Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Бихте ли продали душата си?  (Прочетена 3021 пъти)
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« -: Февруари 19, 2012, 19:37:36 »

Съществува ли за вас условие, при което бихте продали душата си на дявола?
Без значение дали то е свързано с изцяло егоистични мисли и желания или пък, за да постигнете нещо, с което да помогнете за други? Един вид да предадете себе си в жертва, но правейки живота на други по-лесен.

И въобще, вярвате ли, че действително това може да стане? Ако не, защо? Ако да, мислите ли, че след време бихте могли да измамите дявола, или пък да разчитате на божието спасение?

редакция - изпуснах да попитам, какво мислите, че става с душата ви, когато я продадете?
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Февруари 19, 2012, 19:41:43 »

Не. Бих дал всичко останало що имам, но не и душата си.
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 19:48:33 от Аэ съм » Активен
Harpi
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #2 -: Февруари 19, 2012, 21:00:20 »

какво мислите, че става с душата ви, когато я продадете?
    Търгува се на борсата
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    Morena
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #3 -: Февруари 19, 2012, 21:57:39 »

Дяволът няма интерес към мен. Ухилен Веселяк  Плезещ се
    Активен
    zenitov
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

• Град: София
  • RED BULL GIVES YOU...super bad farts

« Отговор #4 -: Февруари 20, 2012, 06:43:05 »

Преди време гледах филм с такъв пример. Момче разбира, че баща му е неизлечимо болен и му остават броени дни. За "късмет" се появява услужлив непознат, който обещава, че ще излекува бащата, ако момчето му "продаде" душата си. Естествено хлапето се съгласява и на другия ден бащата е напълно здрав, а сина му щастлив...   След няколко часа бащата катастрофира фатално и загива.

И въобще, вярвате ли, че действително това може да стане? Ако не, защо? Ако да, мислите ли, че след време бихте могли да измамите дявола, или пък да разчитате на божието спасение?

редакция - изпуснах да попитам, какво мислите, че става с душата ви, когато я продадете?

Чел съм, че това е едва ли не практика сред управляващият световен елит и тайните им общества, но факти за това няма. За Хитлер имаше подобен документален филм, но само теории.    Колкото до божието спасение, ако вече си спазарил душата, то май няма да има какво да ти се спасява.

Активен

Не е важно какво ми говорят, а какво чувам...(факт)
    Harpi
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Февруари 20, 2012, 12:13:24 »

Моята е тренирана - аз я продавам , а тя се връща. Некой ден дяволчето ке ни бие и двете .

Вярвам , че човек има право /даже си е задължение/да греши в този живот и да си бере плодовете на грешките. Някой беше казал: не е проблем да паднеш, важното е да се изправиш и да продължиш.-цитирам по памет , буквалистите да не се ядосват , че се образуват бръчки.
    « Последна редакция: Февруари 20, 2012, 12:22:13 от Harpi » Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #6 -: Февруари 20, 2012, 13:25:59 »

Съществува ли за вас условие, при което бихте продали душата си на дявола?
    Не.

Един вид да предадете себе си в жертва, но правейки живота на други по-лесен.
    Няма такова нещо като жертване. Ако искам по някакъв начин да улесня нечий живот (друга тема е колко редно е това, тъй че няма да го коментирам), какъв по-добър начин от това да съхраня душата си и с все сърце да се посветя на каузата си?
    Подобно жертване е само оправдание за невъзможността на човек да изпълни желаното или приеме случващото се, няма как да е ползотворно.

И въобще, вярвате ли, че действително това може да стане?
    Ами то става. Според мен, политиците, хората от управляващия елит до един са се продали - на дявола ли, на алчността и властолюбието си ли, няма значение...

Ако да, мислите ли, че след време бихте могли да измамите дявола, или пък да разчитате на божието спасение?
    Няма божие спасение, поне аз така мисля - човек се спасява сам като Бог му помага. Но, иначе, да - "продаването на душата" може да изисква научаването на някой важен житейски урок... Когато човек осъзнае какво иска и защо, той го получава. Същото е и със свободата, тя е неприкосновена и не подлежи на "продажба".

изпуснах да попитам, какво мислите, че става с душата ви, когато я продадете?
    Минава време и си я връщаме обратно.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Февруари 20, 2012, 14:25:20 »

Цитат
    Преди време гледах филм с такъв пример. Момче разбира, че баща му е неизлечимо болен и му остават броени дни. За "късмет" се появява услужлив непознат, който обещава, че ще излекува бащата, ако момчето му "продаде" душата си. Естествено хлапето се съгласява и на другия ден бащата е напълно здрав, а сина му щастлив...   След няколко часа бащата катастрофира фатално и загива.

Това е "Призрачен ездач" с Никълъс Кейдж.
    Активен
    Иван
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #8 -: Февруари 22, 2012, 04:28:39 »

Готина тема, не мога да отговоря еднозначно дали бих продал душата си попринцип не, обаче всички знаем че едно е на думи, а друго на практиката, затова отговарям така позовавайки се на поговорката "Голям залък лаяни, голяма дума не казваи." Колкото до това за наказанието аз съм си изградил мнението, че всичко е Едно, като следва дуалостичен принцип в своето развитие, нещо като да играеш Шах сам и въпреки това да се развиваш и напредваш. Попринцип за обсъжданата тематика употребата на термини като грешки, страдание, наказания не ми допада и предпочитам да използвам урок, научен и ненаучен урок, макар че наистина някога човешките ми измерения незнаят как да приемат дадени неща, като урок, а не като наказание. Вероятно има и силна Кармична зависимост която следва душите ни, но смптам че и там имаме известна свобода иначе се оказва, че живеем по един вече написан сценари и Свободата се губи, е и тогава каде отива така важното развитие. Смятам, че с деиствията и мислите си имаме възможноста да изменяма Кармата, естествено наи вероятно пак във някакви граници. Смятам, че и до голяма степен наще ценносто и стремежи се определят и от средата в която живеем, а от там вече повлияват и на деиствията ни. Неща като Его, комплекси и зависимости влиаят на нашите деиствия, а тях вероятно ги притежават 97% от хората на Земята. Затова и понякога се отнасъм към отшелничество и отшелническите практики на Йогите смятаики ги за наивни, а понякога осъзнавам, че вероятно с така да се каже постигането на постута в потребностите те освобождават и своето съзнание от зависимости и Душата им се пречиства и свободна започва да работи на друго ниво. Та цялото това го свързвам, че към колкото повече неща и по-силно си привързан толкова можеби повече има за които да си продадеш душата или също да изпаднеш в Грях. Това е само моето скромно мнение, градящо се на прочетено, чуто. В книгите на Мулдашев се разглеждат изброените неща също и в книгата на Лао Дзъ   Дао Дъ Дзин, сигурно и още много други, но това са които са ми направили впечатление. Поздрави и щастие на всички!
    Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Февруари 22, 2012, 09:36:22 »

Душата оформя тяло,съзнание и разум и когато си отиде всичко това се връща там откъдето е дошло.
    Можем ли да продаваме нещо което така или иначе не е наше?
    Или това е поредната илюзия?
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #10 -: Февруари 22, 2012, 12:00:47 »

Душата оформя тяло,съзнание и разум и когато си отиде всичко това се връща там откъдето е дошло.
    Можем ли да продаваме нещо което така или иначе не е наше?
    Или това е поредната илюзия?

Е, ако не е наше, а го продадем, значи сме дяволски добри продавачи. Усмивчица

Но, как да не е наше, като всъщност това сме ние? В този ред на мисли, правилно ли е да сложим нарицателното "духовна ку**а" на някой продал душата си? Усмивчица
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Февруари 22, 2012, 14:34:38 »

Самата идея да си продадеш Душата ми се вижда забавна поради някои прости аксиоми...
    1.Всеки си има Душа - две няма ли да са малко в повече...малко шизофренично става...поредната човешка илюзия преекспонирана в една по-висша реалност.
    2.Как ще накараш една Душа да служи продадена - след като е дошла от Създателя и се връща при него накрая и няма принадлежност...?
    Ако допуснем че все пак я продадем - оставаме без Душа ли?
    Какво ли следва след това?
    Една Душа служи на друга (пък бил и той дявола) след като и двете са направени от едно също и са дошли от един и същ Създател?
    Една Душа да е по-висша от друга?
    Само външните прояви са различни...
    Нищо не е такова каквото изглежда...

Активен

Harpi
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Февруари 22, 2012, 15:27:03 »

Една Душа служи на друга (пък бил и той дявола) след като и двете са направени от едно също и са дошли от един и същ Създател?

Ами -да, започнеш ли да правиш компромиси със собствената си същност път и цели , по каквито и да е измамни причини вече е признак че си я продал . Винаги има хора , организации .... ,които си пазарят душички по този начин. Тогава ти следваш чужди цели и следователно служиш на друга душа.
    Активен

Star Rover
    Неактивен Неактивен

Публикации: 53

« Отговор #13 -: Февруари 22, 2012, 15:40:12 »

Самата идея да си продадеш душата е стара метафора. За мен тя значи да направиш избор в живота противно на висшата ти перспектива (стига да си я открил), както и да забулиш най-съкровените, душевни желания в името на нещо, пред което си се подчинил сам, съзнателно или не. Лично аз не бих го направил.
    Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Февруари 22, 2012, 16:57:34 »

Съзнанието,разума,емоциите могат да служат на нечии интереси.
    Зависи кое ще се постави на първо място и дали въобще е осъзнат гласът на Душата.
    Не е въпрос на семантика разграничаването на Душата от изброените по-горе...
    Поне според мен е така...
    Истина е че трудно и се разграничават от едното цяло което сме...
    « Последна редакция: Февруари 22, 2012, 17:06:45 от Странник » Активен

Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Възрасти на душата « 1 2 ... 7 8 »
    Духовни учения
    Administrator 115 11416 Последна<br />публикация Февруари 01, 2013, 22:09:45
    от Timesbehind
    Отделяне на душата от тялото « 1 2 »
    Видео клипове
    Spirit 26 4825 Последна<br />публикация Август 16, 2012, 17:09:44
    от Mizore
    Каква бихте искали да бъде бъдещата България и как бихте я направили такава?
    За България
    Аэ съм 6 938 Последна<br />публикация Май 06, 2011, 12:38:04
    от Sita
    Как бихте описали цветовете на един незрящ човек?
    Въпроси и отговори
    ... 4 967 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 14:48:56
    от ИВЕВЕ
    Душата в очите ли се намира « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 46 2353 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 14:17:59
    от Финист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright