Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Цветни светлини - какво да кажа на дъщеря ми?  (Прочетена 1471 пъти)
coral
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« -: Декември 12, 2011, 14:29:55 »

Опитах се в заглавието да опиша най-ясно темата.
Основното ми притеснение е да не я объркам нещо.
Дъщеря ми, на 6г., от седмица като си легне вечер вижда в стаята разни цветни светлини. Само тя си ги вижда. Първо я пробвах дали не са от изморени очи или нещо друго, не изглежда така. Не съм я водила на очен лекар, но и това планирам скоро.
Разпитвах я за тях - какви цветове са - появяват се различни - синьо, зелено, жълто, розово, лилаво, имаше и едно черно. Може по нейно желание да си сменят цвета и формата. Според нея са добрички и не искат да я наранят, не се чувства заплашена. Казах й да се опита да ги попита какви са и какво искат, не разбра как, затова й казах да ги накара да и покажат с форма от къде идват - в резултат някакъв пейзаж с вода.

Чудя се. Как да процедирам. Определено не искам да я карам да "не" вижда на всяка цена такива неща. (Като малка и аз веднъж си поиграх с такива цветове, но като споделих, нашите ме отрязаха да не си измислям глупости и повече не ги видях.) От друга страна искам да се научи някак да различава кое какво е и да не се подвежда да й вреди нещо. Искам и да си изгради реалистично усещане за нещата, било то материални или енергийни. Не знам обаче как да й помогна.

Ще ми е от полза ако споделите, в случай, че сте имали подобни преживявания като малки, най-вече как се чувствахте и как са го приемали хората около вас. Какво бихте искали да е отношението на любимите ви хора към тези ваши случки? Има ли нещо, което смятате за важен урок при тези преживявания и отношението на останалите към тях? 
Имате ли някаква лична действаща система за разпознаване кое е добро и кое може да ви навреди? (глупав въпрос, знам, ама все пак да питам и това Намигване )
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Декември 12, 2011, 23:01:26 »

Здрасти Корал , знам че звучи лесно - Не се притеснявай и и имай доверие , ама и аз съм млада мама и ми се пече същото яйце Усмивчица

Мисля че най- добре е за твое успокоение просто да и задаваш въпроси ,без да и се месиш, виж нейните реакции и избори ,може даже да ни научи всички тук на нещо Усмивчица Най- добрата помощ ,която можеш да и предлагаш е да балансираш общуването и, примерно ако се е заиграла дълго с цветовете , да я разходиш после на вънка и хубаво да си похапне. Принципно това е проблема , заземяването и в това може да сме полезни ,иначе ..... те май наистина много по-добре от нас знаят.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
coral
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Декември 15, 2011, 23:32:52 »

Много ти благодаря за отговора, Eona Lightholder! Усмивчица Наистина за заземяване не се бях сетила. Ще послушам съвета ти.
Активен
i.am.eternal
Nazara
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Varna
  • We are eternal, all this pain is an illusion

« Отговор #3 -: Февруари 11, 2012, 15:46:56 »

ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕ това ме върна назад в детството ми когато и аз ги виждах, като изгасях лампата и виждах всякакви петна които трептяха и си сменаха цвета и формата, леле Господих бах забравила, благодаря че ми го припомнихте.... А за детето ти, ако спре да им обръща внимание ще забрави за тях както стана с мен
    Активен

iLLimiTabLe*sTroNg*MiNd
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 132

« Отговор #4 -: Февруари 28, 2012, 18:09:44 »

Щом тя усеща че са "добрички", не се страхува от тях, а й  е приятно - това е най-добрият индикатор. Според мене няма за какво да се притесняваш.
    Активен
    iva_2609
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Август 09, 2012, 21:50:52 »

Аз също виждам напоследък нещо като цветни светлинки, от време на време. Незнам дали са същите като на дъщеричката ти. Обаче една вечер както си лежеше моята дъщеря която също е на 6 г. ми каза мамо виждам някакви картини, но толкова засега. Мисля че няма нищо страшно, просто така го усещам. Но това за разходките особено сред природата го подкрепям напълно.
    Активен
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #6 -: Август 09, 2012, 22:38:16 »

Еона добре го каза. И наистина няма причина за притеснение. И аз, и брат ми сме виждали подобни цветни петна и светлини. И си отзвучаха незабележимо. И наистина е проблема в заземяването - имат пряка връзка с това как живееш. ЗА справка, аз никога не ги виждах през летните ваканции. Може би да идват от кръвното, може би от нервно напрежение - кой знае... енергийната причина щом е ясна.

Чудесна идея е да разпитваш детето какво вижда, само много внимавай да не му "подхвърлиш идеи". Примерно това което забелязах в поста ти за персонифицирането на "светлинките". Досега нямате никаква причина да се смятат за "живи", просто защото нямате нищо което да го показва недвусмислено. По-скоро собственото емоционално състояние на детето се е проектирало върху тези образи.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво е Йога
    Йога
    Админ 0 1125 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:22:08
    от Админ
    Кой в какво ! « 1 2 »
    Анкети
    Георги Ангелов 28 2680 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 23:27:03
    от Sita
    Какво е предателството за вас? « 1 2 3 4 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    DArkAngel 56 4305 Последна<br />публикация Декември 22, 2012, 19:59:49
    от perli4ka
    "Мракът и дъщеря ми" - Сибин Майналовски (безплатна е-книга)
    Книги
    WizardBGR 0 896 Последна<br />публикация Юли 22, 2011, 12:40:09
    от WizardBGR
    Дмитрий Медведев - Ще настъпи паника, ако ви кажа колко от тях са сред нас.
    Извънземни цивилизации
    Sita 0 1019 Последна<br />публикация Декември 10, 2012, 19:57:30
    от Sita

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright