Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ЖИВА ВОДА - с традиции към бъдещето!  (Прочетена 822 пъти)
Плам
Активен Българин
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

• Град: София
  • От теб зависи!

www.facebook.com/plamih
    « -: Януари 27, 2012, 18:31:01 »

Колко често се замисляме за добрите страни на това, че сме българи? Знаем ли какво ни прави уникални пред света? Кое ни дава сила и ни държи заедно, така че винаги да оцеляваме и да вървим напред?

Който има очи ще види, който има уши ще чуе... Това е ЖИВАТА ВОДА на Българския Дух – нашите традиции и вярвания! Този животворен извор ни дава сила да живеем заедно и да се подкрепяме в трудните моменти. Само чрез него можем да съхраним родния си облик в глобализиращия се свят и да имаме основание да се гордеем, че сме българи!

Нека заедно да отпием от ЖИВАТА ВОДА и да почерпим от нейната безсмъртна сила, жизнено необходима за всеки един от нас в днешния и в утрешния ден!
     Нека усетим тръпката от неповторимите звуци, багри и символи на родните обичаи и фолклор!
     Нека всички ние се превърнем в част от магията на българския дух!

Инициативата ЖИВА ВОДА - с традиции към бъдещето! на сдружение „Активни Българи В Гражданска Държава“ (АБВГД) предвижда целогодишно публично да отбелязваме традиционните български празници, съчетавайки минало и настояще, като с това целим:

• да се популяризират уникалните богатства на българския традиционен бит и култура;
     • да се поощрява използването на нашите стародавни вярвания, традиции и изкуства като извор за съвременно творчество;
     • да се стимулира производството на продукти, основани на българските традиции и умения.

По време на шествията ще носим празнична атмосфера с музика и песни, вдъхновени от българския фолклор, ще поздравяваме хората на оживени места в града, ще разпространяваме специално изработени характерни елементи от съответния празник, придружени от свитък с описание на обичая и на възможностите за съвременно прилагане на идеята му.

Можете да се включите в инициативата с музикални, танцови или други атрактивни изпълнения, вдъхновени от българския фолклор; с изработка или представяне на традиционни български изделия; със спонсорство... или пък просто с усмивка на лицето и Български Дух в сърцето!

За да празнуваме ЗАЕДНО!

> Пълна информация за инициативата

> Заявка за участие

« Последна редакция: Януари 27, 2012, 18:44:09 от Плам » Активен

МЪДРОСТ, ВОЛЯ, ЕДИНСТВО!
    http://www.abvgd-bg.info/
    Плам
    Активен Българин
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

• Град: София
  • От теб зависи!

www.facebook.com/plamih
    « Отговор #1 -: Януари 27, 2012, 18:40:32 »

Заповядайте на празнично шествие по случай Трифоновден - празникът на веселието!

Хора, стига мръщили лица -
    още не е краят на света!

Вместо дребните проблеми да броиш,
    с усмивка въоръжи се и ще ги сломиш!

А на 1-ви грабвай тъпан, гайда или силен глас
    и излез... Празник е!!! Ела със нас!

Нека заедно се забавляваме,
    но без да се опияняваме!

Начало: 19:00ч. на 01.02.2012 г.
    Сборен пункт: София, пилоните пред НДК.
    Маршрут на шествието: площадът пред НДК - ул. Витоша - пл. "Св. Неделя".

ЗА ДА СЪБУДИМ ЗАЕДНО БЪЛГАРСКИЯ ДУХ!!!

Шествието е част от инициатива "ЖИВА ВОДА - с традиции към бъдещето!"
    Активен

МЪДРОСТ, ВОЛЯ, ЕДИНСТВО!
    http://www.abvgd-bg.info/
    Elina01
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #2 -: Април 03, 2012, 09:22:45 »

Поздрави за инициативата и успех!

Някой знае ли от къде може да се купи/наеме носия за дете във Варна?

Също така, срещали ли сте публикувани модели на народни шевици.
    Някои не много сложни - като за работещи мами?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Април 03, 2012, 11:47:28 »

Здрасти виж тук за модели цяла темичка  http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4155

За носия ако не ти трябва стара автентична , се огледай за танцов ансамбъл около вас, също и в детските градини има , поне майка в София имат в нейната. Ако ти трябва автентична е по-сложно , тогава е добре да потърсиш група за автентичен фолклор ,там може би ще ти услужат , но да я купуваш ще ти излезе соленко . Те копията не са евтини.

http://www.thewhitestork.com/product/31857/detska-nosia-cherna.html
    http://www.giftsbg.net/p/553/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%8F
    http://www.gifts-bg.com/bg/detska-nosiya-momiche/

Във Варна не намирам иначе под наем , но може с поръчка , аз пак те съветвам да се потърсиш в детски ансамбъл , хем ще ти излезе по-евтино , хем някой лев ще отиде за читалещето и състава примерно , че едвам си плащат парното и тока самодейните ансамбли Тъжен
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Elina01
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #4 -: Април 04, 2012, 17:54:08 »

Много благодаря!
    Във Варна намерих фирма Перуника - намира се на ул.Иван Драсов - до църква Света Петка.
    Там правят по поръчка за детски ансамбли и градини, както и самостоятелно. И когато има поръчка можеш да се включиш.

Но не са евтини- към 160 лв. и бродериите са на машина, та се замислям.

Ние посещаваме едно училище- по българска култура и там празнуват Коледа, Лазаров ден, та по този повод ми трябваше, но тук се разтърсих от колежки за останали от баби части от носии и ще скълъпим нещо.

Май за догодина ще си избродираме риза, че и те никак не са евтини. Една ръчно бродирана риза- 140 лв.
    Като пробвам ще ви кажа дали съм се справила и за колко време. Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Жива и мъртва вода
    Природосъобразно хранене
    pluton 5 8330 Последна<br />публикация Септември 13, 2010, 20:41:20
    от Хristo
    Коледни традиции
    Любопитни факти
    Evolution 0 1701 Последна<br />публикация Декември 06, 2010, 19:40:37
    от Evolution
    Как да си направим жива вода
    Природосъобразно хранене
    Evolution 0 3626 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 00:27:30
    от Evolution
    Жива вода
    Природосъобразно хранене
    Selinna 1 2151 Последна<br />публикация Декември 23, 2011, 15:28:21
    от Selinna
    Жива трагедия в Плевен!!!
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 1 572 Последна<br />публикация Април 07, 2012, 12:07:34
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright