Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Български дух  (Прочетена 1038 пъти)
{-^-}
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

да

« -: Февруари 18, 2012, 13:12:45 »

Искам да нахвърлям някой мисли и ако някой не е съгласен или иска да ме допълни, ще се радвам да чуя и неговото мнение: Че има нации които натискат българите надолу от извесно (или доста) време е ясно.. Това според мен докарва хората до положение да тъпчат на едно място и да закърняват. Да се радват на малко (било то материално или духовно (всеки сам определя дали иска да увеличава своя дух или своя джоб.. аз предпочидам духа ) ) и да не се стремят към голямото. Към това България да бъде водеща духовна нация, далеч по напред от останалите! Били сме такива в миналото! Сега много хора може би ще кажат - "Да бе, виж в какво положение сме!", "България никога няма да се оправи!", Българина е еди си какъв.. ! , "Политиците.." ! Не заставам срещу тези твърдения, интересува ме само с какво мога да съм полезен. Да се случи каквото искам - България да се превърне в духовен център на земята! Защото когато другите живяха в благоденствие ние страдахме, а сега идва повратен момент.. И така стремете се да бъдете силни - не подценявайте силата на мисълта (използвайте я за добро) тя подчинява реалноста.. Ако искате да разберете нещо което не знаете - попитайте вътре в себе си и скоро ще разберете отговора.. Според мен Бог е всичко, а Христос е във всеки един от нас и ни помага.. Подавайте ръка на всеки който я поиска, защото Бог иска от всеки един да бъде добър (всичко положително) и с всеки ден да става все по силен.. Всеки сам избира дали да вярва в Бог, но който вярва няма да спре да се развива, защото "Бог не изоставя уповаващите на Него"! Извинявайте че така хаотични са ми мислите, искам да знам какво ще кажете и Вие Усмивчица
Активен

Живей за мига
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Февруари 18, 2012, 14:28:00 »

Подкрепям написаното от теб.
    Ще направя един коментар относно ''национализирането'' на Духа в нас.
    Душите ни нямат пол,раса,националност или цвят на кожата...
    Тези ценности които споделяш са същите навсякъде по света под различни имена.
    Особено ярко (поне за мен) се откроява тибетския духовен свят.
    В много отношения в Тибет има скромно живеещи хора които са гиганти (образно казано) в духовен аспект.
    Техния пример,послания и подход към духовния мир са достатъчно известни вече по света.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Февруари 18, 2012, 14:33:33 »

Именно, добре е да уважаваме хората от всички раси, народности, националности - те са също толкова достойни, както са и българите.
    Бог не обича ли еднакво всички?
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #3 -: Февруари 19, 2012, 15:29:43 »

Именно, добре е да уважаваме хората от всички раси, народности, националности - те са също толкова достойни, както са и българите.
    Бог не обича ли еднакво всички?

Разбира се, че Бог обича еднакво всички, но същевременно обичта на Бог е различна за различните хора или по-точно начинът, по който тя бива възприемана.

Според мен това са разделения, през които преминаваме, за да осъзнаем, че хората сме много повече от общите рамки и ограничения и, че те са ни нужни единствено като препятствия, с които да се справяме. Но не са неща за пренебрегване - националността, поне за мен, е повод за гордост. Човек се ражда там, където му е мястото, нали? Тогава не е ли редно да се гордеем с хилядолетната ни история, с културата и знаменитите личности, които са българи? Както трябва да се радваме на красотата на природата, на общочовешките успехи (които, обаче, вървят в съвсем различна от градивната посока, тъй че не са кой знае каква радост... но пък показват каква сила бихме били, ако се стремяхме, всички, към прогрес).
    Националното самочувствие е нещо, което, за огромно съжаление, ни липсва и това е така, защото хората се поддават на манипулациите на телевизиите и т.н., все медии, целящи именно убиване на патриотизма и родолюбието.
    Неописуемо модерни са почващите с "Българите сме такива и такива", но пък все завършващи с негативизми изречения... И хората ги харесват, понеже хем "изтъкват истината", хем оправдават собствените им неудачи.

Можела съм да се родя и в Афганистан, и в Германия, примерно. И това ме кара да изпитвам огромна благодарност и радост, че съм българка, че съм от един славен народ. Може би бих изпитвала същото и в Афганистан, кой знае. Но всяко едно пътуване ме среща с невероятната природа по българските земи... И чувството, че по тези земи са живели едни от най-великите хора...
    Да, вярно е, че държавата има страшно много проблеми, но тях сами трябва да решим. На моменти се ядосвам, че са били допуснати... Но пък, от кого зависи дали ще бъдат решени, ако не от нас, българите?
    Вярвам, че лека полека хората ще се осъзнаем, ще започнем да развиваме потенциала си - не само в България, в цял свят. А наясно ли сме с възможностите си, няма система или обществен строй, който би могъл да просъществува в този си вид.

П.С.dragoev1, много хубаво мнение - напълно подкрепям казаното от теб.  Усмивчица
    Активен
    {-^-}
    **
    Неактивен Неактивен

да

« Отговор #4 -: Февруари 19, 2012, 19:09:06 »

Благодаря Ви Усмивчица Не знам дали ще ми повярвате, но виждам в бъдеще населението из другите държави в пълен хаос (дава ми се за пример Портогалия) бягат без цел и посока, а българите строени като войници - на които "генералите" са тяхните духовни водачи (ще бъдем притеснени но няма да напускаме строя)! България няма да спре да върви напред, може да е бавно (славно) в сравнение с другите държави, но когато те започнат да отстъпват ние ще продължим напред. Нещо което българите трябва да променят според мен е, че не трябва да се противопоставяме на другия когато иска да постигне нещо, а трябва да му помогнем днес, защото утре ще ни помогне той. Противопоставянето е помагало в миналото, защото хората са били злобни, а сега когато злобата постепенно ни напуска - противопоставянето вреди. Заедно можем всичко. Усмивчица
    Активен

Живей за мига
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #5 -: Февруари 22, 2012, 17:35:37 »

Благодаря Ви Усмивчица Не знам дали ще ми повярвате, но виждам в бъдеще населението из другите държави в пълен хаос (дава ми се за пример Портогалия) бягат без цел и посока, а българите строени като войници - на които "генералите" са тяхните духовни водачи (ще бъдем притеснени но няма да напускаме строя)! България няма да спре да върви напред, може да е бавно (славно) в сравнение с другите държави, но когато те започнат да отстъпват ние ще продължим напред. Нещо което българите трябва да променят според мен е, че не трябва да се противопоставяме на другия когато иска да постигне нещо, а трябва да му помогнем днес, защото утре ще ни помогне той. Противопоставянето е помагало в миналото, защото хората са били злобни, а сега когато злобата постепенно ни напуска - противопоставянето вреди. Заедно можем всичко. Усмивчица
    ;)За друга "аналогия" с "войници" не се ли сещаш?Замислих се Усмивчица
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    {-^-}
    **
    Неактивен Неактивен

да

« Отговор #6 -: Февруари 22, 2012, 17:39:21 »

хахаха Щуродино май не си съгласна с моите мнения Веселяк кажи ти какво мислиш Веселяк
    Активен

Живей за мига
    {-^-}
    **
    Неактивен Неактивен

да

« Отговор #7 -: Февруари 26, 2012, 19:18:51 »

А какво според трябва да се направи, за да се пивиши българския дух? Усмивчица
    Активен

Живей за мига
    {-^-}
    **
    Неактивен Неактивен

да

« Отговор #8 -: Март 04, 2012, 02:53:16 »

Къде според Вас е границата българския дух да не се надува като балон който може да се спука и вярата в Нас самите да намалее, и това българите да не забравяме да се сравняваме с най големите?!
    Активен

Живей за мига
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #9 -: Март 04, 2012, 15:08:33 »

А какво според трябва да се направи, за да се пивиши българския дух? Усмивчица
    Да си знаем историята, не е толкова трудно. Толкова поводи за гордост има.

Къде според Вас е границата българския дух да не се надува като балон който може да се спука и вярата в Нас самите да намалее, и това българите да не забравяме да се сравняваме с най големите?!
    Просто трябва да сме наясно с това кои сме. А и не е нужно да се сравняваме с никого, в крайна сметка всичко е стереотипи и всеки вид сравнение ще е в ущърб единствено на сравняваните страни - едната ще получи ненужна увереност, а другата ще загуби същата тази увереност. Няма "по-добри", "по-велики" и т.н.... Усмивчица
    Активен
    {-^-}
    **
    Неактивен Неактивен

да

« Отговор #10 -: Март 04, 2012, 17:19:07 »

Стабилна в отговорите Усмивчица Благодаря ти ИВЕВЕ Усмивчица
    Активен

Живей за мига
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #11 -: Март 04, 2012, 20:04:44 »

Стабилна в отговорите Усмивчица Благодаря ти ИВЕВЕ Усмивчица
    Аз благодаря за хубавите въпроси. Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright