Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Бихте ли продали душата си?  (Прочетена 3069 пъти)
Star Rover
Неактивен Неактивен

Публикации: 53

« Отговор #15 -: Февруари 22, 2012, 23:32:42 »

Съзнанието,разума,емоциите могат да служат на нечии интереси.
Зависи кое ще се постави на първо място и дали въобще е осъзнат гласът на Душата.

Абсолютно.
Нека все повече хората търсят този глас и да го намират в името на един по-добър свят, и истинското щастие.
Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
Orion
Търсеща истината..
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #16 -: Февруари 22, 2012, 23:45:55 »

Душата е единственото нещо, което НАИСТИНА притежаваме и си е само наше..не знам какъв човек трябва да си, за да я продадеш..бих дала живота си, за да запазя душата си..
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    Иван
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #17 -: Февруари 23, 2012, 00:39:11 »

И аз приемам продаванетео на душата като метафора иразяваща се в ''реалността'' като изневеряване на дадени идеали и ценности и достигане до грехопадение. Предполагам, че на повечето се е случвало да извършат нещо което попринцип не харесват и после да съжаляват за постъпката си, но факта, че са го извършили остава. Така го разбирам аз залитване в страни от пътя както казват. Нима лъжците и крадците незнаят, че не е добре да крадеш и лъжеш, но го правят, а на някои им доставя и удоволствие сигурно. Това както и други подобни примери също за мен са вид "продаване на Душата" изневяра на Душата, грехопадение и обричане на Душата. Знам ли и аз? Иначе Душата колкото си е наша толква и не е, нещата са относителни аз ги виждам малко като встъпването на един младеж в Живота които започва сам да опипва и опознава новите неща с които се сблъсква, но и родителите някои дават напътствия, отговорноста за развитието му е разделена в някаква степен, така приемам, че и с Душата ни е нещо подобно. Това е лично мнение и не задължавам никои с него, а смятам че човек трябва да стигне до някакво собствено разбиране, естествено риска да се захласнем по нещо със съмнителни качества и достоверност също го има. Поздрави на всички.
    Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #18 -: Февруари 23, 2012, 01:14:48 »

Душата е единственото нещо, което НАИСТИНА притежаваме и си е само наше..не знам какъв човек трябва да си, за да я продадеш..бих дала живота си, за да запазя душата си..
    Това персонално към мен ли е, или като цяло? Аз нищо, никому не съм продавал Усмивчица
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #19 -: Февруари 23, 2012, 01:51:11 »

Нееееееееееееее, това ми се роди в главичката като прочетох темата..свързано е единствено и само с мен..
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #20 -: Март 30, 2012, 17:21:00 »

Душата оформя тяло,съзнание и разум и когато си отиде всичко това се връща там откъдето е дошло.
    Можем ли да продаваме нещо което така или иначе не е наше?
    Или това е поредната илюзия?

Е, ако не е наше, а го продадем, значи сме дяволски добри продавачи. Усмивчица

Но, как да не е наше, като всъщност това сме ние? В този ред на мисли, правилно ли е да сложим нарицателното "духовна ку**а" на някой продал душата си? Усмивчица
    Според мен си на прав път Усмивчица Усмивчица Усмивчица Сита..
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Март 30, 2012, 17:26:29 »

Чудя се, защо си правя труда да го коментирам..все пак..
    Душата не се продава, будалички  Ухилен , само се дава под наем до края на вечността!!Хахаха как звучи само..
    Мисля, че това отговаря и на други въпроси, като например, как да си я върнем и там онова за двете души на шизофреника ...ии хаха да  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
    Смешен ден е днес..мхм!
    Активен
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #22 -: Март 30, 2012, 18:37:08 »

какво мислите, че става с душата ви, когато я продадете?

консервира се в буркан и стои наред с другите буркани (кои пълни кои празни), в едно огромно и дълго помещение с много рафтове, но това беше преди сега бурканите май са изпочупени и душите се реят в едни затворени пространства където се ползват като впрегатни животни

а човек който е продал душата си изглежда грозно, едно такова лицето му придобива мъртвешки вид и очите му са ужасни, все едно гледаш начален стадии на зомби
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Март 30, 2012, 23:26:03 »

консервира се в буркан и стои наред с другите буркани (кои пълни кои празни), в едно огромно и дълго помещение с много рафтове, но това беше преди сега бурканите май са изпочупени и душите се реят в едни затворени пространства където се ползват като впрегатни животни

а човек който е продал душата си изглежда грозно, едно такова лицето му придобива мъртвешки вид и очите му са ужасни, все едно гледаш начален стадии на зомби

Права си, права си!Абсолютно съм съгласна с това мнение.
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #24 -: Март 31, 2012, 00:03:16 »

Права си, права си!Абсолютно съм съгласна с това мнение.
    Как може да знаете, че да го твърдите Усмивчица
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Март 31, 2012, 04:32:51 »

Аз мога да го твърдя.. Усмивчица
    Активен
    execute
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

« Отговор #26 -: Април 11, 2012, 16:42:58 »

Съществува ли за вас условие, при което бихте продали душата си на дявола?
    Без значение дали то е свързано с изцяло егоистични мисли и желания или пък, за да постигнете нещо, с което да помогнете за други? Един вид да предадете себе си в жертва, но правейки живота на други по-лесен.

И въобще, вярвате ли, че действително това може да стане? Ако не, защо? Ако да, мислите ли, че след време бихте могли да измамите дявола, или пък да разчитате на божието спасение?

редакция - изпуснах да попитам, какво мислите, че става с душата ви, когато я продадете?

Каквото и да става няма да я "продам" особено на рогатия Намигване
    и за друг душата няма да я "продам" тя си е лично моя + това той е доста хитър немисля  че човека заради който съм я продал ще живее добре после
    Сега точно тва "продаване" не е точно така всеки който учавства в култ към дявола душата му е "продадена"
    но и всеки покаял се ще живее при господ на небесата същност тва "продаване" не е точно продаване а доброволно даване на душата защото 100 % съм сигорен няма да си изпълни обещанието и това продаване той не ви взима точно душата а вии сте му като роб през целия си живот испълнявате каквото ви каже а и след акто умрете ще се присаидините към неговите орди  малко уплетено стана ама не можах хубаво да се изкажа да но сте ме разбрали Усмивчица
    Активен
    Release the GooD :)
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

• Град: Бургас
  • « Отговор #27 -: Април 11, 2012, 20:15:39 »

"а човек който е продал душата си изглежда грозно, едно такова лицето му придобива мъртвешки вид и очите му са ужасни, все едно гледаш начален стадии на зомби"

Виждал съм такова същество описано в цитата ... на сън Усмивчица
    грозна картина Усмивчица

Та по темата,
    Докато четох коментарите ми дойде на ум следното:

продадена душа = да се откъснеш / дисконект Усмивчица / от създателя /Бог/
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #28 -: Април 11, 2012, 21:05:26 »

Здравейте и от мен, искам да използвам темата за да задам следния въпрос:
    Може ли човек да продаде нещо над което няма власт, няма сила и най-важното не притежава? Да отидеш в болницата и да си продадеш или дадеш бъбрек, това може. Душата не е материална, дадена ни е за да събираме преживявания, опитност и неща за който все още не знаем. Това е само хипотеза, но е една доста реална такава. Да "продадеш душата си" според мен е погрешен израз, който по-скоро означава да предадеш собствените си убеждения по отношение на гледната ти точка за нещата от живота, общо казано.

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #29 -: Април 12, 2012, 01:20:58 »

Здравейте и от мен, искам да използвам темата за да задам следния въпрос:
    Може ли човек да продаде нещо над което няма власт, няма сила и най-важното не притежава? Да отидеш в болницата и да си продадеш или дадеш бъбрек, това може. Душата не е материална, дадена ни е за да събираме преживявания, опитност и неща за който все още не знаем. Това е само хипотеза, но е една доста реална такава. Да "продадеш душата си" според мен е погрешен израз, който по-скоро означава да предадеш собствените си убеждения по отношение на гледната ти точка за нещата от живота, общо казано.

Напълно споделям това което каза Житар.
    Искам да добавя само,че според мен масово сме си продали собствените убеждения и гледните точки и то от доста време насам.
    Именно сега си спомняме,че можем да си ги откупим и сме запретнали ръкави за да работим вътрешна работа която включва превръщането на оловото в злато.
    И понеже всеки един от нас е роден алхимик и много от нас вече са произвели достатъчно от това злато скоро ще станем свидетели на това как откупваме една едно от най-важните убеждения, а именно,че ние сме тези които творят всички убеждения.

И понеже творецът и творението не са отделени един от друг след като сътворим убежденията си ние ги преживяваме, а това ще ни изпълни с огромна отговорност какво творим и най-вече как го преживяваме.

А на въпроса "Бихте ли продали душата си(себе си)"?

Как можем да продадем себе си след като ние се нямаме?
    Ако имаме себе си тогава ние кой сме? Усмивчица

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Възрасти на душата « 1 2 ... 7 8 »
    Духовни учения
    Administrator 115 11483 Последна<br />публикация Февруари 01, 2013, 22:09:45
    от Timesbehind
    Отделяне на душата от тялото « 1 2 »
    Видео клипове
    Spirit 26 4862 Последна<br />публикация Август 16, 2012, 17:09:44
    от Mizore
    Каква бихте искали да бъде бъдещата България и как бихте я направили такава?
    За България
    Аэ съм 6 952 Последна<br />публикация Май 06, 2011, 12:38:04
    от Sita
    Как бихте описали цветовете на един незрящ човек?
    Въпроси и отговори
    ... 4 989 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 14:48:56
    от ИВЕВЕ
    Душата в очите ли се намира « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 46 2384 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 14:17:59
    от Финист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright