Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За да устои една семейна връзка, достатъчно ли е, само любовта  (Прочетена 1294 пъти)
sianna
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « -: Декември 13, 2011, 02:19:12 »

Здравейте
      Това е продължението ми на въпроса, който поставих, преди време, в раздела 'Духовни учения" , а той беше :"Ще се превъплати ли Христос, отново в човешко тяло". Зная ,че няма как да знаем това.  Въпрос на вяра е. Всеки избира в какво да вярва. Но ,исках да чуя още гледни точки. Защото изстрадах, всичко свързано с този въпрос и отговор! И една любов, бе потъпкана, заради различните позиции по този въпрос. Ще ви споделя моята история:
    ...Аз и Той. Духовно устремени. И двамата, в духовните си търсения, вървяли по какви ли не "Пътища"; минали през какви ли не "Места". Срещат се . Познаха се - Душа с Душа. Свърза ги любовта. И заедно заживяха.
      Той- най-ревностен последовател на учение дадено от " живия Христос" -преродения отново в плът и кръв.( в което , безусловно вярва ). А, Аз не мога да приема това за истина. Той вярва в това, в което аз не вярвам. За мен е, че с Христовото съзнание - връзката е вътрешна. Той е прекрасен човек, идеалист. Но така убеден, че това е единственото истинско учение , защото от самия Христос е дадено, че към всеки друговерец проявява пренебрежение.
      Аз-моята Вяра не се определя от религия, учение...и не ,че няма истини в тях, но те са части от Истината.  Моята Вяра е, чиста Вяра(ако мога така да се изразя). Не искам да се огранича с каквото и да е. Но се уча от всички-подбирам си нужното. Приемам на другите и религиозната, и духовната насоченост-всеки според степента му на съзнание. Защо трябва да се вкопчваме в някоям религия, д.учение , след като няма абсолютната, цялостната истина в една. И да враждуваме,воюваме- и всичко в името на Бога.
      Въпросът за Вярата застана м/у нас , отделяйки ни все повече...любовта придоби измъчен вид...изстрадах решението си, да се разделим! И всеки по своя Път да продължи.

След раздялата ни, не след дълго, при мен започнаха да се случват много злощастия- едно след друго с близките ми.
       А, при него -щастливи. Не след дълго-дори се ожени.И тя е последователка на същото учение.

п.с.не мога да си обясня последното- защо са такива последствията...
    / за другите виждам ясно, а за себе си, не /

Активен
    zagorka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #1 -: Декември 13, 2011, 03:40:25 »

Разгледай тази тема : http://indigota.com/index.php?topic=1801.15 , мисля че доста неща от написаното може да ти помогнат !
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #2 -: Декември 13, 2011, 06:16:02 »

sianna, когато вярата или каквото и да е друго различие, е причина за раздяла, това не е любов(ако "трябва" да се държиш подобаващо според критериите на някой).Усмивчица Под семейство се разбира двама души, които са заедно в добро и лошо и приемат различията си.
    За да устои едно семейство, всеки от двамата партньори," трябва" да проявяват поне елементарно уважение един към друг и да правят компромиси. Усмивчица Любов е да подхождаш с уважение към разбиранията на партньора(макар и различни от твоите), а не е любов да се обвиняваш, че не си с неговите разбирания, въпреки, че твоите са различни и да "трябва" да показваш любовта си възприемайки неговата гледна точка.Усмивчица Това е подтискане на душата и собствената индивидуалност и както виждам ти си избрала себе си, пред това да задоволяваш нечие Его(не го изкарвам лош човек, а просто някой, който държи на своята си истина и който има нужда от човек, който да му каже, че е прав, а не да му опонира)
    Любов не е да се жертваш в името на нещо и да потъпкваш себе си и ценностите си, като му даваш каквото иска(нали за общото благо).

И не се тревожи, че той си е намерил друга:) Както казах, той има нужда от човек, който да му каже, че е прав.. в случая жена с неговите вярвания.
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #3 -: Декември 13, 2011, 07:59:47 »

Sianna, ще отговоря само на въпроса ти, тъй като останалите неща са твърде лични, за да ги коментирам, без да си поискала това.
    Цитат на: sianna
    След раздялата ни, не след дълго, при мен започнаха да се случват много злощастия- едно след друго с близките ми. А, при него -щастливи. Не след дълго-дори се ожени.И тя е последователка на същото учение.
    Сещам се за една притча, в която се разказва за двама монаси. Единя бил много набожен, смирен и търпелив и спазвал всичко стриктно, без да се оплаква. Другия карал "през просото", пиел, задявал жените от селото и пренебрегвал канона.
    Един ден, двамата трябвало да отидат до друг манастир, за... нещо там, да занесат примерно, на игумена.
    Лош късмет връхлетял набожния монах, тъй като той стъпил на криво и счупил единя си крак. Трудно минал, голяма част от пътя, подпирайки се и почивайки през 5 минути. В една от почивките, другия, "разгащения" монах си намерил жълтица в тревата.
    Тогава, набожния погледнал към небесата и запитал Всевишния:
    - ГОсподи, защо така? Това някаква подигравка ли е или изпит от теб, с който трябва да се справя? Защо мен, който вярно ти служих, в продължение на най-хубавите си години, получих тази травма, а този мой брат, където е такава хаймана и никога не е запалил една свещ, да се помоли, го награждаваш с богатство?
    На вечерта, когато заспал, Господ му проговорил в съня.
    - В този ден, сине, там, в планината, на твоя брат му бе отредено да намери, не една, а сандък със златни монети, а за теб бе казано - да се споминеш, вместо което, ти счупи крака си.

Цитат на: sianna
    Не ни е дадено да си ги обясняваме, sianna. Налага се просто да ги изживяваме по най-правилния, според нашите разбирания, начин и да благодарим за тях.
    "Към тези, които ме обичат най-много, ще бъда особено внимателен и ще им отнема всичко".
    Живота, изпълнен с трудности е дар, sianna, а не наказание. Добрия късмет е за тези, за които вселената вижда, че няма да се справят сами и им побутва някое друго жокерче. На силните духом, няма жокерче, даже обратното - вдига ни летвата и ни отнема от силите. На някои маха ръце, крака, разболява ги... а това са най-тежките изпити, може би последното ниво, преди човек да се възнесе за вечен живот, във Безкрайните Ловни Полета.
    Така мисля аз. И за това, радвай се на трудностите и неволите и благодари за тях, защото по този начин, Той ти казва, че си силна духом и ти дава възможност да завършиш "земното си обучение", по ..."бързата процедура".
    Активен
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #4 -: Декември 13, 2011, 08:34:12 »

Здравейте
      Това е продължението ми на въпроса, който поставих, преди време, в раздела 'Духовни учения" , а той беше :"Ще се превъплати ли Христос, отново в човешко тяло". Зная ,че няма как да знаем това.  Въпрос на вяра е. Всеки избира в какво да вярва. Но ,исках да чуя още гледни точки. Защото изстрадах, всичко свързано с този въпрос и отговор! И една любов, бе потъпкана, заради различните позиции по този въпрос. Ще ви споделя моята история:
    ...Аз и Той. Духовно устремени. И двамата, в духовните си търсения, вървяли по какви ли не "Пътища"; минали през какви ли не "Места". Срещат се . Познаха се - Душа с Душа. Свърза ги любовта. И заедно заживяха.
      Той- най-ревностен последовател на учение дадено от " живия Христос" -преродения отново в плът и кръв.( в което , безусловно вярва ). А, Аз не мога да приема това за истина. Той вярва в това, в което аз не вярвам. За мен е, че с Христовото съзнание - връзката е вътрешна. Той е прекрасен човек, идеалист. Но така убеден, че това е единственото истинско учение , защото от самия Христос е дадено, че към всеки друговерец проявява пренебрежение.
      Аз-моята Вяра не се определя от религия, учение...и не ,че няма истини в тях, но те са части от Истината.  Моята Вяра е, чиста Вяра(ако мога така да се изразя). Не искам да се огранича с каквото и да е. Но се уча от всички-подбирам си нужното. Приемам на другите и религиозната, и духовната насоченост-всеки според степента му на съзнание. Защо трябва да се вкопчваме в някоям религия, д.учение , след като няма абсолютната, цялостната истина в една. И да враждуваме,воюваме- и всичко в името на Бога.
      Въпросът за Вярата застана м/у нас , отделяйки ни все повече...любовта придоби измъчен вид...изстрадах решението си, да се разделим! И всеки по своя Път да продължи.

След раздялата ни, не след дълго, при мен започнаха да се случват много злощастия- едно след друго с близките ми.
       А, при него -щастливи. Не след дълго-дори се ожени.И тя е последователка на същото учение.

/ за другите виждам ясно, а за себе си, не /
    Привет! Усмивчица
    Че какво толкова пречи на таквиз двама да вървят заедно по Пътя?
    Нищо.
    Всичко отново произлиза от Звяра - онази умствена концептуалност, чрез която се въприема света като множественост, като разделност, като дуалност, като "аз" и "ти", като чисто и нечисто, като праведно и неправедно и т.н..
    Когато у човека всичко стане Едно и той провиди във всичко Едното, както е и описано в много учения и Писания, тогава проблеми няма.

В мнението се споменава нещо за вяра в "Христовото съзнание". А то е?
    Апостол Яков много точно описва това положение: "Вяра без дела е мъртва."
    http://biblia.duh-i-istina.net/result.php?sw=%E2%E5%F0%E0+%E4%E5%EB%E0&type=1&tr_search=2
    И ето, мнозина могат да рекат, че видишли вярвали в нещо, но следват ли го!?! Следват ли вярата си? Утвърдени ли са в нея?! Усмивчица
    Ако т.н. "Христово съзнание" е съзнание изпълнено с доброта, с прошка, с разбиране, с... и най-вече с Любов, то какво значение има "другия" в какво вярва и как живее, на какво е последовател!?!
    Не е ли единствено Любовта? Че какво друго има за постигане?
    Никакво значение няма, но тази Любов е трудно постижима. За нея човек бива да освободи място в себе си, а за да освободи място, то бива да изхвърли от ума си, от сърцето си, много погрешни концепции, възгледи. Бива да се раздели с тях.
    Метафорично това е наречена "вехто/старото вино", дето е вкиснало вече. Усмивчица

Да, смея да твърдя, че тази Любов, ако я има, е напълно достатъчна. Усмивчица

И тъй, ако немаме тази Любов, ако тя не е навлязла в нас достатъчно, то подобни ситуации са прекрасен индикатор за разпознаване на това, сиреч че чрез тях ние може да видим нашето положение и ниво. Можем да видим къде стоим, до къде сме я докарали. Неприемаме, бунтуваме се, протестираме, желаем нещо, което на нас, като "его", ни утърва и пр..

Един вярва в едно, а друг в друго - уж е така, но дали пък всички не вярват в едно и също нещо, което просто е придобило различна форма в умовете!?!
    Но и дори някои да е ограничен, според нашата си представа за ограниченост (тесногърдие/заблуденост/заслепеност и пр.), то това, че ние не го разбираме, че не го приемаме, че между нас се получава комфронтация, раздалеченост, че припламват искри и т.н., това говори, че и ние сме още у слепотата и че това, което мислим, че следваме, все още не го разбираме и най-вече не го прилатаме.

И всичко това написах от личен опит, от т. н. мой живот, щото по този път и други са вървели, пък и аз барабар.
    Ако всичко, което заобикаля човека, всичко външно, ако то също се окаже, че е Бог, но Бог, който се е маскирал, то тогава какво? На кой се противим и кой не приемаме?
    На кой пиша това и кой го чете?
    И тъй... идва момента на дълбокия размисъл, било то и разбирано под името "медитация".
    Но кой да медитира, над какво и за какво? Това също са интересни въпроси.

Толкова е просто - Любов. Друго няма. Сърце
    « Последна редакция: Декември 13, 2011, 08:43:17 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #5 -: Декември 13, 2011, 11:29:43 »

От цялото си сърце ви Благодаря, на всички! За сърдечното отношение, към моята история. За прекрасните отговори-във всеки един има истина. Почувствах ви близки. Заслужава си да има такъв форум, щом има такива хора тук.
         Благодаря
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #6 -: Декември 13, 2011, 14:23:02 »

Здравейте.
    Цитат
    За да устои една семейна връзка, достатъчно ли е, само любовта
    Ако това е въпрос,за мене е зададен малко объркано.
    Почвам отзад.При правилен живот на семейството жената почва да излъчва любов,и семейството става свято.
    А за да устои една семейна връзка факторите са много, но най важното е обичта на жената и правилния избор на мъж.Всички жени се стремят към любовта.Любовта е равна на божествеността на мъжа.На земята има жена която е достигнала до нея.Защо е толкова трудно?Ада се представя за място което е в огън.Така е когато има любов,за нея прегради няма и прониква навсякаде.Затова е трудно на всички които могат да го постигнат и им се пречи.Същата е и причината за разбиването на семейства които се разбират и живеят правилно.Това което става сега има връзка с любовта.Пречейки на жената която е достигнала до нея да се радва и да огрява всички с любовта си ,доведоха до нещо които някои определят като апокалипсис.Сега майката земя може и има право да покаже на всички любовта да щерка си.Това което ще усетим е любовта,на някои ще им се стори изгаряща но всеки сам си постила.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright