Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Трябва ли да Готвят хората на Новото време
Много ясно.Да
Не ,те нямат нужда от готвено.
Не знам.
Може ли без готвено?

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как готвят хората на новото време.  (Прочетена 7075 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #15 -: Февруари 24, 2012, 01:52:22 »

Темата е прекрасна, благодаря за споделените рецепти, задължително ще тествам някой от тях.
Днес за първи път изпробвах палачинки с мед, сиренце и авокадо.
Е не е напълно суровоядско, но е райски вкусно.
Като стана въпрос за авокадото ето какво прочетох днес за него:
Авокадо. Понижава холестерола и разширява кръвоносните съдове, като блокира разрушаващите артериите токсини. Авокадото съдържа веществото глутатион, което неутрализира около 30 различни канцерогени и помага на черния дроб да очисти синтетичните химични вещества. Изследователи от Мичиганския Университет са открили, че хората на възраст с по-високо ниво глутатион, са по-здрави и по-рядко страдат от артрит.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
sianna
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #16 -: Февруари 24, 2012, 05:52:33 »

една от любимите ми салати:
    рендосано червено цвекло, морков, авокадо и счукан чесън на вкус /може и без чесън-не винаги я правя с чесън/; подправя се с лимонов сок и зехтин.
    а през зимния сезон- червено цвекло, морков, кисело зеле и зехтин.

също и салата от нарендосана тиква( особено вкусна е сорт цигулка) и пак подправена с лимонче и зехтин

рендосан морков, счукани наситно орехи, магданоз- подправя се с чесън, лимон, зехтин

като авокадото може да се прибавя към всякаква салата- въпрос на вкус
       наздраве : )
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #17 -: Февруари 24, 2012, 17:40:44 »

Супер темата се раздвижи ...
    Цитат
    салата от нарендосана тиква( особено вкусна е сорт цигулка) и пак подправена с лимонче и зехтин
    Това ми се прииска да го пробвам ,ще си купя тия дни една цигулка.  
    Според мен може и в сладък вариант с орехи ,стъргана тиква ,кафява захар, ванилия,лимон сок ,канела и можеби ябълка .....Просто идея която не съм пробвал.
    Колкото до авокадото МЕРСИ ЗА инфото на В Дъх Нов Е n Усмивчица
    За мен авокадото е новост която ми хареса.
    Така е и с мангото ,първо ми беше странно но после ми хареса.
    Искам да споделя, че при мен колкото една салата или ядене не е обработено(рязане,мачкане,смесване) е по-вкусно ,,,странно да но по-вкусно  
    Оцета и той скапва яденето заменете го с лимон.Зехтина си ок ,само да не е от 3лв за 1л.
    Солта хималайска е по-добре, но може и без нея.
    Много ми се иска да си купя млад кокосов орех но не знам къде има. Згреших

Ето нещо което трябваше да е в началото.
    Какво представлява суровоядството?

Фундаменталния принцип на суровоядството е, че растителната храна в най-натуралното и състояние – несготвена и необработена – е и най-пълноценна за организма. Суровоядството е начин на живот. То не е план за намаляване на теглото.

Придържането към суровоядството не е лесно. Повечето суровоядци прекарват много време в кухнята в белене, рязане, изцеждане, смилане и сушене. Това е защото диетата им обикновено е съставена от 75% плодове и зеленчуци. Ето някои от тях:

водорасли
        кълнове
        покълнали семена
        пълнозърнести храни
        бобови култури
        сушени плодове
        ядки

Алкохолът, рафинираната захар и кофеина са табу.

Повечето суровоядци са и вегани, които не консумират животински продукти, но някои ядат сурови яйца и сирене, направено от сурово или непастьоризирано мляко.
    Как суровоядците приготвят храната си?

Суровоядците не готвят с традиционна печка или фурна. Те използват дехидратори за храна, които правят зеленчуците и бисквитите хрупкави. Дехидраторите се използват също така и за сушене на плодове за приготвяне на някои рецепти за сурова храна.

Дехидраторът работи с топлина но температурите не могат да бъдат по-високи от 46 – 47 градуса. Суровоядците вярват, че високата температура изсмуква ензимите и витамините, които са нужни за нормалното храносмилане. Диетолозите поставят това твърдение под съмнение. Според тях човешкото тяло, а не това, което влиза в него произвежда ензимите, необходими за храносмилането. Освен това готвенето под 47 градуса не може да унищожи вредните бактерии по храната.

Цитат
    Освен това готвенето под 47 градуса не може да унищожи вредните бактерии по храната.
    Относно това ще кажа ,че преработената храна над 60 градуса или около 250 градуса няма нужните витамини и минерали понеже са били убити и по този начин тялото не се храни,, а само преработва нещо като храна.Което не дава нищо а само взима.И тогава тялото е изтощено и ненахранено на нас, ни се яде пак и ние ядем и тялото става още по-изтощено и нервно(,заспало,без настроение) и иска още и така нататък.Това тяло няма имунна защита то е лесна плячка за всички вируси и бактерии около нас, а не от тези бактерии в храната.
    Бактериите са навсякъде около нас по-въздуха ,върху масата ,по-лаптопа, по пръстите навсякъде но това не значи че трябва да варим всичко до което се докосваме нали.
    « Последна редакция: Февруари 24, 2012, 18:44:16 от sunshine_and_love » Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #18 -: Юни 10, 2012, 23:14:41 »

Май след доста промени които настъпиха в мен и около мен, смея да твърдя.
    Че хората на новото време няма да готвят по-никакъв начин.
    Докато се изчистят хората на старото време ще се готви после няма.
    Това са си мои прозрения , които ги споделям.
    Колкото повече се издига един човек ,толкова повече ще иска храни които са с по-висока вибрация.И колкото повече се издигаме ,толкова повече няма да имаме нужда от това количество храна.
    Кога осъзнаем че всичко е енергия ,всичко ще се промени и вижданията ни за храната ще са коренно различни.
    Нещата се случват искате или не и хората се променят.
    Нека любовта ви води.

Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #19 -: Юни 11, 2012, 11:01:56 »

Супер темата се раздвижи ...
    Цитат
    салата от нарендосана тиква( особено вкусна е сорт цигулка) и пак подправена с лимонче и зехтин
    Това ми се прииска да го пробвам ,ще си купя тия дни една цигулка.  
    Според мен може и в сладък вариант с орехи ,стъргана тиква ,кафява захар, ванилия,лимон сок ,канела и можеби ябълка .....Просто идея която не съм пробвал.
    Колкото до авокадото МЕРСИ ЗА инфото на В Дъх Нов Е n Усмивчица
    За мен авокадото е новост която ми хареса.
    Така е и с мангото ,първо ми беше странно но после ми хареса.
    Искам да споделя, че при мен колкото една салата или ядене не е обработено(рязане,мачкане,смесване) е по-вкусно ,,,странно да но по-вкусно  
    Оцета и той скапва яденето заменете го с лимон.Зехтина си ок ,само да не е от 3лв за 1л.
    Солта хималайска е по-добре, но може и без нея.
    Много ми се иска да си купя млад кокосов орех но не знам къде има. Згреших

Ето нещо което трябваше да е в началото.
    Какво представлява суровоядството?

Фундаменталния принцип на суровоядството е, че растителната храна в най-натуралното и състояние – несготвена и необработена – е и най-пълноценна за организма. Суровоядството е начин на живот. То не е план за намаляване на теглото.

Придържането към суровоядството не е лесно. Повечето суровоядци прекарват много време в кухнята в белене, рязане, изцеждане, смилане и сушене. Това е защото диетата им обикновено е съставена от 75% плодове и зеленчуци. Ето някои от тях:

водорасли
        кълнове
        покълнали семена
        пълнозърнести храни
        бобови култури
        сушени плодове
        ядки

Алкохолът, рафинираната захар и кофеина са табу.

Повечето суровоядци са и вегани, които не консумират животински продукти, но някои ядат сурови яйца и сирене, направено от сурово или непастьоризирано мляко.
    Как суровоядците приготвят храната си?

Суровоядците не готвят с традиционна печка или фурна. Те използват дехидратори за храна, които правят зеленчуците и бисквитите хрупкави. Дехидраторите се използват също така и за сушене на плодове за приготвяне на някои рецепти за сурова храна.

Дехидраторът работи с топлина но температурите не могат да бъдат по-високи от 46 – 47 градуса. Суровоядците вярват, че високата температура изсмуква ензимите и витамините, които са нужни за нормалното храносмилане. Диетолозите поставят това твърдение под съмнение. Според тях човешкото тяло, а не това, което влиза в него произвежда ензимите, необходими за храносмилането. Освен това готвенето под 47 градуса не може да унищожи вредните бактерии по храната.

Цитат
    Освен това готвенето под 47 градуса не може да унищожи вредните бактерии по храната.
    Относно това ще кажа ,че преработената храна над 60 градуса или около 250 градуса няма нужните витамини и минерали понеже са били убити и по този начин тялото не се храни,, а само преработва нещо като храна.Което не дава нищо а само взима.И тогава тялото е изтощено и ненахранено на нас, ни се яде пак и ние ядем и тялото става още по-изтощено и нервно(,заспало,без настроение) и иска още и така нататък.Това тяло няма имунна защита то е лесна плячка за всички вируси и бактерии около нас, а не от тези бактерии в храната.
    Бактериите са навсякъде около нас по-въздуха ,върху масата ,по-лаптопа, по пръстите навсякъде но това не значи че трябва да варим всичко до което се докосваме нали.
    ;)За някои ябълковият оцет е полезен
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #20 -: Юни 13, 2012, 13:33:24 »

Във всяко нещо има и полезно и вредно , но се изискват знания и практика за да се открие.
    Съвет към всички ....ако ви е топло водата помага , но и зеления чай , понеже охлажда и сваля температурата.
    И не яжте мазно и тлъсто,готвено или тежка храна.Така повдигате температурата на тялото ви и се потите.
    Студен чай ,приготвен от вас самите помага много в жегата.Не купен понеже в него няма полезно.
    Как?
    Взимате тенджера и ако имате баба искате билки останали от зимата или ако имате ваши още по-добре.Мащерка(тя е силна и се слага малко) червен кантарион,лайка,джоджен,мента,липа и каквото ви харесва.Има и плодов чай (не червения от каркаде) а плодов със страхотен аромат , за приятни усещания.Може и зелен чай малко по-желание.
    Сушени плодове ако имате.И кога преседи сте готови ,подслаждате(кафява захар или др) с каквото си прецените и слагате в хладилника за да е студен и приятен.Ако имате малки бутилки от минерална или сок , наливате вътре и слагате всичко в хладилника и това е.Може да си направите 10 бутилки и да имате за седмицата.Само намерете подходящата комбинация за вас.

Подобни неща стават и със сок от портокал ,прекрасен за топлината , изобщо сок от всичко но пресен и не купен.

Според мен колкото повече смесваме и преработваме дадена храна , толкова тя се прецаква.
    Прецакването на храните за мен е липса на енергия и витамини и др.И така ядем но без смисъл.Има количество но не и качество.
    Суровоядеца или плодоядеца се нахранва с малко и има енергия дълго време, докато другите ядът често и по-много но нямат енергия тя отива за обработване на поетата храна която не дава нищо а само взима и така се завърта един кръг от които трудно се излиза.
    Всичко ни е дадено от природата , а ние го прецакваме.
    Има толкова разнообразие и палитра от разнообразни вкусове.
    Но защо хората не ги виждат не знам.
    Мое лично мнение.

Вземете плодът или зеленчука които обожавате и му се насладете , хапнете го с наслада и благодарност към природата която ви го е дала.И усетете силата и енергията която ви дава и ако не сте се наяли просто хапнете шепа сурови ядки.
    И ако не вярвате на написаното и ви се струва странно , значи това не е вашата истина и в такъв случай подминете и забравете.
    Нека светлината ви води и любовта ви изпълва с радост.
    Активен

Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #21 -: Юни 13, 2012, 14:26:52 »

Здраве за Всички
       Искам да попитам някой яде ли суров картоф и как му се отразява.
       Благодаря предварително.

Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #22 -: Юни 13, 2012, 14:55:39 »

Здраве за Всички
       Искам да попитам някой яде ли суров картоф и как му се отразява.
       Благодаря предварително.

Не съм пробвал но ми се искаше да пробвам от тези розовите. Прегръдка
    Не бях ял цвекло сурово но пък ми хареса в малки количества де.
    Тиквичка също или китайска краставица.
    Всичко е до психическа нагласа маи.
    Ако някои пробва да каже , за картофа.
    Също ако си само на сурова храна , по-някога е ок да експериментираш с храните но ако смесиш готвена и сурова или по-точно ако не си ял готвено от седмица или месец и хапнеш ,става коварно по-някога.
    Аз съм на това мнение и то ме води , ако кога опиташ нещо тялото каже да става , тогава ям но ако не го хареса и изтръпне от ужас, не става.За сега действа безотказно.Само месо не му давам , но го възнаграждавам с сочен плод и се успокоява. Ухилен
    Здраве на всички.
    Активен

Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Юни 13, 2012, 16:26:08 »

Аз се храня с разнообразни зеленчуци сурови и плодове. Наскоро започнах да ям и картоф, нищо не ми се случи, но преди това замених готвеното със сурово и тогава експериментирах с картоф от тогава намалих и храната като количество.
       Съдържа високо ниво на витамин Це и други, вкусът му няма нищо общо с представите ни за него.
       Трябва да преобърнем представите си за всичко и да ги изграждаме наново, както трябва да са. От готвени ( умъртвени), към Сурови ( Живи).
        Пия много вода за изхвърляне на токсините от тялото.
        В началото по 1-2 литра на ден сега преминах на 4- 5 и много трудно свалям килограми, въпреки че ям малко. Май ще намалям храната. Интересно но е факт от както реших да се променям, промените идват една след друга навързани.
       Здраве, Любов и Положително Мислене за Всички

Активен

Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #24 -: Юни 13, 2012, 17:24:54 »

Аз се храня с разнообразни зеленчуци сурови и плодове. Наскоро започнах да ям и картоф, нищо не ми се случи, но преди това замених готвеното със сурово и тогава експериментирах с картоф от тогава намалих и храната като количество.
       Съдържа високо ниво на витамин Це и други, вкусът му няма нищо общо с представите ни за него.
       Трябва да преобърнем представите си за всичко и да ги изграждаме наново, както трябва да са. От готвени ( умъртвени), към Сурови ( Живи).
        Пия много вода за изхвърляне на токсините от тялото.
        В началото по 1-2 литра на ден сега преминах на 4- 5 и много трудно свалям килограми, въпреки че ям малко. Май ще намалям храната. Интересно но е факт от както реших да се променям, промените идват една след друга навързани.
       Здраве, Любов и Положително Мислене за Всички

Подобни изказвания ме карат да напиша неща от които ще следва че съм много чувствителен.
    Но пък какво не ми пука.

Това чувствам и направо хвърча от радост.Че има и други като мен.
    Минал съм по този път и всеки ден намирам и откривам нови неща , експериментирам и създавам нещо което не е писано никъде.Сега почнах да се храня само с плодове и ядки и разбира се вода и слънце и въздух.Създавам си система която тялото ми казва как.
    Тръгнал си по пътя и не слушай никои , нито и мен.Отговорите са в теб.Тяло дух и душа и другото си идва само.Мой помощник само за да тръгна ми е бил Учителя и после нещата се случват и те учат само ако искаш да ги видиш.Мисля, че няма какво да кажа , този процес го има при някои други и много ме радва.Продължавай и най важното което мога да си позволя е само не се съмнявай в теб , бъди сигурен и не допускай никакъв страх или съмнение.
    Кога тялото ти се прочисти нещата стават различни.Минах по този път и си превъзпитах тялото.
    Ами има много неща и съвети но при всеки е различно , според нуждите му.И минава през различни етапи за да може тялото да се прочисти на макс.Тогава храната се намаля , а енергията си остава.
    Идеята е да се качим към храна с по висока вибрация.А това са плод и ядки.
    Аз си позволявам и зеленчук , като домат ,краставица и др(но по рядко). Тялото ми казва какво иска.По някога иска и кашкавал но после със седмици не.
    Важно е постоянство.Не искам да давам съвети понеже е най сладко да минеш сам по пътя и да се увериш сам във всичко...
    Светлина и любов
    Активен

Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #25 -: Юни 14, 2012, 18:06:18 »

Има и друго интересно когато повишаваш вибрацията си, това оказва влияние и на околните, който са с по ниска вибрация-неосъзнатите все още и те се пробуждат. С напътствия и воля става всичко. С леко загатване за да се вкл. подсъзнанието и да премине към съзнанието.
    Любов за Всички
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #26 -: Юни 14, 2012, 21:30:31 »

Има и друго интересно когато повишаваш вибрацията си, това оказва влияние и на околните, който са с по ниска вибрация-неосъзнатите все още и те се пробуждат. С напътствия и воля става всичко. С леко загатване за да се вкл. подсъзнанието и да премине към съзнанието.
    Любов за Всички
    Да така е ...Кога светиш ,светлината прогонва тъмнината на другите и те започват да светят.
    Или кога повишиш вибрацията си и те се чувстват странно и почват да се променят.
    Здраве на всички.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #27 -: Юни 17, 2012, 09:07:25 »

Е колкото повече навлизам в начина на хранене на така нареченото, ново време.
    Все повече се убеждавам, че това хранене на новото време, ще е абсолютно ново.
    И разбира се неразбираемо за много хора , както бе неразбираемо преди ,че ще се предава информация на разстояние от км. и подобни неща.И които си мисли сега ,че няма общо нека се замисли.Понеже преди многооо време и години да си помислиш ,че ще има така наречените вегетарианци.Бе фантазия и гледаха с насмешка на подобни идеи ,виж сега те са толкова много и дори има хора които се определят като вегани и суровоядци и доста по-различните плодоядци, и дори фантастичните за много хора слънцеядци.
    Света се променя ,променете се и вие.
    За сега идеята да се храним без месо е ,,,, адска за много познати и близки около мен.
    Идеята да се храниш без готвене на храната е още по-странна но има привърженици и те не са малко. Прегръдка
    Има много още но дали сте готови да го приемете и дали сте готови да разчупите мислите и знанията ,да прогледнете невидимото и да повярвате на фактите.
    Аз съм и го правя.Направете го и вие.
    Светлината и любовта нека са ви помощник.Не сте длъжни да вярвате на написаното и ако това не вашата тема я подминете ,не замърсявайте нещата с отрицателни мисли и изказвания.
    Активен

кръгове
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« Отговор #28 -: Юни 17, 2012, 11:53:41 »

Привет на всички!
    Винаги съм била за природата,да се храня с плодове и зеленчуци ми е мечта/като малка все ме тъпчеха с месо,пфу/ -тоест целогодишно.Макар че и зимата има избор на пазара, някак тези плодове и зеленчуци не са така вкусни ,както когато са си в сезона.Но пък ако си изсушим,ще имаме и за този период.За моя радост и мъжът ми обожава плодове и пролетта, като станат нашите домашни -при свекървата ,Ауууу голяма радост.Можем по цял ден да стоим под черешката или прасковата,имам късмет с него.С децата е малко по трудно,не че ще изберат месото ,дори напротив..те знаят без да са "учили" какво трябва да си хапват ,но ние големите сме тези които все сме Казвали..хапни едно кюфтенце ,малко месце..направо насила..сега не ги карам дори се радвам ,че не го искат .Плодовете и зеленчуците си избират ,понякога искат диня зимата  ,но  измисляме варианти.
    Имам един друг проблем ,отказването от кафето и  цигарите..всичко друго не ми е проблем дори ме радва ,чуствам се прекрасно, като хапваме плодове или мюсли на закуска.Моля някой да сподели как се е отървал от тези пороци.Явно не полагам достатъчно усилие ,пробвах да ги спирам от раз ,..не ми се получи, пробвам варианта по малко надолу, като мога и с 4 да мина..и после идва въпросът ,ако мога с 4, защо не мога и без тях.?Четох ,че с хипноза става ,но пък нещо ми е странно някои да ми рови в главата ,напред назад ..ако може да ми внуши ,че не пуша ,може и други неща да ми внуши..засега не го приемам като вариант.
    В крайна сметка си мисля ,че най -важни са децата, да ги научим кое е полезно ,събирам разни справки за дивите плодове ,за гъбите ,и скоро планираме да отидем в планината  на почивка/пак късмет мъжът ми е от балканско градче и планината ни е под носа /,и там нагледно да им показва Тати кое какво е ,знам че ще им хареса повече от мръсното море.Имаме палатка ,простичка ,но пък ще свърши работа,спалните човалчета и две три дреболии и сме готови,само като си го представям ,се чуствам прекрасно-свободна,щастлива..хммммммм .И двамата сме на мнение,че трябва да имаме свой дом ,а то рано или късно ще стане ,не искаме да живеем в града в блокове и прочие.
    А в малка къщурка и  да слушаме шумът на рекичката..това е нашия Рай!
    п
    .   
    Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
    Линк за посланията на доброто
    http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #29 -: Юни 17, 2012, 15:35:17 »

Здрасти за спирането на цигари на мен ми помогна препоръчаната ми от Санги книжка на Алън Кар - Не пуша вече, той май също ги спря. Книжката е просто навигация за препрограмация , т.е отучване от нещо, горе-долу каквото правят хипнотизаторите , но без рисковете някой да ти рови в енергетиката , сам си се препрограмираш . На мен ми помага също и връзката със себе си в момент преди да пуша , как съм се чуствала, извиквам състоянието когато съм била активен спортист , енергията ,, направих си подарък с парите за цигари - карта за спортния клуб и ходя на сумати интересни неща . Кафето върви също с цигарките , когато ги спреш намаляваш кафето , замествам го с чай , махнах кафемашината. После ако един два дни не пиеш кафе , и като пийнеш усещаш как не е ОК , чат пат си правя едничко мъничко с много соево мляко то е сладичко и е чудесно , защото кафето си има и положителните страни , то и цигарите имат ако не бяха толкова пристрастителни и да използваш понякога хомеопатично , ама то с всички отрови е така , по-добре да не стигаме дотам ,че да ги ползваме за лекарство. Книжката на Кар я има в нета можеш да си изтеглиш или да ти я пратиме.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Децата на новото време
    Книги
    delfin 1 1462 Последна<br />публикация Април 06, 2010, 23:34:46
    от Vicky
    Децата на новото време - Мег Блекбърн Лоузи
    Книги
    chitta 1 1891 Последна<br />публикация Септември 06, 2012, 18:08:40
    от Щуродино
    За децата на новото време
    Всичко относно индиготата
    vali5 1 1408 Последна<br />публикация Декември 16, 2010, 05:03:37
    от demy
    Процъфтяване на новото съзнание
    Видео клипове
    The One 0 868 Последна<br />публикация Ноември 15, 2011, 20:35:17
    от The One
    Децата на новото време « 1 2 3 4 5 »
    Други деца на новото време
    ангелска любов 72 4278 Последна<br />публикация Април 30, 2013, 22:42:14
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright