Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Одобрявате ли войната като КРАЙНО средство за саморазправа?
Категорично-да! - 2 (5.3%)
Зависи...Има си и плюсове и минуси! - 6 (15.8%)
Категорично-не! - 28 (73.7%)
Нямам мнение!(аз съм мекотело и нямам мнение) - 2 (5.3%)
Общ брой гласове: 35

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Одобрявате ли войната като КРАЙНО средство  (Прочетена 3164 пъти)
Orion
Търсеща истината..
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 113

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #30 -: Януари 25, 2012, 21:01:18 »

Не се възхищавай от нищо, само ще ме обидиш. Пренаселен съм с идеи и трябва да ги развия. Иначе, извинявай, идеята ми не е да затормозявам.  Усмивчица  СЪгласен съм. Войната е насилие. Благия Бог липсва там. Много е трудно човек да овладее насилието в самия него, когато постоянно е заливан от такова чрез медии, филми, музика - все лицемерие(банална дума).   
    Има за какво да се възхищавам..но мисля, че не трябва да се влияеш толкова от медии, филми и музика, слушай повече вътрешния си глас..намери баланса и не гледай на вън, гледай вътре в себе си
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    animus
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« Отговор #31 -: Януари 27, 2012, 15:24:08 »

Истината е, че дори да не я одобряваме,всеки от нас, при определени обстоятелства и по свои собствени съображения би се включил в нея....
    Активен
    zigzagy77
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

« Отговор #32 -: Януари 27, 2012, 15:37:29 »

Всеки уважаващ човешкия живот ще е гласувал с не както и аз ,защото винаги има и други начини да сразиш врага ,например с любов!
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: Януари 27, 2012, 17:30:26 »

Всеки уважаващ човешкия живот ще е гласувал с не както и аз ,защото винаги има и други начини да сразиш врага ,например с любов!
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• « Отговор #34 -: Януари 27, 2012, 17:45:29 »

Бъди като великия войн който не води битки,защото не му се налага.
    Спечелил ги е още преди да са започнали... в Себе Си.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #35 -: Януари 28, 2012, 13:15:21 »

За битките съм.
    Объркани са ви понятията. Неточно е зададен въпроса.
    Война може да се води на всякакви платформи. Словесна например.
    Студената Война, между Чърчил, Сталин и Труман е в по-голямата си част - медийна.
    Битката не предполага, задължително наличие на вражда и омраза.
    Битката не предполага, задължително наличие на конфликт.
    Доколкото разбирам, питащия, а и повечето отговорили, имате предвид  военен конфликт.
    Всички военни структури, както и огромните ресурси, хвърлени за производство на оръжие, според мен са най-безсмислената и излишна част, съставляваща даден народ или държава. От друга страна, колкото и да е странно, благодарение на технологическата надпревара, която далеч не е била само във въоръжаването, по време на двете световни войни, дължим този технологически скок, от който се ползваме до ден днешен. Дори мисля, че далеч не всичко е разкрито, от разработките на хитлеристка Германия. Много от тях се пазят в тайна (разбираемо), докато други, още не могат да ги разберат, както е например с горивото, което са използвали, за да задвижат летящите чинии на ВРИЛ. Спекулациите са неизброими.
    Освен това, войната не може да е крайно средство. Може да е крайна мярка.
    "Начина, по който, белия човек разбира войната е глупав, както и повечето му разбирания. Той би предпочел да нападне жените, децата и старците, докато спят, отколкото да се срещне очи в очи с мъжете от даден народ. Би предпочел да ни зарази със смъртоносна болест, вместо да се изправи с оръжие срещу нас."

Войната като мярка, поддържаща естествения подбор я одобрявам.
    Ако се обърнем за пример, към дивата природа, ще видим как е правилно. Там принципа е ясен. Които са по-силни, по-пъргави и по-находчиви, оцеляват, множат се и създават силно поколение.
    И именно поради начина, за водене на война, на белия човек, човешкия род, сега е ленив, кекав, болнав и глупав, а мъжете са в книгите им по история.
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Януари 28, 2012, 14:01:01 »

За битките съм.
    Объркани са ви понятията. Неточно е зададен въпроса.
    Война може да се води на всякакви платформи. Словесна например.
    Студената Война, между Чърчил, Сталин и Труман е в по-голямата си част - медийна.
    Битката не предполага, задължително наличие на вражда и омраза.
    Битката не предполага, задължително наличие на конфликт.
    Доколкото разбирам, питащия, а и повечето отговорили, имате предвид  военен конфликт.
    Всички военни структури, както и огромните ресурси, хвърлени за производство на оръжие, според мен са най-безсмислената и излишна част, съставляваща даден народ или държава. От друга страна, колкото и да е странно, благодарение на технологическата надпревара, която далеч не е била само във въоръжаването, по време на двете световни войни, дължим този технологически скок, от който се ползваме до ден днешен. Дори мисля, че далеч не всичко е разкрито, от разработките на хитлеристка Германия. Много от тях се пазят в тайна (разбираемо), докато други, още не могат да ги разберат, както е например с горивото, което са използвали, за да задвижат летящите чинии на ВРИЛ. Спекулациите са неизброими.
    Освен това, войната не може да е крайно средство. Може да е крайна мярка.
    "Начина, по който, белия човек разбира войната е глупав, както и повечето му разбирания. Той би предпочел да нападне жените, децата и старците, докато спят, отколкото да се срещне очи в очи с мъжете от даден народ. Би предпочел да ни зарази със смъртоносна болест, вместо да се изправи с оръжие срещу нас."
    Ето това исках да кажа и аз, но за съжаление мислите ми са прекалено разпилени, за да успея да ги подредя в такъв хубав отговор като твоя Усмивчица Всъщност американците имат огромна икономическа полза от изработването на оръжия и не само те де Усмивчица
    Цитат
    Ако се обърнем за пример, към дивата природа, ще видим как е правилно. Там принципа е ясен. Които са по-силни, по-пъргави и по-находчиви, оцеляват, множат се и създават силно поколение.
    И именно поради начина, за водене на война, на белия човек, човешкия род, сега е ленив, кекав, болнав и глупав, а мъжете са в книгите им по история.
    Именно..в природата е борба за оцеляване..но там винаги има баланс..един прайд няма да убие цяло стадо антилопи, дори и да може, ще убие само една,и то тази, която е най-слаба и бяга най-бавно Усмивчица
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• « Отговор #37 -: Януари 28, 2012, 15:28:34 »

Много прогнози на футуролози отпреди 20-30 години не се сбъднаха.
    По памет-до 2012 г. например прогнозираха че ще има колония на Марс,станция на Луната и др. подобни.
    Нищо подобно даже няма и като проект с днешна дата...
    Напротив -света е в рецесия и се изострят политическите отношения,масови вълнения и др.
    Нещо куца в световния ред като такъв в момента...
    Представете си какво наистина би могло да бъде ако човешкия потенциал се насочи в една обща цел
    и ако се спре производството на всякакви оръжия в световен мащаб-дори и на огнестрелни оръжия.
    В Сингапур да речем за незаконно притежаване на оръжие и наркотици се предвижда смъртно наказание без право на обжалване.
    Презумпцията е проста - щом имаш оръжие си потенциален убиец,щом имаш наркотици си потенциален масов убиец.
    Просто и ефикасно... ако искаш пробвай се...
    За сравнение - весело сбиване в публично заведение-завършека е насинени физиономии и някой друг избит зъб.
    Арестуваните участници без значение кой виновен или невинен ЗАЕДНО след това търпят наказание...
    В една килия,заедно работят обществено полезен труд,плащат 5000 сингапурски долара и накрая в някой мол на публично място най-унизително им свалят дрехите и понасят няколко удара с тънка бамбукова пръчка.Унижението е огромно и за двамата.
    Просто и ефикасно...после пак продължавай с побоищата...
    За хвърлен фас или дъвка на улицата ако те хванат - 200 сингапурски долара.
    Е няма да ви кажа докато пуша цигара как старателно си търся място на улицата където МОЖЕ да си хвърля фаса накрая.
    Чистотата там е пословична. Усмивчица
    Законите там се прилагат безапелационно.
    На моменти си представям тази идея в световен мащаб приложена...а не както е в момента само на книга и то в смекчен ''демократичен'' вариант.
    В древна Елада-люлката на демокрацията-антисоциалните елементи и граждани които вредят на града и жителите му са били изгонвани след гласуване във форума от града без право на завръщане,имуществото им е бивало конфискувано в полза на града.
    Интересно е че този принцип на демокрацията не е сериозно застъпен в много демократични страни,както е например ''свободата'' на словото.
    Малко встрани от темата се получава-но според мен агресията ако се тушира още в зародиш много локални конфликти и войни нямаше да ги има.
    Насилието ражда насилие.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #38 -: Януари 28, 2012, 18:51:56 »

Цитат
    според мен агресията ако се тушира още в зародиш много локални конфликти и войни нямаше да ги има.
    Насилието ражда насилие.

Много точно. Войната е насилие. Войната е агресия. Войната е смърт. Всичко в живата природа, дивата, която толкова се дава за пример, е родено да изяде нещо или да бъде изядено - растение, тревопасни, хищници и т.н.. Накрая то все пак умира. Ние, хората, се стремим да бъдем вечни, да създаваме вечни неща и и т.н., но нашите любими хора - умират, нашите любими мечти умират, с нас. Ние умираме. Любовта, затворена в материя, остарява и умира. Това искам да кажа.

Една шайка "умници" смятат хората за диваци и са решили да ни управляват с цената на всичко. Те създават войните и различията, които водят до тях, а и произтичат от тях. За война ти трябват пари - има банки. С тези пари взимаш оръжие. С него въоръжаваш бедни хора , готови на всичко за нужната сума. Само че след войната ти не обогатяваш народа, а своите военачалници и приближени. Народа е недоволен и банките те бутат от властта, слагайки техни хора, които обединяват умни и глупави в едно смесено общество, а в основата са физическите нужди, които карат глупавия да действа. Накрая идеята е, виждам, да се наложи световна автокрация, а свободата да се контролира от тези хора.

Войните ни придвижват с една стъпка към този план. Те нямат за цел взаимно разбиране, както словесните спорове, нямат за цел забавление и развиване на волята като спортните битки. Те имат за цел да превърнат света в един ад, чрез страх, отчаяние и омраза, отнемайки ни изконните ценности! И войната води до там.

Тяхната философия е че престъпника не е сложен. Всеки който се бунтува против реда трябва да бъде съден като боклук, а не да бъде разбран като човешко същество, като индивид с чувства! Всеки различен трябва да бъде смлян! Това би родило още повече омраза. Това ражда още повече страх и едните, и у другите, а единствените доволни са от властта. Властта претендира да е богоизбрана. Кой ще да е този Бог, коя ще да е тази Вселена, която действа така безмилостно и методично...освен физическата?

На Изток за велик войн се е смятал този който е успявал да избегне войната. Или когато тя е била безнадеждна, а човек е трябвало да поеме отговорност за справедливостта в обществото той е пчелел с минимален брой жертви и действия. Той е печелил войната предварително - великия ум на стратега. Иисус водил ли е войни!? Не, и са го разпнали. Църквата водела ли е войни? Да, и просперира и до днес. Мохамед си е взел поука от това, налагайки исляма с оръжие срещу насилниците и с любовта на насилваните. И е на второ място, като религия с извратено ядро. Будизма учи на мир и е пренебрегван от Запада. Но самият будизъм е затворен за останалия свят, освен за източния.

Цитат

И Зевс смята така. Зевс, бога на боговете. Но кой служи на Благия Бог? Прометей. Зевс е тиранин. Във физическия свят, за неосъзнатите организми, които се водят само от инстинкти, като останалите животни и растения, това върши работа..., но хей!, ние сме хора, използваме магическо Слово и творим изкуство...и се обичаме не от привързарност или зависимост към нашия господар, а защото Духа ни така повелява, Волята му. Често тя е против съществуваща система.

Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #39 -: Януари 29, 2012, 09:51:28 »

Цитат на: Странник
    Нищо подобно даже няма и като проект с днешна дата...
    Всъщност, заселването на Луната е въпрос на малко време. Марс... там мисля, че след доста повече години, но сам ще си стане годен за живот. Сега е студеничко. Иначе... ако не друго, поне беше установено, че земята не е уникален обект, който се носи из пространството самотен. В млечния път били милярди и все около звезди, подобни на слънцето. Метода, според който установяват наличието на тези планети, не е много надежден, но аз поне съм склонен да приема подобни твърдения за вероятни.

Нещо куца в световния ред като такъв в момента...
    Ти па! Няма такова нещо!  
    Представете си какво наистина би могло да бъде ако човешкия потенциал се насочи в една обща цел
    и ако се спре производството на всякакви оръжия в световен мащаб-дори и на огнестрелни оръжия.
    Добре, че не каза хладни, защото щях да изпротестирам. Иначе, да, за огнестрелните и най-вече за оръжията за масово поразяване съм много за - да се обезвредят.

Арестуваните участници без значение кой виновен или невинен ЗАЕДНО след това търпят наказание...
    В една килия,заедно работят обществено полезен труд,плащат 5000 сингапурски долара и накрая в някой мол на публично място най-унизително им свалят дрехите и понасят няколко удара с тънка бамбукова пръчка.Унижението е огромно и за двамата.
    Просто и ефикасно...после пак продължавай с побоищата...
    Жалееш за тошковия режим, ми се струва.
    За хвърлен фас или дъвка на улицата ако те хванат - 200 сингапурски долара.
    Е няма да ви кажа докато пуша цигара как старателно си търся място на улицата където МОЖЕ да си хвърля фаса накрая.
    Страха от глобата ли те накара да потърсиш, подходящо място за фаса си? Ами не мога да се съглася с подобни системи.
    На моменти си представям тази идея в световен мащаб приложена...а не както е в момента само на книга и то в смекчен ''демократичен'' вариант.
    А представял ли си си идеята, когато хората са достатъчно осъзнати и разумни, че да не се нуждаят от писани правила и страх от наказание?
    Малко встрани от темата се получава-но според мен агресията ако се тушира още в зародиш много локални конфликти и войни нямаше да ги има.
    Войната е бизнес. Най-доходоносния бизнес за световната банка. Това - колко хора ще умрат, какви ще са щетите и кой ще спечели, изобщо не ги вълнува. Вълнува ги, само и единствено, да се задържи, колкото се може повече, самия конфликт. Най-добрия пример е войната във Виетнам. Ясно личи, че идеята на американците не е да спечелят тази война, а да я проточат, колкото се може повече.
    В основата на цялата дандания е следващия по важност бизнес сектор - наркотрафика, а в арабските страни петрола и пак наркотрафика. Японците нямат нито петрол, нито надеждни контрабандни коридори и за това отнесоха двете ядрени бомби. Там нещата трябваше да приключат бързо. Критиките в пресата се изпаряват за седмица-две. По-дълго критикуваха изпуснатата дузпа на Роберто Баджо, срещу Бразилия, на финала за световното.
    Цитат на: Аз съм
    Войната е насилие. Войната е агресия.
    Ами то и в спорта има насилие и агресия? В музиката, киното... залива ни отвсякъде идеята за насилие, агресия и яростно противопоставяне на всичко, с което човек не е съгласен и е отвъд разбиранията му. Основната функция и идея на мъжката природа е доминираща. Още от деца започваме да играем на фунийки, да се бием със съседни блокове, квартали и т.н., на различни нива и спортове. Това правим и като порастнем. Този порив не угасва. Единственото, което се променя, това е цената на играчките ни. Някога героите и големите имена са били, тези, които са силни, можещи и знаещи. Никой, обаче, няма итерес от съществуването на такива. Никой няма интерес, от това, хората да са наясно, с каквато и да било истина. Създават ти изкуствена система, така, както ние, когато си гледаме рибки, ги залъгваме, че са в морето. Спускат ни основната цел - парите, спускат ни религии, обречени каузи, алкохол, наркотици, разврат и всякакви клопки, само и само за да не се развиваме. Не и в правилната посока.
    Аквариума, обаче се е понапукал вече... и не знам кога, но скоро, ще рухне. Тези рибки, които гризат пукнатините, за да се случи това, се приучават да дишат извън аквариума, а захапката им става силна. Те ще оцелеят и след разпадането на аквариума.
    Цитат на: Аз съм
    Властта претендира да е богоизбрана. Кой ще да е този Бог, коя ще да е тази Вселена, която действа така безмилостно и методично...освен физическата?
    Властниците, независимо кога и къде, винаги са стигали до един етап, в който считали себе си за богоизбрани, а дори и за полубогове. Древна Гърция, Египет, Вавиалон, Инки, Ацтеки, Древен Рим, третия райх, японските династии, а сега - американците и по-точно, фамилиите, които "имат акции" във федералния резерв. Не е трудно да се досети човек, че съдбата им няма да е по-различна, от тази на останалите. Въпроса е следващите кои ще са. Китайците? Руснаците? Не... Според мен, тази епоха на гнет и налагане на волята чрез сила, е към своя край.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #40 -: Януари 29, 2012, 18:44:11 »

Цитат
    Ами то и в спорта има насилие и агресия?
       В спорта няма смърт като във войната. Там всичко е само символично. Спорта служи чрез символични изпитания да ти калява духа или пък да те забавлява просто. Войната само историците ги забавлява, а изпитанията хич не са символични.

Цитат
    залива ни отвсякъде идеята за насилие, агресия и яростно противопоставяне на всичко, с което човек не е съгласен и е отвъд разбиранията му. Основната функция и идея на мъжката природа е доминираща.
      Именно, филмите са възпитали това общество. В тях лъжата, измамата, кръвта и избиването на невинни са представени като нещо естествено, като инструмент на злото, и ние можем да победим злото като му отвърнем с по-голямо зло. Много извратено.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #41 -: Януари 29, 2012, 23:18:26 »

Цитат на: Аэ съм
    В спорта няма смърт като във войната. Там всичко е само символично. Спорта служи чрез символични изпитания да ти калява духа или пък да те забавлява просто.
    В съвременния спорт, спортистите се подлагат на какви ли не химически обработки, само и само да надминат човешките способности. Сега дори и спорта е повече бизнес, отколкото спорт. Това както и да е.
    Всяка битка калява духа. Да, някога олимпийците са забавлявали боговете, в Елада, от където тръгва всичко. Но именно в омировия епос, там, където описва кръвопролитията, по време на троянската война, има едно сравнение, с което съм напълно съгласен. Сравнение, между битката с равностоен враг и секса с красива жена.

Войната само историците ги забавлява, а изпитанията хич не са символични.
    Няма такова нещо. Докато не си участвал, няма как да се прозинесеш с такава категоричност.
    Не всички битки приключват, с пълното унищожение на едната воюваща страна.
    При индианците, например, отбелязването на ку е било оценявано много по-високо, като подвиг, от убийството на враг. Това отбелязване, се състои в удряне на врага с ку стик или ръка.
    Характера на техните битки е бил много повече спортен, отколкото желание за изколване на врага.
    Именно това, много им е пречило, отначало, при сблъсъците с белите, тъй като за тях не е имало никакви правила или принципи.

филмите са възпитали това общество.
    Или кой каквото си е избрал.

Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #42 -: Февруари 01, 2012, 16:08:08 »

Да, така е, но все пак ние говорим конкретно за Елада или индианците. Всъщност войната сама по себе си е доста далеч от тези неща, които ти даде като примери.
    Активен
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #43 -: Февруари 02, 2012, 10:48:18 »

Не одобрявам войната във всичките й форми!

Аз съм за мира и доколкото мога ще се боря за него.
    Активен

Никога не казвай никога!
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #44 -: Февруари 02, 2012, 17:20:59 »

Не одобрявам войната във всичките й форми!

Аз съм за мира и доколкото мога ще се боря за него.

Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Информацията като енергия, енергията като информация
    Духовни учения
    Administrator 0 1191 Последна<br />публикация Юни 23, 2009, 22:32:40
    от Administrator
    Хората като жители на вечността
    Духовни учения
    Administrator 1 1472 Последна<br />публикация Януари 28, 2010, 20:25:00
    от delfin
    Войната « 1 2 3 4 »
    Обща тематика
    Venus 47 1585 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 23:12:03
    от The One
    Парите като дълг
    Филми
    Amaranth 1 1553 Последна<br />публикация Април 19, 2011, 02:08:53
    от dtmf
    Защо като се събудя?
    Моите сънища
    i.am.eternal 10 1213 Последна<br />публикация Април 11, 2011, 19:35:49
    от xxxx

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright