Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Трябва ли да Готвят хората на Новото време
Много ясно.Да
Не ,те нямат нужда от готвено.
Не знам.
Може ли без готвено?

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как готвят хората на новото време.  (Прочетена 7076 пъти)
кръгове
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« Отговор #30 -: Юни 17, 2012, 16:43:35 »

ЗА КНИЖКАТА.Не бих отказала да ми я пратите ,а мога да я изтегля..пиши ми на Лс
Пусто само да ги спра..стресът около нас е това, което ме кара да пуша..,стискам стискам зъби ,и в един момент просто не успявам и почвам да крещя,за дреболии,абе ..дрога... когато съм на вън ,заета с нещо като работа или имам две три задачи да свърша тръгвам без цигари и си я върша ..дори не мисля ..сега де преди търсех само да видя пейка и да седна..пфууу В момента съм без работа,и това ме смотва./оптимист съм и знам ,че е временно ,скоро очаквам отново да съм си в стихията ,работата ми е малко тип творческа и ме зарежда, това е  като приказката -Ако правиш ,това което обичаш ,няма да ти се наложи и един ден да работиш!/.но пък и това си има своят плюс,по цял ден си върша неща за които преди нямах време.Някъде четох за зеленият чай и за чай от дъбови кори..,дори като се замисля обичам много студен чай сутрин добре ще ме тонизира.
Благодаря за съдействието..мъжо не пуши, което ще ме улесни като няма кой да ме дразни,дори втора сватба  ще вдигне ,ако спра цигарките..
Сега се сетих за едни царевични питки само с вода и щипка сол...бяха ни я преписали при една алергия на мъника..та тези питки са страхотни..само смесваш 3-те съставки и на горещ тиган без мазнина си ги печеш......като палачинки...стават хрупкави и може и мед да се добави ..орехи,по желание..
Усмивки !
Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
Линк за посланията на доброто
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Юни 17, 2012, 20:43:55 »

Само ще ти кажа ,че без цигари издържаш реално повече на стреса ,по спокоен си . Голяма част от стреса е това ,че нямаш цигари , че няма как да излезеш да изпушиш една цигара, че мъжът ти ще писка (щот и моя не пуши) и тнт . Виж си личните
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
кръгове
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« Отговор #32 -: Юни 17, 2012, 21:23:51 »

права си , мисля ,че поне малко го минах този път ,преди не можех и 30мин да изкарам без тях..сега  изкарвам по три четири часа ..както и да е...писах ти на лс.
Усмивки!
Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
Линк за посланията на доброто
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #33 -: Юни 17, 2012, 22:44:35 »

Само ще ти кажа ,че без цигари издържаш реално повече на стреса ,по спокоен си . Голяма част от стреса е това ,че нямаш цигари , че няма как да излезеш да изпушиш една цигара, че мъжът ти ще писка (щот и моя не пуши) и тнт . Виж си личните
    И аз се присъединявам към вас ,Пробвах от благата на живота и разбрах силата на някои слабости за хората ,като цигари и алкохол.Има много неща заради които хората си дават или пропиляват живота с идеята ,че така живота е по-лек или по-хубав.Мое мнение е че без тях живота е в пъти по-реален и по-красив.
    Всички се учим да живеем и това е факт.
    За цигарите и алкохола ,за мен са под общ знаменател и за ваше учудване тук ще прибавя и храната.Да така е и храната е нещо което, ни дава удоволствие и ние по-някога се пристрастяваме към нея.Да така е , кажете на пушач или пияч ,че е пристрастен към цигари или алкохол ,ще се  Ухилен и ще каже не е вярно ,аз мога и без тях, но сега са ми нужни.
    Сега има и хора които са по-същия начин зависими и от храната и казват ,аз мога и без нея, но сега се налага.
    Трябва да пиша часове за да споделя нещата които знам или които съм преживял с някои от тези пороци,слабости или зависимости. Прегръдка
    Идеята е ,че няма значение с коя зависимост ще се занимаваме процеса е горе долу един.
    Първо е убеждението, че трябва да се спре ,после са опитите и така идват по-решителните опити и докато се откажеш.Отказването от каквото и да е ,е процес при които трябва клетките на тялото да се убедят в промяната която следва.Или толкова да повярваш в теб че и клетките да повярват.Защо пушим ,ами нашите клетки свикват с никотина или с идеята за успокоение след пушене.Но ако прокарате идеята, че без тях е пъти по-добре , ще сте по-добре.Може да не е ясно , но е така поне за мен.
    Минах през ,такъв процес и той действа не само за цигари ,но и за други зависимости.
    Да без воля не става но всичко зависи от вас.
    Нашите мисли пораждат ,реалността за нас самите.Но за да промените реалността се изисква време и опити.
    Важно е и да имате максимално много информация за това с което се борите или променяте.
    Така е по-лесно.
    Но ще споделя ,че без цигари съм по-спокоен и приятен за разговори и за каквото и да е.
    Без кафе съм по-бодър и ранобуден ,имам по ведър поглед над нещата.
    Без тях ми е ок.И кога видя зависимите и техните занимания с тези пороци.И колко време от живота им отива в преданост на една илюзия.Ми става жал и смешно.Но кога съм минал по този път знам ,че не е лесно да се откаже.
    Важно е да се решите и това е ,и ако го искате наистина.Почва един процес и всичко е ок.
    Здраве на всички.

Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #34 -: Юни 19, 2012, 13:42:17 »

Както писах вече в темата за кълновете.
    1 ден.След поредния поход само на банан и ядки изминах 5 км., с много енергия и после без умора.
    2 ден.После с банан и шепа ядки (бадем и лешник) и шепа покълнато жито, направих поход от 7 км.
    само на отиване(стръмно) и после толкова на връщане малко вода и всичко е ок.
    Защо казвам това , за да ви покажа силата на покълнатите зърна и на живата храна.
    Вярно е ,че само със семена, не става но е факт, че са полезни.
    Има хора които се тъпчат с меса и подобни манджи и ефекта е тежест и подутост без енергия.
    Тук продължавам.
    Обичам да експериментирам и кога се убедя да говоря или да давам съвет,споделяне.
    Така и направих.
    С плодове и зеленчуци (пресни) човек се чувства, по-лек и по-енергичен.
    И да се знае аз бях един от най големите месоядни и понеже мога да готвя чудесно се тъпчех с манджи и готвено.
    Ефекта тежах колкото 2-ва човека ,ядях толкова и кога трябваше да се разходя се потях като .....
    Да не говорим, че не можех да дишам и се запъхтявах яко.
    Говорим само за 1 км и това ставаше и не преувеличавам, а само споделям.
    Може пък някои да се замисли и да се промени.Не става за седмица или две, но ако имаш желание ,всичко е ок.
    Всичко е вътре в нас и кога съберем малко знания за тялото и за здравето.Нещата стават.
    Само казвам, че повечето храни които ядем и които не са храни на бъдещето, са вредни тежки и организма страда с тях.Корема расте и ставаме все по-тежки.Да някои във форума са си ок , но аз пиша за тези които четат в момента и дори не са регнати.Посланието е за тях.
    Не е за тези които ще изкарат поредната теория.Но пък затова е форума ,споделяйте и се радвайте на живота.
    Здраве на всички и всичко от което се нуждаете е промяна и желание.

За да не подведа някои ,слънцето ми е верен помощник и водата и природата.Пълен съм с положителни мисли и всичко това което казвам с това по-горе прави купища енергия.
    Не искам да прецакам някои и да си помисли, че само с банан и ядки става.Не изисква се промяна в начина на хранене и постепенно прочистване от токсините.Тогава се почва с жива храна и нещата стават.Не при всеки, но стават.
    За всяко нещо се запитайте дали ви трябва или дали е за вас.И ако дадено нещо не ви допада го зарежете дори и 1000 човека да са доволни от него.Щом не ви допада то не е за вас и търсите това което е за вас.
    За мен може да е супер да ям сурови зеленчуци и да съм ок , но са някои хора е опасно.
    Затова слушайте тялото си.И ако ви се струва крайно ,поне по-някога се ограничавайте за малко от месото и обработената храна.Дори и по ден на месец е полезно за вас.
    Крайностите са за по разбиращи или за хора които има към кои да се обърнат при проблем.
    Здраве.
    « Последна редакция: Юни 19, 2012, 14:03:40 от 複合(S_s _b) » Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #35 -: Юни 20, 2012, 07:38:08 »

Тук споделям някои неща, до които ме доведоха разни размишлявания, върху новите хора.
    Мисля ,че преди много години е имало подобен на този преход.
    Но с обратна цел на досегашната.Или тогава е имало така наречените, сега нови хора и те е трябвало да се превърнат в сегашните хора.Които са потънали в материалното.
    Затова има толкова писания и предания за тези предишни хора от които не е останал и помен и косъм.Това е така понеже, тогава в далечното минало се е налагало да се премине към този начин на живот.Налагало се е да стане промяна и старото да се забрави , за малко и не напълно.
    И така всичко тръгнало към ново и за мен и според мен към тъмнината, която довела до сегашния човек и неговите стремежи и виждания за правилно хранене.
    Той просто е забравил какъв и какво е бил.Но това е било нужно и е станало и сега следва друго и пак е нужна промяна за хубаво и за да може живота да оцелее и да се получава великия кръговрат на нещата и живота на планетата.Природата обича разнообразието и създаването на нови неща и така трябва.
    Затова сега е нужно промяна в хранителния режим и в мисловния режим.Нужна е кристалната решетка на човешката еволюция да се промени.За да може да оцелеем в новите времена на промяна.
    Който се запитва за промяната,прехода и подобни неща има купища в "Великия преход".
    Тук говорим само за храната на новото време.
    Храна с плодове,зеленчуци и ядки,семена, зареждане на телата с жива храна.
    Това са си мой мисли и само споделям ,всеки може да споделя и всеки може да избира коя е истината за него.
    Всичката храна на планетата е съставена от светлина,вода,въздух и земя(енергията и стабилността на земята) и техните комбинации.Но след обработка с различни техники за да е по-вкусно уж , не остава и капка от тези елементи на живота които са съединени за да се получи прана,енергия,чи,ци, и др.
    Здраве и жива храна за всички.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #36 -: Юни 23, 2012, 09:29:08 »

След доста разговори с хора усещащи промяната, разбирам ,че има много променени или че спират месото и се хранят разделно.
    Може да не сте от тях, но те са много и чувстват с тялото си какво да правят и това ме радва.
    Не на сила а с желание и вяра.Промяната истина или не е полезна и кога започнем да се храним правилно живота се променя и спираме да даваме толкова енергия за болести и отрицателни неща.
    С правилно хранене не страдаме от жегата и от студът.Сега дори и на 30 градуса и повече съм си ок , а зимно време ми е топличко.
    ООООО да за тези които това е фантазия ок.Няма да споря , те си знаят.
    Бил съм и от двете страни и знам разликата.
    Моля нека хора които имат опит да споделят за да сме полезни на други хора които имат желания но не и информация как.
    Това е призив до положителните личности на новото време.
    Нека здравето е във вас и то да се породи от желание и вяра.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #37 -: Юни 23, 2012, 15:44:43 »

Малко да докладвам. След промените с непланирането спиране на отровките, започвам да получавам непоносимост към по-тежките храни , като сирене,кашкавал и яйца. Понякога и от хляба ,макар да е черен и пълен със зрънца и семенца.
    Така че днес досега карам на чай ,докато не ми олекне и повече ще гледам да не си готвя. Малкия и без това готвено не иска ,чат пат някоя супичка. Той яде зеленчуци , плодове, мюсли с мляко и филии с кашкавал, също таратор и понякога пилешки хапки . Но най-много иска хляб и краставици. Майка ми се кара ,че не му давам топло ядене , ама при него не е не и аз от малък го питам , какво иска да яде , като никога не ми е казал - бонбони ,шоколад или сладолед, знае ,че това са десерти и хапва понякога ,защото гледа от баща си. Мен си ме гони обаче глад , особено след спирането на цигарите и какво ще правя ,като не ми е хубаво да ям плътни храни незнам. Колко дни трае гладът ,докато привикнеш Хммм??

Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #38 -: Юни 23, 2012, 16:53:37 »

Малко да докладвам. След промените с непланирането спиране на отровките, започвам да получавам непоносимост към по-тежките храни , като сирене,кашкавал и яйца. Понякога и от хляба ,макар да е черен и пълен със зрънца и семенца.
    Така че днес досега карам на чай ,докато не ми олекне и повече ще гледам да не си готвя. Малкия и без това готвено не иска ,чат пат някоя супичка. Той яде зеленчуци , плодове, мюсли с мляко и филии с кашкавал, също таратор и понякога пилешки хапки . Но най-много иска хляб и краставици. Майка ми се кара ,че не му давам топло ядене , ама при него не е не и аз от малък го питам , какво иска да яде , като никога не ми е казал - бонбони ,шоколад или сладолед, знае ,че това са десерти и хапва понякога ,защото гледа от баща си. Мен си ме гони обаче глад , особено след спирането на цигарите и какво ще правя ,като не ми е хубаво да ям плътни храни незнам. Колко дни трае гладът ,докато привикнеш Хммм??

Първо и аз съм така и за жалост на някои хора имам куп енергия.
    Кога преди ми се ядеше и се натъпча с манджа или готвено и направо сеедно бях бъхтан и ми бе гадно.Има един процес и при всеки е различен и затова ми е трудно да дам съвет.
    Тялото по-някога ми иска дадена храна и аз си хапвам от нея, но предимно жива.
    Кълнове от жито помагат по една шепа и се дъвчат добре.Може заедно с орех или ядки и мед.
    Мед хубав при голям глад или филия със зехтин и каквото друго обичаш , ако ти е сладко, някои не го харесват.
    Аз си хапвам по един пъпеш или 2 банана  на ядене и след това малко ядки и съм ок.
    Или др. плод и за мое учудване по някога ми се преяжда и кашкавал с плод.
    Не месете вода с плодове и със храната.Казвал съм го много пъти.
    Ами това е ако мога да помогна с друго ще съм радостен.
    Правилно дишане и слънце.Това е.

Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #39 -: Юни 23, 2012, 21:58:47 »

Даааа грозде с кашкавал ям , ама трябва по мъничко че пак ми става тежко. Сега пак ми стана тежко , сложих към салатата малко фъстъци и една дребна питка зърнест хляб с маслини , после ядох диня и сега търча като лудите да ми олекне , а до 5 часа само чай ми се пиеше не ядох въобще . Сега хапнах и слънчице бая и пак ми се пие чай . Мисля после ако огладнея да ям семки пред телевизора хихихихиххи. Нещо твърде бързо става с мен
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #40 -: Юни 23, 2012, 22:12:29 »

Ще си позволя един съвет има си ред на храната и го знам от дадени източници.
    Първо е водата и аз ставам с вода и си лягам с вода.
    Само за водата има тонове неразгадани неща и тонове разгадани. Прегръдка
    Тя се пие бавно и с положително мислене и по-възможност топла , може и с няколко капки лимон.Но вода, не чай или друго.
    Но това е при по-нататъшен период.
    Сега може и с един сок от плод да се събудим.Колкото повече по-добре.
    При мен беше портокала на почит.Сок от 3 или 5 портокала за закуска с ядки или без и бях на 6.
    Нещата са толкова прости ,колкото и сложни.И кога си мислиш че си ок.Пред теб се разгръща огромна нова информация и всичко почва на ново.
    Или за мен храненето и пиенето е една неразгадана наука и всички досегашни знания са само капка в информационния океан на знанието и съзнанието.
    Кога поискаш информацията ти се дава , и ако си искрен нещата се получават.
    Ако не се ,значи не си готов още.
    Цитат
    Нещо твърде бързо става с мен
    Нормално няма време или времето е в пъти по-бързо.Които иска да вярва.
    Промените около нас ще са все по-бързи и нормално с нас да е така.

Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #41 -: Юни 26, 2012, 18:22:13 »

Днес опитах кленов сироп и много ми хареса , толкова е вкусно.
    И до колкото знам е и полезно ,като мед.

Мммммм яко и вкусно но да не прекаляваме.
    Май Eona трябва да питаме за кленов сироп ??  Згреших
    Ето и тема за него. http://indigota.com/index.php?topic=6072.new#new
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #42 -: Юни 26, 2012, 21:56:01 »

Аз не го харесвам , по простата причина , че има вкус на сироп за кашлица ,ама аз сладкото по принцип не съм му фен.
    Незнам дали обаче ще мога да спря с морските хапвания , особено с миди и скариди. 
    Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #43 -: Юни 26, 2012, 22:21:22 »

Здравейте.
    Как готвят хората на новото време.Хммм
    Ми  моето виждане е че с микровълнови печки.А защо??? Ми, явно да не си умирисват къщите на манджичка.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #44 -: Юни 26, 2012, 23:22:49 »

Светлина за Всички
      Като се има на предвит, че в момента всичко е илюзия, какво ли ще остане след като дойде времето на Истината. Ще има ли все още илюзии. Всъщност темата трябва да се казва - Трябва ли да Готвят хората на Новото време.
           Любов към Всички             
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Децата на новото време
    Книги
    delfin 1 1462 Последна<br />публикация Април 06, 2010, 23:34:46
    от Vicky
    Децата на новото време - Мег Блекбърн Лоузи
    Книги
    chitta 1 1891 Последна<br />публикация Септември 06, 2012, 18:08:40
    от Щуродино
    За децата на новото време
    Всичко относно индиготата
    vali5 1 1408 Последна<br />публикация Декември 16, 2010, 05:03:37
    от demy
    Процъфтяване на новото съзнание
    Видео клипове
    The One 0 868 Последна<br />публикация Ноември 15, 2011, 20:35:17
    от The One
    Децата на новото време « 1 2 3 4 5 »
    Други деца на новото време
    ангелска любов 72 4278 Последна<br />публикация Април 30, 2013, 22:42:14
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright