Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпросителни мисли  (Прочетена 337 пъти)
Иван
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« -: Януари 15, 2012, 00:12:43 »

Здравеите, младежи. Значи по надолу смятам да изложа някои мои мисли и малко въпроси покраи тях, като искам просто да поръзсъждаваме. Често си мисля за света и живота, има добро има и лошо, логично го приемам. Харесва ми и идеята, май беше от книгите на Мулдашев, че Злото помага за, развитие на Доброто, определено от тук стигаме до идеята за дуалисточността на нещата Лао Дзъ, пак ми харесва, има и логика. Така Божественото е заложено според мен във всеки от нас, следователно трябва да следваме Божествените принципи, сега кои са те е според мен е отделен въпрос, въпреки това ще си позволя да спомена някои фундаментални и може би определящи човешкия път, като честност, търпение, воля, състрадание, милосърдие, топлота. Така идва и един от въпросите ако нямаше лъжата как щяхме да познаем чесността и ако е нямаше лъжата честността щеше да е само даденост следователно се ограничава възможността за развитие, става ми ясно, че едното е нужно на другото, добре обаче аз съм привърженик на монотеизма и дуалистичността на нещата, следователно смятам, че и доброто и злото, лъжата и чесността и т.н.т имат един и същ произход е добре, ако имат един и същ произход на което и да се отдадем ние помагаме реално погледнато и на другото, да обаче знаем, че да се правят лоши неща не е хубаво, а добри е хубаво. Къде е разликата, и има ли значение на коя страна сме, като само по себе си едното тласка към развитие на другото. Това може би е непрестанното развитие, незнам аз ли нещо хептен се умотах или това непрестанно развитие водейки и доброто и злото до други равнища съчетано с идеята за баланс на нещата ще доведе до още по-голямо зло и съответно още по-голямо добро, и ако трябва да търся смисъл в този процес то това би било единствено отсяване условно да ги наречем добрите и лошите души и въртележката им в Битието, като посредством тази въртележка се събира информация за Всичко, един вид Вечното движение и се усъвършенстват и самите души. Като цяло идеята е изключителна, да се осъществи и организира немога и да си го предствая реално, но пак в мен изниква въпросът, защо. С цялата си човешка наглост и простотия ще се опитам да дам отговор незнаино колко смислен и на този въпрос. Стигнахме до идеята, че всичко е с цел събиране на информация и знание от мащаб напълно непонятен за мен, е предполаг причината е вид любознателност, наи общо и можеби наи некомпетентно казано, например да го сравним с чувството което ни кара да се опитваме да наредим Кубчето на Рубик. Да речем че един ден успяваме и вече знаем как става, вече за нас не е предизвикателство, следователно търсим нещо по-трудно или оставаме на същото ниво, ако останем на същото ниво вървим към така да го наречем гибелта си, ако обаче ако обаче намираме други предизвикателства се развиваме, следователно за да е постоянно променлив света трябва да има неизвестен ход и на развитие малко или много, да целта може да една, може би имено непрестанното развитие, но начините за развитие и сферите на развитие да са подбрани на принцип на причината и следствието.

П.С. На прочелите го честито и мерси за отделеното време, на тези които изразят и мнение съм много благодарен пру възможност черпя и едните и другите, ако е рекал Бог смятам да има продължение.

Поздрави, Иван.
Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright