Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Бихте ли продали душата си?  (Прочетена 3071 пъти)
sianna
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #45 -: Ноември 07, 2012, 01:31:03 »

Ще перефразирам една поучителна историйка- не я помня дословно и не знам откъде да я намеря, за да я цитирам (разказаха ми я) . /обичам си я/
       Един мъж много искал да влезне в Царството Небесно. И посветил живота си на това. Минавали години... и през тях, и той преминавал, преодолявайки какви ли не изпитания. И ето, че един ден, както си вървял по пътя ,вижда пред себе си врата, пред която стои белобрад старец с внушителна осанка, който го гледал усмихнато и казал:
    "Добре дошъл! Това е, вратата на Небесното Царство. Ти,стигна до тук, защото премина достойно през всичките изпитания. Но, има още едно - последното. И му подал в ръката лък и стрела. Ето, с този лък ще трябва да уцелиш ,ей, онази ябълка. "
    Погледнал мъжът към тази посока, която старецът му показвал с ръка и видял момче, върху чиято глава била поставена ябълката.  Изтръпнал. Гледал няколко минути момчето, ябълката и после казал:
    " Но, аз никога не съм стрелял с лък. Мога да опитам, като вложа цялото си старание, вяра, умение и каквото стане. Но, ако не е поставена върху момчето. Ами, ако не уцеля ябълката, а улуча момчето! "
    "Това е изпитанието. Както искаш"-отвърнал старецът.
    Свел глава мъжът. Постоял така, замислено. После , мълчаливо тръгнал обратно по пътя.
    Едва направил няколко крачки и усетил ръка на рамото си . Обърнал се и видял стареца. Широко усмихнат да го пита: "Къде отиваш?"
    "Връщам се"-отвърнал мъжът. Не издържах изпитанието.
    "Напротив. Издържа го. В това се състои изпитанието- ДА НЕ Е НА ВСЯКА ЦЕНА"
    Активен
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #46 -: Декември 13, 2012, 01:18:24 »

Много хора са си продали душата на дявола, но не го наричат така(това е символично наименование).
    Примерно ако си престъпник и застреляш някой цивилен за да го ограбиш, си си продал душата на дявола(т.е. извършил си зло и рискуваш да си погубиш душата), в замяна на пари->власт.
    Не върши зло, ако те е страх от възмездието(на този или онзи свят ако вярваш в безсмъртието на душата, ако не вярваш може и да не ти пука), това се нарича Божи страх и е единственият "добър" страх.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Страници:  1 2 3 [4]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Възрасти на душата « 1 2 ... 7 8 »
    Духовни учения
    Administrator 115 11483 Последна<br />публикация Февруари 01, 2013, 22:09:45
    от Timesbehind
    Отделяне на душата от тялото « 1 2 »
    Видео клипове
    Spirit 26 4863 Последна<br />публикация Август 16, 2012, 17:09:44
    от Mizore
    Каква бихте искали да бъде бъдещата България и как бихте я направили такава?
    За България
    Аэ съм 6 952 Последна<br />публикация Май 06, 2011, 12:38:04
    от Sita
    Как бихте описали цветовете на един незрящ човек?
    Въпроси и отговори
    ... 4 989 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 14:48:56
    от ИВЕВЕ
    Душата в очите ли се намира « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 46 2384 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 14:17:59
    от Финист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright