Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Пълна промяна на личността  (Прочетена 1715 пъти)
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« -: Февруари 05, 2012, 15:05:09 »

Пълна промяна на личността,автор Джон Демартини

Революционно нов подход към лична трансформация

"Пълна промяна" принадлежи на едно ново поколение. Тя е дар за новото хилядолетие. В нея ще откриете напълно достъпна философия и ще изучите универсалните принципи, които лежат в основата на нашето съществуване. Ще научите формулата за осъществяване на мечтите си, ще откриете тайните за отваряне на сърцето си, ще разберете как да увеличите любовта и признателността си към всеки аспект от живота. Ще получите дълбоки прозрения как да създадете повече пълноценни връзки, ще пробудите правото си на живот като истински гений, ще преодолеете всички страхове и илюзии около мита за смъртта и ще се свържете отново с истинската си мисия в живота си на Земята.

Д-р Демартини синтезира в "Пълна промяна" 29-годишните си изследвания и 24-те си години клиничен опит като лечител и преподавател. Научните сведения в нея почиват на най-новите постижения в редица области, упражненията в края на всяка глава са така разработени, че да ви дадат възможност за лично преживяване на дълбоките и скрити истини в живота ви, а утвържденията и цитатите целят да събудят истинския ви потенциал.

Тази книга ще ви докосне дълбоко, за да откриете себе си в истинската си светлина и да станете господари на съдбата си, а не жертви на своята житейска история.
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2012, 15:53:43 »

Не съм чела книгата, не съм чувала автора, затова може и малко неподготвена да се изказвам, ама... Аман от духовни учители, "вседостъпни философии" и псевдо-универсални принципи. Не знам за какво иде реч в това книжле, но резюмето ми се вижда малко.. вятърничави приказки.
Само като се има предвид колко книги за позитивно мислене и подобни има, вече трябваше целият свят да е едно розово и чудесно място. Защо никой от тези автори, открили "истината" (в което няма как да сме сигурни), не направи нещо? С мисълта си да промени света, нали е толкова лесно - променяш себе си, променяш и света...

Цитат
В нея ще откриете напълно достъпна философия и ще изучите универсалните принципи, които лежат в основата на нашето съществуване.
Моля, някой от прочелите книгата да изясни - каква е тая философия, дето има да я откриваме в книгата, на килограм ли се продава или върви в комплект с книгата, промоционално?

Цитат
Ще научите формулата за осъществяване на мечтите си
Юхууу, супер!
А знаем ли какви са мечтите ни? И що за велик ще да е този, та чак формули да изготвя. Съжалявам, но не мога да не гледам с недоверие на такива категорични приказки. И милион книги за позитивно мислене да прочете човек, ако не може да осмисли прочетеното - кел файда! Това не са работи, които някой може да ти набие в главата, затова "формула за осъществяване на мечти" ми се струва ... безполезна.
И в математиката е така - формули има, ама ако не знаеш как да ги приложиш... Не става с четене на книги, а с решаване на задачи!
Това точно ми напомня един готин филм с Джим Кери, скоро го даваха - "Всемогъщият Брус".
Мечтите на всички са осъществени, но това води не до всеобщо щастие, а анархия! Понеже масово хората не знаят какво искат. И никакви мними духовни наставници или автори могат да отворят очите им, ако сами не го направят.

Цитат
Ще получите дълбоки прозрения как да създадете повече пълноценни връзки, ще пробудите правото си на живот като истински гений, ще преодолеете всички страхове и илюзии около мита за смъртта и ще се свържете отново с истинската си мисия в живота си на Земята.
Същото питане като за философията -  дълбоките прозрения могат ли да бъдат получени (закупени) отделно, без книгата, или са някаква лимитирана серия?

Не знам, доста съм резервирана към такива книги. Истинските духовни учители напътстват, помагат човек сам да открие за каквото е готов.
Дори авторът да е открил своята "формула", това не е гаранция, че тя има някакво общовалидно приложение.
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Февруари 05, 2012, 19:11:07 »

Истинката любов
Истинската любов е свързана с емоционалния баланс.Една от причината да имаме партниор е да поддаржаме любовно равновесие.Ако единият партнъор е нервен,другият уравновесява нещата.Акое единият е унижен и депресиран,другият ще му помогне да се изправи на крака.Ако единият партниор стане самонадеян,другият ще го накара да се опомни.Така действат връзките.Този акт на баланс поддържа Божественият ред и истинската любов.Имах навика да се прибирам право в къщи от офиса ми,след "голям ден"-срещнах се с много пациенти,предлагах услуги и печелех доста пари.Карах към къщи моят ягуар,самонадеян и въодушевен,и си мислех:Леле,акакъв ден!Някой иска ли да ме докосне за късмет?Пристигах у дома и...бам!Критиките започваха.
  -Къде беше?Трябваше да сме излезли за вечеря преди час.Взе ли това,за което те помолих?За какъв се мислиш?
В тези мигове направо рухвах психически,тъй като не разбирах как е възможно това да е голямата любов.
Обикновенно незрялата ми реакция беше:
  -Ами благодаря много.Бях толкова щастлив,позитивно настроен и имах такъв страхотен ден.Какво право имаш да ме потискаш?Работя толкова упорито,а ти не ме подкрепяш.Всички други виждат колко съм добър?Какъв ти е проблемът?
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Февруари 05, 2012, 19:23:17 »

И знаете ли какво се случваше?Никаква интимност за седмица.Бях се унижил,защото ние сме тук,не за да сме прави,а за да бъдем обичани.Тези две страни съсдават истинската любов.Те създават баланса.Бях обграден от любов,но бях пристрастен към удоволствията в работата и негодувах срещу балансиращата болка у дома.Най накрая осъзнах,че вски път,когато се прибирах в къщи самонадеян,не бях истински със семеиството си.И ако не бях в момента с тях и влюбен в тях,критиките ме връщаха към състояние,в което да съм с тях.Но ако се прибирах у дома депресиран,жена ми беше до мен и ме окуръжаваше.Разбрах,че за да се прибирам вкъщи и да заварвам там любов,по добре да не бъда така въодушевен и самонадеян.Така,че на път за вкъщи започнах да мисля:"Добре,на кой пациент забравих да се обадя?Каква документация пропуснах да погледна?На кого не предоставих професионалните си услуги най добре?Ще се смиря и няма да вляза у дома,докато не се почувствам уравновесен и готов да бъда със семейството си."
Като всяка истинкса наука,която се развива,следвате ли тези съвети,вие ще имате непрекъснато любящ партнъор у дома.Направо е невероятно.Буквално притежавате сила да промените състоянието на партниъора си от растояние,като достигнете състояние на балансирана любов.Когато зипитвате истинска любов,виждате баланса навсякъде около вас.Когато изживявате едностранна емоция,изпозвате другата страна,за да се концентрирате и да се върнете отново към истинската и балансирана любов.
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Февруари 05, 2012, 19:33:39 »

Това е божественитият ред в действие.
В момента в който осъзнаете този баланс и забележите съвършенното равновесие навсякъде около вас,ще сте свободни.Само тогава ще сте свободен да ръководите собственият си живот и да ковете собствената си съдба.
Ако искате да сте режисиъор на собственият си живот трябва да уравновесите възприятията и емоциите си.Като казвам уравновесяване,нямам предвид равнодушие или апатия,а положение на вътрешен баланс или хармония,които надхвърлят емоционалните противоположности.
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Февруари 05, 2012, 19:36:24 »

Сърцето се отваря единствено когато умът е съснателно уравновесен.Затова Свети Августин подчертава,че :волята на Бог е равновесие".Бог иска да отворите сърцата си за себе си и да осъзнаете,че сте част от тази божественост,отвъд всякакви схващания за възвишеност,липса на достойнство и страхове.
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Февруари 05, 2012, 19:41:41 »

Когато волята на човек е в хармония с балансираната воля на Бог,сърцето общува с Божественото.Като човешки същества задачата ни е проницателно да разберем динамиката на живота,която прави всичко възмойно да ни уравновеси и да ни запознае с истината.Когато започнем да виждае баланса навсякъде,ще проумеем,че някъде съществува скрит ред и разум зад всичко.
Любовта е изградена от две части: подкрепа и предизвикатекство.От нас се иска да изживеем  и двете страни,и да живеем в този свят на двойнственост,докато видим величието на техния фундаментален баланс.
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Февруари 05, 2012, 20:01:05 »

Знаете ли,че подкрепата за ви за някого  може да го направи слаб и зависим,а ако го предизвикате,можете да го направите силен и самостоятелен?Ние жестоко осъждаме,когато почувстваме,че сме били зли с някого,но това е защото не виждаме баланса.Заради Божественият ред човекът,с когото сме се отнесли лошо,е получил добрина от някой друг по същото време.Нашето лошо време отношение прави другите по самостоятелни,а добрината на някой друг ги прави зависими.
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Февруари 05, 2012, 20:03:49 »

Няма да повярвате колко пъти съм виждал дете да бъде предизвиквано от баща си,докато майката го подкрепя и обратно.Колкото по мил и снизходителен е диният родител,толкова по строг и взискателен е другият.Колкото по мек е единият,толкова по твърд е другият,а двамата заедно създават баланса на любовта.
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Февруари 05, 2012, 20:40:12 »

Едно дете изисква и подкрепа,и предизвикателство в идеално равновесие.Ако единият родител играе едната роля,другият ще играе другата.АКо ли не,братът или сестрата ще играят.Какжото и да коства уравновесяването не може да бъде избегнато.Погледнете собственият си живот,за да прозрете истината за това,което казвам.Можете ли да се сетите за момент,когато сте получили похвала или порицание едновременно?Не можете да го зибегнете.Ако получавате само предизвикателтво от момента на раждането си,няма да оцелеете в семейството.Ако не сте получавали друго освен подкрепа,няма да оцелеете когато излезете навън.
Природата не допуска нищо освен равновесие.Чудили ли сте се някога защо някой от най известните роклегенди и филмови зжезди се самоубиват?Тяхната склонност към самоубийство или опитите им за самоубийство често са компенсаторни реакции на факта,че другите хора са ги издигнали толкова високо,че са започнали да се възприемат като недосегаеми.
Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Февруари 05, 2012, 20:53:19 »

Тъй като похвалата и вината са уравновесени,всеки,изпаднал в заблуждение,че е по велик от това,което  в действителност,също така ще се самообвнинява и саморазрушава,тъй като няма да е спосбен да се примири с фантазията си.Може би изглежда странно,но критиците  таблоидите помагат на известните личности да останат живи,като балансират всички хвалебствич,които получават.
Една от най големите илюзии на хората е търсенето на удоволствие без болка,хвалба без порицание или добро без зло.Търсенето на едностранни събития в двустранна вселена е коренът на човешкото страдание.Когато приемете баланса и истината,любовта ви заобикаля.Не можете да избегнете истинската любов.Когато разберете тази истина,страховете и вината ви ще се изпарят и ще започнете своя танц с живота си.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #11 -: Февруари 05, 2012, 22:01:27 »

Моля Ангелска любов, да се въздържа от раскъсване в толкова много постове, всичкото след поста на ИВЕВЕ можеше да е в  един пост .
[/b][/size]
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Февруари 06, 2012, 12:31:31 »

Играта на уравновесяване
Забелязали ли сте,че точно когато изградите връзката си,нещо друго се разпада?Появяват се проблеми със здравето или настъпва семейна криза точно когато кариерата за която наистина сте си мечтали се развива добре?Знаете ли,че всичко е проектирано по този начин?Животът ви отвежда до все по големи нива на разбиране,а най бързият разтеж е на границата на хаоса и реда.Не си мислете:"Тъкмо си бях стъпил на краката,но изгубих всичко."Осъзнайте,че сте пораснали до следващото ниво на хаос и сте се изправили пред по големи предизвикателства,тъй като имате по голям капацитет.Ако просто си стоите в света на лесните неща,всъщност го правите по труден и се проваляте.Така,че не се връщайте назад и не казвайте: "Господи,бих искал животът ми да е по лесен."Кажете: "Бих искал животът ми да стане по предизвикателен.Възнамерявам да овладея умението да приемам още повече предизвикателства."

Превърнете приемането на нови предизвикателства във ваша цел.Това е тайната на еволюцията-превръщането на хаоса и емоцията в ред и любов,така че да можете да поемате повече и да ги превръщате в любов.Няма край на хаоса,любовта и мъдростта.Никога няма да приключите.Някой хора смятат,че ще са приключили,когато бъдат "просветлени",богати или известни,но когато го постигнат тогажа какво?За да достигнете до вашата мъдрост и гений означава да видите и двете страни сега-хаоса и любовта-и да не чакате определен момент да разкриете истината.Можете да получите мъдростта на годините,без да сте остарели,стига да балансирате ума си сега.

Представете си как бихте искали да изразите любовта в живота си.Какво ще се случи,ако си обещаете да продължите да усъвършенствате тази цел?Какво ще стане,ако създадете визуални картини,аудиокасети или компактдискове, с целта си,ако я напишете на хартия и я разположите навсякъде из къщата си,колата си и офиса си,така че където и да отидете,можете да я виждате и да мислите за нея?Какво би било,ако изпълните графика си със срещи с вдъхновени хора;ако четете биографии на преуспяващите в областта,която искате да покорите; да гледате техни видеокасети,да слушате компакдисковете им; или пък да отидете на тяхна изложба или представяне на живо?
Притежавате божетвеност в себе си и искате да общувате с тези,които се чувтват божествено призвани да правят това,с което се занимават.Имах мечта,че някой ден ще се изправя и ще говоря пред едни от най големите учители на земята.Казвах си: "Исках да бъда учител на учителите,майстор на майсторите" и виждах как това постепенно се случва в живота ми.Когато за пръв път го заявих гласно,някой от присъстващите отвърнаха: "О, Джон,отново се размечта ,а аз отговорих: "Напълно сте прави,наистина мечтая".Те не можеха да видят моето видение така ясно кат мен.Много хора, които не могат да видят мечтата ви,незабавно ще се опитат да ви се подиграват или ще ви накарат да обясните как точно смятате да я изпалните.Това е част от играта на уравновесяване.Всеки,който ви се подиграва,също така ви уважава,защото той признава,че сте надминали неговият капацитет да разберете за какво сте тук.Когато хората ви подкрепят,те очевидно мислят,че не можете да се справите сам,а когато ви критикуват,това е оказване на чест.Ако можете да видите всички критики като уважение,ще ви мотивира ли това?

Ако сте улечен по мечтата си,ще привличате също обидни,отричащи неща,за да балансират увлечението.Ако докато ви обиждат,приемете предизвикателството с ясна визия и без емоционална реакция,това е знак,че сте в синхрон с мечтата си.Но ако докато ви обиждат се чувствате наранени или се защитавате емоционално,значи сте увлечени по силно преувеличена мечта и е нужно да се смирите,за да я промените и реализирате по ефективно.И в двата случая израствате.

Активен
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Февруари 06, 2012, 13:04:09 »

Всеки момент,в който не сме фокусирани върху мечтите си,се съсредоточаваме върху съмненията си и пречките.Всеки момент,в който не сме фокусирани върху цветята,се съсредоточаваме върху плевелите.Гениите се концентрират върху все по финните детайли на цветята,които произлизат от сърцата им,и създават букет от свои преживявания.Обикновенният човек,който не е пробудил гения си,дори не го е познал,обикновенно е объркан от плевели,съмнения и страхове.
Понякога като всички други и аз имам съмнения.Понякога се чувствам така,сякаш съм никой,и тази част от играта ми помага да уравновеся онази част от мен,която си мисли,че съм някой.Когато се чувствам по този начин,свързвам възприятията си отново с моята цел и вийдам как тези съмнения са движещата сила,която ме кара да продължавам пътуването.те всъщност балансират времето,през което си мисля,че мога да направя всичко,и ме поддържат конецнтриран.Добре е да имате такива моменти,те няма да ви отклонят от мечтите ви-те са дар.Плевелите са обратнопропорционални на чистотата на цветятя ви.Препятствията са само това,което виждате,когато отклоните съснанието си от целта.С вяка стъпка,която поемете към детайлите на мечтите си,ставате по съзидателни,вдъхновени и изобретателни.Всеки има мечта,но геният е готов да определи и предопредели мечтата и да я осъществи.

В едно интервю попитали Доналд Тръмп: " Живеете фантастичен живот,нали?" А той отговорил: " Не, не живея такъв живот.Фанстастично е нещо, което си представяте,но никога не изживявате.Аз живея живота на мечтите си.Не спрях да планирам и да действам,за да го постигна."

Фантазиите са неуравновесени илюзии,с които сравняваме реалността; и те могат да ни потиснат.Мечтите са реалистични цели,заради които усъвършенстваме живота си.Тях можем да осъществим.

Обещайте си,че преди да си легнете тази нощ,ще преприемете още една стъпка към вашите мечти,защото колкото по ясно  е видението,толкова по съзидателен е геният.Вашата жизненост е правопропорционална на яркостта на видението ви и на чистотата на призванието ви,които са правопропорционално на това колко добре виждате и приемете божетвения ред.Когато виждате идеалния баланс,вътрешния ви глас става по силен и вътрешните ви видения стават по ясни,а невероятната енергия е на ваше разоложение.Това ви дава кураж,сила и увереност да преодолеете препядствията и да продължите да израствате независимо от всичко.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Промяна в света
Анкети
nia.boneva6 9 2016 Последна<br />публикация Ноември 29, 2011, 17:01:31
от ИВЕВЕ
Присаденият орган носи от личността на донора
Любопитни факти
Evolution 0 453 Последна<br />публикация Септември 25, 2010, 11:07:28
от Evolution
Промяна в ранговете на профилите
Съобщения / Предложения и оплаквания
Administrator 3 799 Последна<br />публикация Август 11, 2011, 15:44:23
от Administrator
Малка промяна в изгледа на категориите
Съобщения / Предложения и оплаквания
Administrator 0 585 Последна<br />публикация Юли 18, 2011, 11:17:32
от Administrator
Промяна на енергийното трептене « 1 2 »
Всичко относно индиготата
Nikolov15yo 16 2181 Последна<br />публикация Септември 25, 2011, 00:13:54
от Sobercho

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright