Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вечният въпрос  (Прочетена 1380 пъти)
Хера
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

• Град: Everywhere
  • Fortuna Favet Fortibus!

« -: Януари 19, 2012, 02:03:32 »

Реших да започна тази тема, след доста време самонаблюдение и размисли. Деца Индиго, Кристални деца, Ангели, Звездни, Огнени, Преходни, Диамантени деца .. В себе си открих по частица от всички тях. Не пиша редовно тук, но влизам често. Доста хора задават въпроса "Аз Индиго ли съм?", но това е въпрос, на който единствено сами можем да си отговорим. Като разбереш, че си по различен, това не променя нищо. Повечето хора много се вживяват от описанията на Децата на Новото Време, но дали си дете Индиго, Кристално, Огнено или каквото и да било дете.... Това не е въпрос с определен отговор. То просто се чувства, необяснимо е. Никой не може да определи какъв си! Ти си такъв какъвто искаш, какъвто се чувстваш.

За тези, които не ме познават ще разкажа малко за себе си.
    * Винаги съм била положителен и енергичен човек.
    * Рядко проявявам собствени емоции. Повече ме вълнува животът на хората около мен, та дори и на непознатите. Искам всички да са щастливи, а когато това не е така го изживявам в себе си.
    * Бих казала, че имам невероятно здрава психика, дори когато боледувам и тялото ми  "бере душа" не се предавам, просто игнорирам болката. Не мисля за нея.. И лекарите ми се чудят. Когато съм била най зле, дори тогава когато е трябвало да лежа, когато искам нещо, стискам зъби ставам и го взимам. Не че не обичам да ме "поглезят" примерно, но някак си го чувствам като "изпитание на Духа" ...
    * Боледувам рядко - настинки, синозит. Предимно пролетта ме мъчи една магарешка кашлица, ама я преживявам някакси.
    * Имам интуиция, а когато я подценя и не я послушам Греша.
    * Обичам адреналинът.
    * Имам високо мнение за себе си, но не изразявам самочувствието си демонстративно. Грозно е и не харесвам хора, които го правят. Според мен околните трябва да оценят възможностите ти и това което правиш, а не да се изтъкваш сам.
    * Разбирам се с животните, обожавам котки, кучета, зайчета, змии. Всякакви.. Успокояват ме, както и аз тях.
    * Имам силно развити обоняние и слух.
    * Измъквам се от всяка неловка ситуация. Но се старая да ги избягвам.
    * Обичам изкуствата. Пиша и рисувам много.
    * Родих се човек. Бях човек и останах ЧОВЕК!

Дори след загубата на единственият човек, който чувствах, че ме разбира даже и без думи.. Дори след този момент, в който имах усещането че светът ми се срути... АЗ ИЗДЪРЖАХ! Аз отново съм на краката си и дори бих казала, че съм по-силна от всякога!

Не питайте какви сте.. Отговорът винаги е в СЪРЦЕТО! 
    Активен

You see things as they are and ask, Why? I dream things as they never were and ask, Why not?!
    VET
    Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #1 -: Януари 19, 2012, 09:41:22 »

Харесва ми това което си написала за себе си момиче, но странно, че се доближава почти на 100% до мен самата, въпреки, че не съм на 25 години, а на доста повече.
    Активен
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Antarctica
  • Спазвам само законите на Вселената!

!!
    « Отговор #2 -: Октомври 30, 2012, 22:22:18 »

Много вярно написано Хера! Просто няма какво да кажа!
    Описаното се доближава много и до мен.
    Трябва да се опитваме да помагаме на онези, които все още спят. Ще се събудят с наша помощ - думи, енергия, любов! Не им трябват специални училища или по-различно възпитание - те знаят кои са.
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Този който я руши или само я използва ще си получи уроците от Нея!
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #3 -: Декември 13, 2012, 01:36:42 »

Щом се квалифицират такива термини индигота, кристални и т.н., значи уж представителите им имат дадени качества, но и някакви ограничения и недостатъци, които ги поставят в тези рамки.
    Достатъчно е някой да е разумен, добър и мъдър и с отворено съзнание(да може да извлича ползата и поуката от религията и езотериката евентуално, но да не попада в капана на белите магьосници и окултисти), и най-важното, на практика в реалния живот да бъде чудесна личност(за което е нужно много опит, знание и въобще хиляди мъдрости могат да се извадят за това как трябва да се постъпва в дадена ситуация и да се съобразява с чувствата на всеки).
    Ето примерно два цитата, които чух днес
    Злото, което вършим, не ни навлича толкова преследване и омраза, колкото добрите ни качества.
    Умереността на щастливите хора се дължи на спокойствието, което благосклонната съдба придава на духа им.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #4 -: Януари 26, 2013, 19:34:52 »

Злото, което вършим, не ни навлича толкова преследване и омраза, колкото добрите ни качества.
    А това как точно става?
    Активен

Сатчитананда ...
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #5 -: Януари 31, 2013, 17:34:42 »

А това как точно става?
    Ами не мога да го обясня както трябва, но съдейки по живота, че и във филмите и литературата даже, мога да застана зад това твърдение.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Февруари 01, 2013, 04:53:05 »

А това как точно става?
    Ами не мога да го обясня както трябва, но съдейки по живота, че и във филмите и литературата даже, мога да застана зад това твърдение.
    Не съм съгласен, че злото което вършим не ни навлича толкова преследване и омраза.
    Последствията идват просто по късно, често и в следващи животи, да страдаме повече, и след като сме забравили какви злини сме сторили, да се чудиме защо точно на нас ни се случва.
    Активен

Сатчитананда ...
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Февруари 07, 2013, 12:29:52 »

Четох, четох и накрая главата ми роди един много прост и тъп въпрос: Защо се занимаваме с "лошото"?
    Не е ли по-добре да мислим за добрите си качества и да се учим как да ги развиваме, вместо да се занимаваме с онова, което ни отнема енергия и ни прави тъжни... Лошото предизвиква лоши чевства... Май така беше
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Февруари 07, 2013, 18:54:10 »

Четох, четох и накрая главата ми роди един много прост и тъп въпрос: Защо се занимаваме с "лошото"?
    Не е ли по-добре да мислим за добрите си качества и да се учим как да ги развиваме, вместо да се занимаваме с онова, което ни отнема енергия и ни прави тъжни... Лошото предизвиква лоши чевства... Май така беше
    Защото сме българи и съответно - черногледи.
    Активен

Сатчитананда ...
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #9 -: Февруари 07, 2013, 21:44:35 »

Закон за Превличането, колкото повече се Мисли за дадено нещо то толкова повече ти се случва.
     Когато всички започнат да не Мислят за лошото то постепенно ще изчезне.
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #10 -: Февруари 07, 2013, 21:47:30 »

И по темата кой както се чувства, такъв и става.
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Февруари 08, 2013, 12:06:23 »

И по темата кой както се чувства, такъв и става.
    Ето къде е ключът от бараката
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Въпрос за вината...
    Въпроси и отговори
    summerwine 8 1248 Последна<br />публикация Февруари 14, 2010, 19:43:21
    от zaharisa
    Въпрос за емоушънките « 1 2 3 »
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    До 32 2810 Последна<br />публикация Октомври 30, 2010, 12:57:06
    от Amaranth
    Въпрос за храненето « 1 2 »
    Природосъобразно хранене
    До 16 2650 Последна<br />публикация Август 29, 2011, 21:04:54
    от fantasybg
    ??? Въпрос ???
    Въпроси и отговори
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso 5 870 Последна<br />публикация Юни 13, 2010, 20:08:58
    от kim
    Развитие на дарби?
    Въпроси и отговори
    Starseed 12 946 Последна<br />публикация Октомври 31, 2011, 22:46:46
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright