Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Вредно ли е месото според вас...
Вредно е
Полезно е
Всеедно ми е
Жал ме е за животните.Вредно
Без месо не мога

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Истината за месото  (Прочетена 5263 пъти)
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #15 -: Април 17, 2012, 20:11:14 »

Мъдрост и Хармония
Ти колко месо имаш по тебе?
И сигурен ли си че е чисто?
Живи и здрави.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Soul
love
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #16 -: Април 17, 2012, 23:57:29 »

... колко обърквания могат да създадат думите, смея се от сърце каква игра на думи е всичко...трябва да достигнем до ниво, в което да можем всички да се разбираме без да използваме обърканата същност на  тези думи.
 Нека да допълня, добавяйки гледната точка, която имам по този въпрос. Ще започна от това, че всичко около нас е енергия/трептене/честота, оттук следва, че различни материални обекти ще имат различни трептения, бъдейки каквито са. Казват - месото е материя с ниска честота, а растенията са материя с по-висока честота. Ние сме в съзнание, в зависимост от честотата под която е нашата осъзнатост.Колкото по-висока честота, толкова повече съзнателност.Следвайки този принцип, стремежа ни е покачване на вибрацията до други нива. Затова липсата на месото от менюто, може да "отвори очите" (макар и да не е много, все ще е добро начало) на хората.
Лично мнение.

Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
Мъдрост и Хармония
Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #17 -: Април 18, 2012, 09:31:02 »

Жив и Здрав.
    Реално погледнато месото е съставено от клетки.
    Те са живи или мъртви.
    Когато животното е умряло насилствено или отгледано затворено са с отрицателна енергия, а когато било на свобода и умира по негово желание са с положителна енергия.

Ти колко месо имаш по тебе?
    И сигурен ли си че е чисто?

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=5570.15;num_replies=16#ixzz1sMtjGSPQ

Месото ми е достатъчно и  го дарявам с чиста енергия( суровоядство-зеленчуци в суров вид), а колко са вече изчистените си направи сам сметката.
    Ето и книгата:

http://www.scribd.com/svetleto_k/d/53185655-aterhov

Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #18 -: Април 25, 2012, 17:17:37 »

Първо благодаря на всички ,че писахте в темата.
    Благодаря за това че има хора които се интересуват какво ядът.
    Аз още не съм идеалния пример за правилно хранене но поне се опитвам и съм стигал до крайности , които ми дадоха знания и то доста.
    За мен храната е само енергия която на този етап ни е нужна но ще дойде време кога няма да се нуждаем но за сега има време.
    По точно храната е трансформирана енергия от светлина под формата на цвят в материалния свят.Както и ние(хората) сме материя но пак от светлина.За светлината е много дълга тема и неразбираема за всеки.Понеже всеки си има своята истина и си я следва.
    Накратко колкото сме по близко до основния източник на прана(енергия) толкова по добре.
    Както казва нео
    Цитат
    Слънце = Първична храна
    Плодове и зеленчуци = Вторична храна
    Месо = 3.........
    Замислете се защо хората не ядат животни които се хранят със месо
    Пред слънце стои Любов.
    Ние може да мислим и да решаваме какво да правим , какво да ядем и др.
    И може да черпим енергия от всяко живо същество на тази планета като го изядем и за жалост това е примитивния начин.Живо ли е става за ядене да има и отровни но всичко живо може да ни даде енергия дори и малко и не качествена и заедно с енергията след изяждане ние получаваме и отрицателното от животното понеже и то изпитва емоции на страх , радост и др.Защо получаваме тези емоции понеже те са запаметени в най свещеното а именно водата тя помни всичко а всичко в тази планета е вода или поне около 70%. Какво е водата ами просто е но не всеки вярва, но тя е кръвта на нашата планета и циркулира из нея денонощно постоянно без спиране, както и в човека кръвта не спира и за секунда.Има още но става сложно и може да има упреци затова спирам това са мои мисли които не знам дали са верни.
    Аз ги споделям и вярвам в тях понеже знам че е така.
    Да се върнем на темата месото е начин за енергия но некачествено с много минуси.
    Растенията нямат емоции поне така се твърди и те са по чиста форма на прана.
    Те се делят на зеленчук и плод , зеленчука е супер но и той дава някои утайки в организма.
    Плодът е перфектния според мен начин за храна нещо което ти го дава природата посредством растения и дървета които раждат тази храна за нас само иска да се отнасяме с тях с любов и уважение.А по горното ниво което за мен е най добре е храна със слънце за нея има много във форума.Така се избягва насилието и ставаме същества на светлината.
    Хора помислете едно животно което се гледа за мляко или яйца с какво се храни само с трева и подобни ,жито, слама, царевица, смески растения , листа и от тях то расте в пълно здраве и дава мляко или яйца пълни с калций ,белтък всякакви елементи и витамини.
    Ами дърветата(растенията) се хранят само с светлина и вода и минерали и дават така ценните ни плодове и зеленчуци които ни поддържат живи.Дори не мога да повярвам колко сме заблудени и продължаваме да вярваме че вкусното е полезно.
    Колко живее едно месоядно около 10 г. по мой сметки.
    Растителноядните живеят по-дълго.
    Но кое живее повече от нас на тази планета ......кое ами дърветата мили хора тези които черпят от най чистата енергия и ако не ги замърсявахме с нашите боклуци , щяха да са вечни.
    Дано съм бил полезен на някои.ТОВА СА МОЙ МИСЛИ на които аз вярвам ,ако някои не ги хареса не е длъжен да вярва.Светлина , мир и любов на всички.
    Напълно съм съгласен Soul  и аз искам да общувам без думи и се надявам скоро да стане.
    Цитат
    ... колко обърквания могат да създадат думите, смея се от сърце каква игра на думи е всичко...трябва да достигнем до ниво, в което да можем всички да се разбираме без да използваме обърканата същност на  тези думи.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #19 -: Юни 13, 2012, 13:58:45 »

Няма по-вредно според мен разбира се.От яденето на тлъсто месо сега и в комбинация с бира и няколко цигарки , последвани от огромна порция запечено месо и картофки.Страхотно но после не знаем защо ни е гадно и тежко и защо вдигаме кръвното , ЗАЩО ЛИ...? .
    Какво става , така си хапнах пък нямам енергия и ми е кофти ....
    Просто е мили хора вие си скапвате организма сами и доброволно и после доктори и какво ли не.Само мъки създадени от вас.
    Не ми вярвате добре , продължавайте и живи и здрави.

Да ви е сладко от сърце.
    За другите които искат промяна ....
    Ако наистина ви се хапва месо нека бъде бяло месо от пиле или риба.Да не е мазно и да не е в комбинация с по-горните неща.
    повече вода но не по време на хранене.
    За месото вече има научни доказателства и за смелите и решените да пробват без него се отварят врати които и не сме подозирали че ги има.
    За месото има изписано тонове , аз се убедих от проби върху мен и разбрах че постоянната употреба води до погубване.Може да се яде но рядко и след това да има очистващи дни.
    Въпреки че за мен има едно правило или го правиш или не.
    Да се луташ в едното и в другото води до проблеми , но всеки си решава сам.
    И последно повече лимон и по-малко алкохол , без него е 1000-ди пъти по-добре.
    Направете салатата която ви допада най много и си хапнете с най приятните мисли.
    Оставете дори за ден месата и колбасите и готвеното.
    Пробвайте за един ден и ако не ви е добре се откажете но ако се чувствате добре го направете и другата седмица и другата нека стане начин на живот.И после може да пробвате 2 дена на салати или само без месо.
    Или поне яжте бяло месо(или риба) , понеже за някои е толкова трудно да престанат да консумират месо.Най вредно е червеното и кървавото , то има най много токсини които ни замърсяват кръвта.Проучете малко до какво води месото и повярвайте на това което ви казва сърцето.Това си е моята истина , може да не е вашата.Ако не е вашата има много други теми не се хабете тук.
    Положителни мисли и всичко е ок.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #20 -: Юни 19, 2012, 14:13:12 »

Трябва да споделя нещо което е важно ...
    Има месоядни хора с много добри сърца и при тях положителното е водещо.Те са си ок дори и да се хранят с месо.Може-би заради положително си мислене и нагласа неутрализират ,отрицателния заряд на месото.Но и при тях рано или късно идват проблемите.
    Също има и хора които са вегетарианци но са кофти характери и са кисели ....А това докарва само проблеми.
    Какво следва от написаното ,че положителното е водещо в живота.Или колкото сме по-положителни толкова по-добре за нас.А храната може да е добър помощник в тази задача.
    Променете мисленето си и другото може да си дойде от само себе-си.
    Здраве на всички в тази жега.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #21 -: Юни 23, 2012, 09:34:46 »

Истината за месото е ясна.Но трудна за възприемане.Налииии
    Всеки знае че от месото са породени много болести и това е факт.
    Вече според някои хора и хищниците не искат месо или не искат да убиват.
    То май от човека по-голям хищник няма.
    Има тонове за месото в нета.Прочетете и споделете.
    Споделете опита си тука и хората да прочетат.Това го казвам с положителни мисли с надежда за помощ на хората които им е трудно.
    Здраве и светлина.
    Активен

Митака
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 15

• Град: Русе
  • « Отговор #22 -: Юли 14, 2012, 23:40:33 »

И все пак по-кротко с вегетарианството, че ако всички станем вегетарианци, ще изядем храната на животните, което също не е много хуманно
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #23 -: Юли 17, 2012, 12:37:52 »

И все пак по-кротко с вегетарианството, че ако всички станем вегетарианци, ще изядем храната на животните, което също не е много хуманно

Да ... но храна има за всички ,но животни маи ,, маи няма.
    Темата е сложна и няма да навлизам в подробности.
    Но в момента за да се изхранят гладните хора се избиват 1000-ди животни.
    Сега в момента на всяка секунда се колят по-много животни.  Безмълвие
    А плодове и зеленчуци болл.
    Здраве на всички.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #24 -: Септември 26, 2012, 12:16:53 »

Истината за месото е ясна  и вече е доказана но поради редица фактори не се показва и казва на хората.
    Помислете малко над това , едно балканско животно яде трева листа и разни растения ,вода с тях това животно има перфектна костна система , при някои се оформят красиви рога ,мускули и то не страда от много болести на сегашния свят.
    Ако разсъждавате нормално ще разберете че това животно има в изобилие калции и всички елементи за да е здраво и да издържа дълго време на суровите условия на природата.
    Ние ядем преработената енергия на животните или вторичното.
    Защо питам аз , нека се храним със това което има енергия и нужните неща за живот , за качествен живот.
    За мен това е всичко сурово и родено от природата или растенията.
    Да .... може и прерабтено но леко.
    Или вегетарианство или суровоядство което искате или комбинация от двете.
    Месо , може но по-рядко.
    Нашите пра дядовци са били здрави и са яли плодове ,хляб с квас,мляко и неговите продукти и по-някога месо но това било лукс.
    Били са здрави и енергични, и са живеели до 100 години, и ако не бях свидетел на двама мои дядовци, които стигнаха тази възраст и бяха доста енергични за годините си и аз не бих повярвал.
    Какво искам да кажа ами ние сами се тровим и самото месо което ядем е отровено и затова не става за ядене.
    То не е видяло трева която да го прочисти и да му даде полезните свойства.
    Някои от вас замисля ли се ,че много животни около нас се хранят само с трева,слама,сено и житни,жито,царевица и някои зеленчуци или плодове ако някои им даде.
    Говоря за кравите,козите,конете и всички животни около нас.
    Значи те не ядът нищо от човешкия свят но дават мляко,вълна,месо, и забележете те оформят прекрасни тела имат здрави кости и всичко от по-горните изброени.
    Без витамини на хапчета и без добавки,лекари и болници, не страдат от зарази и болести и ако страдат то те са предадени от човека.
    Как така става и как тези животни имат всички витамини и минерали за да оформят прекрасни тела?
    Просто е те не се хранят с преработена храна, не се хранят със захар или сол , с десерти и какво ли не измислено от човека за да си вреди и за да прецака тялото човешко.
    Тези животни не се хранят и със месо , да те не ядът и месо и аз лично не знам крава или коза да яде мръвки.  
    Дано ме разберете и проумеете ,че всичко измислено от хората и докторите е bullshit,bullshit,bullshit.
    Не знам защо сме се вкарали в този огромен и мащабен сън , но той е толкова реален ,че сме готови да си продадем душата и да си пропилеем телата.
    Защо не знам , всеки човек има право на избор и той си решава какво и как.
    Сега какво е нужно ако искате да спрете месото и ако повярвате на реалността , но нека да отбележим ,че винаги има вероятност и аз да греша и затова вярвайте на сърцата си.
    Това е за хора които не могат или им е трудно да спрат месото , като мен и аз имах много трудности , понеже имам огромно семейство които са хищници.
    Така значи това са моите съвети и вие си изберете кои може да използвате.
    Аз съм преминал през тях и резултатите са положителни.
    Нужно е да се подготвите психически и всичко да е плавно.
    А може и да сте човек които не иска и няма да откаже месото и в това няма лошо , всеки си избира за него.
    Ако ще консумирате месо нека да е чисто ,балканско и да е от пиле или агне,риба(сладководна).Или каквото и да е месо но по белите мръвки , които имат по-малко кръв.
    Кога е варено е по-леко и някои вредни неща свързани с енергията се премахват , така е и кога се пече на огън , огъня го пречиства , също и кога е било минато през молитва.Кога се прави курбан в църква.
    Спирането става плавно и за да почне е нужно да увеличите плодовете,зеленчуците и много сокове от тях.
    Да гледате слънцето то помага много , за него има много изписано.
    Сок от трева помага за пречистване на тялото.И за нея има тема.
    Сребърна вода и тя помага за премахване на наслоените отрицателни елементи по тялото.
    Слънчева вода ,всеки ден.
    Кълнове в по-големи количества.
    Салати и разнообразна храна.
    Вода, гореща(чиста ,изворна) по една чаша три пъти на ден с няколко капки лимон.Премахва полипите по вътрешните органи.
    Това е , другото смятам си идва от вътре.
    Може и йога или какъвто си искате спорт ,без да има огромно изтощение или натоварване.
    Здраве на всички и споделяйте положителните си опити тук за да може да става обмен на информация , казвам положителните ,понеже отрицателни или не успешни има и всичко идва от незнания.
    Аз познавам хора които не покусят месо от над 10 години и други които се опитаха, но не стана и страха ги превзе.
    Здраве.
    « Последна редакция: Септември 26, 2012, 12:23:22 от Sunshine(sun) » Активен

Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #25 -: Септември 26, 2012, 18:30:43 »

и аз знам някои интересни неща за месото.. Усмивчица но!
    Искам да ви попитам нещо.. След като променихте начина си на хранене, какво друго се промени във вас, във вашето мислене, действия ?
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #26 -: Септември 26, 2012, 21:51:03 »

и аз знам някои интересни неща за месото.. Усмивчица но!
    Искам да ви попитам нещо.. След като променихте начина си на хранене, какво друго се промени във вас, във вашето мислене, действия ?
    Да ще споделя и се надявам и вие да споделите после.
    Промяната след ограничаването на месото е, че имам повече енергия.
    Сега съм по-спокоен и уравновесен.
    Теглото ми се нормализира и сега правя много повече движения и съм по-гъвкав.
    Имам повече усещания за енергията.
    Храносмилането ми е в пъти по-добро.
    Чувствате се по-чисти и е трудно да го опиша.
    Няма да лъжа , че за да не обидя дадени хора съм си позволявал по-някога на месец да хапна месо.
    Но след всяко хапване ми става все по-неприятно.
    Не съм привърженик на вманиачаване в каквото и да е, но кога здравето се подобрява всичко е ок.
    Или кога ви се яде нещо си го яжте , просто кога има угаждане е редно и да има ограничение.
    Самото месо кога се яде всекидневно ,натрупва токсини и други неща по тялото и предизвиква редица проблеми.
    Май и при мен и при други е трудно да се промени мисленето , или да се приеме идеята за това ,че може и без месо.
    Но без знания ,има провал и нещата отиват в отрицателното.
    Друго не се сещам , но при всеки е различно .
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #27 -: Септември 26, 2012, 22:02:14 »

Ми аз не мога да кажа, че съм някаква вегетарианка, но ям месо примерно 2-3-4 пъти в месеца, най-много и то само пилешко, понеже от свинското ми се драйфа!И това за енергията е вярно!Друго месо не ям.
    Харесвам много таратор, салата със зеле, моркови, краставички, домати, лук,марулки, репички, бяла ряпа/обожавам/,картофки / варени и печени/, кисело мляко, сирене, зехтин, маслини, имам и малко слабост към скумрията, но в годината 2 пъти.., лимони/по много/,магданоз, ммммммм  Згреших ми какво друго ям..?!Солети Усмивчица хахахах.Не пълнея много, за мое нещастие не е въобще Усмивчица
    Пия чай, кафе /по много/,натурална лимонада -3-4 пъти в седмицата и вода/ минерална/, ако нямааа...не пия вода  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Само, че тези неща не са насила, на мен така ми идва от вътре, важно е да ти идва от вътре!
    Забравих и по малко биричка си сръбвам Усмивчица
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #28 -: Септември 27, 2012, 12:31:24 »

AriaM и аз си хапвам от всичко изброено , а солетите ми бяха любими преди но сега почти не.
    Аз наблягам на плодове , прословутия сок от трева само през по студените дни ,есен и зима.
    Сокове от всякакъв плод и зеленчук в големи дози.
    Салати всякакви и зехтин ,лимон.Магданоз също обичам.
    Хляб рядко , само ако съм си го правил аз и от квас ,си хапвам повече.
    Мляко и млечни продукти, рядко.
    Ядки много,мед.
    Почти съм спрял и солта и захарта.А ако е сол е хималайска или морска.
    Житни кълнове ,често.Рядко бобови.
    Без пороци или без масовите.
    А да и със слънцето винаги кога мога си обменяме енергия и мисли. 
    И нещо заради което е кофти месото според мен е ,,, че месото дава или предава едни мисли , а растителната храна други.
    Нека се направи един опит , а може и да е правен , не знам.
    Един човек да се храни само с месо ,ден и нощ един месец.
    И един да се храни с плодове и зеленчуци един месец.
    На единия да се дават меса(каквото си поиска),хляб и вода , на другия растителна храна,ядки,семена каквато си поиска.
    После нека ги изследват и ако резултатите на месоядния са ок , аз ще се откажа от думите си и от всичко казано за месото.
    Според мен и депресията се дължи на месото и подобен човек  , не само ще си промени кръвта но и мисълта ще му се обърка към лошо.Аз съм готов да съм суровоядеца.
    Така мисля.
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #29 -: Септември 27, 2012, 18:07:53 »

Абе Сън  Ухилен да ти кажа според мен нещата са малко като "Алиса в страната на чудесата" - яла от едната гъба и пораснала, яла от другата и се смалила...постното те вкарва в едно състояние /но понякога "издухано"/може да е ок, може да не е, докато месото - от една страна те "трови", но от друга те връща в трезомислене....няма едно въздействие на деден продукт, както отровата в малки дози лекува, така и в големи отравя.Така разсъждавам аз. Усмивчица Нищо прекалено не е добре, включително вегетарианството и медитацията Намигване
    Търси баланса!Не крайностите !
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Истината за Орфей
    Видео клипове
    delfin 0 1115 Последна<br />публикация Ноември 21, 2009, 19:34:53
    от delfin
    Истината
    Обща тематика
    Icko 6 1079 Последна<br />публикация Юли 23, 2010, 13:31:16
    от psyhea
    Океанът на Истината « 1 2 »
    Послания
    kim 17 2484 Последна<br />публикация Юли 06, 2010, 18:19:48
    от nia.boneva6
    Експеримент с Истината
    Духовни учения
    Търсач 13 1043 Последна<br />публикация Април 23, 2011, 18:47:45
    от Търсач
    Просветлението за Истината « 1 2 ... 6 7 »
    Духовни учения
    Aliya 100 3268 Последна<br />публикация Май 13, 2012, 23:37:12
    от boryanab

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright