневие и вътрешните ми трвоги, но когато те спряха спря и падането..неезнам Усмивчица мисля, че също и от преумора става така.
Е, при мен в 85% от случаите е много приятно усещане, затова не бих искал да спира Усмивчица Просто ми е чудно, кое го предизвиква.
Активен
sunsea
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #3 -: Февруари 26, 2012, 11:48:32 »

Това с "падането" и при мен беше често явление като малка, но отмина. Сега много рядко ми се случва. Имах и друго странно усещане като във "центрофуга", но и това отмина. Като цяло си бяха неприятни усещания. Напоследък все по често ми се случва да си помисля за някой и той да ми се обади точно в този момент, или да си помисля, че нещо може да стане по определен начин и то точно така се получава. Някакви мигновени мисли са това и обикновено за негативни неща. Може би един вид да се подготвя за ситуацията, не знам и аз.
Активен
Orion
Търсеща истината..
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #4 -: Февруари 27, 2012, 00:43:04 »

По скоро е пропадане, а не падане..Случва се най-вече при децата, но по принцип го има и при пораснали Усмивчица хора. При мен се случваше, като бях малка и в тинейджърските ми години. Някои казват, че се случва, когато детето е подложено на стрес или се страхува от някаква промяна..не съм много съгласна..
    Да ви се оплача, наскоро имах кошмарна нощ Тъжен Цяла вечер не можах да мигна, в мига в който почвах да заспивам се стрясках, незнам какво беше това чудо..все едно вътрешното ми Аз го беше страх да заспи и не ми позволяваше. А не ме е притеснявало нищо, не съм била стресирана или прекалила с кафето..беше ужасно просто Тъжен На някой да му се е случвало нещо подобно?
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Февруари 27, 2012, 00:54:38 »

По скоро е пропадане, а не падане..Случва се най-вече при децата, но по принцип го има и при пораснали Усмивчица хора. При мен се случваше, като бях малка и в тинейджърските ми години. Някои казват, че се случва, когато детето е подложено на стрес или се страхува от някаква промяна..не съм много съгласна..
    Да ви се оплача, наскоро имах кошмарна нощ Тъжен Цяла вечер не можах да мигна, в мига в който почвах да заспивам се стрясках, незнам какво беше това чудо..все едно вътрешното ми Аз го беше страх да заспи и не ми позволяваше. А не ме е притеснявало нищо, не съм била стресирана или прекалила с кафето..беше ужасно просто Тъжен На някой да му се е случвало нещо подобно?
    На мен ми се е случвало веднъж, чудех се, мислих си и в крайна сметка се сетих, че имаше да сторя нещо много важно за утрешния ден, което не ми е давало да заспя. Усмивчица
    Иначе за падането(при мен със сигурност не е пропадане), явно се случва и при пораснали. Усмивчица
    Активен
    sunsea
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #6 -: Февруари 27, 2012, 09:55:54 »

При мен беше, че цялата нощ мина като в просъница и постоянно се въртях и стрясках. На следващия ден бях ужасно уморена. Като цяло от известно време изобщо не мога да се почувствам отпочинала. Постоянно ми се спи и нямам енергия.  Тъжен
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #7 -: Февруари 27, 2012, 10:51:37 »

Тази вечер сънувах нещо ужасно, няма да го разказвам, но и аз така цяла нощ се въртях и бях много неспокойна, но пък не се сабудих...незнам станах , а корема ми се преобръща, сърцето ми прескача...Ужас!!
    Активен
    Mad Max
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #8 -: Февруари 27, 2012, 10:59:30 »

И на мен ми се случвало когато се унасям преди да заспя сякаш да потъна, сякаш падам. Скоро не ми се е случвало,но пък често ми се случва да се сепна преди заспиване, все едно вървя и се спъвам в нещо и инстинктивно ритам с крак...
    А иначе, случвало ми се е да сънувам, че пропадам.
    Не знам за другите, но аз сънувам много често, понякога цветно. Де да знам - може и всички сънища да са ми цветни, но някои просто да ги гледам през много тъмни слънчеви очила и за това да ми изглеждат черно-бели, или пък просто да не си спомням, че са цветни!
    Много често сънувам битки, повечето ги "датирам" към 11-15 век, но има и такива с огнестрелни оръжия.
    Та да си дойдем на думата - цветните сънища са си голяма благодат - също като цветния монитор;)
    А най-красивият ми кошмар също е цветен - ще Ви го разкажа, пък ако някой ми го изтълкува-добре! Ако ли пък не- разкажете някой свой кошмар, по възможност цветен!
    Действието се развива докато стоя на някакво възвишение.
    Може би е сутрин, защото отсреща се виждат върховете на красива планина, а зад нея-лъчите на слънцето.
    Долу в ниското под мен видях едно прекрасно, кристално чисто езеро, в което плуваха много странни риби, някои приличаха на китове.
    На отсрещния бряг на езерото имаше голям замък - не си го спомням с подробности, но също беше много красив.
    Всичко беше толкова красиво, направо изящно! В природата цареше някакво невероятно спокойствие. Тревата, по която стъпвах беше свежа и мокра от росата.
    Докато вървях по пътеката се подхлъзнах и се опитах да се хвана за един храст, но не успях и полетях надолу към езерото.
    Докато падах извиках и ...се събудих!

А, и последен въпрос - мислите ли, че сънищата ни са картини от някое наше предишно/следващо прераждане? Или е връзка между тукашното ни "АЗ" и други наши съществувания в паралелни реалности? Шокиран
    Активен
    Sanya
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #9 -: Февруари 28, 2012, 21:03:36 »

На мен също ми се случва често, въпреки че съм пораснала отдавна. Обикновено като заспивам усещам, че падам и дори се стряскам и подскачам цялата.

А, и последен въпрос - мислите ли, че сънищата ни са картини от някое наше предишно/следващо прераждане? Или е връзка между тукашното ни "АЗ" и други наши съществувания в паралелни реалности? Шокиран
    Според мен когато спим, живеем в друга паралелна реалност или поне така би трябвало да е.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright