Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да накараме институциите да си вършат работата, когато отказват да го правят  (Прочетена 1053 пъти)
mirokiriakov
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« -: Януари 31, 2012, 03:22:50 »

Приятели, всеки от нас се е сблъсквал с безхаберието на някоя институция! И когато това се случи, се оплакваме и обикновено губим мотивация да продължим борбата. Как да накараме институциите да си вършат работата? Има ли в държавата адекватно изградена структура или е нужно да я създадем: безкористно, в полза на обществото, за да може да положим за нашите деца основите на един по-добър свят. Кажете как да преборим безразличието и малодушието? Как да мотивираме хората, че си заслужава да отстояват правотата си? Възможно ли е да се съберем същества, на които им пука и вярваме, че можем да променим статуквото и тази вяра да стане смисъл на нашия живот. Да създадем организация, която да помага на хората. Търся съмишленици, които са финансово независими и искат да участват в този проект: създаването на организация, която няма да носи финансови приходи, а да дава безвъзмездно консултации и да оказва съдействие, когато е налице неправда и институциите действат неадекватно. Очаквам вашите мнения, съвети, препоръки. Помогнете ми да реализирам тази мечта, защото копнея моите, нашите деца да живеят в един по-добър свят!
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #1 -: Януари 31, 2012, 10:41:12 »

Аз го правя със силата на мисълта.
Активен

Никога не казвай никога!
mirokiriakov
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Февруари 01, 2012, 04:19:19 »

Мисълта придобива истинска сила, когато я превърнем в действие!

Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #3 -: Февруари 01, 2012, 09:23:16 »

И аз
Иначе не вярвам в институциите и в този начин на действие от типа "да създадем комисия на комисията, която да..........."

Като имам работа с някоя институция, пускам мисъл пред себе си: " е това най-го обичам, да ходя да си правя данъчна оценка, примерно. Ще свърша това, за което отивам, всичко ще е точно, бързо и леко...и тн.
 И това работи, мисълта определя чувството и действието.
 Излишно е да казвам, че ако подходиш с негативна мисъл към тях, ще ти отговорят със същото.
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #4 -: Февруари 01, 2012, 16:31:09 »

И аз
Иначе не вярвам в институциите и в този начин на действие от типа "да създадем комисия на комисията, която да..........."

Като имам работа с някоя институция, пускам мисъл пред себе си: " е това най-го обичам, да ходя да си правя данъчна оценка, примерно. Ще свърша това, за което отивам, всичко ще е точно, бързо и леко...и тн.
 И това работи, мисълта определя чувството и действието.
 Излишно е да казвам, че ако подходиш с негативна мисъл към тях, ще ти отговорят със същото.

Много рядко се случва да прочета такъв постинг.
По начина на изразяване личи, че наистина го правиш.

Обикновено хората само говорят, а на практика нищо не правят.

Нека има повече хора, които наистина използват практически силата на мисълта.
Активен

Никога не казвай никога!
mirokiriakov
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Февруари 01, 2012, 21:24:13 »

Опитвам се да го правя постоянно и да провокирам хората, на които им пука! А тук сме предимно светли същества, нали!
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Февруари 02, 2012, 10:11:00 »

Остави другите хора на самите тях, остави външния свят.
Не ти казвам нещо ново като ти кажа, че променяйки себе си, променяш света, и това е начина,   дъвкали сме го толкова много тук.
 Като го правиш постоянно нали виждаш резултата? Усмивчица
 Радвай се на този резултат, дръж високо ниво на вибрация Усмивчица, това променя пространството около тебе, не гледай навън, гледай вътрешната си реалност, която се проектира навън. Едва ли ти казвам нещо, което не знаеш, промяната е в съзнанието.
Забелязвам по себе си, че много от нещата, които преди слушах и гледах по телевизията, вече ме дразнят и не мога да ги гледам. А все повече чувам как някой въобще не гледа телевизия...Усмивчица Също и, че се пречи по всякакъв възможен начин слънчевите панели да стигат до хората...нормално е, дращят със зъби и нокти да си запазят позициите в старата заминаваща си епоха.
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #7 -: Февруари 02, 2012, 10:25:54 »

Мъдри думи!
Активен

Никога не казвай никога!
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Февруари 02, 2012, 12:29:30 »

Не са мои, знаеш чии са
на вселената
Активен
mirokiriakov
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Февруари 03, 2012, 01:17:31 »

И все пак хората имат нужда от вдъхновение! Някой да покаже, че е възможно да се помага безкористно, ще се радвам да събера хора с авторитет и знания, експерти, които искат да помагат, за да помогнем на себе си!
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #10 -: Февруари 03, 2012, 17:37:40 »

Хората имат нужда от самоосъзнаване.
Активен

Никога не казвай никога!
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2012, 21:06:02 »

Как да накараме институциите да си вършат работата?
Институциите, като всичко останало, си вършат работата. Друг е въпросът в чий интерес се върши същата тази работа.
Системата е такава - едни са богати, за сметка на други.
И институциите... вършат работа, но работата, която вършат не винаги (да не кажа съвсем рядко) е в интерес на обществото.

Кажете как да преборим безразличието и малодушието?

Чакай сега, чие безразличие и малодушие - на институциите, на хората-потърпевши, на работещите в институциите, на кого?
В институциите работят хора, чиито животи не се свеждат само и единствено до работата... Същите тези хора имат не по-други проблеми по различните институции. Това са хора като мен и вас, като всички останали.
Личният пример е най-доброто, което човек може да направи. Нима не ви се е случвало да сте напрегнати, а някъде, без значение къде - на улицата, в магазин, дори в някоя институция, да видите някой щастлив човек,  който само с излъчването си да оправи деня ви? Нещо съвсем мъничко, незначително на пръв поглед, а да ви подейства така добре!
За безразличието на работещите по различните ведомства си има причини, независещи от тях обстоятелства - ниско заплащане, много работа, какви ли не неуредици в системата, прехвърляне на отговорността...
Един социален работник, например. Човекът иска да си върши работата, понеже осъзнава колко отговорна е тя - от това до каква степен социалният ще вземе акуратно решение, зависи животът на някое дете. Само че няма как. Вместо да поговори с детето, с близките му, да проучи живота му... Човекът се оправя с куп формалности, като че ли имат някакъв смисъл. Но, ако не ги изпълни, ще загуби работата си. И на негово място ще дойде друг безразличен към случващото се. На този принцип, предполагам, са всички, до една, институции. Ако греша, поправете ме.
Работи се по документи, а на практика - нищо.
Как един човек да си върши работата, като самата му работа е да се занимава с толкова ненужни неща?

Как да мотивираме хората, че си заслужава да отстояват правотата си?
Като мотивираме другите хора да си вършат работата и им дадем условия за това - не само на теория.

И все пак хората имат нужда от вдъхновение!
На това paparosko е отговорил. Именно от самоосъзнаване имат нужда хората. Всичко може да е вдъхновяващо, ако се погледне под по-различен ъгъл.

ще се радвам да събера хора с авторитет и знания, експерти
Хубаво.
Но хора с авторитет и знания - експерти в какво?

Shining_star е казала много хубави неща, няма да повтарям думите й, но съм напълно съгласна с тях! В общи линии, на това мнение съм и аз.
Активен
mirokiriakov
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Февруари 07, 2012, 00:59:14 »

Питам се дали има хора като мен, които освен да философстват и да чакат да се вдигне самосъзнанието на хората след 50 години..., имат желание да помагат безкористно, за да помогнат това самоосъзнаване да се случи да речем след 10 вместо 50 години! Имам ясна визия как да се случат нещата, но имам нужда от съмишленици. Толкова ли е трудно да се съберем експерти: педагози, психолози, юристи, лекари, чиято мотивация е да ПОМАГАТ със съвети, напътствия, да се притискат институциите, да се провокира общественото мнение и хората да видят, че има некви луди, които искат да събудят задрямалото ни общество, да са полезни на хората, защото искат един ден техните деца да живеят в по-добър свят! Защото когато някъде се случи трагедия, това е резултат от немърлива работа или отношение в продължение на години, на които никой не е обърнал внимание и трагичният инцидент се явява само следствие от бездушието на всички нас! И позитивните мисли, които отправяте към всемира не са ви много от полза... освен да подхранвате собственото си Его КОЛКО СТЕ ДУХОВНО ИЗВИСЕНИ...
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Февруари 07, 2012, 09:08:39 »

Позволяваш си да сипеш негатив срещу хора и неща, за които нямаш никаква представа.
Аз се чудя докога ще има хора, които досега не се научиха от историята, че отговорността е лична, осъзнаването е свещено право на избор на всеки човек и нещата се променят отвътре навън, а не обратното! Не е трудно да се забележи ако погледнем досегашната ни история, чудя се какво още трябва да се случи, за да го проумеете.
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2012, 10:27:33 »

Толкова ли е трудно да се съберем експерти: педагози, психолози, юристи, лекари, чиято мотивация е да ПОМАГАТ със съвети, напътствия
Пак питам, какво прави някого експерт? Дипломата ли?
Добре, едно не мога да разбера.
Искаш да помагаш, да просветляваш, едва ли не, хората - защо не пробваш първо с личния си пример, пък после основавай организации колкото щеш.

да се притискат институциите
Стига с тия институции, де. Не са хората по институциите виновни, а тези много над тях.

Защото когато някъде се случи трагедия, това е резултат от немърлива работа или отношение в продължение на години, на които никой не е обърнал внимание и трагичният инцидент се явява само следствие от бездушието на всички нас!

Всъщност, донякъде е така, но - "личния принос" за трагедиите също е значителен, обикновено имаме заслуги за това от предишни животи или от сегашния, а може би просто, защото трагедиите карат хората да се замислят, променят ги...
Понякога трагичните събития са важни уроци, неусвоими другояче.

И позитивните мисли, които отправяте към всемира не са ви много от полза...
Нима?  Усмивчица
Активен
Страници:  [1] 2 3   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright