Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо съществува толкова омраза?  (Прочетена 2975 пъти)
Selinna
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « -: Януари 28, 2012, 23:01:24 »

Въпроса ми е защо има толкова омраза? Защо има хора дето неволно дори си им направил драскотина, а те след това се опитват да те съсипят ..нещо на принципа "Връщам ти двойно" - каква полза имаме от това? Нима се печели нещо от това, че човека, който толкова желаем да нараниме страда? Каква е файдата и задоволството, че вземаме и последното, което даден човек има и го оставяме с празни ръце да плаче, забиваме го в най - тъмната дупка и колкото по далечна толкова по - добре...Защо? Какво печелиме ние - Уважение, респект, доказване пред себе си, че сме много силни и умеем да убиваме? Това не го ли може всеки? Казват, че щом има любов трябва да имало и омраза, но тя ( омразата ) и това желание да унищожаваме всичко по пътя си не се ли получава от несигурност в себе си и в собствените ни сили и липса на контрол? А трябва ли на гърба на другите да се самодоказваме? И защо любовта и желанието да намериш някъде подкрепа и искренна приятелска гушка вече се приема като наивност, липса на себеуважение и дори слабост ..не е ли силата именно, когато гушнем някого и сме до него, когато е най - слаб и раним, но искренно? Какъв смисъл има в омразата и злобата??  
    Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #1 -: Януари 28, 2012, 23:18:34 »

Една кола, когато и сипеш замърсено гориво, двигателя спира да работи гладко, същото е и с хората. Ние не се замисляме какво ядем, не се замисляме какви течности поглъщаме, не се замисляме как дишаме, какъв въздух дишаме, нито как да използваме светлината. Вместо вътрешно да кипим от енергия сме точно обратното, замърсени като кофи с боклук където вървят и пъхаме каквото видим и ни харесат очите без да се замисляме какво си причиняваме. Когато сме замърсени отвътре това оказва влияние на Всичките ни тела, не само на физическото!

Каквото вътре, такова и вън. Човек, който е чист и излъчва чиста сияйна светлина няма как да излезе нещо мръсно от него!

П.П. В този форум най-некоментирания раздел е именно раздела за “Здравословен начин на живот”, Защо така?
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    Selinna
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Януари 28, 2012, 23:45:06 »

Една кола, когато и сипеш замърсено гориво, двигателя спира да работи гладко, същото е и с хората. Ние не се замисляме какво ядем, не се замисляме какви течности поглъщаме, не се замисляме как дишаме, какъв въздух дишаме, нито как да използваме светлината. Вместо вътрешно да кипим от енергия сме точно обратното, замърсени като кофи с боклук където вървят и пъхаме каквото видим и ни харесат очите без да се замисляме какво си причиняваме. Когато сме замърсени отвътре това оказва влияние на Всичките ни тела, не само на физическото!

Каквото вътре, такова и вън. Човек, който е чист и излъчва чиста сияйна светлина няма как да излезе нещо мръсно от него!

П.П. В този форум най-некоментирания раздел е именно раздела за “Здравословен начин на живот”, Защо така?

Моля те, Слънчев лъч не се отклонявай от темата.. Въпроса ми беше защо някои хората като им направиш една драскотина дори и после обръщат света за да ти направят 10. Познавам няколко човека дето се тъпчат с тотални боклуци и пак греят ..пак са слънчица.. и от тях грам злоба не може да излезне, но други направо ще се съсипят, ако не ти скапят живота - защо? Тъжно ми е като видя как хора с голям потенциал използват силата която притежават за да унищожат някого, за да му вземат всичко, защото те са неуверени и всякаш по този начин си доказват колко са силни.. Решават - "Този и този човек нещо ме дразнят, ей сега ще ги сравня със Земята", но не мога да разбера какво удоволствие получават от цялата тази работа и защо заради тях някой наистина трябва да страда и да бъде на границата с унищожението...
    Активен

Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #3 -: Януари 29, 2012, 00:10:02 »

Ами то е обвързано DarkAngel. Драскотината е все едно си "разчовъркала с пръчка боклука в тях и той се е засмърдял" и се опитват по всевъзможни начини да изкарат "миризмата" от тях.
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #4 -: Януари 29, 2012, 00:14:59 »

Всички хора са дошли на земята за да учат някякви уроци,всеки според нивото на което е.
    Тези, които излъчват омраза,се учат от въздействието и върху останалите,т. е. ако успеят да провокират омраза,те продължават да я излъчват и се получава верижна реакция до момента,в който се появят хора,неподлежащи на въздействието и,отблъсквайки я с любов.
    Уроци учат и тези,които се обиждат и трупат върху себе си негативното влияние от "омразоизлъчващите".
    Колкото повече стават осъзнатите хора,отблъсквайки омразата с любов,толкова по-малко омраза ще съществува.
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Morena
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #5 -: Януари 29, 2012, 00:27:21 »

... каква полза имаме от това?
    Ами отстраняват те от пътя си. Не си им нужна повече и те разкарват от живота си, когато нямат изгода от теб.
    Активен
    Selinna
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Януари 29, 2012, 00:30:26 »

Ами то е обвързано DarkAngel. Драскотината е все едно си "разчовъркала с пръчка боклука в тях и той се е засмърдял" и се опитват по всевъзможни начини да изкарат "миризмата" от тях.
    А трябва ли да я изкарат като я лепят на другите около тях? Да, може би е вярно, че миризмата, който е силен ще я почисти и дори тя няма да се налепи на него, но как да се върне загубеното - Хората, които са им повярвали и са тръгнали по друг път и всякаш не чуват...стоиме си там в дупката и плачеме в недоумение ..как се случи и защо?

Цитат
    Тези, които излъчват омраза,се учат от въздействието и върху останалите,т. е. ако успеят да провокират омраза,те продължават да я излъчват и се получава верижна реакция до момента,в който се появят хора,неподлежащи на въздействието и,отблъсквайки я с любов.
    Уроци учат и тези,които се обиждат и трупат върху себе си негативното влияние от "омразоизлъчващите".

Не е обида, Ели и не е омраза, а една дълбока рана, която все повече боли, защото вземат и последното, което спира кървенето ..представи си едно малко детенце ..изгубено в големия град и хората просто си минават покрай него забързани нанякъде - все едно то е невидимо и сяда в един ъгъл и непрекъснато плаче незнаейки накъде да върви, цялото издрано и в рани, нямащо нищо и мръзнещо от студ и един ден до него застава човек, който го прегръща, успокоява го и някак то оцелява до момента в който идва един такъв човек, който му казва "Виж това дете, защо му вярваш, защо го спасяваш то е цялото мръсно, одърпано, ранено и болно и ти се цапаш с кръв от него я по - добре го остави да си замине и без това ти прави само бели " и човека да го послуша и да си тръгне, а раните да си кървят и в главата на детенцето да кънти с пълна сила въпроса "ЗАЩО"?! Но да е безсилно да каже каквото и да било, защото тъкмо си отваря остата и онемява.. Нима трябва да замръзне заради злобата и обидата на други? То трепери, а последната надежда му е всякаш отмъкната под носа от такива злобни, прекрасно осъзнаващи какво му причиняват ..хора? Какъв е изхода за детето, какво да прави?

Активен

Morena
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Януари 29, 2012, 00:43:10 »

Всички хора са дошли на земята за да учат някякви уроци,всеки според нивото на което е.
    Колкото повече стават осъзнатите хора,отблъсквайки омразата с любов,толкова по-малко омраза ще съществува.
    Сблъсквала съм се неведнъж със злобни хора, съученици, роднини, колеги, съседи и т.н, не ги мразя, но определено изпитвам яд и гняв затова че мачкат хората. Не мога изпитвам нещо полоижително към тях, не ме интересува какво ще научат я научат нещо , я не, според мен си взимат поука твърде късно когато ги удари бумеранга по главата. С последното изречение не съм съгласна. Не казвам, че е грешно, но просто не работи, поне не при нашите географски ширини. От личен опит го казвам просто, който те мрази ще те мрази до гроб.
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #8 -: Януари 29, 2012, 01:08:22 »

Сблъсквала съм се неведнъж със злобни хора, съученици, роднини, колеги, съседи и т.н, не ги мразя, но определено изпитвам яд и гняв затова че мачкат хората. Не мога изпитвам нещо полоижително към тях, не ме интересува какво ще научат я научат нещо , я не, според мен си взимат поука твърде късно когато ги удари бумеранга по главата. С последното изречение не съм съгласна. Не казвам, че е грешно, но просто не работи, поне не при нашите географски ширини. От личен опит го казвам просто, който те мрази ще те мрази до гроб.

Това е верижната реакция,за която говоря-дори да изпитваме яд или гняв,само вредиме на себе си.Ако неможем да изпитваме положителни чувства към злобните,то поне да не допускаме негативното им влияние върху себе си.

Никак не е нужно да искаме който ни мрази -да ни заобича.
    Важното е да запазиш вътрешното си спокойствие,баланса в тебе самата ,казвайки с усмивка нещо от сорта"това е твое мнение,но аз не съм съгласна"

DarkAngel ,това което описваш с примера за детето не ми звучи като омраза,то си е направо жестокост.
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Selinna
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Януари 29, 2012, 01:21:05 »

Цитат
    Никак не е нужно да искаме който ни мрази -да ни заобича.
    Важното е да запазиш вътрешното си спокойствие,баланса в тебе самата ,казвайки с усмивка нещо от сорта"това е твое мнение,но аз не съм съгласна"
    Да, игнора е добър вариант, но такива хора дето имат толкова злоба в себе си просто вървят и вредят дори с всяка своя дума ..вкарали са се в разни емоционални капанчета и всякаш всичко мразят ..добре, имат личен избор, но ми е интересно къде е Вселената, когато този избор вреди и на околните..? Просто да седиме и да чакаме да ни уморят с думи и действия ли? Може това, което описвам да изглежда като жестокост и вероятно в очите ти е така, но искам да вярвам и да търся изход от подобна ситуация... Не може да няма изход и просто, ей така да си седиме и да цъкаме разочаровани с език, като отбелязваме неща тип "Не си им нужна повече и те разкарват като мръсно коте" или "Това което описваш не ми звучи като омраза, а като жестокост", разбираш ли? Учили са ме, че няма начин да няма начин, само че къде е изхода? Защо не го виждаме, а само правиме някакви такива констатации като казаните по - горе?? Не мислите ли, че ако е така и ако се отказваме и седиме безучастни просто гледайки отстрани направо ще си тръгнеме към самоунищожение и то без да чакаме декември месец?
    « Последна редакция: Януари 29, 2012, 01:30:03 от DarkAngel » Активен

Morena
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Януари 29, 2012, 01:42:53 »

Не искам да ме обичат, то и няма как след като са ти забили нож в гърба.
    Уж съм превъзмогнала ядът към тези хора, но все пак като ги видя по улиците ми става кофти за целия ден. Просто ще е по-добре да не ги срещам по улиците.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #11 -: Януари 29, 2012, 01:50:06 »

Бих искала да разкажа една история..
    Преди известно време, отидох на една среща с духовни личности.Оказа се, че се познаваме с един от хората там.Седнахме и почнахме от тема в тема.По едно време личността взе да ме разпитва за личния ми живот.Каде живееш, сама ли си..Отговорих, че не съм сама, че си имам супруг и така на татък.Като не можа да намери в това нещо отрицателно , започна да ме разпитва за детето ми.Ходи ли на ясла..възпитавам ли го вегетарианец едва ли не, и с какви играчки си  играе.Обясних, че не ходи на ясла все още, че яде когато той поиска и каквото той поиска и заразказвах , че си играем с колички и пластмасови кубчета и тем подобни.
    Личността: "А защо не му дадеш да си играе с играчки от естествени материали?"
    аз:"например!?"
    личността: "например дървени, не мислиш ли,че това дете трябва да е по близо до природата вместо да играе с вредни материали?"
    Добре!Направо думи нямах, определено търсеше с нещо да ме компрометира.Имаше доволното изражение на "спечелих битката".
    Това може нищо да не е за вас, но за мен беше доста лична нападка.Хора, които нямат деца и никога не са отглеждали деца не е правилно да се месят на родители, които имат достатъчно опит и познават децата си.
    В крайна сметка, обясних,че моето дете не е лишено от натурални играчки, като например саксии с пръст в които мн обича да рови и да ги залива с вода, после е малък още за дървените играчки за които ставаше дума, защото те не могат да му влязат в употреба.Личността не получи желания отговор на провокацията си, съответно повече не ми продума до края на срещата.Е, значи можело...
    Активен
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #12 -: Януари 29, 2012, 03:23:04 »

Колко странно разсъждение ,Ариам. Как сме склонни да възприемаме виншното като заплаха...
    Винаги има какво да се научи, но дали допускаме това.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #13 -: Януари 29, 2012, 03:28:21 »

Защо смяташ, че е странно?
    Знеш ли има хора като човека за когото говоря, които докато не те унижат не се спират.
    Виждаш ли..не смятам това за заплаха, също не отказвам съвети, но внимателно си подбирам информацията, защото не всички са добронамерени. Знам , че не звуча така както искам, знам ,че звуча като мнителен и ограничен човек, но тук не мога да го обясня добре Усмивчица куца ми комуникацията.
    Активен
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #14 -: Януари 29, 2012, 03:36:08 »

Къде има унижение...с какво те унижава, по какъв начин, нещо не мога да го открия
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съществува ли човешката душа? « 1 2 »
    Езотерика
    delfin 22 4739 Последна<br />публикация Февруари 07, 2012, 22:56:13
    от paparosko
    Какво всъщност представлява Кундалини и защо е толкова важна за нас?
    Йога
    sahaj 5 3216 Последна<br />публикация Януари 15, 2011, 18:12:01
    от sahaj
    Толкова ли е странно наистина?
    Въпроси и отговори
    Someone 8 1092 Последна<br />публикация Март 23, 2011, 17:16:56
    от Someone
    ИИСИИДИ - УЧЕНИЕ ЗА ТОВА, КОЕТО „НЕ СЪЩЕСТВУВА”
    Космогенезис
    air_fairy 2 1538 Последна<br />публикация Септември 12, 2011, 09:43:27
    от air_fairy
    Защо смятате,че сте индиго дете ?
    Въпроси и отговори
    Sobercho 14 775 Последна<br />публикация Септември 28, 2011, 15:05:42
    от Selinna

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright