Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: Вредно ли е месото според вас...
Вредно е
Полезно е
Всеедно ми е
Жал ме е за животните.Вредно
Без месо не мога

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Истината за месото  (Прочетена 4843 пъти)
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #30 -: Септември 27, 2012, 18:49:39 »

Абе Сън  Ухилен да ти кажа според мен нещата са малко като "Алиса в страната на чудесата" - яла от едната гъба и пораснала, яла от другата и се смалила...постното те вкарва в едно състояние /но понякога "издухано"/може да е ок, може да не е, докато месото - от една страна те "трови", но от друга те връща в трезомислене....няма едно въздействие на деден продукт, както отровата в малки дози лекува, така и в големи отравя.Така разсъждавам аз. Усмивчица Нищо прекалено не е добре, включително вегетарианството и медитацията Намигване
    Търси баланса!Не крайностите !
    Това се опитвам да правя.
    Всеки си намира истината за него и съм опитал и от двете.
    Но кога правим грешки с храненето рано или късно си плащаме и аз съм плащал доста и съм видял доста които плащат.Но преди това всеки си казва някви истини и вярва на някои неща, после се променят нещата.
    Колкото до Алиса , мисля че всеки си решава на кое да вярва и кое да следва и след време резултата е на лице.
    От медитация и вегетарианство мисля жертвите са по-малко от всички други неща включително и месото са повече , но може и да греша.
    Аз бях свидетел как след болест  и операция един познат , се възстанови със сокове.
    И понеже съм преминал някои неща и нямам здравето и тялото си като дар , аз се трудя и спазвам дадени неща всекидневно.Мисля ме разбираш , казвам го в положителната светлина. 
    Така е и с цигарите и алкохола , всеки си вика споко аз знам как да пия или да пуша до момента на загазването.
    Това е реалността и здравето се постига.
    Мои лични мисли и може да не са верни или да са странни.
    Кога си здрав , нещата са едни , кога минеш от другата страна е друго.
    Здраве на всички.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Септември 27, 2012, 19:47:14 »

Има едни разлики според времето . Преди за гледане в бъдещето са се ползвали кристали , билки и церемонии, сега мнозина имат ясно виждане. Преди се е консумирала свиня за протекция от демони ,  сега може и без нея. Много е интересно храненето с месни продукти в старо време , повевече ритуално от колкото ежедневие. Обаче сега започва да е тежко в един момент и започваш  се отърваваш от излишности лека полека. Всичко започва да се стреми към лекота и отърваване от старитеда ги наречем навици, нещо както компютрите стават все по леки и без аксесоари - на тъч скрийна не ти трябва мишка.

Хубаво е да е по естествен начин , без насилване , ама понякога се чудиш какво ти , защо нещо ,което обичаш изведнъж не можеш да го приемаш и можеш даже да се полекуваш , докато не разбереш ,че вече не ти е нужно. Внимание това се случва много бързо - вчера си си хапнал филия с кашкавал, днеска не можеш да го преглъщаш.

Мъчно ми е понякога , но идват други удоволствия Усмивчица))))
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #32 -: Септември 27, 2012, 20:04:29 »

Нека оставим всичко и предишните неща не са важни.
    Искам да запитам и да се замислите , от къде животните си набавят протеина в храната за да имат здрави тела със функциониращи органи, и много енергия.
    Ако помислим повечето животни ядът трева,зърнени култури,сушена трева (сено) слама и някои други растения и то ако им се даде от човека.Но тук няма протеин.Интересно ми е понеже е чудно.
    Според учените нашия организъм не е направен за храна от месо.Или не сме месоядни , понеже храносмилателната ни система е за растително ядене.
    Така сме устроени.
    В нас не е заложено хищното , дори и да вярваме в това.
    За да оцеляваме ни са били дадени всички знания за лов , но после ни е дадено знанието за сеитба,беритба и за отглеждане на растения.За тук житото е основно , за другите страни около Китай е ориза.
    И много др., само с кълнове човек може да си подобри здравето в пъти.
    Само със сокове от растения може да се излекуваме от доста болести , казват учени.
    Билките помагат за много болежки.
    Растенията имат само положителна страна за хората и ни помагат.
    За месото дори като се замисля не знам , какво му е полезното.
    Просто размишлявам и споделям .
    Има едни разлики според времето . Преди за гледане в бъдещето са се ползвали кристали , билки и церемонии, сега мнозина имат ясно виждане. Преди се е консумирала свиня за протекция от демони ,  сега може и без нея. Много е интересно храненето с месни продукти в старо време , повевече ритуално от колкото ежедневие. Обаче сега започва да е тежко в един момент и започваш  се отърваваш от излишности лека полека. Всичко започва да се стреми към лекота и отърваване от старитеда ги наречем навици, нещо както компютрите стават все по леки и без аксесоари - на тъч скрийна не ти трябва мишка.

Хубаво е да е по естествен начин , без насилване , ама понякога се чудиш какво ти , защо нещо ,което обичаш изведнъж не можеш да го приемаш и можеш даже да се полекуваш , докато не разбереш ,че вече не ти е нужно. Внимание това се случва много бързо - вчера си си хапнал филия с кашкавал, днеска не можеш да го преглъщаш.

Мъчно ми е понякога , но идват други удоволствия Усмивчица))))
    Точно и ясно казано и аз минах и минавам по-този път и това което ядях преди сега е минало.И доста познати са по-този път.Всичко е вътрешно усещане но за някои хора виждам , че е важно да го поискат , да поискат промяната от сърце и да я приемат.Кога промениш храната , всичко се променя и да удоволствията сега и за бъдеще ще са различни и не всеки ще ги приеме с радост.
    Но всичко това е за тези които са в процес на преход , за другите просто си живеят и подобни хора са странни.
    Ще се радвам и други да споделят , ако имат разни усещания или преминаване и как им се отразява месото.
    Телата ни са перфектни и могат да правят невъзможни неща но за това се изисква да се променим.Иначе ще останем правец в един нов и развиващ се свят на таблети.
    Промяната ще е все по-бърза и нещата ще са все по-бързи и много хора го знаят ,че е така усещат го но нямат база от данни за тези новости и не им обръщат внимание.
    Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #33 -: Септември 27, 2012, 22:00:30 »

Здравей Sunshine(sun)
    Гледам мераклия си, и си много активен.Дано да е за добро(за тебе де).Иначе, аз пък много обичам да си хапна месце.Предпочитам свинско,нищо че е пълно със тежки енергии.Даже и със стрес, и незнам кво си.Най ми е харно кат си хапна месцето(независимо дробенете от колко прасенца са) да са опъна и да се отдам на тежеста която усещам,и заедно със тях(свиненцата)да се нарадваме на живота, защото стават част от мене.Надявам се знаеш какво означават знания,и колкото тежат понякога.Не знам дали знаеш че българите почитаме свинската коледа,има защо.Който иска да се прави на овца или на теле или на каквото си иска(ядейки сурова зелентия),ма имай в предвид че затова си има животни,и те се справят прекрасно.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #34 -: Септември 27, 2012, 22:33:34 »

Здравей Sunshine(sun)
    Гледам мераклия си, и си много активен.Дано да е за добро(за тебе де).Иначе, аз пък много обичам да си хапна месце.Предпочитам свинско,нищо че е пълно със тежки енергии.Даже и със стрес, и незнам кво си.Най ми е харно кат си хапна месцето(независимо дробенете от колко прасенца са) да са опъна и да се отдам на тежеста която усещам,и заедно със тях(свиненцата)да се нарадваме на живота, защото стават част от мене.Надявам се знаеш какво означават знания,и колкото тежат понякога.Не знам дали знаеш че българите почитаме свинската коледа,има защо.Който иска да се прави на овца или на теле или на каквото си иска(ядейки сурова зелентия),ма имай в предвид че затова си има животни,и те се справят прекрасно.
    Живи и здрави.
    Това е твоя избор и аз го уважавам , дори и да не знаеш произхода на човек на животното , скоро всичко ще е по-различно и един ден ще се сетиш за моите неща, знам го , дори и ти да не го знаеш.
    Но щом това те прави радостен , живей си така , аз се радвам за теб.
    Около мен има бол такива като теб , и няма начин обичам ги и теб те обичам.
    Активен

Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #35 -: Септември 28, 2012, 00:03:25 »

Истината за месото

Темата не е за тези хора, понеже те са твърдоглави и те ще ме разберат кога проблемите в техните тела се размножат до степен в която и доктора няма да помогне.Или преминат през голямо изпитание и тогава всички се замислят ,търсят , питат и слушкат.Защо разрушаваме планетата с нашите действия и не ни дреме, защо разрушаваме нашите тела и не ни дреме,
    защо чакаме да стане късно , за да се замислим?
    Правилно споменаваш мислите, но пропускаш, че те не са следствие, а първопричина!
    Не само менюто ни е важно за здрави тела и здрава планета! Най-важното  и най-силното е мисълта!!!
    Но и самата мисъл е такава, каквото е духовното развитие на човека! Затова, колкото и клипчета, филмчета и велики мисли да му пускате на някой за вредата от месо, няма смисъл! Всичко си идва с времето и на всеки според капацитета му и издражливостта му! Кой, колкото може да носи....
    Но и аз на свой ред, няма да пропусна да отбележа, че от 6 години (мисля, че толкова са, ако не и повече откакто не ям месо.. не знам, не съм ги броила) та... чувствам се по-жизнена и как да кажа по-чиста някак си, ако мога така да се изразя...
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #36 -: Септември 28, 2012, 09:09:28 »

Истината за месото

Темата не е за тези хора, понеже те са твърдоглави и те ще ме разберат кога проблемите в техните тела се размножат до степен в която и доктора няма да помогне.Или преминат през голямо изпитание и тогава всички се замислят ,търсят , питат и слушкат.Защо разрушаваме планетата с нашите действия и не ни дреме, защо разрушаваме нашите тела и не ни дреме,
    защо чакаме да стане късно , за да се замислим?
    Правилно споменаваш мислите, но пропускаш, че те не са следствие, а първопричина!
    Не само менюто ни е важно за здрави тела и здрава планета! Най-важното  и най-силното е мисълта!!!
    Но и самата мисъл е такава, каквото е духовното развитие на човека! Затова, колкото и клипчета, филмчета и велики мисли да му пускате на някой за вредата от месо, няма смисъл! Всичко си идва с времето и на всеки според капацитета му и издражливостта му! Кой, колкото може да носи....
    Но и аз на свой ред, няма да пропусна да отбележа, че от 6 години (мисля, че толкова са, ако не и повече откакто не ям месо.. не знам, не съм ги броила) та... чувствам се по-жизнена и как да кажа по-чиста някак си, ако мога така да се изразя...
    Точно и се радвам ,че има подобни хора.
    Да мисълта е по-силна и важна но тя е обвързана с храната и ако тя се промени ,другото става от само себе си.
    Затова давам такива примери , докато ако почна за положителното мислене и законите на привличането няма да ме разберат.Но спирайки месото се променя и мисълта и всичко е различно.
    Така мисля.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #37 -: Март 04, 2013, 18:52:51 »

<a href="https://www.youtube.com/v/sgu7WCSTr6k" target="_blank">https://www.youtube.com/v/sgu7WCSTr6k</a>
    Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #38 -: Март 04, 2013, 19:21:10 »

Здравей Sunshine(sun)
    Цитат

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=5570.msg81589;topicseen#msg81589#ixzz2MaXsLTh1
    Чакам си цунката,ама съм чешит.От мъже цунки???Аре няма да трябва.
    Да са ти чели като малък приказката за цар Лъв??? А нещо да ти говори?
    Живи и здрави.
    П.с. Да ядеш дробенье е и отговорност.Що? Е всеки със знанията си.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #39 -: Март 05, 2013, 15:38:45 »

Здравей Sunshine(sun)
    Цитат

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=5570.msg81589;topicseen#msg81589#ixzz2MaXsLTh1
    Чакам си цунката,ама съм чешит.От мъже цунки???Аре няма да трябва.
    Да са ти чели като малък приказката за цар Лъв??? А нещо да ти говори?
    Живи и здрави.
    П.с. Да ядеш дробенье е и отговорност.Що? Е всеки със знанията си.
    за теб meander 
    Интересно , как хората не виждат нужното и тонове да се изпише.А кога прогледнат е на сила и късно.
    Но всеки си има избор и всеки сам си пише съдбата.
    За царя лъв , ами там е сложно и всичко що е за лъв , го знам. 
    Да всеки със знанията си  и със разбиранията си , така всеки сам ще се издига , и ако, не се впише в новите неща , ще си живее в неговата реалност.Но това е общо казано.И всичко е нужно.
    Аз само споделям , а всеки сам си решава какво да яде.Няма лоша храна , а нужна.
    Живи и здрави.

Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #40 -: Април 06, 2013, 13:10:31 »

Хммм мен като дете за да ме накарат да ям месо, се опитваха да ме подлъгват с неща като "Ама то пилето само скочи в тенджерата" Шокиран.
    Едва ли скоро всички ще се откажат да консумират месни продукти. Няма да стане от един път. А дотогава по скоро може би трябва да се наблегне на това как се отглеждат тези животни. Трябва си хуманно отношение все пак. Животните следва да бъдат отглеждани в подходящи условия, достатъчно големи помещения, да им бъде осигурен достъп навън както и заслон, ветеринарномедицински грижи, къпане, почистване и обезпаразитяване, храна и прясна вода.
    Трябва да има някaкъв контрол върху това и някой който да обучава хората. Не само в големите ферми, а и в селата обикновените хора. Може дори да се  отпускат някакви средства във вид на помощи за тези хора. Защото условията в които са поставени селскостопанските животни са леко казано ужасяващи. В тъмни, затворени, тесни помещения откъдето виждат слънцето само ако стопанина се сети да ги пусне понякога навън, понякога държани гладни, без каквато и да било хигиена на тях и обитаваното помещение.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #41 -: Юни 06, 2013, 20:17:01 »

За месото , има няколко неща, едното е , че хората рано или късно , ще го откажат.Как , ами , понеже така ще се наложи , в нужното време ще го видим.
    То и сега , хората не могат да консумират готвено , месо и мазно , понеже организма им отказва да го обработи , самата тежест , самата трудност и огромна енергия за обработка на тези храни.
    Да , те са сладки и са много хубави за много хора , няма лошо , но ние не сме хищници.
    Интересно , как , до сега е доказано , че месото , докарва , огромни вреди за тялото  ,но ние , дори захранваме и децата си , така и те страдат.НО това е друга тема.
    За сега , да поне е важно , човек да отглежда , животните с нужното уважение , хуманност и др.
    Моя съвет , за хората , които искат да ядът ,месо е да се опитат , то да е с по-малко кръв в него.Или да наблягат на пилешко  и риба.Това е месото , което е по-малко вредно за човешкия организъм.
    Много неща написах за месото и как , то няма нищо ценно , в един плод има витамини и минерали и всичко нужно , но за сега , човек иска да живее така , да се храни с месни храни и да страда.
    Кога се получи , нужната осъзнатост , ще има нужното.
    Разумна Любов на всички.
    Активен

Mistic_Aqua
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

« Отговор #42 -: Юни 07, 2013, 12:26:26 »

От година не ям месо.Сега усещането ми е все едно да вкарам смърт в тялото и душата си.Не е моя приумица , а усещане.
    Активен

През вечността ...принадлежа ...
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #43 -: Юни 08, 2013, 23:31:30 »

Когато го спрях преди почти 2 години дълги дни наред бях тотално потресен,просто бях като ударен от гръм..Преди това цял живот вътрешно,'на най-долния рафт',усещах,че нещо не ми е наред генерално,просто вътрешно знаех,че не правя нещо както трябва/както искам..просто по добрата стара максима най-малко очаквах,че това е диетата ми.. Усмивчица
    Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #44 -: Юли 07, 2013, 13:32:11 »

Цвети Радева

ЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО , МНОГО АМА МНОГО Е ВАЖНО ЗА ВСИЧКИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Субстанцията "кръв на прах" се нарича "суха кръв". Тя се внася в България повече от двайсет години. България е най-големият вносител на "суха кръв" в Европа. "Сухата кръв" е отпаден продукт от кланиците и се е пакетира и заравя в специални септични ями. Но за българските престъпници това е идеален начин да забогатеят като предложили на собствениците на кланициите вместо да харчат пари да копаят ями да дават този отпаден и отровен продукт да бъде товарен за внос в България. "Сухата кръв" реагира при химични проби на белтъчина т.е. "месо". Тестват салам или "пържолен" продукт - 30% белтъчина. Ама особено при саламите е, че тия 30% са само "суха кръв", която се калкулира като цена на месо. Във всяко месо има и мазнина. В "сухата кръв" няма. Затова ще вкараме и "мазнина". България е най-големия вносител на свинска мас на "прах". Тя се вкарва не само в саламите, но и в кашкавалите, сиренето, млякото, шоколадите, сладоледите.. При тестване на саламите тая мазнина е около 30%. И така, 30% "суха кръв", 30% свинска мас на прах и другото основно е ЧИСТА вода, дори не и чешмяна! Сега на тоя бъркоч трябва да му се даде обем, защото няма как да подлъжат народа да му продават течен салам. Та, затова в бъркоча се влага едно химикалче наречено "карагенан",той се използва много, но за онагледяване, ще кажа, че се влага и в сапуните и геловете - желира ги, дава им що годе неразпадащ се обем. За сведение, 1% карагенан "заддържа" 50% вода. Още едно далавелско-престъпно Бинго! Карагенан се вкарва чрез "шприцоване" в пилета, пържоли - и затова те "набъбват" двойно и тройно, за сметка на водата, която се продава на цената на месото. А когато ги готвите обемите им намаляват с толкова, защото водата се изпарява, но за вас остава карагена. Той е толкова хранителен, колкото и ако ядете сапун и гел. Е, разбира се, химическата промишленост предлага голямо разнообразие от оцветители на салами, овкусители, ароматизатори и прочия. Има такова предприятие в Горубляне, което не може да смогне на поръчките на така наречената "хранителна" индустрия в България. Ами направете си извода, една шприц-машина за карагенанова субстванция, която е 30-40 хиляди евра, се изплаща за три дни от длаверата с карагенана и водата, след това започва да работи само за престъпното благоденствието на собственика, и същевременно ще даде бизнес и на "Здравеопазването" и на погребалните бюра...

https://www.facebook.com/groups/319178384798306/519132211469588/?notif_t=group_activity
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Истината за Орфей
    Видео клипове
    delfin 0 1018 Последна<br />публикация Ноември 21, 2009, 19:34:53
    от delfin
    Истината
    Обща тематика
    Icko 6 978 Последна<br />публикация Юли 23, 2010, 13:31:16
    от psyhea
    Океанът на Истината « 1 2 »
    Послания
    kim 17 2336 Последна<br />публикация Юли 06, 2010, 18:19:48
    от nia.boneva6
    Експеримент с Истината
    Духовни учения
    Търсач 13 944 Последна<br />публикация Април 23, 2011, 18:47:45
    от Търсач
    Просветлението за Истината « 1 2 ... 6 7 »
    Духовни учения
    Aliya 100 3075 Последна<br />публикация Май 13, 2012, 23:37:12
    от boryanab

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright