Духовно развитие

Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Просветлението за Истината  (Прочетена 3276 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #75 -: Март 12, 2012, 19:56:07 »

А лъжата с изявени претенции се трансформира в нещо, което го има ,т.е истина хахахаххахаха щом ще си играем с думите , т.е само НИЩОТО не е ИСТИНА  и лъжата е вид градивен материал на НЕЩОТО.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
paparosko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #76 -: Март 12, 2012, 20:18:16 »

Аз лично в кома не съм изпадала, но стоях неотлъчно до леглото на мой любим човек, който беше в кома. И който беше жив, дори и в кома.
Така, както е живо и малкото новородено.
Така, както си бил жив и ти, когато си се измъквал от крайна опасност - защото живият човек има неподозирана енергия и именно тя го спасява в трудни и внезапни моменти, а не натрупаното в ума му и паметта на ума му под формата на вярвания (например в "закона за привличането"), обусловености и самовнушения. Защото, когато къщата ти гори, нямаш време да си спомняш какво знаеш и какво не знаеш, нито дали си жив или не, а просто действаш на мига, изскачаш от горящата къща светкавично!
И това, което може наистина да помогне на хората е тяхната жизнена енергия, а не умствени внушения и самовнушения.
Защото светът е Съществувание, Живот, Жизнена енергия навсякъде и във всичко, а не книжна философия, та било то и херметична.

В кома човек е жив, ама без мисли и без да чувства такъв живот е вегетиране, а не нормален живот.
Освен това като не си изпадала в кома как може да говориш за това какво е да изпаднеш в кома, това е демагогия!

То и новороденото е живо, но дай някой спомен от това какво си изпитвала като новородено.
Как може да твърдиш неща, за които нямаш никакви спомени?!

Не извъртай нещата. В крайна сметка тук не говорим за това дали някой може да бъде жив по някакъв начин, а за това, че СПОРЕД ТВОЕТО ТВЪРДЕНИЕ, КОГАТО ЧОВЕК НЕ ИЗПОЛЗВА УМА И ЕМОЦИИТЕ СИ, ТОГАВА ВОДИ ЕДИН ИСТИНСКИ И ПЪЛНОЦЕНЕН ЖИВОТ.

Глупости на търкалета!

Като те чета, същото важи и за познанията ти за лечителските практики.
Явно нямаш и хабер от енергийно лечение, да не говорим за някаква практика.
Не става дума изобщо за внушение и самовнушение.
И философията ми не е книжна, макар, че съм се позовал и на такава, а на човек, който практикува енергийни методи на лечение, а и съм изпитал силата на мисълта на собствен гръб.

И запомни от мен:
Светът на всеки един от нас, т.е. "реалността" на всеки един от нас се намира някъде там в съзнанието на всеки един от нас. И благодарение на УМЪТ и ЕМОЦИИТЕ,  тази "реалност" съществува и се променя.
Активен

Никога не казвай никога!
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #77 -: Март 12, 2012, 20:55:52 »

А лъжата с изявени претенции се трансформира в нещо, което го има ,т.е истина хахахаххахаха щом ще си играем с думите , т.е само НИЩОТО не е ИСТИНА  и лъжата е вид градивен материал на НЕЩОТО.
Ухилен Ухилен Ухилен
Ама и нищото не можем да го отречем тъй като в него пребивава нещото и то е реално макар и не винаги осъзнато.

То излиза, че отречем ли нещо каквото и да е било то,та било и самото нищо, значи отричаме всичко, та нали в този момент на отричане ние преживяваме самото отричане, това е битието ни в този момент.
Та по тази логика като отречем нещо та дори да било то лъжата, ние отриаме и истината, понеже те са едно цяло, неделими във своята същност.
Отричайки лъжата преживяваме нея. Ухилен

Но когато една лъжа не е отречена, но се знае, че е лъжа, то на нея и се позволява да съществува и това я превръща в истина или истинска лъжа Ухилен Ухилен Ухилен

Дали това е нещото, което дава сила на мъдрите да приемат нещата?
Старая се да се придържам по темата, но май много се зайграх вече....

Нищо смях да става.... Веселяк Веселяк Веселяк

« Последна редакция: Март 12, 2012, 21:11:11 от В Дъх Нов Е n :) » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #78 -: Март 12, 2012, 21:07:29 »

Ей да не ти пусне човек муха на тебе хахахахахахаха ,добре се заиграваш ,още може  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #79 -: Март 12, 2012, 22:16:00 »

Цитат
Но когато една лъжа не е отречена, но се знае, че е лъжа, то на нея и се позволява да съществува и това я превръща в истина или истинска лъжа Ухилен Ухилен Ухилен
Хехехехе, много е готинко това  Ухилен
Ако следвам логиката, трябва да съществува и лъжлива истина. Ама не мога да изведа формулата. Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #80 -: Март 12, 2012, 22:41:51 »

Ако личната истина е фасетката на един безбройностранен диамант , то лъжливата истина ,е нечия друга фасетка гледана през нашата фасетка изкривявайки светлинта ,поради повечето пречупвания.
Активен

Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #81 -: Март 12, 2012, 23:36:10 »

Ако личната истина е фасетката на един безбройностранен диамант , то лъжливата истина ,е нечия друга фасетка гледана през нашата фасетка изкривявайки светлинта ,поради повечето пречупвания.

Tова е особено осезаемо ако се разменят ролите, т.е. някой да тълкува образите по моята фасетка, гледано под неговия ъгъл. Което пък, понякога ми налага да призовавам всичко божествено и да гледам към небето, защото у мен се покрива някъде и ми гледа сеира  Ухилен
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #82 -: Март 13, 2012, 00:02:10 »

Докато не отидеш до фасетката на отсещния и той не дойде да види твоята, никога няма да разберете Играта на Светлината. Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #83 -: Март 13, 2012, 00:53:48 »

Лъжата е това, което Не съществува, а само претендира за съществувание.

Как е възможно нещо, което не съществува, да прави каквото и да е, в частност, да има претенции за нещо?
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #84 -: Март 13, 2012, 01:34:36 »

Цитат
    Ако следвам логиката, трябва да съществува и лъжлива истина. Ама не мога да изведа формулата.
    Лъжлива истина е тази която се променя. Ухилен Ухилен Ухилен
    Например моята истина за това кой съм аз е претърпяла редица промени дори само в този живот.Но всеки път е супер истинска когато я изразявам на момента, дори и да е неосъзнато, просто я преживявам като реалност тук и сега.

И след като постоянно се променяме, нима живеем постоянно само в лъжа, преживявайки моментната си истина?  Ухилен Ухилен Ухилен

Ами ако всички живеем постоянно в истината, тъй като няма нищо друго освен този момент тук и сега?

Ето и формулата се формулира.
    Истината(битие) + Време(илюзия)= Лъжлива истина(представа за истината).

Цитат
    Докато не отидеш до фасетката на отсещния и той не дойде да види твоята, никога няма да разберете Играта на Светлината.
    Или когато си спомниш за съвършенния диамант който си, тогава ще можеш да гледаш през всички отделни фасетки,защото те са твоите собствени.
    И ще благословиш тяхните различия и ще ги обикнеш от цялото си сърце.
    Така още повече светлина ще мине през тях и те ще си спомнят, че никога не са били отделни от теб нито ти от тях.Винаги сте били едно цяло.

После три дни яли, пили и се веселили и нова мулти вселена родили... Ухилен Ухилен Ухилен

Цитат

Как е възможно нещо, което не съществува, да прави каквото и да е, в частност, да има претенции за нещо?

Ich нали знаеш,че няма невъзможни неща?!

Дано да ви се отрази смехотворно лигавото ми настроение.
    Смехът е здраве когато се изсмее.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 146

« Отговор #85 -: Март 13, 2012, 16:58:25 »

Няма как Лъжата да стане Истина - никога не е било и няма и да бъде!
    Активен

Завръщане към себе си - aliya.blog.bg
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #86 -: Март 13, 2012, 17:06:18 »

В кома човек е жив, ама без мисли и без да чувства такъв живот е вегетиране, а не нормален живот.
    Освен това като не си изпадала в кома как може да говориш за това какво е да изпаднеш в кома, това е демагогия!
    То и новороденото е живо, но дай някой спомен от това какво си изпитвала като новородено.
    Как може да твърдиш неща, за които нямаш никакви спомени?!...
    И запомни от мен:
    Светът на всеки един от нас, т.е. "реалността" на всеки един от нас се намира някъде там в съзнанието на всеки един от нас. И благодарение на УМЪТ и ЕМОЦИИТЕ,  тази "реалност" съществува и се променя.

Това, че нямаш спомени, не значи, че не си жив, нали!
    За много неща не си спомняме и е нормално да не си спомняме - спомените винаги са в мъртвото минало, а животът винаги е тук и сега! Такъв, какъвто е.
    Кой си ти, за да определяш кой живот е нормален, (понеже е спомени), или ненормален, (понеже не е спомени)!?

И ако не дай си Боже изпаднеш в кома, нима ще кажеш на Бог - този живот не е нормален и не го искам!?
    Умът и неговите спомени и емоции не са тези, които създават живота - Животът си имк своя Създател.
    Умът само отразява, доколкото може, реалността на Бога и от Бога.

Активен

Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #87 -: Март 13, 2012, 17:10:34 »

Та по тази логика като отречем нещо та дори да било то лъжата, ние отриаме и истината, понеже те са едно цяло, неделими във своята същност....

Няма как да отречеш нещо, което не е!
    Лъжата няма защо да отричаш - достатъчно е да спреш да я 'виждаш" там, където не е, т.е да спреш да я измисляш.
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #88 -: Март 13, 2012, 17:14:17 »

Активен

paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #89 -: Март 13, 2012, 20:42:06 »

Как може да твърдиш неща, за които нямаш никакви спомени?!...
    И запомни от мен:
    Светът на всеки един от нас, т.е. "реалността" на всеки един от нас се намира някъде там в съзнанието на всеки един от нас. И благодарение на УМЪТ и ЕМОЦИИТЕ,  тази "реалност" съществува и се променя.

Това, че нямаш спомени, не значи, че не си жив, нали!
    За много неща не си спомняме и е нормално да не си спомняме - спомените винаги са в мъртвото минало, а животът винаги е тук и сега! Такъв, какъвто е.
    Кой си ти, за да определяш кой живот е нормален, (понеже е спомени), или ненормален, (понеже не е спомени)!?

И ако не дай си Боже изпаднеш в кома, нима ще кажеш на Бог - този живот не е нормален и не го искам!?
    Умът и неговите спомени и емоции не са тези, които създават живота - Животът си имк своя Създател.
    Умът само отразява, доколкото може, реалността на Бога и от Бога.

Пак извърташ нещата.
    Както писах и по-горе тук не говорим за това дали някой може да бъде жив по някакъв начин, а за това, че СПОРЕД ТВОЕТО ТВЪРДЕНИЕ, КОГАТО ЧОВЕК НЕ ИЗПОЛЗВА УМА И ЕМОЦИИТЕ СИ, ТОГАВА ВОДИ ЕДИН ИСТИНСКИ И ПЪЛНОЦЕНЕН ЖИВОТ. Затова и започна нашата дискусия.
    Та според твоето твърдение излиза, че човек в кома ще води по-пълноценен живот от такъв, който не е в кома.

Извинявай, ама това наистина са глупости на търкалета.

Започнах да разбирам до къде може да стигне човек, на който умът и емоциите му пречат.

Моля внимавайте с категоризациите

« Последна редакция: Март 13, 2012, 20:51:32 от Eona Lightholder » Активен

Никога не казвай никога!
    Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Истината
    Обща тематика
    Icko 6 1084 Последна<br />публикация Юли 23, 2010, 13:31:16
    от psyhea
    Експеримент с Истината
    Духовни учения
    Търсач 13 1045 Последна<br />публикация Април 23, 2011, 18:47:45
    от Търсач
    Трактат за светлината и просветлението
    Духовни учения
    Paladin60 0 701 Последна<br />публикация Август 23, 2011, 22:56:10
    от Paladin60
    Според Ошо Исус страда от ментални отклонения. Вие съгласни ли сте с него? « 1 2 3 4 5 »
    Въпроси и отговори
    Търсач 63 3224 Последна<br />публикация Септември 25, 2011, 14:43:34
    от Pelin
    Истината за месото « 1 2 3 4 »
    Природосъобразно хранене
    Sunshine(sun) 45 5276 Последна<br />публикация Юли 07, 2013, 22:23:01
    от kapitana

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright