Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Децата и лъжата ...  (Прочетена 995 пъти)
zagorka
Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« -: Януари 13, 2012, 22:02:40 »

Сина ми е на 9 години . От една година лъже за сериозни неща и мен и майка си . Знам че боят не е решение , но по - някога се е стигало и до там държи му влага от 3 до 6 месеца и после отначало ...
Говорили сме по - темата , също дава резултат но , нетраен ... Детето е умно и будно , но често живее повече в собственият си свят , първо и единствено ни е ...  последното надявам се да се промени Намигване . Трудно контактуваше с наборчетата от училище , това започна да се подобрява малко по - малко , но продължава да лъже Тъжен . Разчитам на съвети от добри практики . Предварително Благодаря на всеки който откликне по темата !!!
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Януари 14, 2012, 00:17:54 »

Синът ми е на 9 години. От една година лъже за сериозни неща и мен и майка си.

А как мислиш, защо го прави?
    Активен
    zagorka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Януари 14, 2012, 01:08:11 »

Почти от нищо не е лишен и ако има нещо в повече е по негови заслуги . Вманиачен в компютърните игри , но с малко настояване от наша страна излиза и навън понякога , с приятели - по-рядко , държим се с него като с равноправен член на семейството има и домашни любимци (семейство котки) . Изпълнява част от семейните задължения напр.: той изхвърля сутрин боклука , подрежда при почистване на къщата коридора и стаята си , дали е от възраста   Згреших ... , дали е на приципа проба - грешка ... , като малък до 7 - 8 год. си го гледахме само ние двамата , чак тогава позволихме да се намесват бабите и дядовците и сега от година тези опашати лъжи ... чудим се и двамата ?!?
    Надявам се да е от възраста и да го израсте , но знае ли човек ? Като дете и аз послъгвах , но за да защитя брат ми или някой приятел , или когато е станала беля ... Но да цитирам въпросният случай : За нова година му купихме PSP GO т.е. електронна игра , една от най съвременните за сега от 6-7 месеца си мечтаеше за подобна , но му забраних да я носи в училище обясних му защо не трябва и ако иска да я покаже на някой от децата да го покани у дома , да си играят а той цяла сегмица тайно си я изнася от къщи и вчера реших да го изненадам с нова игра - програма тук игра , там игра няма звъннах на майка му и тя не знае нищо , питах го и него по телефона и се започна с една голяма серия от лъжи , направи ме на палячо да ровя из стаята му , а накрая излъга класната  и мака си че не знае къде е . А съучениците му казват че е в него , и така се оказа скрита в якето му Тъжен
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Януари 14, 2012, 01:37:08 »

Може би възможността да покаже играта на другите деца е била начин той да утвърди своето самочувствие, авторитет?
    Може би така той осъзнава своята стойност, значимост?
    Активен
    zagorka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Януари 14, 2012, 01:39:24 »

Доста си прав мисля , но се чудя аз как да реагирам ?
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Януари 14, 2012, 01:51:30 »

Може би е добре да не се ядосваш на първо време от онова, което се е случило.

А по-скоро да се опиташ да предразположиш детето като кажеш, че може би не е било правилно да му забраняваш да показва играта на другите деца.

Мисля, че ако поговориш в такава насока, ще можеш да породиш у него желание да споделя и да бъде по-откровен.
    Това е важно за вашите бъдещи взаимоотношения - той сега навлиза в една трудна възраст.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #6 -: Януари 14, 2012, 11:14:16 »

И аз бях същия пипон, по отношение на лъжите и фантасмагориите.
    Направете му сестричка или братче... още не е късно, 9 години не е толкова голяма разлика. Ще се очудиш от ефекта върху него.

Активен
    mirokiriakov
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« Отговор #7 -: Януари 26, 2012, 05:41:02 »

Детското поведение е отражение на заобикалящата среда. Помислете имало ли е случаи, когато сте му обещавали неща, които после не сте изпълнявали.
    Ако детето е било лъгано, нормално е и то да го прави! Бъдете искрени и честни с него, обяснете му колко лоша е лъжата и че това ви кара да се чувствате зле. Бъдете личен пример за детето си, иначе думите висят...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Децата на новото хилядолетие. Как децата медиуми променят света
    Книги
    lotus 2 2356 Последна<br />публикация Юни 18, 2009, 22:10:15
    от lotus
    Децата и страхът
    За родителите
    delfin 0 2445 Последна<br />публикация Януари 14, 2010, 15:23:59
    от delfin
    Децата индиго мигновено различават истината от лъжата « 1 2 3 »
    Децата индиго
    Kery 33 5368 Последна<br />публикация Ноември 27, 2012, 22:52:55
    от MouseMaiki
    Децата в училище
    Други деца на новото време
    Аэ съм 9 1781 Последна<br />публикация Май 04, 2011, 01:43:16
    от rouzira
    Лъжата Кастанеда « 1 2 »
    Енергийни учения
    Еlsha 20 3778 Последна<br />публикация Февруари 28, 2012, 02:51:06
    от Еlsha

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright