Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Тест: Имате ли хранителна зависимост?  (Прочетена 1397 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2012, 13:11:21 »

Случвало ли ви се е най-спокойно да вървите по улицата, замислени за нещо свое, и изведнъж да усетите неистово желание да усетите в устата си топящ се шоколад или хрускането на чипс?

За да разберете имате ли хранителна зависимост, ще ви ориентира тест, разработен от канадски психолози. Дори да сте в рисковата група, не се притеснявайте – просто от време на време сменяйте любимите си вредни храни с хрускави морковчета и свежи краставички.

1.Подарили са ви кутия скъпи шоколадови бонбони. Вие ги отваряте, преброявате ги и си казвате: „Ще изяждам не повече от един бонбон дневно”. След което…

А. Всяка вечер хапвате по един бонбон, докато кутията не свърши, и тези мигове са прекрасни.

Б. Изяждате вечерта един бонбон, на другия ден изяждате два-три и след няма и три дни бонбоните ги няма.

В. Изяждате един бонбон, още един и след няколко минути кутията е празна.

2. На среща с приятели на масата има няколко вида чипс. Вие:

А. Отброявате си десетина чипса и ги ядете много бавно.

Б. След като сте изяли четири-пет шепи, изпитвате недостиг от минерална вода.

В. Толкова ви е приятно, че не усещате колко сте изяли.

3. В МОЛ-а сте и навсякъде се носи аромат на пресни кифлички. Вие:

А. Наслаждавате се на аромата, но продължавате по предварително начертания маршрут.

Б. Купувате една кифличка и я разделяте с приятелката си.

В. Купувате една кифличка и я омитате, след това се връщате за още една-две.

4. На вечеря с приятели си поръчвате салата, а приятелите ви ядат пица. Вие:

А. Равнодушно ги гледате и си ядете прекрасната салата.

Б. Дояждате малкото парченце, което е останало в чинията на приятеля до вас.

В. Изяждате салатата и си поръчвате пица.

5. За да се успокоите след напрегната работна седмица, Вие:

А. Отивате на кино с приятели или медитирате в топла вана.

Б. Прибирате се вкъщи, за да сготвите невероятна вечеря или отивате на вечеря с приятели.

В. Купувате си два шоколада.

Резултати:

Повече отговори „А” – засега вие контролирате ситуацията, можете да си позволявате сладко и да не пълнеете. Опитайте се и занапред да запазите този стил на хранене.

Повече отговори „Б” – не се храните, без да мислите, но понякога преяждате, без да се усетите. Някои неща са се превърнали в идея фикс за вас и вие просто не можете, без поне веднъж седмично да си позволите да усетите вкуса им.

Повече отговори „В” – имате наченки на хранителна зависимост. Трябва да промените някои свои навици – като начало отделяйте по-малко време за престой на местата, където обикновено се храните. Посетете диетолог и наблягайте на плодовете, зеленчуците и пилешкото месо.

източник: www.gotvach.bg
    Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #1 -: Юли 31, 2012, 17:58:53 »

Зависима или пристрастена съм към сладки неща.Понякога си позволявам да опитам и нещо различно
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #2 -: Юли 31, 2012, 22:47:01 »

6. в заведение за бързо хранене си поръчвате 5 кюфтета. Питат ви каква гарнитура искате. Какво отговаряте:

а) към тия картофени кюфтета най-добре варвят варени моркови и грах...

б) гарнитура ли, много правилно - сложете ми и две наденици, по-тлъстички ако може...

в) о, не, мерси, докато ги изям (по 10 гр на ден, едно кюфте по 80 гр, общо 80-90 дена) всякаква гарнитура ще се развали... я върнете едното кюфте, че да не надебелея...

Отговори:
    Ако на шести въпрос отговаряте често с (а) значи сте вегетарианец, и имате тотална зависимост към трева, всички зеленчуци изпитват ужас от вас!
    Ако на шести въпрос отговаряте всеки ден с (б) значи сте мръвкар - обърнете вминание и на пиенето, алкохола помага за храносмилането на вашите "гарнитури", но не повече от литър-два на ден! И сте зависими от пържолки за вечеря.
    Ако на шести въпрос отговаряте често с (в) , одете се прегледайте, че СМЪРТ си числи че гледа огледало като ви среща. Успокойте се нямате зависимост от храна, имате фобия от нея!
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #3 -: Август 01, 2012, 10:55:02 »

Храната за стомахчето не ми е приоритет,ама все пак трябва да хапвам нещо Намигване
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ТЕСТ за ИНДИГО личност « 1 2 ... 13 14 »
    Всичко относно индиготата
    11WOLF11 196 95060 Последна<br />публикация Март 15, 2013, 11:13:08
    от Kissing You Good Night
    Тест за ляво или дясно полукълбо « 1 2 3 4 »
    Любопитни факти
    izida 55 7012 Последна<br />публикация Ноември 26, 2012, 16:53:36
    от kukuruku
    Имате ли домашен любимец? « 1 2 »
    Анкети
    Аэ съм 29 2405 Последна<br />публикация Ноември 29, 2012, 19:30:53
    от мушу
    Тест за определяне нивото на развитие на душата « 1 2 3 »
    Астрология и нумерология
    zvezdichka 34 5738 Последна<br />публикация Юни 11, 2012, 17:53:08
    от meander
    Имате ли визия и каква е тя?
    Анкети
    The One 5 1219 Последна<br />публикация Декември 10, 2012, 15:54:53
    от shining_star

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright