Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Духовна връзка - Учител и ученици  (Прочетена 3301 пъти)
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #60 -: Март 02, 2012, 10:50:40 »

Аз_съм: "...целта е да напуснем илюзията".
За войната - не, не е работата в това "да освободим хората от затвора". Учителя казва, че човека трябва да се освободи от влиянието на Марс и Сатурн.
Т.е. да надживее, да надрасне насилието, което е признак на примитивизъм, и нещата които го пораждат, и да излезе на едно по-високо ниво на развитие. Усмивчица Трудна работа...Усмивчица
 За Махатмите от Шамбала никой не е казал, че те са богове. Те са изпълнители на Волята Божия Усмивчица. Но ми се струва, че ще изпаднем в противоречие, ако гледаме така на нещата: " тоя не е Бог, няма да го слушам, ще слушам само Бог", грубо казано. Знаем, че Бог е само 1 и е навсякъде,/ независимо как ГО наричаме / и не бихме могли да съдим Бога в Ошо дали е по-бог от този в Щайнер...или обратното?...

Затова един мъдрец като го попитат дали онова куче е бог, застава на четири крака и започва да лае.

Исус е всяка страдаща човешка душа, която изработва своето спасение. Христос е принципа, Божественото начало в човека /Учителя/

Их, Алия:

Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #61 -: Март 02, 2012, 14:52:26 »

Съгласен съм с цитата на Учителя, въпреки че аз самия не слушам никого. Учителя дава инструкции...основата на неговото учение са логичните връзки които прави... не мислиш ли че той би могъл да е служител на илюминати? Защото в голямата пирамида на илюминати съществува организация наречена Бяло братство. И Учителя едва ли е изпуснал този факт...

Активен
Aliya
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 146

« Отговор #62 -: Март 02, 2012, 15:50:23 »

Отново игра на думи, нищо незначещи, лъжа и инсинуации, които разобличават единствено Ich!
И страх, злоба и завист към Ошо и неговите ученици - явно има защо Ich да се страхува!
Активен

Завръщане към себе си - aliya.blog.bg
Aliya
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #63 -: Март 02, 2012, 15:54:43 »

не мислиш ли че той би могъл да е служител на илюминати? Защото в голямата пирамида на илюминати съществува организация наречена Бяло братство. И Учителя едва ли е изпуснал този факт...
Едно просветлено същество като Дънов, като Ошо, като Исус не е служител никому!
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #64 -: Март 02, 2012, 15:56:46 »

Стига, Алия.
Къде видя страх и злоба, само в твоята глава е това.
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: Март 02, 2012, 16:01:25 »

Не, Рабено. Усмивчица Гледай по дух, а не по буква. Усмивчица Учителя не е служител на илюминати, тези илюминати са т.нар. черно братство, което е в съвсем друга посока от тази на Учителя. /и на нас!/
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #66 -: Март 02, 2012, 16:21:22 »

Има разлика между черното братство и илюминати. Илюминатите действат на Запад, черното братство подготвят изтока за голяма война срещу запада. Крайната цел е разрушение на света и власт на Израел. Тоест те искат да пресъздадат написаното в Откровението за Апоколипсиса, тъй като това е единственият начин да вземат властта окончателно.
  Що се отнася до България...нас тези тъмни сили ни владеят откакто сме паднали под византииска власт...Герба, нациоанлните ни герои - всичко е бошлаф работа. Левски ли? Няма да продължавам повече.  Усмивчица
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: Март 02, 2012, 18:28:29 »

Да, и Нострадамус е писал за това, полумесеца срещу кръста...Няма да има власт на Кабала, не знам дали следиш посланията от галактическата федерация на светлината. Но и нищо да не четеш, тяхната власт /на илюминати или там каквито са/ изтича, необратимо е, Рабено.

Левски, както и хилядите други, на които не знаем имената, са хората на любовта, за които говори Учителя, за които е говорил и Исус: да умреш, за да живееш.
Активен
Aliya
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: Март 03, 2012, 10:36:09 »

Стига, Алия. Къде видя страх и злоба, само в твоята глава е това.
Там, където ти не ги видя!
Когато един човек започне да прибягва в безсилието си до скалъпване на измислени обвинения от неправомерни източници, или да бяга в нищо незначеща игра на думи, това означава, че този човек не може да обори истината на духовен учител като Ошо, но затова пък толкова се страхува от тази истина, че е готов на всичко - и на лъжа, и на агресия.
Агресори са само глупаците - на които друго не им и остава.
Активен

Aliya
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: Март 03, 2012, 10:39:16 »

Левски, както и хилядите други, на които не знаем имената, са хората на любовта, за които говори Учителя, за които е говорил и Исус: да умреш, за да живееш.
Нито Левски, нито Исус са мазохисти - и не са желали смъртта, нито са умрели по собствено желание.
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #70 -: Март 03, 2012, 12:09:30 »

Ех, Алия. Трябва ли да го обяснявам, знаеш ги тези неща. Изобщо не става въпрос за мазохисти и че са желаели смъртта. Левски и Ботев, и другите като тях, са знаели
какво ще се случи, знаели са, че ще умрат, неслучайно Левски е отрязал кичур от косата си и го е дал на майка си "да го опее"...и той и Ботев много ясно са си давали сметка, че отиват на смърт...както и Исус, и той също го е знаел!
 Това е "загубената кауза,", за която говори Ошо!
 И Исус, и П. Дънов говорят за същото, Учителя: човек, който е способен да даде живота си за една идея, е човек на любовта..... Исус: всеки, който иска да запази живота си ще го загуби, а който загуби живота си заради МЕНЕ, ще го намери.
Активен
Aliya
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: Март 04, 2012, 12:28:19 »

Ех, Алия. Трябва ли да го обяснявам, знаеш ги тези неща. Изобщо не става въпрос за мазохисти и че са желаели смъртта. Левски и Ботев, и другите като тях, са знаели
какво ще се случи, знаели са, че ще умрат, неслучайно Левски е отрязал кичур от косата си и го е дал на майка си "да го опее"...и той и Ботев много ясно са си давали сметка, че отиват на смърт...както и Исус, и той също го е знаел!
 Това е "загубената кауза,", за която говори Ошо!
 И Исус, и П. Дънов говорят за същото, Учителя: човек, който е способен да даде живота си за една идея, е човек на любовта..... Исус: всеки, който иска да запази живота си ще го загуби, а който загуби живота си заради МЕНЕ, ще го намери.
Не злоупотрбявай нито с моето разбиране, нито с това на Ошо - твоите думи са единствено твоето си разбиране!

Ошо никога не би си и помислил да съпостави живото човешко същество с която и да е идея - защото, за разлика от теб, Ошо много добре знае, че човешкото същество е живот, а идеите, дори и най - "възвишените" са мъртви, не от Бога създадени живи същества с душа!
Още повече, че Исус никога не е имал идеи и не е обслужвал идеи, или идеологии, или вярвания - точно обратното - именно срещу религиозните идеи и идеологии и техните носители - религиозните свещеници - фарисеи, и теософи - книжници, Исус се изправи.
И Исус и Левски са съзнавали опасността за живота си, но и двамата не са се уплашили - защото са били верни на себе си, на съществото си и собственото си разбиране.
И двамата са били преследвани много и не им е било неизвестно, че рискуват.
Но това съвсем не значи, че са желали смъртта си и убийството си.
"Нека ни отмине тази чаша, ако може!", казва Исус.

Активен

Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #72 -: Март 04, 2012, 21:28:26 »

Не злоупотрбявай нито с моето разбиране, нито с това на Ошо - твоите думи са единствено твоето си разбиране!

Не забелязах някъде shining_star да злоупотребява. Но ми се стори, че това, което казва, е същото което и ти твърдиш.
 Цитат на: shining_star в Март 03, 2012, 11:09:30

Цитат
Изобщо не става въпрос за мазохисти и че са желаели смъртта.......... човек, който е способен да даде живота си за една идея, е човек на любовта.....

Коя идея би те накарала да дадеш живота си за нея, ако не си верен на себе си?

Публикувана от: Aliya
Цитат
И Исус и Левски са съзнавали опасността за живота си, но и двамата не са се уплашили - защото са били верни на себе си, ................... Но това съвсем не значи, че са желали смъртта си и убийството си.

Аз не виждам никаква разлика.

Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #73 -: Март 05, 2012, 09:47:23 »

Да, Алида Усмивчица, правилно си забелязала Усмивчица.

А ти, Алия, като написа "нека ме отмине тази чаша" защо не написа и другото, да стане обаче по твоята воля, а не по моята.
Активен
Aliya
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #74 -: Март 05, 2012, 10:14:13 »

Коя идея би те накарала да дадеш живота си за нея, ако не си верен на себе си?

Именно никоя. Защото човек, ако е верен на себе си, никога няма да замени съществото си, душата си за "идеи", "вярвания", "учения"!

Да си верен на себе си означава да си верен на себе си, на истинската си и най-вътрешна същност - душата си. А в душата идеи не виреят, мъртви концепции и идеологии в живата душа човешка място нямат..

Когато човек е верен на себе си, той следва сърцето и душата си, вътрешния си глас на истината, откъдето Бог му говори. Защото само човешката душа е храм на Бога и само тя познава Славата Божия.
Ето защо и Исус казва "Да бъде твоята воля боже, а не моята!" Защото Исус е познал Бога в лична опитност.
Ето защо и Исус не се страхува да върви сам и да говори за Славата Божия, скрита в човешката душа.
Защото исус знае:
"Който е сам, е с Бог, и който е с Бог, е сам"

Активен

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright