Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Едно от лицата на сатанизма  (Прочетена 5964 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1379

• Град: Варна
  • « Отговор #165 -: Май 28, 2012, 16:48:47 »

Въпросът е за ниво. Аз искам високото ниво. Който може да ме последва в това- може. Който не може... Както писах, всеки стига точно до там, до където може да стигне и нито на милиметър повече.
    Поясни високото си ниво frienda по отношение на очернянето на християнството най-вече,както и всяка друга религия.
    Аз те следвам на всяка крачка и ти вдигнах нивото до там че спря да коментираш и обърна за пореден път всичко на дрязги,врагове,битки и начесване на егото...
    frienda - не съм хлапе с булевардна окултна обща култура.
    Мисля че нивото в което те следвам е достатъчно задоволително.
    Защо се отказваш?
    Продължавай с коментарите.
    Коментирай моите интерпретации да речем.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    frienda
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« Отговор #166 -: Май 28, 2012, 17:14:35 »

@ Странник

Да бе, да. Нали ти писах вече, че в твоята битка, в която аз не участвам, ти побеждаваш? Еднолично побеждаваш де. Проблем за мен в това няма.  

Ти си Победител. (Ураааа! Браво!- и това вече го минахме, но май не беше достатъчно, затова го повтарям).

Не обсъждам вече с теб казуси по темата- не желая, понеже виждам, че се буташ ненужно да се биеш. Затова... Направо си на финалната пряка- Победител. Пък аз тук само се ловя за някакви си думи, от едното безсилие. Точно така е. Получи вече победата си, начеса егото...

Не си ли доволен?
    Активен
    frienda
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #167 -: Май 28, 2012, 17:41:30 »

@ Странник

Поясни високото си ниво frienda по отношение на очернянето на християнството най-вече,както и всяка друга религия.

Цитирай как ОЧЕРНЯМ религията? Какви епитети аз лично и лепя на религията - но аз да съм им автор лично, а не друг... За себе си го направи това проучване- на мен то не е необходимо. Няма очерняне. Освен ако не смяташ, че напомнянето за войните, водени от религиите, за инквизицията, за убийствата на невинни и прочие- е очерняне на религията. Ако е така, не мога да ти помогна... Тези неща не аз ги измислям- религиите са ги предизвикали да се случат, колкото и на двама ни да не се харесва това. Те сами са се очернили с това, което са предизвикали.

Аз те следвам на всяка крачка и ти вдигнах нивото до там че спря да коментираш и обърна за пореден път всичко на дрязги,врагове,битки и начесване на егото...

Щом нивото е стигнало до там, че аз НЕ КОМЕНТИРАМ темата, значи не се справяш. И не само ти.

В момента ставащото е загуба на време за мен. Убеждавам се, че няма шансове нивото на разговор да се качи. Не възнамерявам повече да си губя времето с участие по тази тема.

Желая ти всичко най-хубаво и успехи.  Усмивчица

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #168 -: Май 28, 2012, 17:51:26 »

@frienda
    Религийте не са били създадени за войни и кръвопролития и никога целта им не е била такава.
    Това че ти ги оцветяваш по този начин е поредното доказателство че не си по-различен от същите започнали такива войни и насилия.
    Това че не коментира как християнството е помогнало и помага на милиарди хора - не го коментира и беше подминато с мълчание.
    Следователно тенденцизоно се изопачава всичко в контекста на историята която никой не отрича.
    Тези смешни постановки от предния ти пост - с егото,победители,битки и т.н.  ги минах още в 7 клас и пубертета след това.
    Както кажеш -така и ще бъде -все едно.
    Продължаваме ли?
    Ти си пиши -аз ще си обсъждам.
    То така или иначе досега си беше моето монолог с едностранни тълкувания както ти изнася.
    Чакам те с усмивка.

Активен

frienda
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #169 -: Май 28, 2012, 19:04:51 »

@ Странник

Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #170 -: Май 28, 2012, 23:51:44 »

Благодаря за отговора, Френд! И на момчетата за уточнението.

Битие на Библията започва с две различни истории за произхода на света и човека. Сооменатата от теб, Френд, е втората. Утре ще започна една тема, на която явно вече и дойде времето, в която ще сложа различни митове за сътворението, и библейските, и ще се видят разликите и приликите между различните истории и съвременната научна хипотеза. Кой е създателят на всичко и все е въпрос на избор. Но в религиозните текстове има скрити удивителни познания за света (космогония), която съвременните учени едва сега потвърждават.

Понеже невидим свят няма,Ви предлагам да изгрядим хипотеза откъде това знание е дошло Усмивчица. Моят първи опит за такава завърши с нф разказ. Усмивчица

А да Ви убеждавам в съществуването на Бог, няма. Вярвам, че това е нещо, което или го имаш като усещане или го нямаш. По рождение. Усмивчица
    Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #171 -: Май 29, 2012, 00:34:08 »

След едно много по диагонал четене стигнах до твърдението на Pim van Lommel, че много повече случаи на nde има , oтколкото пациентите съобщават. Вероятно има причина да не помните преживяването. Може да е свързано с причината на настъпване на смъртта или събуждането Ви.

Знаете ли, имам приятел, който не сънува в цвят. Ама никога. За него цветните сънища не съществуват Усмивчица. Просто такъв му е мозъка Усмивчица

Тунелът и виждането на религиозна фигура или роднини не са задължителни. Издигането и светлото място - да. Мишмашът в образите идва при превода на видяното през мозъка. Доказателствата са в трудовере на психолози, занимаващи се с регресия. Разбира се, отречени от строгата научна общност.
    Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #172 -: Май 29, 2012, 11:21:04 »

http://www.skeptiko.com/pim-van-lommel-transformed-by-near-death-experience-research/

Д-р Пим фан Ломел изследва близки до смъртта преживявания на свои пациенти. Д-р Пим фан Ломел е кардиолог, който интервюира свои пациенти в продължение на 25 години. Книгата му "Съзнание отвъд живота" обобщава неговия дългогодишен труд.
    Линкът отгоре е интервю с него от Скептико, Алекс Цакирис. Самото име на виртуалното предаване подсказва характера на програмата му. Скептичен поглед върху всевъзможни пара-научни и научни твърдения.
    От интервюто ще извадя само един цитат. Той мисля, че е доста показателен и за тукашната дискусия до момента

Цитат
    “The gap is not as big as you presume.  It just looks that way because the Skeptics are very active. The Skeptics have their own truth and they don’t listen to somebody else who has a different opinion. So there’s a gap and there will always be a gap. There is no discussion possible with Skeptics because they have the truth.  But a lot of physicians are a little bit more open, but they won’t write articles. They won’t write or tell about it in public. I know some physicians who have had a near-death experience. They said to me and wrote to me that, ‘what happened to me now I’ve always said this is impossible, and now it happened to me.’”

Ако имате възможност да прочетете цялото интервю, ще видите в него описанието на света на "свръх съзнанието", отвъд времето и пространството, във вечното сега. Това се покрива до някъде с будиската концепция за вечното съзнание и с със съвремената окултна концепция за света на душите.

Приятен ден!
    Су
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #173 -: Май 30, 2012, 11:46:49 »

Разговор между бебета в корема на майката:

Бебе 1: Вярваш ли в живота след раждането?
    Бебе 2: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането.Целта на престоя ни тук е да станем достатъчно силни и да се приготвим за живота.
    Бебе 1: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?
    Бебе 2: Е, не знам подробности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.
    Бебе 1: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот – пъпната връв – и без друго е твърде къса.
    Бебе2: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само!
    Бебе1: Но никой не се е върнал оттам! Животът просто свършва с раждането! С други думи, животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.
    Бебе 2: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и Тя ще се грижи за нас.
    Бебе 1: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?
    Бебе2: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се
    движим и живеем благодарение на Нея; без Нея не можем да съществуваме.
    Бебе 1: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама - следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.
    Бебе2: Не, не мога да се съглася с теб. Понякога, когато всичко около нас
    утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането, а ти?"
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #174 -: Май 30, 2012, 17:37:23 »

Това много ми хареса  Ухилен
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #175 -: Май 31, 2012, 10:43:01 »

На място казано Санг.

Активен

frienda
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #176 -: Май 31, 2012, 19:16:14 »

@ sanguinary

Дано да схванеш иронията в последващите неща, които поствам...

----------------
    Логично погледнато, телефонът освен да избира, може и да бъде избиран!!!

13 мъртавци в ковчега на мъртвеца! Йо-хо-хо!!! И запиват ром!!!

-Айде да викаме живите! - подхваща най-знаещият измежду тях.

-Няма живи!!! Вие да сте виждали такива? Аз не!!! И дори, ако искате да знаете, аз въобще не си спомням да съм живял някога!!! Е, вярно, че от време на време някои призраци изчезват, но никой от тях не се е върнал, та да разкаже къде е бил!!!" - обажда се един от по-скептично настроените призраци.

-Идиот! - пак подхваща първия - Как може да не знаеш такива елементарни неща! То е ясно като бял ден, че има живи. Пише го в "Призоваване на живи" на Мъртъв Мъртвенски, а той няма защо да лъже.

- Е, къде са тогава де, покажи ми ги. - не спира да се заяжда скептичният призрак.

- Сега ще видиш ти къде са, неграмотник такъв!!! - ядосва се първият.

И се заема за ритуал, покрай който обяснява някои особености на работата с живи:

-Първо трябва да сме сигурни, че наоколо няма никакви вредни енергии. Затова минаваме целия ковчег с тая бяла свещ, та да се пречисти и да не идват никакви ЗЛИ живи. След това ще запалим ароматизирана пръчица, за да се ориентира по-добре живия, който ще дойде (те са много капризни).
    Готово!!!
    А сега ЖИВ, появи се, използвай моето тяло, за да говоришшшш!!! Появи се ЖИВ!!!

Последва кратка пауза, в която призракът загърчи лице от напрежение.

-ЖИВИЯ ДОЙДЕ, КАЖИ НЕЩО ЖИВИ!

блуууъъъъъяяаааа (звук от повръщане)

- Гто шсщ кжш . аааааааааааааа, призрациииииииииии!!!

Последва стилизиран превод от мъртвеца:

- Живия каза: "Здравейте всички!!!". А сега да го попитаме нещо, за да видим какво може. ЖИВ, в съседния гроб има ли някой?

- Ъъъъъ, май не трябваше да пия толкова, привиждат ми се разни призраци!!!

- ЖИВИЯТ позна! Това е ЧУДО, което доказва, че живите съществуват. А сега ЖИВ, освобождавам те да си вървишшш. И въобще не си въобразявай, че можеш да останеш в нашия хубав мъртвешки свят...

-------------------

Хоронили плюшевого мишку

>      Em  C  Em  C  D  Em
    >      Em  Em/G  Am  H7

>      Em  Em/G  Am       H7
          Хоронили плюшевого мишку.
    >      Em  Em/G    Am       D
          Собирались клоуны и куклы.
    >      G         Am                 H7  C
          Так хотели сделать все, как в книжке,
    >                   Am         H7
          Но не знали, как читают буквы.

В обувной коробке положили,
          По углам солдатики стояли.
          Панихиду пупсики служили -
          Вместо бога маму восхваляли.

Мама встретит плюшевую душу
          У дверей игрушечного рая,
          Где не рвут, не пачкают игрушки,
          Где их на ночь в шкаф не убирают.

А когда-то в следующей жизни
          Мишка будет детским логопедом,
          Будет детям маленьким, капризным
          Раздавать тянучие конфеты.

... Хоронили плюшевого мишку.
          Завтра праздник, завтра в школу надо.
          А коробку с тряпкой вместо крышки
          Закопали за углом детсада.

И понеже може да не знаеш руски- накратко става въпрос за погребението на едно плюшено мече от едни неграмотни кукли. Куклите много искали да погребат мечето като по книжка, но не ги бивало в четенето... Затова решили, че мама е бог.

Понеже куклите нямат хубав живот в настоящето - късат ги, мърлят ги, не са пазени, то те решават, че мечето ще иде в рая на плюшените играчки, където Мама ще го посрещне и ще се погрижи за него. Нищо, че Мама го е натирила да бъде късано, мърляно и т.н. В рая на играчките не късат и не цапат играчките. А след това мечето  ще се прероди като детски логопед и ще раздава бонбонки на децата.

Песента свършва с това, че погребението на мечето по този начин е в последния ден от престоя на куклите в детската градина. След това се почва училище... И погребенията, придружени от такава наивност, остават зад ъгъла на детската градина.

Активен
    ekaya
    Гост
    « Отговор #177 -: Май 31, 2012, 19:44:05 »

Frienda, когато те направят за смях, наистина се държиш като бебе.
    Бебе 2
    Активен
    frienda
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #178 -: Май 31, 2012, 20:38:57 »

Frienda, когато те направят за смях, наистина се държиш като бебе.
    Бебе 2

Нямаш какво смислено да напишеш... Както почти всички тук. Включваш се колкото за дрязгата... Както почти всички тук... Защо ли не се учудвам? Сигурно ще да е, понеже нищо смислено по темата не виждам. Всъщност- поздравления за заяждането ти- допълваш убеждението ми, че тук си губя времето.
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #179 -: Май 31, 2012, 22:24:27 »

Нямаш какво смислено да напишеш...
    А, какво съвпадение!
    И аз с такива впечатления от теб оставам.
    Както почти всички тук.
    Почти, да.
    Включваш се колкото за дрязгата...
    И аз. Убивам време.
    Както почти всички тук...

Защо ли не се учудвам?
    Прозорливост ще да е причината.
    Сигурно ще да е, понеже нищо смислено по темата не виждам.
    Въпрос на гледна точка е какво да виждаш или да не виждаш.
    Всъщност- поздравления за заяждането ти- допълваш убеждението ми, че тук си губя времето.
    А защо си губиш времето? Усмивчица
    Ако искаш, присъедини се към мен, ще си убиваме времето заедно! Пък то после ще се прероди и ще ни отмъщава - идилия.
    Активен
    Страници:  1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6766 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Патриотизъм, Национализъм и Духовност « 1 2 3 »
    За България
    Аэ съм 42 2880 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 17:07:44
    от Аэ съм
    "Писание за любовта" - Йогананда
    Послания
    nia.boneva6 1 1750 Последна<br />публикация Февруари 01, 2012, 04:33:12
    от mirokiriakov
    Избрани цитати от Учителя за Шестата раса и бъдещето
    Езотерика
    johny 4 2489 Последна<br />публикация Януари 18, 2011, 16:40:17
    от Аэ съм
    Истината за посланията от извънземни
    Филми
    dtmf 14 1883 Последна<br />публикация Май 30, 2013, 07:38:40
    от Flip-Flop

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright