Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо съществува толкова омраза?  (Прочетена 3266 пъти)
Morena
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #30 -: Януари 30, 2012, 01:52:33 »

Да, боли ги от факта, че може да има по-умни, по-красиви хора, по-щастливи и т.н от тях и тъй като не понасят да се въртят хора, които обират чуждото внимание плетят интриги и го мачкат, за да го отстранят от пътя си вместо да се примират с това което са.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #31 -: Януари 30, 2012, 03:14:30 »

Съгласих се
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #32 -: Януари 30, 2012, 15:34:36 »

Всъщност хората постъпвайки така с другите са по -скоро комплексирани, завистливи и понеже завиждат и изпитват огромна злоба се опитват да те смачкат.
Хора - всякакви, като никой не е нито напълно лош, нито напълно добър. Всички имаме и добри, и лоши качества. От обстоятелствата (за които, също мисля, че са следствия от предишни решения) и изборите, които правим, ние избираме дали да проявим доброто, или лошото. Тези хора, които наричаш комплексирани и завистливи, може наистина да са такива. Само че, от гледна точка на какво ги категоризираш по този начин? Всеки се стреми към това прословуто щастие, и когато този стремеж е на всяка цена, безпрекословен и абсолютен, се получават "качествата", за които говориш - завист, злоба... Но те не са единствените качества на тези хора!

Аз също изпитвам болка понякога в себе си ,но не си го изливам на невинни хора.
Няма невинни хора, не и в този свят. Много е хубаво, че успяваш да задържиш болката в себе си, така че да не рефлектира върху околните, но, разбери, не всички могат да го постигнат. Затова вместо така категорично да осъждаш "завистниците", постави се на тяхно място, опитай се да видиш и тяхната гледна точка... Няма да ти навреди, в това можеш да си сигурна. Усмивчица

За мен това са хора цял живот глезени, милвани и една трудност не са преживели,а да не говорим, че не са научени на малко уважение към когото и да било, истината е, че всичко им е на готово и ваобще..
Е, тук не мога да се съглася, просто, защото хора, чиито животи са преминали така плавно, няма. Особено при типът хора, който описваш - дори всичко да им е перфектно, винаги се намира някой привидно "по-щастлив". И това ги дразни, кара ги да се чувстват по-малоценни. И така, докато не се осъзнаят. А уважението - това е нещо, на което никой никого не би могъл да научи, възпитава се от родителите в първите няколко години, после е кауза пердута. Или се държиш съвестно спрямо другите, или все някога ти се връща.

Някой виждал ли е такова същество как се отнася към възрастен човек например, аз съм чувала да псува по пенсионер ,който и на краката едва си седи и причината беше, че му се отправи малка забележка в автобуса да не се държи като леке..
Ох, какво да кажа - така е. За съжаление е често срещана картинка описаната ситуация.

Аз такива хора не ги разбирам и не им съчувствам, бих им помогнала, но знам, че никой от тях не изпитва благодарност, те са слепи нито мисий нито дяволи имат в живота си.
Нима за да помогнеш е необходима нечия благодарност?
С такава нагласа ли помагаш? Ако да - никаква помощ не е. Би помогнала, добре, но ако помагаш с идеята, че въпросния човек не заслужава помощта... На никого не би било полезно нещо такова.

По пътя на човек има "камъни", те те спъват, а ти се учиш да не се спъваш в тях.Те не израстват те винаги ще са си камъни, но има нужда и от такива".Това не е много точен цитат, по памет е и звучи горе-долу така.
По повод цитата - няма същество, което да не израства. Може при някои този процес да е преустановен за момента, но това не значи, че в утрешния ден докато отиват на работа няма да им падне някоя саксия на главата и те да се осъзнаят. Леле, къв пример дадох и аз... Веселяк Както и да е, исках да кажа, че може нещо съвсем спонтанно да се случи, което, обаче, да ги наведе на размисли и да настъпи промяна. Усмивчица
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: Януари 30, 2012, 16:16:27 »

Цитат
С такава нагласа ли помагаш? Ако да - никаква помощ не е. Би помогнала, добре, но ако помагаш с идеята, че въпросния човек не заслужава помощта... На никого не би било полезно нещо такова.
Въобще не съм казала "Няма да им помогна", даже съм помагала на такива дето "не заслужават".Глупаво е да се помага само заради едната благодарност, ако беше така никой на никого нямаше да помага Усмивчица
За останалото - това са си твои разбирания, аз вече изказах мнение.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Януари 30, 2012, 17:45:48 »

Защо съществува толкова омраза?
Ей!Ариам, защо изпитваш толкова голяма болка?
-Защото сама си я причинявам.
Ариам, как си сама си причиняваш болката?
-Понеже 20 години помагам на хора, които ме мачкат, смятат ме за наивна, защото обичам хората.Смятат ме за глупава, защото те ме унижават, а аз продължавам да им бъда вярна и предана и винаги готова да помогна.
Какво чувстваш вътре в себе си Ариам?
- моменти на слабост.Моменти в които ми идва да умра за да не преча на тези, на които преча.
Ариам е неразбрана от доста..,защото смята, че любовта се дава даром на всеки- заслужил и незаслужил.
Ариам е ЗА приятното общуване с хората, ЗА всичкото добро в хората.Ари не разбира, защо хората около нея се държат зле един с друг.Няма и да разбере, защото според нея спасението от този омагьосан кръг е взаимната обич, помоща, доверието, искренността, уважението.
Ари няма граници в себе си, не се спира пред нищо докато не постигне целта си.
Целта на Ариам е да дари на хората надежда, че има и по-добър свят.Да покаже един непостигнат път.
Ние можем да сме различни от това което сме- заедно, въпреки, че се различаваме толкова много един от друг.
Защо никой не попита: "Как да направим света по-хубав, по-добър?", "Как да не вредя на никого?", "Как да заздравя раната в сърцето си, които други ми причиниха?" , "Как да им простя?".
Как да стана по-добър човек?Как всички вие ще намерите "пътя" като задавате неправилните въпроси.
Ариам винаги задава правилните въпроси и винаги получава отговор.Затова винаги си знае мястото и пътечката.На тези които не са си открили пътечка пожелавам правилни въпроси, камъни по пътя и всичко добро, защото всеки си гради живота сам.За да съградим едно стабилно "ЕДНО" са нужни и такива "тухли".
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #35 -: Януари 30, 2012, 20:03:26 »

Аз такива хора не ги разбирам и не им съчувствам, бих им помогнала, но знам, че никой от тях не изпитва благодарност, те са слепи нито мисий нито дяволи имат в живота си.

Ивеве, напълно подкрепям разбирането ти, че добро трябва да се върши заради самото добро, а не поради очакване на благодарност или ответно добро.

Самото извършване на добро ако ни доставя радост и удоволствие, това може да ни направи най-щастливите хора на света, защото никой не може да ни попречи да го правим!
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #36 -: Януари 30, 2012, 21:49:05 »

Нямах намерение да пиша повече в тази тема, но размислих.

Само да вметна - може и да са ми объркани разбиранията относно форумите, но все пак ми се струва, че са предназначени за дискусии т.е. място, където хора с различни гледни точки да обсъждат и размишляват. А не всеки да заявява разни неща с пълна категоричност, след което при първото неразбиране от страна на четящите да обръща лентата на "Това е моето мнение, единствено и неповторимо". Нищо лично към никого.

Започвам непоследователно с мненията на Ариам. Първо, искам да й се извиня, ако не съм я разбрала, но както отбелязах по-горе, не смятам за ненормално да очаквам аргументация, при положение, че има неясноти.
    Не искам да споря, Ариам, не това правя. Просто разглеждам мнението ти под друг ъгъл, не държа да е правилният такъв, но какво ще ти струва да обясниш думите си.

Цитат
    За останалото - това са си твои разбирания, аз вече изказах мнение.
    В една друга тема, по повод съвсем различно мнение, Ich попита Orion как би ми обяснила думите си, ако бях нейно дете. Отговор нямаше, както и да е. Сега питам теб същото.
    Това, че имаме различни гледни точки, означава ли, че не бива да чета мненията ти, да ги коментирам или задавам въпроси към тях?
    Ако аз бях твое дете, щеше ли да говориш за правилни и неправилни въпроси, или щеше търпеливо да разясниш казаното?

Цитат
    Въобще не съм казала "Няма да им помогна", даже съм помагала на такива дето "не заслужават".
    Сигурно знаеш, че мотивацията е не по-маловажна от самото действие. Ако смяташ, че някой не заслужава - не му помагай. Но да помагаш на някого с идеята, че този някой е недостоен за помощта ти, не е в ничия полза. Това имах предвид, а не дали си помагала или не. Отново говоря в по-общ план, не конкретно за теб.

Цитат
    Ариам е неразбрана от доста..,защото смята, че любовта се дава даром на всеки- заслужил и незаслужил.
    Защо мислиш, че някой е по-заслужил любовта от друг? И в какво се изразяват заслугите?

Цитат
    Ние можем да сме различни от това което сме- заедно, въпреки, че се различаваме толкова много един от друг.
    А защо е нужно да бъдем различни?
    Освен нелогично ми се струва и безсмислено. Може и да греша, поправи ме, ако е така, но не сме ли всички такива, каквито сме - както с положителните си страни, така и с отрицателните. Това сме ние. И ние се променяме, развиваме се, но това не се постига чрез бягство от реалността. Да бъдеш "различен от това, което си" означава да не си себе си, което е самозаблуда, а не прогрес.

Цитат
    Защо никой не попита: "Как да направим света по-хубав, по-добър?", "Как да не вредя на никого?", "Как да заздравя раната в сърцето си, които други ми причиниха?" , "Как да им простя?".
    Защото това са въпроси, на които всеки сам трябва да си отговори. С питане не става.

Цитат
    Как всички вие ще намерите "пътя" като задавате неправилните въпроси.
    Кои сме ние всички?
    Кои са неправилните въпроси и кой е този път, който имаме да откриваме?

По повод пътя - няма грешен, просто по-заобиколен.
    Относно въпросите - отново не виждам грешни такива. Всеки въпрос е вид опит за разбиране. Но за да се разберат двама души, трябва и въпросите да бъдат осмислени, а не заклеймявани като неправилни. Или, ако те наистина не са точните, то защо вместо да се посочат правилните, се констатира уверено "неправилността" (ако такава дума има  Прегръдка ) .

Цитат
    Ариам винаги задава правилните въпроси и винаги получава отговор.
    Много хубаво. И скромно.

Ich, точно това се опитвам да кажа.
    Доброто си е добро и то не остава неоценено. Само че да се върши добро с мисълта, че то трябва да бъде оценено, не е добрина, а егоизъм.

Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: Януари 31, 2012, 02:08:50 »

Цитат на: ИВЕВЕ
    Нямах намерение да пиша повече в тази тема, но размислих.

Само да вметна - може и да са ми объркани разбиранията относно форумите, но все пак ми се струва, че са предназначени за дискусии т.е. място, където хора с различни гледни точки да обсъждат и размишляват. А не всеки да заявява разни неща с пълна категоричност, след което при първото неразбиране от страна на четящите да обръща лентата на "Това е моето мнение, единствено и неповторимо". Нищо лично към никого.
    ИВЕВЕ, предния ми пост не е размишление, а е пояснение към моя собствен светоглед.Асимилиран вариант на моите усещания по темата.
    После.Не заявявам никакви "неща" с категоричност, защото както казах това е моя гледна точка по темата.Нека поясня, че гледната ми точка никога не е категорична.Тя се мени с навлизане и асимилиране на информация.
    Не съм всеки,както и никой не е "всеки" и не ме засяга пряко ничие мнение.
    Ако ще си говорим една с друга предлагам да използваш името ми ,то не хапе и не яде хора Усмивчица
    ""А не всеки да заявява разни неща с пълна категоричност, след което при първото неразбиране от страна на четящите да обръща лентата на "Това е моето мнение, единствено и неповторимо"."" - това пак са си твой изводи някакви.Трябва да споделя с теб обаче,че бъркаш.
    ИВЕВЕ и аз нямам нищо лично към никого, всъщност предния ми пост (с лекия монолог), не е свързан пряко с потребител или негов пост, то се получи косвено вдъхновение след разговора с теб.
    не смятам за ненормално да очаквам аргументация, при положение, че има неясноти.
    Аргументирам не специално за теб, а за теб и другите хора около теб.За нас.Не се чувствам добре, когато остана неразбрана(често се случва).В случая два пъти:

Ивеве, напълно подкрепям разбирането ти, че добро трябва да се върши заради самото добро, а не поради очакване на благодарност или ответно добро.

Самото извършване на добро ако ни доставя радост и удоволствие, това може да ни направи най-щастливите хора на света, защото никой не може да ни попречи да го правим!
    Когато казвам "незаслужили хора" и "неблагодарни хора" имам предвид такива личности на които се оказва помощ (не е задължително да е от мен), а те едва ли не те заплюват в лицето.Така не е справедливо- да, но всеки "заслужава" шансовете които има.Харесвам справедливостта, но и да я няма не ми пречи.Дано сега ме разбрахте!
    Не искам да споря, Ариам, не това правя.
    Тук никой не спори ИВЕВЕ, само не можем да се доизясним.

Това, че имаме различни гледни точки, означава ли, че не бива да чета мненията ти, да ги коментирам или задавам въпроси към тях?
    Ако аз бях твое дете, щеше ли да говориш за правилни и неправилни въпроси, или щеше търпеливо да разясниш казаното?
    Ако беше моето дете, ето ти начина по който ти обяснявам. Намигване
    Това, че имаме различни гледни точки, означава, че просто имаме различни гледни точки! Веселяк
    Чети си, коментирай,задавай въпроси.Даже незнам, защо си го споменала това, аз никому не съм забранила каквото и да е било!Никой не може да ти отнеме такива права, още по-малко след като се намираме във форум ...и никой не би искал ИВЕВЕ Усмивчица
    Като казвам правилни и неправилни въпроси ,имам предвид тези които сами си задаваме.Ето аз преди например съм се питала - "Защо на мен се случва това?"-пример за неправилен въпрос.
    А, е трябвало да попитам - "Добре ли е, че на мен се случва това?".
    Разбираш ли то е.....за всеки.Все едно да имаш грешна задача в учебника по математика и дълго време да се питаш,защо не ти излиза отговора.Ако задачата е правилна все ще получиш правилния отговор.

Но да помагаш на някого с идеята, че този някой е недостоен за помощта ти, не е в ничия полза. Това имах предвид, а не дали си помагала или не. Отново говоря в по-общ план, не конкретно за теб.
    Разбрах, че не говориш за мен, но понеже цитираш мен..ще се изкажа и за себе си и общо.
    Не мога да си помисля "Недостоен е за Моята ВИСША помощ.О!Великата аз" (това сигурно се отнася и за други хора мислещи така)  Ухилен За себична ли ме смяташ ИВЕВЕ?Не съм.Какво бих направила?Бих помогнала на всеки няма значение какъв е!Но това няма да промени факта,че този някой може да се самоунищожава сам, както и хората около себе си.Кофти,че говорим едни и същи неща и не се разбираме.
    Защо мислиш, че някой е по-заслужил любовта от друг? И в какво се изразяват заслугите?
    "Любовта се дава даром на всеки..", а ти защо се хващаш за думите "заслужил";"незаслужил"?Освен това вече обясних какво значат за мен тези понятия.Приличаш ми на един друг човек дето чете само редовете, а между тях - не.
    А защо е нужно да бъдем различни?
    Уф!Тук изречението ми е било крайно неясно и се е получило зле!
    Различен начин на цивилизация.Различен модел на взаимоотношения.Едно голямо, истинско семейство, което се подкрепя.Не да променяме себе си, а начина си на съществуване.Под "НИЕ" разбирай света като цяло.

Цитат
    Защото това са въпроси, на които всеки сам трябва да си отговори. С питане не става.
    Да, въпроси на които сами трябва да си отговорим, но не можем ли сами да си отговорим тогава на въпроса:
    "Защо съществува толкова омраза?"?
    В действителност всеки от нас може да си отговаря на подобни въпроси, но пук почти никой не споделя отговорите си.То тогава всеки може да направи тема кадето да попита за "личните" въпроси, които го вълнуват.Както може и да не направи тема за "общите въпроси".
    Помисли си, ако всеки сам си отговаряше на емоционалните въпроси нямаше да има питане, но когато ни се случи нещо разтърсило живота ни ние всички тичаме да споделим с някой близък - нали?!
    Ако всеки знаеше отговорите на въпроси като "Как да направим света по-хубав, по-добър?" нямаше да се задават такива като в темата тук.Или не си съгласна?Та..исках да кажа,че са на почит въпросите свързани с негативни неща, защото такъв е света ни сега.Може би, ако почнем да си задаваме положителни въпроси света ще стане по-добър.
    Кои сме ние всички?
    Кои са неправилните въпроси и кой е този път, който имаме да откриваме?

По повод пътя - няма грешен, просто по-заобиколен.
    Относно въпросите - отново не виждам грешни такива. Всеки въпрос е вид опит за разбиране. Но за да се разберат двама души, трябва и въпросите да бъдат осмислени, а не заклеймявани като неправилни. Или, ако те наистина не са точните, то защо вместо да се посочат правилните, се констатира уверено "неправилността"
    Всички "вие" - тези хора от форума(най-вече) и всички други по света, които си задават неправилните въпроси.Не визирам никого конкретно.
    Този път, който имат да откриват е техния собствен път.
    Не се включих понеже аз открих себе си има и много други като мен, може би и ти..мисълта ми беше насочена към "неоткритите  пътеки" - тези дето още го търсят " пътя " Усмивчица
    Аз не съм казала, че има грешен път ИВЕВЕ.То пътища много и все до Америка водят  Веселяк Не помня каде го бях чувала това.Хаха ,но не е мое изказване де.  Ухилен
    За правилните и неправилните въпроси ти казах вече -да!

Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #38 -: Януари 31, 2012, 13:22:23 »

Кофти,че говорим едни и същи неща и не се разбираме.
    Разбрахме се вече. Усмивчица

Активен
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 146

« Отговор #39 -: Февруари 03, 2012, 11:39:22 »

Въпроса ми е защо има толкова омраза? ... Какъв смисъл има в омразата и злобата??

Страхът е този, който поражда омразата и злобата. Защото единствено страхливият човек е агресивен!
    Оръжието на страха е от най-могъщите - и който трябва, го знае!

Когато искаш някому нещо да вземеш, първо му вземаш страха - почваш да го плашиш - ама много сме били, ама циганите са ни много, ама децата ни са много (пу..пу, да не чуе Дяволът!), ама кризата е голяма, ама Природата е дива, ама животните са големи, ама слънцето не изгрява откъдето трябва, и глобално ни затопля, и терористите ни точат нож, и туй, че и онуй...
     И човек сам ти го дава - това, дето искаш да му го вземеш - пенсийката си, заплатката си, децата си...

Към глобалните страхове, с които някои държат да ни плашат, наскоро се появи още един –

-       ООН наскоро обяви, че се е родил 7 милиардният човек.  Отдавна  някои „загрижени“ гласове току вземат,че ни напомнят, че сме твърде много и че Земята не може да ни понесе.  Сигурно те са, които са „завеждащи“ Земята, и „раздаващи благата“, та се явяват и нейни говорители! И де ли ни плашат – глобално се затопляме, глобално сме във финансова криза, глобална глобализация и колективна колективизация.

От такива "глобални" архитекти хората са на тоя хал в момента.
    Защото някои не искат да оставят хората да си живеят живота така, както си го разбират.
    Когато нещата се оставят да следват нормалния си ход, хората сами се регулират и знаят как да живеят съвместно и заедно.
     Започнат ли обаче да се появяват разни хитлеровци, кисинджеровци и прочие стратези на царица парица, и се опитват да наложат изкуствени и задушаващи форми на развитие, световното равновесие се губи, както това на хорското добруване, така и природния баланс.

Наистина не разбирам защо някои се плашат от живота, от живите хора, а не се плашат от ограбването на тези живи хора, което е в сила от край време, но днес минава всякакви граници.
     Защото населението не е проблемът на Земята - земята ни е хубава и богата и има за всички, че и за много повече. А и колко му трябва на един човек, че да живее хубаво и спокойно!?
    Лао Дзъ казва: На който му стига той самият, той е Богат!
    Богата ни е и Земята и всичко си има.
    Но за алчният човешки ум никога не е достатъчно - иска все повече и повече, иска да глътне и другите, и цялата земя ако може.
    Днешното време е ярък пример за това, че алчността на някои няма насищане –

-       след като финансовите акули и техните банки разказаха играта на отделния човек, взеха му дом, работа, бизнес, посегнаха му и на заплатата и на пенсийката, сега са решили да ни бръкнат и в общите касички - пенсионни фондове, осигуровки, заплати и други "общи баници".

-       И как! - като все по-често и отвсякъде ни убеждават чрез медии и прочие интернет източници как трябва да затегнем коланите, и да се примирим с малко, и с още по-малко, и с най-малко. Да се откажем от прослужени години, от заслужени и най-вече заплатени пенсии, от по-високи заплати, да се откажем от тази и онази обща придобивка, извоювана с много мъка през годините.

-       И защо? - защото общите ни пари не са май много общи - вместо за пенсионери, отиват за подпомагане на банки (щото има закъсали банки, няма закъсали пенсионери ), вместо за болните, отиват за лихви по държавни заеми към същите тези банки, и т.н. до безкрай.
     Интересно обаче, ако на света изчезнат хората, и останат само банките - от чия кръв ще се хранят!?!?!?

Лао ДЗЪ казва:
    По време на глад докато богатите омършавеят, мършавите отдавна са измрели.

Достатъчно е да погледнем пустеещите се земи в България, и пустеещите къщи, а хората изчезват ли, изчезват...  кои измряха от притеснения, кои се самоубиха, за да е по-бързо, кои избягаха по широкия свят да си търсят хляба, щото тук им го отказват, и т.н.
    Но пък лъскаво множащите се банкови офиси са вече на всеки  ъгъл и в най-пустеещите села.

Хората са тези, които имат право на живот върху тази Земя - защото тя ги е създала и тя носи стъпките им. Земята е великотърпелива - колко човекоубийци са стъпвали по нея и тя пак ги носеше, и не позина паст в нея да ги погълне.

Но именно от такива перверзни умове, на които все някой друг им е пречка, и им е в повече, са започвали кървавите войни, и фашистките идеологии….
    А те вече надигат глави и в Западна Европа –
               - всички си спомняме и знаем как преди години Западна Европа сама покани гастърбайтерите , когато имаше нужда от работна ръка след Втората световна война. И тези хора работеха и изграждаха Западна Европа - работят и сега.
     И нека не забравяме, че повечето Западно европейски страни са колонизатори в миналото и дължат богатствата си на ограбените богатства на бившите си колонии, от които после дойдоха и гастърбайтерите. Най-малкото - Западна Европа дължи данък човещина на ограбваните от нея в миналото!
     Западна Европа и нас покани наскоро - срещу заплащане, разбира се... Но напоследък взе нещо да ни пъди...
    А да не говорим - че земята не е ничия - тя е на всички хора и всеки има право да живее навсякъде.
     Никъде в природата и върху земната гръд няма разчертани държавни граници.

Земята е една и е за всички.

Активен

Завръщане към себе си - aliya.blog.bg
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #40 -: Февруари 03, 2012, 13:30:46 »

А от друга страна ако погледнеш, не са виновни банките и финансовите акули, които съсипват бедния човечец - той сам си го прави като тегли заеми от банки, които не може да връща.
    Never borrow, never lend, казват англичаните, това е железен принцип. С други думи да разполагаш с това, с което разполагаш. А не "бедния човечец", дето не може да си върже гащите, обаче тегли 5000 лв. кредит, който не може да плаща. И това е масово...Тъжен Ами като нямам пари за почивка, няма да отида. Като нямам за ремонт, ще го направя според възможностите си. Всички тия акули не съществуват независимо от нас!
    Ако всеки разполага с това, с което разполага, и не си влага парите в банка, нито тегли, няма да ги има и тях!
    Така че тяхната безкрайна лакомия, която описваш, Алия, не е по-голяма от тази на бедния човечец. Ще перифразирам една мисъл на Учителя - в този слчай 1 стотинка и 1 милион тежат еднакво.

Активен
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 146

« Отговор #41 -: Февруари 03, 2012, 19:58:59 »

А от друга страна ако погледнеш, не са виновни банките и финансовите акули, които съсипват бедния човечец - той сам си го прави като тегли заеми от банки, които не може да връща.
    Never borrow, never lend, казват англичаните, това е железен принцип. С други думи да разполагаш с това, с което разполагаш. А не "бедния човечец", дето не може да си върже гащите, обаче тегли 5000 лв. кредит, който не може да плаща. И това е масово...Тъжен Ами като нямам пари за почивка, няма да отида. Като нямам за ремонт, ще го направя според възможностите си. Всички тия акули не съществуват независимо от нас!
    Ако всеки разполага с това, с което разполага, и не си влага парите в банка, нито тегли, няма да ги има и тях!
    Така че тяхната безкрайна лакомия, която описваш, Алия, не е по-голяма от тази на бедния човечец. Ще перифразирам една мисъл на Учителя - в този слчай 1 стотинка и 1 милион тежат еднакво.

Да, съгласна съм, хорската лакомия и неосъзнатост дава възможност на грабителите да грабят. Още повече, когато тези грабители са подкрепяни от институции всякакви, от медии, от цялата система. Цялата тази конструкция е необходимо да бъде осъзната и прозряна от хората. А това е, на което и Исус учи - да бъдеш винаги буден и нащрек!
    Активен

Завръщане към себе си - aliya.blog.bg
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: Февруари 03, 2012, 22:03:31 »

Да , за това иде реч.
    "Бъдете будни", казва Исус, да.
    И също: създавайте си приятели от богатството на неправдата,
    ...защото синовете на този свят са по-умни от синовете на светлината.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #43 -: Февруари 04, 2012, 06:03:07 »

Ти си длъжен да правиш добро от злото,
    защото то няма от какво друго да се прави.

Робърт Пен Уорън
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: Февруари 07, 2012, 14:00:01 »

Има една постановка, че в живота си имаме работа с враговете, а приятелите си не ги познаваме.
    Има нещо вярно Усмивчица - срещаме се с "враговете", за да учим определени "уроци", за които сме дошли и същевременно изплащаме кармични задължения. Приятелите, с които сме на една вълна и на едно ниво, с които се разбираме и живеем в мир, любов и хармония - тях ги има, но не ги срещаме Усмивчица. Сега за всички, които казват, че не било така и сме имали свободна воля - свободната воля си е свободна воля, карма си е карма.
    Сега е ликвидация на карма и прераждане, и отношенията са трудни - няма как да се минава по-нататък, преди да се оправят тези трудни отношения.
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съществува ли човешката душа? « 1 2 »
    Езотерика
    delfin 22 4946 Последна<br />публикация Февруари 07, 2012, 22:56:13
    от paparosko
    Какво всъщност представлява Кундалини и защо е толкова важна за нас?
    Йога
    sahaj 5 3357 Последна<br />публикация Януари 15, 2011, 18:12:01
    от sahaj
    Толкова ли е странно наистина?
    Въпроси и отговори
    Someone 8 1137 Последна<br />публикация Март 23, 2011, 17:16:56
    от Someone
    ИИСИИДИ - УЧЕНИЕ ЗА ТОВА, КОЕТО „НЕ СЪЩЕСТВУВА”
    Космогенезис
    air_fairy 2 1672 Последна<br />публикация Септември 12, 2011, 09:43:27
    от air_fairy
    Защо смятате,че сте индиго дете ?
    Въпроси и отговори
    Sobercho 14 839 Последна<br />публикация Септември 28, 2011, 15:05:42
    от Selinna

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright